Zrodzony z fantastyki

 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw paź 31, 2002 4:44 pm

To mo¿e Epic Force User? Starwarsowa wersja Epic Spellcasting 8) - ale raczej nie jest zbyt dobry pomys³ :) . Ale przyda³o by siê te¿ co¶ epickiego dla Jedi. <br /> <br />A co do "zwyk³ych" ¶miertelników, to wiêszko¶æ featów przeznaczonych dla klas nie zwi±zanych z czarowaniem jest do przyjêcia w SW. Trzeba tylko popracowaæ nad wymaganiami (by lepiej pasowa³y do mechaniki SW).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw paź 31, 2002 4:48 pm

Nie wydaje mi się konieczne robienie tzw Epic Jedi. Po moich modyfikacjach posdstawowych zasad dotycz ących Jedi nie jest to konieczne :evil: . Ale dla Force Adeptów można o czymś takim pomyśleć... Sczególnie jeśli chodzi o typy Spellcasterów.
 
Anonim_1

czw paź 31, 2002 11:49 pm

Darklighter - jak się to ma w przypadku Jedi bez Twoich przeróbek? Wciąż obejdzie się bez Epic classów?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw paź 31, 2002 11:56 pm

Chyba nadal nie stosowałbym Epic-Jedi. Mam od niedawna Power of the Jedi Sourcebook i są tam prestiżówki dość pakerne :evil: . Jedi nie mógłby nażekać na brak perspektyw na rozwój. Próbkę opisałem już w dziale "Poprzez Galaktykę...."
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz lis 03, 2002 12:58 am

<!--QuoteBegin-ShadEnc+-->
ShadEnc pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy są gdzieś rozpisane współczynniki bohaterów ery Sith (Exar Kun, Ulic Qel Droma, Arca Jeth, Nomi Sunrider...)? Exar mógłby mieć IMHO Epic Level :)
<br /> <br />Oto reszta statystyk: <br /> <br />Ulic Qel Droma - Jedi Guardian 11 <br /> <br />Nomi Sunrider - Force Adept 1/Jedi Consular 9 <br /> <br />Arca Jeth - Jedi Guardian 8/Jedi Master 4/Jedi Instructor 3
 
Lightstorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt lis 08, 2002 8:20 pm

sob lis 16, 2002 9:45 am

Uwa¿am ¿e je¿eli rozmawiamy ju¿ o wysokich levelach to tyczy sie rozmowa jedynie w przypadku ras d³ugowiecznych,lub Jedi,bo normalny cz³eczyna to nie ma szans by doj¶æ do wysokiego pozomu w sile wieku,nawet jak prze¿y³ tyle co moja postaæ :x
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob lis 16, 2002 10:20 am

Nie mogę się z Tobą zgodzić Lightstorm. Bohaterowie okresu Nowej Ery Jedi (21 lat po bitwie pod Endor) mają bardzo wysokie poziomy i spokojnie mogą się jeszcze rozwinąć. Np. Corran Horn ze Szwadronu ?obuzów- 19 poz., Wedge Antilles- 18 poz. czy Han Solo 17 poz. Wszyscy oni prowadzili przez większość czasu dość "aktywne" życie i jeszcze na pewno go nie skończą biorąc pod uwagę to co się w tym czasie dzieje. :evil: . Ty podobnie jak oni też nie masz co narzekać na nudę i zapewne tak jak samo jak oni rozwiniesz swą postać. Kto wie może powyżej 20 poziomu.
 
Lightstorm
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt lis 08, 2002 8:20 pm

pt lut 21, 2003 1:33 pm

Tylko moja postaæ podchodzi ju¿ pod 40. Mo¿e masz na my¶li moj± rodzinkê?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt lut 21, 2003 6:05 pm

<!--QuoteBegin-Lightstorm+-->
Lightstorm pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tylko moja postać podchodzi już pod 40, może masz na myśli  moją rodzinkę.
<br />Mam na myśli Twoją postać. Jej wiek odpowiada mniej więcej wiekowi bohaterów, o których wspominałem wcześniej. Jako, że prowadzicie podobny styl życia, logicznym wydaje się byś osiągnął podobny im poziom w przyszłości i raczej nie planuję w pewnym momencie powiedzieć: "OK. Teraz osiągnąłeś próg, za który nie da się przejść". To nie ma sensu.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr kwie 09, 2003 8:39 pm

Dostałem ostatnio odpowiedź na maila, w którym pytałem JD Wikera o to, czy jest oficjalnie dopuszczona zasada pozwalająca osiągać poziom wyższy od 20-ego. Podałem przykład z Kosmicznym Robalem (Space Slug) pytając czy to jakiś błąd w rozpisce czy zmiana zasad. Niestety, JD stwierdził, że najwyraźniej jest błąd, gdyż oficjalne zasady nie przewidują rozwoju powyżej 20-go poziomu. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img] <br /> <br />PS. Zawsze mamy House Rules :wink:.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw lip 10, 2003 6:30 pm

Niestety, JD stwierdził, że najwyraźniej jest błąd, gdyż oficjalne zasady nie przewidują rozwoju powyżej 20-go poziomu.
<br />Hihi... ale w SW nie ma ECL. Taki pierwszopoziomowy Yaka (+2 S +2 int - 2 cha (?)) nadal liczy się jako pełnoprawny pierwszopoziomowy bohater. Tak samo Hutt, Noghri, czy nawet te stwory z GwiazdoGroty ThonBoka, wielkości ISD :)))
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw lip 10, 2003 11:54 pm

<!--QuoteBegin-Erpegis+-->
Erpegis pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Niestety, JD stwierdził, że najwyraźniej jest błąd, gdyż oficjalne zasady nie przewidują rozwoju powyżej 20-go poziomu.
<br />Hihi... ale w SW nie ma ECL. Taki pierwszopoziomowy Yaka (+2 S +2 int - 2 cha (?)) nadal liczy się jako pełnoprawny pierwszopoziomowy bohater. Tak samo Hutt, Noghri, czy nawet te stwory z GwiazdoGroty ThonBoka, wielkości ISD :)))
<br />Nie ma jeszcze oficjalnej rozpiski Yaka. Jak już pisałem w innej notce, brak ECL'u nie stanowi dla mnie problemu, a jedynie pozwala zaznaczyć jak (czasem wielkie) różnice dzielą poszczególne rasy. Przy limicie do 20 poziomu i istnieniu ECL'a, niektóre z ras mogłyby nigdy nie osiągnąć 20 poziomu. Np rasa z ECL +5 nie przekroczyłaby 15 poziomu, bo oznaczałoby to, że musi gromadzić EXP ponad poziom 20, a tego już podręcznik nie przewiduje. <br /> <br />PS. Dobrze, że JD Wiker w SW RPG FAQ napisał: <br />
The rules do not support character levels above 20th level, which means that a character’s total levels, including all of its classes, should not exceed 20 — though it doesn’t take much to extrapolate characters’ bonuses at higher levels.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

pt lis 19, 2004 1:47 am

Ciekawostka z GameSpy:
GameSpy: Will KotOR II implement the d20 system in manner different than its predecessor?
Feargus Urquhart: We kept the fundamentals of the d20 system in place and expanded on it as much as possible. As we've balanced the game out, though, there are some divergences from d20 that we introduced to try to make the gameplay better for the player. This is especially evident at very high levels in the game. Did I mention we removed the level cap so you can go above 20? Above level 20 is really where we have made the most significant tweaks to the system.

Wow. Epic Jedi :wink:. Będzie można uzyskać pewien obraz rozwoju i zastosować go potem w regularnym rpgu. Czekamy z niecierliwością...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr gru 22, 2004 11:39 am

Patrząc na SW dziwię się że system od początku planowany był jako D20 bez epika, postacie filmowe aż proszą się o wysokie poziomy ponad 20 (Yoda, Imperator).

Stwierdzenia autorów że epika łatwo stworzyć nie polepszają obrazu.

Jednak istnieje nadzieja, bowiem przeklęta polityka Hasbro zmusi kiedyś autorów do wydania takowego podręcznika.

Wystarczy mieć trochę cierpliwości na miarę Sitha :evil:.

PS: Czy plan utworzenia zasad epickich szlag trafił?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

śr gru 22, 2004 4:14 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->PS: Czy plan utworzenia zasad epickich szlag trafił?

<!--QuoteBegin-Jedi Counseling+-->
Jedi Counseling pisze:
<!--QuoteEBegin-->Q: Is Wizards of the Coast ever going to release an "Epic Level Handbook" for the Star Wars Roleplaying Game?

A: Wizards has announced no intention to do so. The major stumbling blocks are that the most powerful characters in the Star Wars universe are themselves 20th level. Some people see that as a mistake, though, saying that characters like Yoda, the Emperor, Mace Windu, Darth Vader, and Luke Skywalker (circa The New Jedi Order era) should be higher level. There's a certain amount of logic to that argument, but not enough to justify a sourcebook to support a handful of nonplayer characters.

Many people who ask about an epic-level sourcebook for Star Wars really just want to have characters advance beyond 20th level. But nothing in the revised core rulebook says that you absolutely can't; it's your campaign, after all. Just extend Table 3-1: Experience and Level-Dependent Benefits; the progression is fairly clear.

If, on the other hand, what you really want are epic-level feats, you're probably best served by simply converting feats from the Epic Level Handbook for Dungeons & Dragons.

Jak dla mnie nie wydają tego podręcznika min. z tego powodu iż w 95% zawierałby te same informacje co ELH (ryzyko, które mogłoby przynieś straty firmie). Z drugiej jednak strony sami zachęcaj do wykorzystywania szerszego zastawu zasad d20 i siegania po to, co zostało stworzone dla innych settingów. No i czemu nie mielibyś my tego robić. Opcji mamy bardzo wiele, więc je wykorystujmy.
Na forum wizardów już zaczęły się przymiarki do epickich poziomów: Epic Level Rules.
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

czw gru 23, 2004 1:55 pm

Na forum wizardów już zaczęły się przymiarki do epickich poziomów: Epic Level Rules.


A na niniejszym forum leżą biedne, zapomniane, pominięte SWD_20 floatered :(

Niemniej jednak prace nad nimi trwają ciągle w kuźniach mego Orthanku. W końcu ktoś przypadkiem kliknie w ten zakurzony link. A tam... A tam nawet 6o poziomowy Jedi to postać epicka - buahahaha.

Lord Floater will rise :twisted:
 
Coen__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 531
Rejestracja: sob lut 01, 2003 10:34 pm

sob lut 11, 2006 10:28 am

Na wstêpie chcia³em spytaæ o co¶ z innej beczki:
Czy je¶li chcia³bym umie¶ciæ na swojej stronie systemowe przet³umaczone rozpiski postaci kanonicznych, zmodyfikowane jednak na potrzeby mojej fantazji uniwersum SW to by³o by to naruszenie jakich¶ zasad prawnych tego systemu czy mog³o by byc traktowane jako moja fantazja? Bo ostatecznie umieszczaæ rozpiski 'swoich' BN mo¿na

Za¶ w kwestii tematu - ograniczenie maksymalnego poziomu do 20 wygl±da na spowodowane niedostêpno¶ci± dla autorów SW d20 wszystkich informacji do nowej edycji DND kiedy tworzyli swój system. Co wiêcej prowadzi to do strasznych 'buraków'. Np jako, ¿e £ukasz Niebiañskiwêdrowiec ma tylko 18 poziom, musieli drastycznie ograniczyæ innych Jedi. I w ten sposób np Kyle Katarn ma tylko poziom 13 w tym 1 poziom Jedi a jego uczennica Mara Jade ma poziom 15 i chyba 9 poziomów Jedi. Co wiêcej w rozpisce Kyle ma tylko bitewn± medytacje i poruszenie obiektu z umiejêtno¶ci mocowych, podczas gdy zarówno w Jedi Outcascie jak i w Jedi Academy wiedziemy go u¿ywaj±cego Regeneracji, bo w tym pierwszym rado¶nie u¿ywa jeszcze duszenia moc±, w drugim za¶ ca³ej gamy innych umiejêtno¶ci z b³yskawic± w³±cznie.

Natomiast co do rozwijania postaci powy¿ej 20 poziomu to poszed³ bym inn± droga: powy¿ej 20 poziomu postaci rozwijaj± siê normalnie: dostaj± punkty witalno¶ci, rzuty obronne, punkty umiejêtno¶ci, atuty i punkty na atrybuty, tyle ze musz± braæ albo druga klasê albo klasê presti¿ow± gdy¿ 20 poziom oznacza absolutne i niezaprzeczalne mistrzostwo.

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości