Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
2fanatyk2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt maja 20, 2005 2:37 pm

pt wrz 16, 2005 3:10 pm

Nie znalaz³em ¿adnego, który rzeczywi¶cie by mi odpowiada³, ale mam na kompie taki program :Interactive dungeon
 
Aldir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt lut 01, 2005 9:04 am

ndz paź 30, 2005 8:41 pm

Czy istnieje co¶ jak PC Profiler tylko zrobiony pod d20 Modern ?
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

ndz lut 12, 2006 12:24 pm

Szukam jakiegoś programu, który pozwalałby zobaczyć wynik rzutu kością wszystkim na gg/tlenie, ewentualnie umieszczałby go na jakiś czas na stronie czy coś. Nie znacie czegoś takiego?
 
Galile
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 24, 2006 8:46 pm

ndz lut 26, 2006 2:47 pm

Mo¿e poprostu we¼ program do rzutów... zrób Print Screen i roze¶lij... s± programy na których widaæ który to rzut ko¶ci±...
 
Andrie Oddbody__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: sob lis 15, 2003 12:38 pm

ndz lut 26, 2006 3:52 pm

<!--quoteo(post=240296:date=Oct 30 2005, 08:41 PM:name=Aldir)-->
Aldir pisze:
<!--quotec--><br />Czy istnieje co¶ jak PC Profiler tylko zrobiony pod d20 Modern ?<br />
<br />Gdzie¶ by³a zrobiona karta do Moderna pod PCP. Musisz poszukaæ w Archiwach z sesjami, mojej tam powinno byæ.
 
Baron__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 7:12 pm

czw kwie 06, 2006 7:13 pm

<!--quoteo(post=229353:date=Sep 16 2005, 02:01 PM:name=Asand)-->
Asand pisze:
<!--quotec--><br />Czy kto¶ mo¿e poleciæ mi jakie¶ programy do prowadzenia walk. Chadzi o taki program, w którym mo¿na stworzyæ jak±¶ prost± mapê, ustawiæ na niej graczy i ich przeciwników. Pó¼niej w kolejnych rundach przesuwaæ te postacie, tak aby mieæ ogólny obraz tego co dzieje siê placu boju. Dobrze by by³o gdyby obs³ugiwa³ jeszcze statystyki postaci, ew. jaki¶ generator rzutów.<br /><br />Wszystkie propozycje mile widziane.<br />Pozdrawiam.<br />
<br /><br />W tej chwili jestem w trakcie pisania programu o podobnej funkcjonalno¶ci. Z tym ¿e nie bêdzie on s³u¿y³ do tworzenia mapek, a jedynie do obs³ugi (umieszczania postaci, przesuwania, pokazywania zasiêgu czarów, itp.) gotowych obrazów przedstawiaj±cych pole bitwy. W edytorze map do HoMM4 mo¿na zrobiæ idealnie nadaj±c± siê do tego mapkê (screenshot). W³a¶nie tworz±c takow± do gry wpad³em na pomys³ napisania tego programu. Oprócz tego program ma byæ te¿ zestawieniem wiêkszo¶ci przydatnych podczas sesji narzêdzi (m. in. ró¿nego rodzaju generatory). Je¶li uda mi siê skoñczyæ program z pewno¶ci± napiszê o tym na forum.
 
Awatar użytkownika
DJ_Mustafa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn mar 13, 2006 7:02 pm

pt kwie 07, 2006 2:54 pm

http://www.dnd.webd.pl/index.php?mod=adown...op=info&file=14<br /><br />Jeszcze tego programiku nie rozgryzłem i nie moge dojść jak działa, ale możesz spróbować.
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

pt kwie 07, 2006 4:54 pm

Ja z generatorów mam w ulubionych stronę: Aarg! gdzie można znaleźć generator skarbów, lochów, BNów, miast (wybierasz liczebność i rasę bodaj i opisuje po krótce WSZYSTKICH mieszkańców z imienia też!)<br /><br />Mam też program EBoN do generowania imion w różnych językach, biblioteki cząstek imionotwórczych różnych języków można ściągac z internetu, spakowany program ma mniej niż 400kB :!:<br />Chętnych programu prosze o maila kontaktowego - programik mogę wysłać załącznikiem....<br /><br />Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Korodzik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:56 am

czw maja 04, 2006 5:08 pm

Mam ich całkiem dużo oto one: <br />Random Dungeon Generator<br />2 dicerollery<br />Random Trap<br />Random Name Generator<br />EBON (Everchanging book of names)<br />DungeonREALM<br />NPC Generator
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

czw maja 04, 2006 9:35 pm

Korodzik, jedna uwaga - to jest zamierzona tajemniczość czy po prostu zapomniałeś o wstawieniu linków :wink: ?
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw maja 04, 2006 9:59 pm

1. Zauważ, że on je tylko wymieniał, nic nie mówił, że znalazł je gdzieś i poleca.....<br /><br />2. Co do linków to EBoNa mogę Ci wysłac .rar'em, do kilku generatorów mam linki, a dice rolerów i generatorów imion jest chyba tyle co stron o RPGach :razz:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

sob maja 06, 2006 1:23 pm

<!--QuoteBegin-Canthir+-->
Canthir pisze:
<!--QuoteEBegin-->1. Zauważ, że on je tylko wymieniał, nic nie mówił, że znalazł je gdzieś i poleca.....
<br />Tyle to ja właśnie zauważyłem. Pytanie tylko na co komu taka pusta lista, czcza wyliczanka, z której nikt nie skorzysta? Spam :wink: .<br /><br /><!--QuoteBegin-Canthir+-->
Canthir pisze:
<!--QuoteEBegin-->2. Co do linków to EBoNa mogę Ci wysłac .rar'em, do kilku generatorów mam linki, a dice rolerów i generatorów imion jest chyba tyle co stron o RPGach
<br />Nie chodzi też o to, żebyś coś do mnie wysyłał. Jak chcę, to potrafię sobie znaleźć, co potrzebuję :). Ale wydawało mi się, że ten temat służy w pierwszej kolejności do wrzucania ciekawych linków z takimi programami oraz ich komentowania. W razie potrzeby każdy może wówczas zajrzeć i znaleźć, czego akurat szukał.
 
milosz5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 16, 2006 2:10 pm

pt maja 19, 2006 5:51 pm

Je¶li chodz o muzyke to mnóstwo jest na stronie http://www.rpgmaker.pwii.pl/?co=download&typ=music .<br />To strona programu RPGMaker (jest wersja PL) do robienia gier RPG (oczywi¶cie nie papierowych:)).<br />£atwy w obs³udze i mo¿e s³u¿yæ do tworzenia map na sesje.
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

sob cze 24, 2006 9:12 pm

Istnieje coś takiego jak PC Profiler tyle, że do drugiej edycji?
 
aki__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 24, 2006 3:41 pm

czw lip 20, 2006 11:42 am

A ja znam Dundjinni z opisu i pokazanych zdjêæ wygl±da fenomenalnie oto link http://www.dundjinni.com/<br />ale polecam szukaæ przez torrent nie trzeba p³acic. Program w jêzyku angielskim niestety
 
Sacrus__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 3:30 pm

pt lip 28, 2006 8:32 pm

 
Xarn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: sob mar 08, 2003 7:48 pm

śr sie 09, 2006 3:13 pm

Chociaż można sobie poradzić bez kostek, lepiej żeby były:). A zdaża się ich zapomnieć. Problem w tym, że na rubieżach Polski ciężko dostać komplet kości. Oczywiście można nagiąć zasady i dopasować je do k6. lub też użyć prostego systemu opartego na k6 (np. Confrontation - który i tak niewiele osób zna). NIestety, jak to odczułem na własnej skórze, k6 czasami też jest bardzo ciężko dostać. Czy ktoś zan jakiś programik symulujący rzuty kośćmi(oczywiście nie na kompa, taszczyć go z sobą zamiaru nie mam, ale na telefony komórkowe)?<br /><br />PS. Wycinanie z papieru przejdzie, ale przy tym dużo(za dużo - szczególnie k10) zachodu jest.
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

śr sie 09, 2006 4:24 pm

Czy ktoś zan jakiś programik symulujący rzuty kośćmi(oczywiście nie na kompa, taszczyć go z sobą zamiaru nie mam, ale na telefony komórkowe)?
<br />Programu takiego nie znam, ale kiedyś miałem styczność z kalkulatorem, który losował liczby z przedziału jaki się wprowadziło. Fajna sprawa. Ustawiasz sobie liczbę pomiędzy 1 a 10 i masz w ten sposób odpowiednik rzutu k10. Tyle, że taki kalkulator jest chyba jeszcze droższy i trudniej dostępny niż same kostki :wink:.<br /><br />
PS. Wycinanie z papieru przejdzie, ale przy tym dużo(za dużo - szczególnie k10) zachodu jest.
<br />Kiedyś wyciąłem k20. To nie takie trudne.
 
Xarn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: sob mar 08, 2003 7:48 pm

śr sie 09, 2006 6:11 pm

Do wyciêcia, wiadomo, jest. Sam te¿ k-dwudziestkê zrobilem. Kiedy¶. W warunkach polowych jednak czasem ciê¿ko o kartron i dobry klej. Ew. Mo¿e kto¶ zna jakie¶ sposoby na poradzenie sobie bez ko¶ci - konkretne, z planem wykonania?<br /><br />PS. Jak co¶, to siatki bry³ mam:)<br /><br />Wyszed³em poza temat trochê...
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

czw sie 10, 2006 4:30 pm

Może ktoś zna jakieś sposoby na poradzenie sobie bez kości - konkretne, z planem wykonania?
<br />Można napisać na kawałkach papieru liczby i wrzucić je do jakiegoś pojemnika a potem losować. Trochę przymitywne, ale w polowych warunkach nie ma co narzekać. Kostki można też samemu sobie wystrugać, ale to już wymaga trochę większych umiejętności. Wyrzeźbić k6 to żaden problem, ale k20...
 
Inquisitor RaeptaeR
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:08 pm

wt sie 22, 2006 7:49 pm

Storytelling?<br /><br />Wiem, ¿e wtedy siê nie u¿ywa tabelek... ale mo¿e?<br /><br />Albo przygody, w których NIE ZACHODZI konieczno¶æ rzutów ko¶æmi?
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

śr sie 23, 2006 8:09 am

Jeżeli np. bohaterowie siedzą w tawernie, piją piwo (w przyzwoitych ilościach) i rozmawiają z ludźmi zazwyczaj rzuty nie są potrzebne. Niektórzy MG wymagaliby testów np. Dyplomacji, Blefowania, Zastraszania, Zbierania informacji, ale je jestem zdania, że zamiast testów MG powinien oceniać skuteczność słów gracza. Poza tym jeżeli gracze chodza po lesie i nie napotykają potworów to w sumie też nie ma na co rzucać, może poza wyczuciem kierunku...
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

czw sie 31, 2006 12:45 pm

Potrzebuje naprawdę dobrego i prostego programu do mapek. <br />Bez zbednych dodatków. <br /><br />Coś czego efekt był by podobny do mapek zamieszczanych w podręcznikach.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

czw sie 31, 2006 4:10 pm

Hmm,<br />jest Caimpaign Cartographer, ale platny<br />Sam uzywa AutoRealma, jakosc mapek nie jest moze porazajaca, ale program jest darmowy i ma sporo opcji.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

czw sie 31, 2006 11:21 pm

Dzis właśnie znalazłem autorealma. <br /><br />Za dużo nie potrzebnych opcji.
 
Bartek11kay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 5:32 pm

wt wrz 26, 2006 7:11 pm

Czy do D&D gra przygodowa mo¿na dokupiæ jakie¶ akcesoria i rzeczy? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/eusa_eh.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

wt wrz 26, 2006 9:51 pm

Jasne że można - d&d miniatures np (figurki), kości możesz kupić chociażby na replikantorze, mapki są w podręcznikach/przygodach, coś jeszcze ? Wotc na pewno sprzedaje całą masę gadżetów (głupia komercja [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] ).
 
Kapi_kow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 9:42 pm

pn gru 04, 2006 6:06 pm

Witam,<br />Chcia³bym tylko napisaæ, ¿e Idealnie do DnD pasuje muzyka z The Elders of The Scrolls: Oblivion. Muzyka jest nawet podzielona w folderach na kilka typów tj. :<ol type='1'>[*]Bitewna-Idealnie pasuje do ró¿nych walk i potyczek.</li>[*]Eksploracyjna-£adne linie melodyczne pasuj±ce na "t³o", muzyka cicha i przyjemna.</li>[*]Muzyka specjalnie przygotowana do eksploracji lochów-Naprawdê kawa³ dobrej roboty, niesamowicie pasujê do wilgotnych korytarzy, po prostu Idea³!</li>[*]Muzyka pasuj±ca na chwile kiedy to postacie zwiedzaj± miasta, handluj± i siê bawi± ale równie¿ mo¿na zaliczyæ do Eksploracyjnej</li></ol>Hmmm...Du¿o nie pomog³em, bo trzeba najpierw mieæ grê, aby skorzystaæ z tej muzyki.<br /><br /><!--coloro:#6666CC--><span style="color:#6666CC"><!--/coloro-->Ekhm... [fragment posta skasowano)<br />Nastêpne propozycje pirackie zostan± nagrodzone karniakiem. (Tak, muzyki z gier prawa autorskie równie¿ dotycz±, jak kto¶ chce mieæ legalnie na u¿ytek w³asny, to niech sobie zgra z radia, a nie od kolegi. Wiem, ¿e ró¿nica niewielka, ale nie ja te przepisy wymy¶la³am...)<br />Eri<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

pt sty 19, 2007 6:14 pm

Zna ktoś może jakiś programik do tworzenia kart postaci? <br />Tzn. Wybieram rasę, klasę i poziom, a programik odwala całą resztę.<br /><br />Edycja 3.0 lub 3.5<br />Nie musi mieć zaawansowanych opcji. Potrzebuje do szybkiego rozpisywania BN'ów.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt sty 19, 2007 7:12 pm

Jamis Buck npc generator<br />Generator bardzo ubogi, tylko podstawowe rasy i klasy. Rezultat otrzymujemy takiej postaci:<br />
<br />Taleth, male half-elf Nob9/Rgr4: CR 12; Size M (5 ft., 10 in. tall); HD 9d8+9 + 4d10+4; hp 86; Init +4 (+4 Dex); Spd 30 ft.; AC 14 (+4 Dex); Attack +11/+6 melee, or +14/+9 ranged; SV Fort +8, Ref +8, Will +10; AL NG; Str 13, Dex 18, Con 12, Int 18, Wis 12, Cha 15. Languages Spoken: Common, Elven, Gnoll, Gnome, Infernal, Undercommon. Skills and feats: Appraise +14, Bluff +13, Climb +5.5, Craft +9, Forgery +16, Gather information +14, Handle animal +6, Heal +4, Hide +11, Innuendo +13, Knowledge (nature) +13, Listen +4, Move silently +4, Ride +11, Search +5, Sense motive +13, Spot +10, Swim +14; Alertness, Improved critical (longsword), Iron will, Point blank shot, Skill focus (knowledge (nature)), [Track]. Possessions: 35,000 gp in gear. Ranger Spells Per Day: 1.<br />
<br /><br />Na stronie jest tez link do wersjii offline.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość