Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

Rasy Planescape'a (3 ed.)

wt gru 24, 2002 12:49 am

Witam :mrgreen:
<br />Buszując po i-necie znalazłem następującą strone
<br />
<br />http://users.erols.com/aburner/planescape/index.html
<br />
<br />zamieszczone są tam charakterystyki Para- i Quasielementarnych Genasi.
<br />Jak Genasi Pyłu, Błyskawic lub Negatywnej Energii :evil:.
<br />
<br />?yczę smacznego!
<br />
<br />PS: Osobiście zainteresowany jestem innymi rasami ze świata Planescape'a, czy zna ktoś jakieś źródła? (tylko internet)
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

wt gru 24, 2002 6:18 am

Spróbuj http://www.ps3e.com/, http://mimir.net/main.shtml, http://www.planewalker.com/. Ciesze siê ¿e nareszcie za³o¿yli¶cie te forum. To nabardziej doros³y ¶wiat DnD.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr gru 25, 2002 3:38 am

Dzięki! <br />Cóż grając w Planescape'a mamy wybór ponad 20 ras, tak jak wcześniej :mrgreen: (2ed). <br /> <br />A co do twojego stwierdzenia Galvon, to dlaczego uważasz Planescape za najbardziej "dorosły"? <br /> <br />Do Moderatorów: <br />Niech który ruszy tą wypowiedz, to dowie się dlaczego klątwy są tak uniwersalne :evil: .
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

czw gru 26, 2002 7:07 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->A co do twojego stwierdzenia Galvon, to dlaczego uważasz Planescape za najbardziej "dorosły"?
<br />Ja spróbuje odpowiedzieć. <br />Bo tutaj nikt nie wygrywa. Każdy płaci swą cenę. Nawet Bogowie. A cena nie zawsze liczy się w złocie. I tutaj nie ma wyboru między złem a dobrem, tutaj masz tylko mniejsze zło. <br />No i PlaneScape nie jest taki cukierkowy jak np FR. (Tylko troche mało magicznych przedmiotów...)
 
Galvon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt lis 15, 2002 3:22 pm

pt gru 27, 2002 6:51 pm

Graj±c w Ravenloft dostajesz horror (fajne klimaty). <br />Graj±c w Forgotten Realms dostajesz heroic fantasy (mo¿na siê fajnie odstresowaæ). <br />Graj±c w Planescape'a... uczysz siê co to ból, oraz tego i¿ wiara czyni cuda. Smutne opowie¶ci czyni± nas lepszymi. Za¶ wiara to co¶ czego ka¿dy potrzebuje. Wystarczy to tylko wydobyæ z gry :razz: .
 
Awatar użytkownika
Rals
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt mar 23, 2004 7:35 pm

czw sty 30, 2003 3:26 pm

Czy ktos mozew mi dac dzilajaca stronke ze statami i zdolnosciami githzeari??
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw sty 30, 2003 5:10 pm

Spróbuj te podane wcześniej przez Galvona.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

czw sty 30, 2003 7:26 pm

Poszukaj na podforum "Rasy", lub "Potwory". Tam chyba były kiedyś obrabiani. <br /> <br /><!--coloro:blue--><span style="color:blue"><!--/coloro-->(Zajrzyj do tematu Githzerai i Githyanki jako postacie graczy.) -<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

pn maja 26, 2003 8:40 pm

Albo kup Psionic Handbook
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn maja 26, 2003 9:15 pm

Lub DUNGEON numer 92 czyli Maj/Czerwiec 2002 na stronie 43 Masz informacje o GIHTYANKI a dalej o GITHZERAI. Dodatkowo w numerze jest POLYHEDRON z SPELLJAMMER'em więc dostajemy same plusy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/ohmy.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Lorrain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn lis 06, 2006 8:59 pm

gith

czw lip 10, 2003 7:41 pm

jako że staram się właśnie sklecić stronę o Planescape, tłumaczyłam jakiś czas temu opis githzerai i githyanki. jeśli cie to interesuję, to mogę go po prostu przesłać.
 
Ferion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 13, 2003 7:43 pm

śr wrz 24, 2003 8:07 pm

Mnie interesuje to. Wyslij mi ten artykul TUTAJ <br /> <br /> <br />____________________ <br />Z gory dzieki i pozdro :mrgreen:
 
Shandriss
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt maja 21, 2004 6:35 pm

sob maja 22, 2004 4:09 pm

Tu dla kogo¶ kto chce zobaczyæ jak wygladaj± rasy Planscape: <br /> <br />Aasimar" <br />Obrazek <br /> <br />Bariaur: <br />Obrazek <br /> <br />Genasi: <br />Obrazek <br /> <br />Githyanki: <br />Obrazek <br /> <br />Githzerai: <br />Obrazek <br /> <br />Modron: <br />Obrazek <br /> <br />Nathri: <br />Obrazek <br /> <br />Shad: <br />Obrazek <br /> <br />Teifling: <br />Obrazek
 
Awatar użytkownika
Dziewic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: ndz lip 13, 2003 9:58 pm

ndz maja 23, 2004 5:45 pm

Ja tu mêczê Darklorda o te obrazki, albo link do stronki z nimi, a tu nagle, ni z tego, ni z owego "jaki¶ kto¶" umieszcza je na forum w swojim po¶cie. <br /> <br />Shandriss ---> Wielkie dziêki :!:
 
Sinister_Czarny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 10:51 am

Bariaur

ndz lip 17, 2005 10:55 am

Jestem Sinestr i zwracam siê do was z pytanie. Czym jest bariaur? Wiem ¿e to niby cz³owiek kozio³ i kilka innych takich. Ale konkretniej mnie intersuje. A tak¿e jego cechy specjalne... Bo w necie ciê¿ko o informacje o nim
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

ndz lip 17, 2005 12:46 pm

Z produktów papierowych opisani są w "Planar Handbook" (3.5), "Manual Of The Planes" (3.0), a z elektronicznych na oficjalnej stronie do PlaneScape 3.5.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

ndz lip 17, 2005 1:43 pm

Dodam tylko że w Book of Exalted Deeds mamy tzw. Exalted Bariaur, który jest ciut mocniejszy od zwykłego.
 
Chris17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:32 am

czw cze 29, 2006 3:14 pm

Mam pewne pytanie. Co to s± te Nathri i Shady? Proszê o nie podawanie linków do "nie-polskich" stron i stron w podrêcznikach, bo takowych nie posiadam. Proszê tylko (choæby najkrótsz±) charakterystykê. Ale je¶li mo¿na to d³u¿sz±!
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

czw cze 29, 2006 8:11 pm

Mam pewne pytanie. Co to są te Nathri i Shady?
<br />Shad to polska nazwa czy chodzi ci może o Shade'a? Bo jeśli tak to jest to po prostu Cień. Według nowej edycji - Pomrok.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt cze 30, 2006 12:48 am

Nie, to nie są shade (pomroki).<br /><br />Skrócony opis<br />Setki lat temu grupa druidów ze świata Verdoth postanowiła uczynić z Planu Ziemi najwspanialsze miejsce, ajkie istnieje. Udało im się wydrążyć jaskinie, i tunele a następnie zamienic je we wspaniałe ogrody.<br /><br />W pewnym momencie druidzi zostali zabici. Nie jest znana przyczyna ich unicestwienia. Bez ich opieki wspaniałe ogrody marniały i umierały. Niewiadome nawet dla druidów wśród drzew pojawiła się nowa rasa. Shadowie.<br /><br />Shadowie żyją krótko ale są bardzo płodni. Shadowie chcą jedynie przetrwać. Wiele innych ras uważa ich jedynie za plączące się pod nogami robactwo, podludzi. Shadowie nauczyli sie to tolerować. Ważne jest dla nich by przeżyć kolejny dzień, i pozostawić po sobie ślad. Dlatego posiadają bogate legendy, opowieści, i tradycje ludowe.<br /><br />Są to chudzi, humanoidzi o szarej skórze zdolni do kontrolowania swojej postaci by przecisnąc się nawet przez najwęższe szczeliny. Ich włosy są prawie zawsze ciemne. Oczy dominują na twarzy mając nieproporcjonalnie duży rozmiar (są często w odcieniach ziemi).<br />Ubiór różni się w zależności od klanu.<br />Więcej tutaj lub w drugoedycyjnym "PlaneScape Monstrous Compendium Appendix III" (po angielsku).
 
Chris17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:32 am

pt cze 30, 2006 7:57 am

Po pierwsze: wielkie dziêki.<br /><br />Po drugie: a wiêc Plan Ziemi jest g³ówn± sfer±, któr± zamieszkuj±? Czy osiedli te¿ (licznie) na innej sferze?<br /><br />Po trzecie: ponawim pytanie: a co to za rasa: Nathri?
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt cze 30, 2006 6:40 pm

1* Prosze bardzo :wink:<br />2* Żyją głównie na Planie Ziemi ale są też małe kolonie na innych planach (na Zewnetrzu jest wyjątek i jest większa).<br />3* Nathri, nathri...<br /><br />Skrócony opis<br />Nathri pochodzą z Planu Eterycznego. Ich historia pozostaje nieznana ze względu na to ze jest to rasa nieucywilizowana i dzika.<br />Jest to rasa psionicznych nomadów stale przemierzająca Plan Eteryczny, często atakująca demi-plany. Nie posiadają stałych społeczności czy siedzib. Są rzadko widywani na innych planach (głównie jako bandyci na szlakach handlowych).<br /><br />Nathri nie posiadają praktycznie żadnej kultury (oprócz kilku zwyczajów plemiennych). Starają sie przetrwać i innym rzeczom poświęcają mało uwagi. Są wszystkożerne, a także zbieraczami z konieczności. Maja także zmienną, i gwałtowną naturę (aczkolwiek nie trzymają długo uraz). Posiadają umysły zbyt skoncentrowane na podstawowych potrzebach (nawet żyjąc w bardziej zaawansowanym społeczeństwie).<br />Żyją nieco dłużej od człowieka.<br /><br />Typowo mają trochę ponad metr wzrostu, długie czarne włosy i zielona skórę. Oczy są typowo żołto zielone (bywają szare). Posiadają na rekach małe kolce które wydzielają lekką truciznę. Ich ubrania mają wiele kieszeni i schowków by nosić znalezione dobra.<br />Na ogół uważają większość innych ras głównie jako źródło dóbr do pozyskania.<br /><br />-Demi-plany, jak je nazywają, są naszymi ogrodami i naszymi pastwiskami.<br />Fek, nathri.<br /><br />?ródła jak przy shadach.
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

śr lip 05, 2006 3:42 pm

Tabaxi mo¿na spotkac w Sigil (s± portale do ich ¶wiata), czy one s± tylko do Spelljamera i ew. GH? Pytam, bo nie mam o ich pochodzeniu zielonego pojêcia. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/mellow.gif[/img] Z góry dziêkuje.<br />
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pt lip 07, 2006 7:32 pm

Podręczniki opisujące te rasę w drugiej edycji nie poruszały aspektu PlaneScape'a. O pochodzeniu (pod tym względem) nic nie wspomniano.<br />Jest to rasa żyjąca w tropikalnych dżunglach więc, jeżeli się chce ich użyć w kampaniach PlaneScape'a, to najlepiej główne skupiska umieścić na tych planach zewnętrznych, gdzie można znaleźć podobne warunki (BeastLands, druga warstwa Ysgardu).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości