Zrodzony z fantastyki

 
Tar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 06, 2004 11:01 am

Hierarchia piekieł.

wt paź 18, 2005 5:06 pm

Pytanie brzmi następująco: Wiecie może gdzie można znaleźć rozpiskę "hierarchi" piekieł czyli kto nad kim i pod kim dołki kopie. Moja wiedza na ten temat jest niewielka i koniecznie chciałbym ją w najbliższym czasie powiększyć. (Jeden z moich graczy ma tendencje do obrażania mieszkańców piekieł w swoich okrzykach bojowych... a ja wiem że oni tego nie lubią :twisted: ) Z góry dzięki. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt paź 18, 2005 5:39 pm

Rzuć okiem na Manual of the Planes, tam znajdziesz dość dokładny opis piekła.

PS: Po Polsku nazywa się to chyba Księga planów czy jakoś tak.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

wt paź 18, 2005 5:52 pm

Tar pyta:
Wiecie może gdzie można znaleźć rozpiskę "hierarchi" piekieł czyli kto nad kim i pod kim dołki kopie.


W Book of Vile Darkness znajduje się rozpiska każdego z władców dziewięciu, co prawda w wersji 3.0, ale to nie jest żadną przeszkodą. Zwłaszcza, że bardziej Cię chyba zainteresują informacje o ich ciekawych osobowościach, planach, dążeniach i posiadanej władzy.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

Re: Hierarchia piekieł.

wt paź 18, 2005 6:25 pm

<!--QuoteBegin-Tar+-->
Tar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pytanie brzmi następująco: Wiecie może gdzie można znaleźć rozpiskę "hierarchi" piekieł czyli kto nad kim i pod kim dołki kopie. Moja wiedza na ten temat jest niewielka i koniecznie chciałbym ją w najbliższym czasie powiększyć. (Jeden z moich graczy ma tendencje do obrażania mieszkańców piekieł w swoich okrzykach bojowych... a ja wiem że oni tego nie lubią  :twisted: ) Z góry dzięki.  :mrgreen:

Księga plugawego mroku jak napisał Agnostos.
Poza tym jest tam multum prestiżówek Uczniów (dane cholerstwo z niewiadomo kąd)
Jeśli twój gracz tak to lubi tak wyzywać to może się zdziwić jak spotka BN który jest właśnie takim uczniem (polecam m.in. Ucznia Orkusa) :twisted:
Pozdro
 
Gantolandon__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: śr lis 13, 2002 10:18 pm

wt paź 18, 2005 6:44 pm

Proponujê tak¿e zainteresowaæ siê dodatkiem "Faces of Evil do Planescape 2e - trudno go dostaæ, ale zawiera mnóstwo po¿ytecznych, a przede wszystkim bardzo szczegó³owych informacji na temat biesów oraz ich hierarchii.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

wt paź 18, 2005 6:46 pm

[LIST]

Hmm, z tego, co widzę, Tar wspomina o obrażaniu mieszkańców piekieł, a nie otchłani. W związku z tym kapłan Orcusa mógłby się pojawić... ale jako potencjalny sojusznik bohatera nieprzepadającego za diabłami :)

Do notki poniżej:
Hehe, no tak - jeśli rzeczywiście jest fanatycznym paladynem, to wtedy nie będzie miało znaczenia czy spotka diabła czy demona. Będzie miał pecha chłopak :wink:
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

wt paź 18, 2005 7:51 pm

<!--QuoteBegin-Agnostos+-->
Agnostos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmm, z tego, co widzę, Tar wspomina o obrażaniu mieszkańców piekieł, a nie otchłani. W związku z tym kapłan Orcusa mógłby się pojawić... ale jako potencjalny sojusznik bohatera nieprzepadającego za diabłami

To zależy, kim dokładnie jest ten bohater. Bo jak nawiedzonym paladynem, to czarno to widzę...
<!--QuoteBegin-Tar+-->
Tar pisze:
<!--QuoteEBegin-->(Jeden z moich graczy ma tendencje do obrażania mieszkańców piekieł w swoich okrzykach bojowych... a ja wiem że oni tego nie lubią  )

Nie lubią... Tylko oczywiście nie zapomniałeś, że jakoś muszą się dowiedzieć o okrzykach twojego gracza. Ale ufam, że o to zadbasz.
 
Tar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 06, 2004 11:01 am

śr paź 19, 2005 4:50 pm

Gracz jest krasnoludzkim barbarzyńcą [10lv]. Przygoda, powiedzmy że moja pierwsza "kampania" ma miejsce we Flanless. Konkretnie w mieście Veluna. Iuz przygotował kolejna kampanie mająca na celu zajęcie kolejnych obszarów tym razem chce przejąć tereny Królewstwa Furyondy (Kingdom of Furyondy). Przed rozpoczęciem ataku postanowił "ostrożnie i potajemnie" utworzyć na terenach Arcykapłaństwa Veluny drugi front. Aby zamknąć KoF w kleszczach. (Kampania trwa już rok gramy co piątek i sobotę, ale jest to moja pierwsza kampania więc proszę o wyrozumiałość. :? ) Przedstawiciele piekła w armii Iuza nie są chyba niczym nadzwyczajnym więc jakiś sposób na „wepchnięcie” takiego zawsze się znajdzie. Macie może swoich ulubionych przedstawicieli z piekła rodem? :twisted:
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

śr paź 19, 2005 5:21 pm

Po przeglądnięciu KPM to tak:
Mefistofeles - pojawił się też w NWN, bardzo ognisty jegomość
Orkus - Nieumarły książe otchłani
Asmodeusz - Władca 9. Piekła (warstwy Piekła), napotężniejszy diabełek właściwie zażądzający całym tym interesem
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

śr paź 19, 2005 5:39 pm

Przedstawiciele piekła w armii Iuza nie są chyba niczym nadzwyczajnym więc jakiś sposób na „wepchnięcie” takiego zawsze się znajdzie.

Określę to tak: Iuz nie używa diabłów (z Piekła), lecz demony (z Otchłani), ma sojusz ze swoim ojcem Grazz'tem, Pazraelem i Zuggtmoy (pewnie źle napisałem imiona).
Z tego co pamiętam, to dosyć sporo babau jest wezwanych na planie materialnym, nie chce mi się szukać.
 
drow_assassin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr mar 01, 2006 7:31 am

pn maja 08, 2006 12:03 pm

W Ksiedze Planow byli wymienieni wszyscy wladcy pekiel i 8 generalow baatorianskiej armii. Oprocz tego wszelcy VIPowie Otchlanii.<br />p.o.z.d.r.o.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw maja 25, 2006 2:41 pm

A ja proszę o hierarchię :wink: Otchłani. Da się zrobić?
 
Velg'larn Baenre
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: śr sie 31, 2005 10:58 am

czw maja 25, 2006 9:55 pm

<!--quoteo(post=268572:date=May 25 2006, 02:41 PM:name=Zireael)-->
Zireael pisze:
<!--quotec--><br />A ja proszê o hierarchiê :wink: Otch³ani. Da siê zrobiæ?<br />
<br />Nieskoñczono¶æ warstw - nieskoñczono¶æ w³adców. Lista nuuuuudna bêdzie :wink:<br /><br />A tak na serio - Otch³añ raczej nie ma hierarchi (poza- kto mocniejszy ten wy¿ej).
 
Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2296
Rejestracja: pt maja 11, 2007 4:07 pm

czw cze 01, 2006 3:32 pm

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, w otchłani na 100% bedzie kto silniejszy ten wyżej, ale z piekłem myslę, że może być trochę inaczej. Tam diabły nie są tak nieokrzesane jak demony, myslę, że tam nie tylko liczy sie siła, ale też jakieś zdolności przywódcze, charyzma lub coś w tym stylu, hehe zresztą możesz zrobić kuku takiemu graczowi i to nie puszczając na niego Balora, bo jak go zobaczy ucieknie, proponuje wykorzystać takiego Kelvezu o ile dobrze pamiętam, koleś wygląda jak człowiek ( no prawie) i kopie balory aż miło patrzeć... to powinno go nauczyć nie zadzierać z siłami o których potędze może nawet nie śnić :evil:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości