Zrodzony z fantastyki

 
Avellach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 16, 2003 12:33 pm

sob paź 04, 2003 10:23 pm

1Czerwoni Magowie z Thay za pogl±dy i moc... no i za Szass Tam'a <br />reszta? <br />2 Z³odzieje Cienia... to jest to, nigdy nie wiesz gdy dostaniesz sztyletem ;> <br />3 Harfiarze... nie wiem czemu ale jako¶ tak ^.^
 
RedTalon__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 5:21 pm

sob paź 04, 2003 10:25 pm

Harfiarze, ale ksi±¿kowi ci z BG nie za bardzo ich przypominali.
 
Awatar użytkownika
Amoen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 246
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:25 pm

wt mar 22, 2005 9:14 pm

Lubie:
Czarna sieć - Zhentowie po prostu rządzą i tyle :D
Twisted Rune - wielka potęga i cicha władza
Wybrańcy Mystry - może nie jest to organizacja, ale nikt im nie skoczy
Czerwoni Magowie - Konkretne poglądy na temat zaklinaczy :twisted:
Moonstars - w końcu działający słudzy dobra

Nielubię:
Harfiarze - chcą robić dobrze, a robią tyle złego, co dobrego
Zakapturzeni magowie - tych po prostu nienawidzę :evil:
 
Ekthorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 17, 2004 4:15 pm

wt mar 22, 2005 11:35 pm

Jak ju¿ kto¶ wspomnia³: Bitewni Czarodzieje z vangerdahastem na czele.

A poza tym klasycznie:
- Harfiarze
- Purpurowe smoki
- Moonstars

Tych lubiê 8)
 
Franki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 12, 2004 1:42 pm

śr mar 23, 2005 8:35 pm

Z oficjalnych:
- Harfiarze (mo¿na ich wcisn±æ prawie wszêdzie)
- Red Wizardzi

Z tych ktore wymy¶lei³em i wprowadzie³em do mojego Faerunu to najbardziej lubiê Tajne S³u¿by Cormyru (pojawili sie na ostatnie sesji - tylko jako ma³e wspomnienie); sembijski bank Centrum oraz Wrota Baldura, które pod rz±dami moje "wspania³ej" dru¿yny zmiani³y siê w ekspansjonistyczne pañstwo zamierzaj±ce rz±dziæ ca³ym po³udniowym Wybrze¿em Mieczy + Z³ote Pola (szykuje siê niez³a walka z Berdusk, Scornubel i Iriaeborem)
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

czw mar 24, 2005 9:18 am

Ja lubiê:
- Purpurowe Smoki (ale to w sumie dlatego, ¿e podoba mi siê Cormyr ogólnie)
- Sojusz Lordów (hehe, ale¿ to organizacja ;)... ale mimo to lubiê t± grupê trzymaj±c± w³adzê na Pó³nocy)

Trochê lubiê:
- Czerwonych Magów (ze wzglêdu na... klimat)

Nie lubiê:
- Ludu Czarnej Krwi (bo jedna z moich postaci go nienawidzi³a hehe)
- Czarnej Sieci (a, jako¶ tak...)


Do Harfiarzy mam natomiast stosunek obojêtny.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

czw mar 24, 2005 10:31 am

Może zacznę od tych przeze mnie nie lubianych:
- Kościół Bane'a - chce podporządkować sobie Zhentarimów
- Rodzina Karanoków - zblazowani, pokręceni bogacze, o niemiłych zainteresowaniach

Natomiast lubię organizacje takie jak:
-Moonstars - za ich szefa, i za dobrą organizację, oraz za ich kryjówkę ( a także za pewną panią mag, która nalezała do tej organizacji, a z którą moja postać miałą mały romans ;))
-Shade'ów - za kłamliwe, obłudne metody działania (Melegaunt), i za to ze to potomkowie Netherilczyków
Yuan-ti - Za klimat... (Zamierzam sprawdzić kto wygra konfrontacje Yuan-ti vs Drowy)
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

czw mar 24, 2005 4:22 pm

- Kościół Bane'a - chce podporządkować sobie Zhentarimów

I niektórzy im w tym pomogą :twisted: (patrz mój podpis)

A moją ulubioną organizacją są hmm.... Harfiarze, chociaż dobro w ich rozumowaniu todobro za wszelką cenę (po trupach :twisted: ) to i tak ich lubię, to moja ulubiona organizacja, wszędzie pchają się z butami, i nigdy nie wiadomo pod ktorym krzakim sidzi harfiarz śledzacy was, strzeżcie sie mistrzowie zła ! (patrz mój podpis :P)
Poza harfiarzami lubię jeszcze:
- Kościoł Maska, poprostu patron pasuje do zawodu mojej postaci (łotr/mag), kościoł lubie za to że to praktycznie gildia złodziejska, a Maska lubie,bo ma fajną historie, usłaną tyloma niepowodzeniami i klęskami :twisted:
- Kult Myrkula (a właśnie, wie ktoś czy i gdzie jeszcze jakiś istnieje/funkcjonuje ?)
- Kościoł Bane'a, ale nie trawię głowy kościoła, no ale nie ma ludzi niezastąpionych, zawsze głowa kościoła-wybraniec Bane'a może sie zmienić (patrz mój podpis :wink: )
- Kościoł Mystry, lubię magię, lubię magów, więc lubię Mystrę.
- No i oczywiście Wojenni Magowie Cormyru, - poprostu ich lubię :mrgreen:

Za to NIE lubię:
- Czerwonych magów, zbytnio misię kojażą z ZSRR, poza tym jakoś tak ogólnie mi się nie podobają.
- Cienie, zbyt zakłamani i fałszywi byz nimi się układać, poza tym władają zbyt potężną magią.
- Kościół Cyrica, za to że jest zbyt duży, i zagraża moim ulubionym bóstwom w FR
- Ogarzy Magów, coś przeskrobać z czarami, a to może każdemu się zdażyć, i już Cie ścigają jakbyś zabił krola Comyru :?

Edit: Do posta poniżej:
Urko
- Harfiarzy - a, to już chyba jakieś zboczenie, bo większość ich nie lubi . Ja odwrotnie .

No to jest nas dwóch, więc Pinky zdobędziemy świat :twisted: :wink:
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

czw mar 24, 2005 7:32 pm

Ogólnie rzecz biorąc, lubię wszystkich z podręcznika "Lords of Darkness" :mrgreen:. Ale jeżeli mam wymienić dokładniej, to
- Eldreth Veluuthra - za niekonformistyczne podejście do ludzi :twisted:
- House Karanok - za czczenie Entropii, nienawiść do magów i fajną PrC, którą mogą wziąść jego członkowie.
- Zhentarims - za multum możliwości i klimat.
- Night Masks - za dążenie do wampirzej dominacji nad światem :D.
- Srebrne Kruki - za służbę w imieniu Jego (przyszłej) Namiestniczej Mości, Miklosa Selkirka oraz za bezkompromisowe metody działania.
- Twisted Rune - za maskaradę, elegancję, wpływy i przez szacunek dla starszych :D.
- Cultists of Shattered Peaks - za to, że moi gracze zaczynają się ich bać oraz za to, że są skutecznymi magobójcami :D.
- drowy, w szczególności wyznawcy Vhaerauna - za to, że są.
- Harfiarzy - a, to już chyba jakieś zboczenie, bo większość ich nie lubi :D. Ja odwrotnie ;).

Nie lubię:
- Kultu Smoka - jakoś tak, odstrasza mnie ich obcość oraz to, że tak naprawdę nie mają sprecyzowanych metod działania :D.
- Bitewnych Czarodziei Cormyru - bo nie przepadam za Cormyrem :D
- Kościoła Lolth - za emancypację i feminizm :D.
- wszelkich organizacji tworzonych przez innych MG i graczy. Przeważnie mają z kanonu FR-u tyle wspólnego, co nic, a tego nie lubię :P
- organizacji z podręczników klasowych, bo mam problem z wcielaniem ich w realia Faerunu :D
 
Rhistel Amalith
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:52 am

pt mar 25, 2005 9:44 am

Ja najbardziej lubie:
-Harfiarzy (chyba za to ze za wszelka cene czynia dobro)
-Szmaragdowa enklawa (za to ze chronia nature)
-siedem siostr (dlatego ze walcza z tyrania i niesprawiedliwoscia)

nie lubie wszystkich zlych organizacji
 
Awatar użytkownika
Bishop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 15, 2003 5:17 pm

pt mar 25, 2005 9:59 am

Moją ulubioną organizacją - o ile można to nazwac organizacją ;) - jest kościół Eilistraee.

Jeśli zaś chodzi o znienawidzoną - to po prostu takiej nie mam. Bo i po co... Nie oceniam po przynalezności - ale po stopniu wrogości wobec kapłanek Srebrnowłosej. A wrogie nastawienie może mieć każdy...
 
Zurvidol__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 9:15 pm

sob mar 26, 2005 9:44 pm

Ja bêdê nie orginalny i stwierdzê, ¿e lubie:
- Shade'ów (za wszystko)
- Kult Shar (bo j± lubiê)
A nie lubiê:
- Zhentów (za wszystkie te pokrêcone pomys³y)
- Cyrica
 
Kaeralonn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt lis 26, 2004 9:59 am

ndz mar 27, 2005 9:09 am

A ja w³a¶nie lubiê Zhentów bo dziêki nim wogóle co¶ siê dzieje w Fearunie. Lubiê te¿ Bitewnych Czarodziei Cormyru, ale tu trudniej z argumentacj± :) Mo¿e dlatego, ¿e s± dobrzy w walce? Sam nie wiem...
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

ndz mar 27, 2005 9:34 am

Lubię:
-Zhentarimów za to że są źli, nie lubią Elma, wszędzie się mieszają i za Manshoona
-Czerwonych Magów za to że nie lubią Elminstera i Simbul, za Edwina z Baldur's Gate, za potężnego lisza Szass Tam i za klimat
-Twisted Rune chociaż nie wiem za co
-Cienie dlatego że są bardzo potężni, są po stronie Shar i za Netheril

Nie lubię:
-Harfiarzy gdyż są za dobrzy i są po stronie Elma
-Siedmiu Sióstr ponieważ nie znoszę Mystry
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt kwie 05, 2005 2:51 pm

Ja lubię:
Purpurowe Smoki - uwielbiam Cormyr
Harfiarzy - dwójka moich postaci to Harfiarze, przyjaciółka ich to też Harfiarka (Jaheira)
Szmaragdową Enklawę - moja druidka do niej należy
Czerwonych czarnoksiężników - najlepsi magowie na Faerunie
 
Budzik__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:35 pm

ndz kwie 10, 2005 12:47 pm

Ulubione organizacjie :
-czerwonych magow - ogo³em lubie Thay
-Shade - za Netheril

Nielubie natomiast Harfiarzy , a do reszty jestem nastawiony Neutralnie
 
Arkadiusz__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: pn lip 04, 2005 12:06 pm

pn sty 09, 2006 7:02 pm

Ja najbardziej lubiê:
-Z³odzieje cienia
--zw³aszcza czê¶æ zajmuj±ca siê podcinaniem garde³
-wszystkie Gildie Skrytobójców z Ognistymi No¿ami na czele - lubiê mordowaæ :twisted:
-Czerwoni Czarnoksiê¿nicy - najlepszy klimat, choæ Szass Tam nie umie trzymaæ na krótkiej smyczy niektórych zulkirów.

Mam pytanko czy Waszym zdaniem jest mo¿liwy d³u¿szy i stabilny sojusz Zhentarimów i Czerwonych magów?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn sty 09, 2006 7:42 pm

Lubię:
- Czerwonych Czarnoksiężników - za potęgę w magii bez skrupułów
- Zhentarimów - j.w.
- Jaezred Chaulssin - za bycie drowami
- Bregan D'aerthe - j.w.
 
Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 10, 2004 8:28 pm

pn sty 09, 2006 8:52 pm

Moje ulubione to:

Bregan D'arthe - mê¿czy¿ni, którym dobrze siê powodzi w matriarchiacie
Jaezred Chaulssin- za to, ¿e ¼le siê im powodzi, ale sobie radz± i kombinuj±

Siedem Sióstr-choæ nie jest to teoretycznie organizacja, ale potêga to potêga...
 
Avatar of Nerull
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr lis 09, 2005 10:20 pm

pn sty 09, 2006 10:02 pm

moje ulubione to:
1. Harfiarze- lubie tych ludków
2.Bregan D'aerthe- Co tu tumaczyæ??

Nie lubie za¶:
1.Zhentarimów- za bardzo ¿li:P
2. Cyrica- jak wy¿ej
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr sty 11, 2006 3:41 pm

Moje ulubione organizacje to:

Pomroki,czerwoni magowie nie opisuję powodów bo byłbym stronniczy :lol: .
Harfiarzy-za ich wtykanie nosa praktycznie do wszystkiego gdzie można go wetknąć :wink: .
 
CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:18 pm

wt kwie 04, 2006 1:14 pm

Ja tam bardzo lubie cieni, Bregan de a'erthe, Twisted Rune i Czerwonych magów. Mogę ewentualnie przystapić do zhentarimu i harfiarzy.
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

wt kwie 04, 2006 4:02 pm

Mogę ewentualnie przystapić do zhentarimu i harfiarzy.
Naraz? <br /><br />Ja też lubię Czerwonych Magów - za organizację i porządek, Pomroki - za "klimat" i rytuały, i Spaczoną Runę. Za całokształt osiągnięć. Widać po tym zestawie, że jestem MG... Obrazek<br />A Harfiarze... Harfiarze u mnie mają w momencie prawie-wojnę z Moonstars. Elminster porzucił Mystrę na rzecz Shar, a Khelben przekonał kapłanów Lathendera i Selune do rytuału, który wyciął w Splocie dziurę o promieniu 100 km. Khelben nadal uważa, ze to wina Shar i "układu". <br />Inne grupy, gildie i organizacje na razie nie występują, albo są gdzieś w tle.<br /><br />PS: Jarlaxa też lubię. Ma swój styl...
 
Mael
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 12:12 pm

pn kwie 17, 2006 2:46 pm

Ja chyba najbardziej lubie Czerwonych Czarnoksiê¿ników ,fajna organizacja i nie¼le wymiata ,lubie tak¿e Z³odzieji Cienia ,bardziej ze wzglêdu na BG2 gdzie mia³em z nimi najwiêcej doczynienia.
 
Awatar użytkownika
Dorid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 10:16 am

pn kwie 17, 2006 8:11 pm

Kogo ja lubiê?<br />1. Halruaa - mo¿e nie organizacja, ale pañstwo z magami. Po prostu super. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] <br />2. Cienie - potomkowie Netherilu.<br />3. Czerwoni Magowie z Thay - chocia¿ moja postaæ ich nie lubi.<br /><br />Nie znoszê za to:<br />1. Kultu Shar - a fe, gdzie jest ¶wiat³o.<br />2. Ko¶cio³a Azutha - jak te kap³añskie *** maj± czelno¶æ kra¶æ moje w sekrecie opracowywane czary.<br /><br />Harfiarze mog± byæ, chocia¿ te¿ nie lubiê jak kto¶ siê znowu pakuje z buciorami do moich badañ nad Sztuk±.<br />
 
Memento Akhlaur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 5:23 pm

pn kwie 17, 2006 10:53 pm

Ja najbardziej lubie Wied¿my z Rashemen za ich tajemniczo¶æ i potêgê (od lat odpieraj± czerwonych czarnoksiê¿nikow) i Z³odziei Cienia (lubie ich styl) [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/thumbsup.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

wt kwie 18, 2006 2:22 pm

ja bardzo lubie:<br />-Kompanie Szalonych Odważniaków-za ich sposób bycia poszukiwaczem przygód:D<br />-Czerwonych Czarnoksiężników-za Zulkirów, za Prawa i sposób zarządzania Thay oraz za nieformalnego przywódce :evil:<br />-Księzycowe Gwiazdy-za organizacje wewnętrzną grupy i przywódcę:mrgreen:<br />-Pomroki-po prostu :evil:<br />-Świecową Wieżę-takie miejsce powinno być na każdym planie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] <br />-Krypte Czarownika-za całą masę liczów i demiliczów którzy się tam chowają:evil::evil::evil:<br />-Cytadelę Skrytobójców-za klimacik [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] <br />-Czarodzieje z Thenti-u mnie założyli gildie "Płynącej Magii" [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] <br />-Wyrocznia Elyn'taal(tak chyba sie pisze)-za Ioulauma<br />a nie lubię:<br />-Harfiarzy-którzy są wszędzie, są upierdliwi i nigdy się "nie kończą" [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/thumbdown.gif[/img] <br />-Zhentarimów-za ciągłe próby zagarnięcia "wszechwładzy" jedną walką dla siebie [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/thumbdown.gif[/img](chociaż pojedyńcze osoby są nawet fajne)<br /><br />PS-Pozdrowienia dla wszystkich gildii czarodziejów i łotrzyków [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img]
 
Clariburnus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:40 pm

wt kwie 18, 2006 9:21 pm

Przepadam za:<br />- Pomrokami - ¶wietni czarodzieje, d±¿±cy do opanowania opuszczonych ziem<br />- Ko¶cio³em Shar - bogini mroku jest mi szczególnie bliska<br />- Ko¶cio³em Cyrica - jedna z moich postaci by³a maniakiem z mani± prze¶ladowcz± i ¿±dz± zemsty na towarzyszach :mrgreen:<br />- Nocne maski - ³otrzykowie - wampiry: ulubiona klasa+ulubiony nieumar³y<br /><br />Szczerze mówi±c do reszty mam stosunek neutralny. Mo¿a poza irytuj±cymi Harfiarzami z Elminsterem na czele :/<br />
 
maradis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 08, 2005 2:17 pm

wt sie 29, 2006 1:04 am

Zakon Czujnych Magów i Obrońców z Waterdeep
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

wt sie 29, 2006 6:25 pm

Zentharimowie, Pomroki, Czerwoni Magowie, Harfiarze, Bregan D'aerthe, Złodzieje Cienia...<br />Ogólnie podobają mi się Faerunowe organizacje.<br />Powody pokrywają się z tymi powyżej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości