Zrodzony z fantastyki

 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pt mar 11, 2005 8:45 pm

Mateuszu. Przez kilka stron piszemy, dlaczego nie potrzebujemy gazetki... nie zaprzeczysz.

Dlaczego na koniec wiêc pytasz
A ³atwo wa krytykowaæ wiec mam propozycje wydajcie swoj± gaetke!
Przegapi³e¶ nasze argumenty? Nie czyta³e¶? Dlaczego?

Osobi¶ice my¶le, ¿e kiedys forum wam padnie i przyjdziecie do nas z p³aczem pleeeeeesssseeeee wydrukujcie co¶ miejcie lito¶æ! itd
Osobi¶cie my¶lê, ¿e nie p³aka³bym z powodu takich rzeczy jak RPG. Weird. Byæ mo¿e podchodzê do tego zbyt ma³o emocjonalnie.

I jeszcze jedno. Czy je¿eli kolega krytykuje przy tobie najnowszy film, odpowiadasz -£atwo Ci krytykowaæ. Mam propozycjê - sam nakrêæ film.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

pt mar 11, 2005 8:55 pm

Osobiśice myśle, że kiedys forum wam padnie i przyjdziecie do nas z płaczem pleeeeeesssseeeee wydrukujcie coś miejcie litość! itd

To twoje zdanie. Jednak nawet jeśli forum upadnie to i tak znajdę dużo ciekawsze metody na pozyskanie pomysłów niż zaglądanie do Pirata.
Np. Forum Wizardsów.

Poza tym co do twojej "misji":

Nie rozumiem celu, dla którego ciągle obstajesz przy tym, że nasze forum, nasze środowisko jako dedekowców powinno się "sprężyć" i dac upust w swojej twórczości w Piracie. Osoby wypowiadające się w temacie w większości wątpiły w "poziom" Pirata, jeśli jednak to nie zgadza się z twoim poglądem na ta sprawe, z twoją "chęcią wzniecania rewolucji" ;), to powinieneś dać sobie spokój z całą sprawa. Co z tego, że nie możesz patrzeć na to że Dedekowcy nic nie robią by ulepszyć jakość GP, skoro pewnych osób to zwyczajnie nie obchodzi.

Live and Let Live.


EDIT:
Ale ja nic od was już nie chce

Wręcz przeciwnie. Obrażasz całe Forum tylko dlatego, że jeden forumowicz powiedział o tobie niepochlebną opinię. (vide pierwszy cytat)

Bo tak nieustannie wy bedzieccie śmiać sie z Pirata a my z dedeka i bedzie to trwała az do zniszczenia sfer.

Choć mysle że te dwie strony

Ktoś chyba ciagle chcer niezgody


Jacy my, jacy wy? Czytając ten wątek mam wrażenie ze biorę udział w manewrach wojennych. Czy "my" znaczy Obrońcy Portalu?

Uszanujcie tylko Portal i Pirata !

Pozwól forumowiczom zdecydować, kogo chcą szanowac, kogo zaś nie.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt mar 11, 2005 9:32 pm

Ale ja nic od was ju¿ nie chce. Uszanujcie tylko Portal i Pirata ! Czemu jak ja napisze cos o was to jest wrzawa przez 2 tyg, a jak "kolega dedekowiec" po raz setny powraca do tej ja³owej i bezowocnej dyskusji to mam ju¿ dosyæ. Czy mo¿na ten temat zamkn±æ? Bo tak nieustannie wy bedzieccie ¶miaæ sie z Pirata a my z dedeka i bedzie to trwa³a az do zniszczenia sfer.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pt mar 11, 2005 10:01 pm

Mateuszu, pozwolisz, że o tym czy dany temat zamknąć czy nie zadecydują osoby za to odpowiedzialne?
To po pierwsze.
Po drugie od dłuższego czasu czytam Twoje wypowiedzi i muszę stwierdzić, że będąc osobą, która nie czytuje Gwiezdnego Pirata (zresztą czytuję niewiele "branżowych gazet” - nigdy nie byłem wielkim fanem MiMa i Portala, w zamierzchłych czasach kibicowałem śp. Złotemu Smokowi) najbardziej zniechęcającą rzeczą do sięgnięcia po to pismo są Twoja postawa i Twoje komentarze.
Jesteś agresywny, niemiły i bardzo krótkowzroczny. Nie uznajesz racji drugiej strony, na siłę forsujesz swój punkt widzenia, nie podejmując tak naprawdę dyskusji.
Po Twoim ostatnim poście pozwoliłem sobie przeczytać jeszcze raz całą dyskusję i stwierdzam, że nie zauważyłem, żeby ktoś, jak to określiłeś "naśmiewał się z Gwiezdnego Pirata".
Dodatkowo zauważam, że zdajesz się mówić o sobie w liczbie mnogiej. Poza Twoim żarliwym orędownictwem by pisać dla wyższych celów, w „obronie” GP wypowiedziało się kilka osób, które również nie "śmiały się z dedeka".

Wydaje mi się, że wywołujesz niepotrzebne zamieszanie.
Zastanów się czy Twoje "ogniste" i emocjonalne wypowiedzi rzeczywiście stanowią dobrą reklamę dla pisma i zachęcają kogokolwiek do współpracy z Wydawnictwem Portal.
Według mnie osiągasz zupełnie przeciwny efekt.


Co do przychodzenia do kogokolwiek z płaczem... Pomijam, że ten tekst jest żałośnie niedojrzały i podkreśla nienajwyższy poziom Twoich wypowiedzi, pragnąłbym zauważyć, że D&D jako system ma na całym świecie ogromne wsparcie ze strony swoich fanów. To nie są setki czy tysiące osób, ale znacznie znacznie więcej.
Jeżeli nasze forum padnie, co oczywiście może się kiedyś zdarzyć, użytkownicy stworzą na jego bazie nową społeczność, lub zasilą inne dedekowe społeczności (ISA, Polter etc.).
Będzie nam bardzo przykro, gdy nasza agora się rozpadnie (rzecz chwilowo mało prawdopodobna), ale po posypaniu sobie głów popiołem i zakończeniu miesiąca lamentów, prawdopodobnie weźmiemy się za coś nowego. Tragedii nie będzie.

Aha - i jeszcze jedno pytanie.
Mateuszu, napisałeś, że przyjdziemy do "was z płaczem". Czy oznacza to, że jesteś oficjalnym reprezentantem Wydawnictwa Portal? Czy masz jakiekolwiek zdolności decyzyjne odnośnie jakichkolwiek produktów tego Wydawcy? Czy swoje stanowisko w jakikolwiek sposób uzgadniasz z Ignacym Trzewiczkiem?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, proszę Cię - przestań serwować takie głodne kawałki.

Jeżeli na którekolwiek odpowiedziałeś twierdząco, proszę Cię - zacznij prezentować swoimi wypowiedziami poziom odpowiedni do reprezentowania jakiegokolwiek komercyjnego podmiotu.

Pozdrawiam,
d.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt mar 11, 2005 10:29 pm

Wiem mam temperament jogus³awiañskeigo partyzanta. Wypowiadam sie o sobie w liczbie mnogiej bo jestem g³upi ;) i nie znam gramatyki polskiego jezyka. Mam podejrzenia o schizofremnie i depresje spowodowan± tym ¿e zosta³em odrzucony przez dedekowców ;)

Ale zauwa¿ ja zakoñczy³em t± dyskusje. Niestety znowu kto¶ do niej powraca! Ja jednego nie moge zrozumieæ czemu wy robicie sztuczne problemy? Podobny temat da³em na wiedzminie. Przyjety zostal bardzo optymistycznie.

Zauwa¿y³em równierz ,¿e ka¿da moja nieobiektywna wypowiedz jest skrupulatnie ( wiem byc moze pope³niam b³±d ort. soka ale nie jestem pewien jak to sie pisze :P ) rozbierana na czesci, oceniania b³ednie interpretowana. NIkt natomiast nie poprosi³ kolege dedekowca o zmmiane tonu wypowiedzi. Bo teksty w stylu

co do GP dodam tylko ¿e sie wam wcale nie dziwiê ¿ê was to nie interesuje, wygl±da na to ¿e niektórzy nie mog± tego prze³kn±æ, próbuj± wam wywo³aæ wyrzuty sumienia, ¿e jak tak mo¿ecie, trzeba przecie¿ wspieraæ wydawnictwa rpg-owe zastanawia³em sie czytaj±c t± dyskusjê kiedy sie pojawi± teksty w stylu : pleeeeaaaasseeee napiszcie co¶, miejcie lito¶c ! itd.
pozdrawiam

nic nie poprawi± w naszych stosunkach.
Jako "my" odnosze sie do czytelników fanów GP! Nigdy nie dzia³a³em z polecenia kogo¶ z Portalu! To wszystko tylko i wy³±cznie moje opinie !

Jako, ¿e moje wypowiedzi pogarszaj± sprawe stwierdzi³em ,¿e ja postanowili¶my sie ( tak znowu ta liczba mnoga;) ) po¿egnaæ z tym tematem . Jestem za bardzo g³upi , wulgarny i hamski aby wypowiadac ise na tak powazne tematy.

Do zobaczenia.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

pt mar 11, 2005 10:44 pm

co do GP dodam tylko że sie wam wcale nie dziwię żę was to nie interesuje, wygląda na to że niektórzy nie mogą tego przełknąć, próbują wam wywołać wyrzuty sumienia, że jak tak możecie, trzeba przecież wspierać wydawnictwa rpg-owe zastanawiałem sie czytając tą dyskusję kiedy sie pojawią teksty w stylu : pleeeeaaaasseeee napiszcie coś, miejcie litośc ! itd.
pozdrawiam


Strzał kulą w płot Mateuszu...
Gieferg na każdym kroku podkreśla swoją niechęć do D&D, a więc określanie go mianem "kolegi dedekowca" świadczy jedynie o fakcie niedokładnego czytania jego wypowiedzi.

Pozdrawiam,
d.
 
Reinhardt_Wyrd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: sob sie 14, 2004 8:21 pm

pt mar 11, 2005 10:45 pm

[quote=Mateusz Kosiñsk]NIkt natomiast nie poprosi³ kolege dedekowca o zmmiane tonu wypowiedzi. Bo teksty w stylu

co do GP dodam tylko ¿e sie wam wcale nie dziwiê ¿ê was to nie interesuje, wygl±da na to ¿e niektórzy nie mog± tego prze³kn±æ, próbuj± wam wywo³aæ wyrzuty sumienia, ¿e jak tak mo¿ecie, trzeba przecie¿ wspieraæ wydawnictwa rpg-owe zastanawia³em sie czytaj±c t± dyskusjê kiedy sie pojawi± teksty w stylu : pleeeeaaaasseeee napiszcie co¶, miejcie lito¶c ! itd.
pozdrawiam
[/quote]

He he HE... BUahahahahAHHAHHA * :D

Mo¿e wyja¶nie, otó¿ cytowany przez Ciebie Gieferg, nie jest 'koleg± dedekowcem'. Na tym forum zajmuje siê g³ównie krytyk± DeDe gdzie siê tylko da.
http://dnd.pl/search.php?search_author=Gieferg
Dlatego pewnie ludzie nie za bardzo zwracaj± uwagi na to co pisze (nie zeby pisa³ g³upio, nikogo nie próbuje obra¿aæ :wink:)

*nie ¶mieje siê z Ciebie tylko z sytuacji... hihi

dodane

ups, kto¶ mnie uprzedzi³.... :)
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt mar 11, 2005 10:50 pm

Jako ,¿e sie juz po¿egna³em nie bede wam odpowiada³ :P. Kolega jest na forum dedeka wiec powinniscie mu zwróciæ uwage czuje sie zniesmaczony :P. Moja romantyczna dusza otrzyma³ cios który niewatpliwie jeszcze bardziej mnie pogr±¿y. Chyba wodziarzem zostane......
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pt mar 11, 2005 11:07 pm

Mateuszu, nie do końca cię rozumiem. Po co się tak oburzasz ? Ten temat służy, by pisać opinie o Piracie i inni je piszą. Nie są one wogóle obraźliwe. Jak już koledzy napisali wcześniej, Gieferg to zagorzały fan wiedźmina i jego opinii bym nie traktował jako jedynej na temat GP z tej strony, a mam wrażenie, że tak właśnie do tego podchodzisz. Widzisz tylko, to co chcesz. W tym przypadku wyłącznie jego wypowiedź. Nie mam zamiaru cię obrażać, ale chyba jesteśmy poważnymi osobami, by porozmawiać jak kulturalni ludzie. Więc spokojnie.

Wracając do tematu. Ja popieram wychodzenie takiego pisma. Rynek RPG jeszcze nie jest u nas wielkim biznesem, ale powoli się nim staję. Ktoś tu powiedział, żeby się skupić na jednej tematyce. Popieram w zupełności. Zresztą dzisiaj znaleźć niszę, to równa się zyskom. Ja bym podążył tą drogą. Zauważ, że taki Dragon opiera się tylko na D&D i bardzo dobrze się sprzedaje. Może wy też powinniście podążyć tą ścieżką ? Fanom D&D ciężko dogodzić ze względu na ogrom materiałów do niego w internecie i nie tylko. Jest tyle ciekawych systemów - Neuroshima, Monastyr, Call of Cthutlu, itd. Skupcie się na jednym, dwóm, trzech systemach i powinno być dobrze.

Osobiście nie rozumiem oskarżeń, że fani lochów i smoków powinni pisać za darmo materiały do takiego magazynu ? Na jakiej zasadzie ? Chyba jest to zrozumiałe, że każdy w swoją pracę wkłada wysiłek i chciałby coś na tym zyskać. Jeśli nie chce, to robi to z przyjemności. Proste jak konstrukcja cepa. Osobiście bym zaczął kupować to czasopismo, jakby skupili się na Wodach, szczególnie Wampirku:Maskaradzie. Ale naprawdę pochwalam waszą działalność. Pozdrawiam.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt mar 11, 2005 11:12 pm

Z moich poy¿szych postów nie mozna powiedziec ,¿e jestem powazny ;)!
A wracajac do tematu po 1 nie podobaja nam sie wypowiedzi w stylu twoja postawa, mo¿e odstraszyæ ludzi od Pirata. Ale z jakiej paki? Co mam ja do odstrasznia od pirata? Kurcze nie czuje sie takim autorytetem, ¿eby przez moje wypowiedzi na forum kto¶ ksztaltowa³ sobie opinie nt Pijaka!
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pt mar 11, 2005 11:19 pm

Z moich poyższych postów nie mozna powiedziec ,że jestem powazny


Ale kulturalnie można pisać, niekoniecznie pisząc poważnie. Co już pod koniec znacznie poprawiłeś.

A wracajac do tematu po 1 nie podobaja nam sie wypowiedzi w stylu twoja postawa, może odstraszyć ludzi od Pirata. Ale z jakiej paki? Co mam ja do odstrasznia od pirata? Kurcze nie czuje sie takim autorytetem, żeby przez moje wypowiedzi na forum ktoś ksztaltował sobie opinie nt Pijaka!


Wypowiadałeś się, jakbyś był jednym z tych, którzy mają decydujący głos w GP. Przynajmniej takie wrażenie sprawiałeś, więc forumowicze tak do tego podeszli. Skoro powiedziałeś, że jest inaczej, to nie ma problemu. Tylko czemu tego nie powiedziałeś na początku ? Zresztą ciężko ostatnio wyczytać twoją postawę do GP. Raz ich bronisz, raz neutralne stanowisko popierasz, a słowem pijak obraziłeś to wydawnictwo.

Przepraszam za OT. Możecie tą notkę skasować.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pt mar 11, 2005 11:33 pm

Hmm czemu Pijak obra¿a? GAzetka jest na luzie, tytu³owy gwiezdny pirat to awanturnik i cwaniaczek! JA kocham ta gazete , kocham to wydawnictwo, jeste stronniczy, za¶lepiony i nie mam ¿adnego zdania w Portalu ;)! jutro dokoñczymy bo ide spaæ ;)
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

sob mar 12, 2005 1:29 am

sorry ¿e jeszcze jednego posta tu wrzucam ale poczu³em sie w obowi±zku wyja¶niæ conieco, jako ¿e mój poprzedni post znowu wywo³a³ burzê co nie by³o moim zamiarem.

Gieferg na ka¿dym kroku podkre¶la swoj± niechêæ do D&D, a wiêc okre¶lanie go mianem "kolegi dedekowca" ¶wiadczy jedynie o fakcie niedok³adnego czytania jego wypowiedzi.


i to siê zgadza, DDekowiec ze mnie nie jest, poprzednim postem chcia³em jedynie podkre¶liæ ¿e akurat rozumiem stnowisko fanów DND w sprawie pirata, nie by³o moim celem obra¿anie nikogo a wypowied¼ ta nie tyczy³a sie zasadniczo ogólnie GP a jedynie sposobu propagowania tego pisma przez mr.Kosiñskiego, który to sposób momentami wydawa³ mi sie do¶æ zabawny w swej uporczywo¶ci, podkreslam te¿ ¿e na forum W:GW ( http://www.wiedzmin.rpg.pl/forum/viewtopic...?t=932&start=15 ) wy¿ej wymieniony przedstawi³ wyrwany z kontekstu wniosek ¿e ludzie od DND s± ¼li i chc± pisaæ tylko za pieni±dze, pominiêta natomiast zosta³a argumenacja DDekowców co do tego dlaczego ich pismo nie interesuje. zajrza³em wiêc tutaj by sie przekonac w czym rzecz i przedstawi³em na naszym forum na czym tak naprwdê polega ta "z³o¶liwo¶æ" DDekowców . A ¿e po przeczytaniu powy¿szej dyskusji odczu³em potrzebê solidaryzacji z pogl±dami tutejszych którzy nie chc± by im na si³ê wciskac nieinteresuj±ce ich gazetki :arrow: st±d mój post.

pozdrawiam

Ps.fajnie sie z wami k³óci :mrgreen:
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pn mar 21, 2005 2:41 pm

Niestety grypa- srypa powali³a na ³opatki wydawnictwo... Najnowszy Pirat bedzie opó¼niony i wyjdzie najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu kwietnia. Wszytski czekaj±cych na Pirata wydawnictwo przeprasza! Pocieszaj±ce jest to , ¿e najblizszy numer zapowiada siê ekscytuj±co!
 
Anonim_1

pn lut 06, 2006 10:16 pm

Okazuje się, że Portal zamknął się jednak na d20 - przynajmniej w kwestii publikacji tekstów do settingów na tej mechanice w Gwiezdnym Piracie. Czy decyzja Ignacego Trzewiczka, powiększająca dział Warhammera i Monastyru kosztem W:GW oraz D&D jest słuszna? Jak sądzicie?
 
Pyro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 13, 2004 5:48 pm

pn lut 06, 2006 11:41 pm

Warm³otek i Monastyr w mojej opini to w obecnej chwili dwa bardziej dynamiczne od D&D systemy. Dyskusje by³y na forum polteru do¶c za¿arte na ten temat lecz fakt ¿e GW (czyli Portal) zamka dzia³ d20 (g³ównie poswiêcony D&D - czyli wydawnictwu Isa) ze wzglêdów finansowych mnie nie dziwi.
 
Anonim_1

wt lut 07, 2006 12:48 pm

Mnie, Pyro, dziwi właśnie ze względów finansowych. Jestem skłonny zrozumieć usunięcie działu W:GW kosztem pojawienia się Warhammera, jednak zwiększanie stron poświęconych Monastyrowi kosztem d20 jest może i dla fanów systemu strzałem w dziesiątkę, jednak z punktu widzenia możliwości zarobku i powiększenia nakłagu GP, wywaleniem serii z kałacha w powietrze.<br /><br />Piszesz, że Monastyr i WFRP są bardziej dynamiczne od D&D. O ile w kwestii Warhammera skłonny byłbym się zgodzić (choć prędkość wydawania suplementów jedynie nieznacznie przewyższa obecną prędkość ISY), o tyle z Monastyrem to... kolejna seria po chmurach. System może i ma grono zapaleńców, może i działają aktywnie na listach, forach i stronkach, nijak jednak nie można tego porównać do rzeszy "dedekowców".<br /><br />Rozumiem powody, jakie kierowały się Ignacym - skoro fani d20 nie chcą tego, co piszemy, skoro nie czujemy d20, to lepiej pisać o tym, na czym się znamy. Szkoda tylko, że zamiast szukać osób "siedzących w d20", aktywnie zachęcać do publikacji w GP, Portal czekał aż ludzie sami przyjdą i zaoferują teksty (ten temat dyskutowany był już m.in. na tym forum wcześniej).
 
Pyro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 13, 2004 5:48 pm

czw lut 09, 2006 8:55 pm

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieni±dze... - Napewno te¿ tak jest w tym wypadku, zauwa¿ ¿e teraz GP promuje g³ównie produkty Portalu, a promocja jest przeciez d¼wigi± handlu.<br /><br />Promocja gier Portalu w GP a koniec z d20 -> Zwiêkszenie zainteresowanie produktami Portalu, zmniejszenie zainteresowania d20 -> Wiêcej kasy dla Trzewika i spó³ki :-P - taki pewnie by³ ich tok rozumowania<br /><br />Monastyr jest gr± elitarn± co jest przynajmniej jest dla mnie oczywiste, z tego powodu napewno Monek nie bedzie mia³ 'rzeszy' fanów D&D ale za to Ci którzy bêd± bed± fanatycznymi fanami ;-) (Jakby¶ siê nie domy¶la³ uwielbiam Monastyr :-))<br /><br />To mo¿e powa³kujcie go jeszcze raz - mo¿e znajdzie siê jaka¶ grupka zapaleñców którzy bêd± pisac na poziomie d20 artyku³y.<br /><br />Pozdrawiam<br /><br /><br />
 
Anonim_1

czw lut 09, 2006 9:02 pm

<!--quoteo(post=259619:date=Feb 9 2006, 08:55 PM:name=Pyro)-->
Pyro @ Feb 9 2006, 08:55 PM) [snapback]259619[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec--><br />Promocja gier Portalu w GP a koniec z d20 -> Zwiększenie zainteresowanie produktami Portalu, zmniejszenie zainteresowania d20 -> Więcej kasy dla Trzewika i spółki :-P - taki pewnie był ich tok rozumowania[/quote]<br />W podobnym toku rozumowania nie widziałbym nic złego prócz punktu nr 2: stali fani, posiadający już produkty Portalu, kupujący GP nie zwiększą zainteresowania Monem i NS, jedynie utrzymają jego popularność. Do jej zwiększenia potrzeba nowych graczy, tych zaś trzeba "wypracować od zera" (jak uczyniła ISA z graczami komputerowymi) lub przeciągnąć z innych gier - pytanie brzmi, jak to możliwe, skoro fani gier innych, niż NS, Monastyr czy Warhammer nie znajdą w Gwiezdnym Piracie absolutnie nic.<br /><br />Swoją drogą, punkt 3 (odnośnie zmniejszenia zainteresowania d20) brzmi jak utopia. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] <br /><br /><!--quoteo(post=259619:date=Feb 9 2006, 08:55 PM:name=Pyro)--><div class='quotetop'>QUOTE(Pyro pisze:
<!--quotec--><br />To może powałkujcie go jeszcze raz - może znajdzie się jakaś grupka zapaleńców którzy będą pisac na poziomie d20 artykuły.<br />
<br />Ignacy nie chce żadnych tekstów do d20. Właśnie to mnie zdziwiło i dlatego reaktywowałem temat.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt lut 17, 2006 1:57 pm

Dobrze, że znalazłem guzik odpowiedzi... :wink:.<br /><br />IMO zamknięcie się na linię d20 przez Portal to głupota. Rynek fanów tego systemu w Polsce jest ogromny - znacznie większy niż ilość fanów Monu i NS razem wzięta. Prosty przykład: sam kupowałem GP, kiedy były w nim tekst do d20. Kiedy przestały się ukazywać, olałem pismo. <br /><br />Być może Trzwik i spółka pałają niechęcią do d20 po tym, jak ich dodatki do tego systemu nie sprzedały się tak, jak "powinny". Nic jednak dziwnego. Wszystkie 4 (czyli cała masa :>) były marnej (eufemizm) jakości, a przy tym nie wyróżniały się specjalnie pod wzgledem cenowym.<br /><br />Moim zdaniem linia d20 w GP wrócić powinna. No chyba, że Portal chce, by GP pozostał "czysty" i nieskalany przez grających w D&D 12-latków :>.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pt lut 17, 2006 3:56 pm

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 3:47 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt lut 17, 2006 10:25 pm

Pytanie, czy GP mógłby zacząć przynosić zysk, gdyby promował d20, które jako takie w Polsce zysk przynosi największy, jeśli chodzi o RPG :>.
 
Anonim_1

pt lut 17, 2006 10:40 pm

W wydaniu, które prezentowały materiały do d20 zapewne nie. Nie chodzi mi o ich jakość fabularną, ale nieprzygotowanie mechaniczne - choć w przygodach i z "mięsem" nie było ponoć najlepiej.
 
Mateusz Kosińsk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 4:33 pm

pn mar 06, 2006 3:04 pm

Hogw!<br />Je¿eli siê nie mylê ( przegl±da³em nr w empiku, czekam na swoj autorski) to o wywaleniu d20 z GP zadecydowali czytelnicy, bo brano pod uwage wyniki ankiety...<br /><br />pozdrawiam,<br />Kosa <br /><br />ps: stêskni³em siê :]
 
Anonim_1

pn mar 06, 2006 3:14 pm

Tak, Mateuszu, zdecydowała ankieta. Głosowało, o ile dobrze pamiętam, nieco ponad 50 osób - grupa "niezwykle" liczna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości