Zrodzony z fantastyki

 
Garreciq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:38 am

ndz lut 12, 2006 8:41 pm

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym różnią się Qualinesti, Silvanesti i Kagonesti od siebie? Bo nie wiedzieć czemu zawsze Qualinesti wyobrażałem sobie jako normalne elfy, Silvanesti jako elfy o szarej skórze a Kagonesti jako elfy z czarną skórą. Ale coś mi mówi że tak nie jest. Mógłby mi ktoś wyjaśnić?
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

ndz lut 12, 2006 10:37 pm

Kagonesti - ni¿si ni¿ pozostali elfowie ale za to lepiej umiê¶nieni. Maj± br±zowaw± skórê. Maj± oczy koloru orzechowego i ciemne w³osy (aczkolwiek z rzadka zdarzaj± siê srebrnow³osi). Wiele z nich ma tatua¿e.<br />Qualinesti - ni¿si i bardziej ciemnskórzy ni¿ Silvanesti. Maj± w³osy br±zowe lub bl±d w³osy oraz niebieskie lub br±zowe oczy.<br />Silvanest - jasnoskórzy, ich w³osy s± jasno br±zowe lub bia³o-blond. Nie maj± ow³osienia na twarzy ani reszcie cia³a, jedynie najstarsi mê¿czy¼ni zapuszczaj± brody.<br /><br />Oczywiscie, elfy ró¿ni± siê równie¿ sposobem bycia i kultur±.<br /><br />Pozdrawiam.
 
Ivellios Mirima
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:00 am

śr lut 15, 2006 3:54 pm

Czyli tylko Silvanestii nie maj± zarostu? W takim razie oni wszyscy musz± siê goliæ? :wink: A ja zawsze my¶la³em, ¿e oni wszyscy nie maj± zarostu (dlatego bardzo mnie zdziwi³ obrazek Elfów w DLCS)
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

śr lut 15, 2006 4:20 pm

Ten pan z brod± na ilustracji w DLCS to pó³elf.<br /><br />¯adne elfy w DL nie maj± zarostu, to tylko facetom Silvanesti czasem wyrasta broda jak ju¿ s± starzy (ponad 500 lat), a i tak, te ich brody s± po¿a³owania godne.
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

śr lut 15, 2006 9:19 pm

Ale tylko Silvanesti nie maja owłosienia na reszcie ciała.
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

śr lut 15, 2006 9:43 pm

Eh. Pragnê siê nie zgodziæ z tym stwierdzeniem.<br />Elfy, ka¿de elfy, nie maj± w³osów na ciele. <br />Tak by³o napisane w PHB, a w ka¿dym innym opisie elfów we wszystkich podrêcznikach, które widzia³am, nie by³o to poruszane. Na przyk³ad, w ¿adnym opisie konkretnej podrasy elfów w FR nie ma napisane "ta podrasa nie ma sier¶ci". <br />To, ¿e w DLCS przy opisie Silvanesti napisali<br />
<br />Silvanesti typically have no facial or body hair, though extremely old elves (those who have seen more than 500 years) will sometimes begin to grow a wispy beard.
<br />jest tylko po to, ¿eby pokazaæ, ¿e facetom Silvanesti mog± zacz±æ rosn±æ brody, w przeciwieñstwie do innych elfów.<br /><br />Gdyby chcieli przez to powiedzieæ, ¿e tylko Silvanesti nie s± "futrzakami", napisaliby "As opposed to other elven subraces, Silvanesti typically have no facial or body hair."<br /><br />To jest moje zdanie.<br /><br />Tak naprawdê, to nie da siê udowodniæ kto ma racjê, z jednego prostego powodu: w innych opisach podras poprostu nie ma na ten temat ¿adnych informacji.<br /><br />Do notki ni¿ej: Jaka sprzeczka? Tylko dyskusja...<br />Tylko usi³owa³am broniæ swojego zdania. Sorry, je¶li zbyt zapalczywie.
 
Ymir__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 8:15 pm

śr lut 15, 2006 10:07 pm

OK, nie mam zamiaru się sprzeczać ( nie czytałem PHB :mrgreen: ). Po prostu sądziłem, że ta wzmianka o owłosieniu Silvanesti jest podana w formie kontrastu do innych elfich podras.<br /><br />Pozdrawiam, <br />Pseudo.<br /><br />Do notki powyżej: Oczywiście, że nie sprzeczka, źle to ująłem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości