Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

sob sie 05, 2006 10:52 pm

School Rumble S2 - a tak z nudów oglądam sezon drugi... dość ciekawie się zaczynało ... tera to już się przejadło i przeszło bardziej na romans niż komedie.
<br />Niestety też to zauważyłem (chociaż jestem do tyłu, bo oglądam tylko suby WannabeFansubs). Zatracił sie ten psychodeliczny klimat z ostatniego odcinka pierwszej serii ;(. I niestety SR2 jest najsłabym z trzech kandydatów do tytułu komedii roku, o których wspominałem (z tego co mogę ocenić po pierwszym epie Ouran i Waszych wypowiedziach).<br /><br />A Bleacha chciałem sobie dzisiaj przy kolacji obejrzeć, po długiej przerwie, epizod 73-74, ale stwierdziłem że głupie toto o tych Bountach. Ktoś wie ile tego jeszcze ma być?<br /><br />BTW: Phobos, ukradłeś mi moją emotkę ":s" :wink:
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz sie 06, 2006 2:51 pm

<br />Obejrzyj dwunasty odcinek, je¶li chcesz siê wiêcej o tym oku dowiedzieæ.<br />
<br /><br /><br />Aha, wiêc moja krótka opinia o Mushishi ; )<br />IMO ¶wietny start. Pierwsze parê odcinków obejrza³em z olbrzymi± ciekawo¶ci±, klimat by³ nieziemski. Potem - spadek, w dó³ niestety. Wprowadzenie wiekszej ilo¶ci bohaterów, niejako zmniejszenie roli Ginko serii wychodzi na bardzo z³e. Zakoñczy³em na jedenastym, ale z przyzwoito¶ci poci±gnê dwunasty ; ) Jako¶ zawiod³em siê na tej serii...<br /><br /><br />Cat's Eye'a obejrza³em jeden odcinek - jestem zdecydowanie za ma³o hardcorowy XD
<br />I obejrza³em pierwszy epizod Ouran. Ca³kiem fajne. Wyczuwam ostr± walkê o tytu³ komedii roku (przynajmniej 3 mocnych rywali).<br />
<br /><br />Ouran wygrywa, bo jest na tyle sztampowy, ¿e a¿ niesztampowy - 17 odcinek obejrza³em z równym zaciekawieniem jak pierwszy ^__^ *IMO najs³absze sa te trzy z serii ouran wypoczywa - oko³o 7 odcinka*<br /><br />No i ci±gnê wreszcie Burn Up! W i Cresta<br /><br />A tak w ogóle, przegl±da³em stare ka³ajce, o¿ stare czasy . _ . *muszê poszukaæ tych bardzo archiwalnych, co mi po przeprowadzkach przepad³y, na allegro*<br />Bo wita, jam m³ody cz³ek, ale wiedzê magazynow± mam ;s<br />Je¿eli kto¶ nie wie - 12 sierpnia, na konwencie DOJICon bêdzie mia³ premierê OTAKU *ale tytu³ :s* czyli nowy magazyn mangowy robiony przez Yanka *taki go¶ciu co prowadzi³ sklepownie ze stuffem z Japonii/USA, fajny by³, chociaz tylko na konwach trochê z nim gada³em*<br />Oprócz mnie pewnie nikt nie kupi? ^____^<br /><br />A co do kradzie¿y emotki - ssspadaj ;S
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

ndz sie 06, 2006 5:55 pm

IMO świetny start. Pierwsze parę odcinków obejrzałem z olbrzymią ciekawością, klimat był nieziemski. Potem - spadek, w dół niestety. Wprowadzenie wiekszej ilości bohaterów, niejako zmniejszenie roli Ginko serii wychodzi na bardzo złe. Zakończyłem na jedenastym, ale z przyzwoitości pociągnę dwunasty ; ) Jakoś zawiodłem się na tej serii...
<br />Pozwolę sobie się nie zgodzić. Rola Ginko nie została ograniczona. On, od początku do końca jest tylko narratorem, tylko w 12 odcinku jest bohaterem.<br /><br />Co do spadku, myślę że niechronologiczność odcinków sprawie że mozesz je ogladać w dowolnej kolejności i nawet jakbyś je oglądał od końca, to mógłbyś powiedzieć to samo. Moim zdaniem poziom serii nie spada. Poże to po prostu Tobie nie pasuje taka konwencja :S?<br /><br />Obejrzyj jeszcze 20 odcinek, no i może 17 - szczególnie mi się podobały.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz sie 06, 2006 8:05 pm

Co do spadku, my¶lê ¿e niechronologiczno¶æ odcinków sprawie ¿e mozesz je ogladaæ w dowolnej kolejno¶ci i nawet jakby¶ je ogl±da³ od koñca, to móg³by¶ powiedzieæ to samo. Moim zdaniem poziom serii nie spada. Po¿e to po prostu Tobie nie pasuje taka konwencja :S?
<br /><br />Ale tak jak wspomnia³em, pierwsze mnie zachwyca³y, kolejne coraz bardziej nudzi³y, impetu starczy³o na obejrzenie do 11. Mo¿e po prostu historyjki scenarzyst± coraz mniej fajne wychodzi³y? :s<br />Ostatecznie, jak wspomnia³em wcze¶niej, tak po 5 zaczyna siê robienie 'pomocy wioskowej' - bohaterem jest jedna postaæ, druga postaæ to przyczyna wszelkich problemów, trzecia postaæ to ofiara postaci czwartej/drugiej i tak siê krêci. Czego¶ mi tu brakuje ; )
 
0zio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 09, 2006 3:49 pm

śr sie 09, 2006 4:07 pm

polecam:<br />Monster<br />Egro Proxy<br />Blood+
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

śr sie 09, 2006 9:02 pm

<br />Monster
<br /><br />Zgadzam siê :s Druga ulubiona seria ; )
<br />Egro Proxy
<br /><br />Wprawdzie stwierdzi³em, ¿e fajne, ale po kolejnych odcinkach stwierdzi³em, ¿e jednak nie.<br />Gdyby Monstera rozwijano dok³adnie w tym stylu jak Ergo to zamiast 74 by³oby pewnie z 300 odcinków, taka¿ prêdko¶æ fabu³y Ergo.
<br />Blood+
<br /><br />W sumie, podobnie jak Ergo, Bo¿e ja gustu nie mam : ( <br /><br />A ja obejrza³em Burn Up! W - czemu ju¿ takich anime nie robi±? . _ .<br />Ogl±dam te¿ Midori No Hibi - ¶miszne i nawet oryginalne jak na ten gatunelk
 
BarlogMetallium
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: wt lis 01, 2005 6:27 pm

śr sie 09, 2006 10:02 pm

Ja ostatnio te¿ sobie zacza³em ogl±daæ Ergo Proxy, narazie jestem na poziomie 4 odcinka. Mowicie, ¿e fabu³a rozwija siê ca³y czas wolno? Mam nadziejê, ¿e przynajmniej lotów nie obni¿a. Ma to taki fajny cyberpunkowy klimacik... dawno nic mnie z m&a tak nie zaintrygowa³o<br /><br />PS. Wróci³em na forum (narazie)
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw sie 10, 2006 3:38 pm

<!--quoteo(post=275730:date=Aug 9 2006, 09:02 PM:name=Phobos)-->
Phobos pisze:
<!--quotec-->Ogl±dam te¿ Midori No Hibi - ¶miszne i nawet oryginalne jak na ten gatunelk<br />
<br /><br />Ja tu wchodzê, ¿eby siê pochwaliæ, ¿e jednak co¶ fajnego widzia³em, o czym nie by³o wspominane, a tu taka klapa... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] <br /><br />Ale przynajmniej siê dopisze - widzia³em ju¿ 3 razy... albo i 4? Z tego pierwszy raz jednym ci±giem 13 odcinków. Chyba jedyny przypadek, ¿e koñcowej piosenki nie przewija³em ani razu [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] <br />
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw sie 10, 2006 5:07 pm

Hehe, na waneko kto¶ topic o mandze za³o¿y³, wiêc pomy¶la³em, ¿e zobacze co to. Fajne jest, chocia¿ niektóre 'zachowania' bohaterów s± przegiête *mówiê o du¿ej nierealistyczno¶ci, gdy chodzi o 'zauwa¿enie' czego¶ dziwnego. Ale mo¿e japoniec woli nie widzieæ*
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw sie 10, 2006 10:42 pm

Taa, w 1 odcinku jeszcze mo¿na pu¶ciæ p³azem, ale pó¼niej to ju¿ zdecydowanie chyba wina tych sko¶nych oczek, co to niby niewyra¼nie siê przez nie patrzy :wink:<br />Ale kogo to obchodzi, ¶mieszne, miejscami rozczulaj±ce, ogólnie dobre :wink:
 
aki__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 24, 2006 3:41 pm

czw sie 17, 2006 11:40 am

Nie wiem czy nie piszê w z³ym miejscu...<br />Na Polskim rynku zosta³o wypuszczone nowe anime ''Karas" hybryda animacji 2D i 3D osobi¶cie polecam to anime (dostêpne s± jedynie 3 odcinki ale polecam je pomimo tej nie dogodno¶ci) fabula jest zawi³a i ciê¿ka wed³ug nie których ¼róde³ to anime mo¿e okazaæ siê rewelacyjne je¿eli chodzi o animacje (¿ekomo twórcy stworzyli nowy sposób ³±czenia tych animacji). Dystrbutorem polskim jest Anime-Gate wiêcej informacji mo¿ecie znale¶æ na ich stronie.<br />Pozdrawiam<br />PS: kolejne trzy odcinki zostan± wydane w jesieni ale nie jest to pewne ¿ród³o informacji.
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

pt sie 25, 2006 1:52 pm

Widzia³ kto¶ takie anime jak Eureka Seven?<br /><br />Z BONES widzia³em tylko RahXephona, i jest to jedno z moich dwóch ulubionych anime (drugim jest Kimi ga Nozomu Eien :3 ).<br /><br />Po pierwszych 13 epkach E7 mam mieszane odczucia... Z jednej strony widaæ, ¿e fabu³a ma potencja³, podoba mi siê muzyka a kreska jest ³adna... ale z drugiej zalatuje to wszystkie kiczem, i to na spora skalê:wink:<br /><br />Có¿, anime ma 50 odcinków, wiêc jeszcze sporo mo¿e siê zmieniæ.<br /><br />PS. Zgadzam siê z Phobosem, GONZO to zuo. A ich Saikano ssie na ca³ego (jedyne anime na AniDB jakie oceni³em na 1 - gorzej nawet od Pokemona [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] ).
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

sob sie 26, 2006 1:15 pm

Widzia³ kto¶ takie anime jak Eureka Seven?
<br /><br />Bones - mecha - d³ugo¶æ = samo bones to za ma³o.<br /><br />A tak w ogóle, bones robili te¿ Hagarena - nie widzia³e¶? : O<br />
<br />PS. Zgadzam siê z Phobosem, GONZO to zuo. A ich Saikano ssie na ca³ego (jedyne anime na AniDB jakie oceni³em na 1 - gorzej nawet od Pokemona icon_biggrin.gif ).
<br /><br />Opinie na temat saikano to 'cudowne anime', 'kolejne arcydzie³o gonzo' - wystarczaj±co zniechêcaj±ce ; )<br /><br />A jak kto¶ wspomnia³ o anime...<br />Rushuna - wystrza³owa wojowniczka, czyli kóla¶ny i hipokrytyczny tytu³ mister d¿edaja *oryginalna wersja tytu³u "Grenadier ~Hohoemi no senshi~"*. Ludzie kiwali nosami, ale to polski fandom ostatecznie. Obejrza³em trzy epy, podoba³o mi siê, anime w starym stylu, a ³adowanie rewolweru przy pomocy bubisów rules : )<br /><br />Jak wyjdzie, to kupiê : )
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

ndz sie 27, 2006 1:43 am

Rushuna - wystrzałowa wojowniczka, czyli kólaśny i hipokrytyczny tytuł mister dżedaja *oryginalna wersja tytułu "Grenadier ~Hohoemi no senshi~"*. Ludzie kiwali nosami, ale to polski fandom ostatecznie. Obejrzałem trzy epy, podobało mi się, anime w starym stylu, a ładowanie rewolweru przy pomocy bubisów rules : )
<br />Dobra, nie wiem nic o polskim fandomie, o którym piszesz. Mój jedyny z nim kontakt to mergan na GG i Wy tutaj, a mistera dżedaja nie znam (nie, nie jestem idiotą, wiem mniej więcej kto to i co robił :S, ale to skromna wiedza), ale też pokręcę nosem. I nie tylko. Zakrzyknę do wtóru OMG! Nie wiem jakim cudem obejrzałem to do końca, na jakimś filmowym głodzie musiałem być. Nie ma w tym serialu kompletnie nic, co mogłoby mnie zainteresować. Może i jest w starym stylu. Ale właśnie myśląc o takich rzeczach mam ochotę puknąć w łeb ludzi, którzy mówią że "kiedyś było lepiej". Bo nie było. To anime jest puste, nieśmieszne, drętwe i ma poziom akcji na poziomie Power Rangers (wszystko oczywiście IMHO).<br /><br />Dawno mnie tu nie było, więc się zwierzę z moich ostatnich dokonań :>.<br />Melancholy of Haruchi Suzumiya - nie będe psal co to i o czym to, bo każdy może sobie sprawdzić na tanuki. Wrażenia: Kolejne anime "nie w moim klimacie". Generalnie nie rozumiem zachwytów nad tą serią. Fabuła jest... No... Głupiutka. To chyba będzie odpowiednie słowo. Z zabawnością też nie najlepiej. Jeśli się usmiechnąłem choć raz na odcinek, to jest dobrze (ale nie należy się mną sugerować, gdyż generalnie nie znam nikogo, z poczuciem humoru bardzo podobnym do mojego).<br />Genshiken - I nareszcie coś fajnego! Losy tych otaków, niby zupełnie różnych ode mnie, a jednak mających ze mną jakieś wspólne pierwiastki zupełnie mnie pochłonęły. Cóż, wniosek jest jeden - jestem fanem anime o ludziach, a nie o ich zabawnych / emocjonujących perypetiach. Muszę zdobyć HtC...
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

ndz sie 27, 2006 1:07 pm

ale te¿ pokrêcê nosem. I nie tylko. Zakrzyknê do wtóru OMG! Nie wiem jakim cudem obejrza³em to do koñca, na jakim¶ filmowym g³odzie musia³em byæ. Nie ma w tym serialu kompletnie nic, co mog³oby mnie zainteresowaæ. Mo¿e i jest w starym stylu. Ale w³a¶nie my¶l±c o takich rzeczach mam ochotê pukn±æ w ³eb ludzi, którzy mówi± ¿e "kiedy¶ by³o lepiej". Bo nie by³o. To anime jest puste, nie¶mieszne, drêtwe i ma poziom akcji na poziomie Power Rangers (wszystko oczywi¶cie IMHO).
<br /><br /><br />Anime jest g³upiutkie, nie przeczê, krzty g³êbi w tym nie znajdziesz, ale jest mi³e jako 'seria' i jako anime z deka parodiuj±ce wszystkie 'wojowniczki mi³o¶ci'. Bo rozbrajanie wroga przy pomocy bubisów jest...rozbrajaj±ce. <br /><br />Chocia¿ te¿ ostatnio my¶lê kupiæ czy nie, zw³aszcze, ¿e mam jedn± mangê do sprowadzenia jeszcze.<br /><br />
Melancholy of Haruchi Suzumiya - nie bêde psal co to i o czym to, bo ka¿dy mo¿e sobie sprawdziæ na tanuki. Wra¿enia: Kolejne anime "nie w moim klimacie". Generalnie nie rozumiem zachwytów nad t± seri±. Fabu³a jest... No... G³upiutka. To chyba bêdzie odpowiednie s³owo. Z zabawno¶ci± te¿ nie najlepiej. Je¶li siê usmiechn±³em choæ raz na odcinek, to jest dobrze (ale nie nale¿y siê mn± sugerowaæ, gdy¿ generalnie nie znam nikogo, z poczuciem humoru bardzo podobnym do mojego).
<br /><br />Zachwytów te¿ nie rozumiem, ale nie zmienia to faktu, ¿e moim zdaniem seryja jest bardzo przyjemna. Mnie tam ¶mieszy³o, nie tyle co Azumanga, no ale zawsze. <br /><br />A wydaje mi siê, ¿e ró¿nica gustów u nas polega trochê na tym, ¿e ja od anime zwyczajowo *nic* nie wymagam, bo i tak serii niewiele koñczê jak zacznê ogl±daæ. *ale jak skoñczê, to znaczy, ¿e fajne : )* Wiêc seria rzadko mnie zawodzi, chyba, ¿e siê superlatywów o niej naczytam, przyjmê, ¿e fajne a oka¿e siê nie takie fajne. <br />A poza tym, ja gustu nie mam.<br /><br />Zreszt±, ostatnio siê deklampujê, powoli pewnie zdemangujê clampletnie. <br />
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

śr sie 30, 2006 7:21 pm

Pewnie zaraz polecą w moją stronę kamienie, ale muszę zapytać:<br />Czym różni się manga od anime?<br /><zasłania się przed ciosami>
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

śr sie 30, 2006 8:23 pm

Anime to animacja japoñska bajka a manga to komiks japoñski
 
aki__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr maja 24, 2006 3:41 pm

czw sie 31, 2006 12:59 pm

Tak masz racjê ale wiêkszo¶æ anime powstaje z kart mangii.<br />Nie kiedy bywa, ¿e anime jest bardziej znane od mangii a czasami odwrotnie.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw sie 31, 2006 2:24 pm

Tak<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->,<!--colorc--></span><!--/colorc--> masz racjê<!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->,<!--colorc--></span><!--/colorc-->ale wiêkszo¶æ anime powstaje z kart mangi.<br />Niekiedy bywa, ¿e anime jest bardziej znane od mangi a czasami odwrotnie.
<br /><br /><br />no i? : P <br />A pzt. nie wszystko co jest filmem animowanym jest bajk± i w sumie na odwrót te¿ : )
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

czw sie 31, 2006 5:15 pm

Chodzi³o mi o fil animowany który potocznie nazywam bajk± ale niech wam bêdzie Film Animowany:D
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

śr sty 10, 2007 8:07 pm

Ha! Mam wszystkie 4 tomy Fullmetal Alchemista w wersji PL, a ponieważ nie chce mi się sprawdzać, czy ktoś je ocenił, to ja to zrobię.<br />Zacznę od tego, że nie miałem dostępu do oryginałów japońskich, jeno do angielskich skanów. A więc (nie zaczyna się zdania od "a więc" - Silver_X) let's begin.<br /><br />Tom 1.<br />Ładna okładka ^_^.<br />Przechodzimy dalej. Wszystko ładnie wytłumaczone w dziale Characters. Chwytne motto, itd. Dalej. NIe będę podsumowywał wszystkich rozdziałów, powiem jeno, że wszystko jest na razie jasne, a walka z Cornello ładnie wprowadza nas w klimat mangi. Ogólnie jestem nieprzyzwyczajony do obecności w dziele czytanym/ogladanym polskich stwierdzeń w rodzaju "kurde", "dajesz ciała", "ale jazda", itd. ale doskonale podkreślają one klimat oraz niektóre fragmenty. O dodatkach nie ma co wspominać: śmieszne, ale bez przesady. Przy okazji: bardzo dobrze, że Edward i Alphonse nie mówią do siebie per "bracie". W angielskiej wersji to "older brother", "younger brother" brzmi cokolwiek... Nienaturalnie.<br /><br />Tom 2.<br />Nieładna okładka -_-.<br />W tym tomie pojawia się (burza oklasków) Scar. Do niego należą wg. mnie najpiękniejsze kwestie w mandze (drugi jest Roy Mustang). Historia Niny Tucker wzrusza, bardzo słusznie. Śmiem jednak twierdzić, że historia z Envy i Cornellem jest nieco zagmatwana i nie tak znowu łatwo ją zrozumieć. Jedno mam zastrzeżenie w tym momencie do kreski Hiromu Arakawy: postacie rozrywane od wewnątrz mocą Scara mogły wyglądać sugestywniej, podobnie jak reakcja transmutacji. Te małe "błyskawiczki" nie wyglądają efektownie :wink:. Wiem, czepiam się. Dodatki - śmieszne.<br /><br />Tom 3.<br />Średnia okładka O_o.<br />Najlepszy tom z dotychczasowych. Nie bójcie się, zaraz zostanie zdeklasyfikowany. Piękna kontynuacja wątku ze Scarem, poznajemy dogłębniej Honou-no Renkinjutsushi. Kto nie wie, kto to, niech się wstydzi. Pięknie przedstawiona walka z Numerem 48. Nic dodać, nic ująć. Dodatek - piękny, ale w anime lepszy.<br /><br />Tom 4.<br />Boska okładka *_*.<br />To jest debeściarski tom. Wątek Hughesa, pojawienie się Kimbleya, kontynuacja wątku Scara, konfrontacja Eda i Ala... Ech. Dodatek: wojskowy pies. Bawi, jak powinien. W tym tomie więcej dodatków, ale raczej przeciętnych.<br /><br />Pozdrawiam i zachęcam do czytania. Bodajże 13 lub 14 złotych z hakiem,
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

śr sty 10, 2007 8:31 pm

T³umacz mangi na innym forum wyja¶nia³, ¿e taki "¿ywy jêzyk" jest w oryginale, wiêc jako¶ trzeba prze³o¿yæ.<br />I mi dla odmiany nie podoba siê Scar, jest zbêdny, tak samo jak nie lubiê wizyty w Pi±tce z tymi dwoma robocikami :s<br /><br />Najlepsze teksty ma...a nie wiem, Izumi miewa³a parê dobrych ("Ach, to ci idioci, to znaczy moi uczniowie"), ale ogólnie kazdy ma parê fajnych (Gluttony "Mogê go zje¶æ, Lust?")
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

śr sty 10, 2007 8:33 pm

Ha! Wcale nie. Scar rulezuje. W mandze ma boskie teksty, a w anime... Jeszcze lepsze.<br />Sensei: Even in pain, you can sleep. But when you inflict pain, you cannot sleep.<br />Scar: Then I'll never sleep.<br />A wizyta w Piątce ma głębokie przesłanie - po prostu się nie znasz ;P.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

śr sty 10, 2007 8:37 pm

Chętnie bym to kupił, ale w empiku jak byłem ostatnio był tylko tom 3 o ile się nie mylę. FMA obejrzałem niestety tylko 20 z hakiem odcinków, bo się strasznie długo ściągają.<br /><br />Ah, zapomniałbym, w sumie to niezbyt dawno (jakieś trzy, cztery miesiące temu) zacząłem oglądać Bleacha. No cóż, czekamy na 110 odcinek, może zaczną wracać do mangi już... A Ichigo opanuje wreszcie Hollow mode [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img]. Poza tym, kreska w mandze bardzo mi odpowiada, a jeśli chodzi o muzykę, to według mnie 3 opening jest boski.<br /><br />Zacząłem oglądać hack.//SIGN, ale mnie nie zachwyciło. Ot, dobre to oglądania przy obiedzie...<br /><br />BTW.<br />
Honou-no Renkinjutsushi
<br /><br />Silver, umiesz napisać to hiraganą? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]. A tak na poważnie, to renkinjutsushi to bodajże jest alchemia. Co znaczy honou to nie wiem, ale honou no renkinjutsushi pewnie znaczy alchemik, czyż nie? Inną sprawą jest, że teraz w transkrypcji raczej odchodzi się od myślników :wink:.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

śr sty 10, 2007 8:41 pm

E tam, ale ja scara nie lubiê, po prostu go nie lubiê. Wizyta w Pi±tce nudna jak but, czekam na Izumi Curtis a tak¿e na, fanfary, siostrê Armstronga : D<br /><br />Znaj±c JPF, se poczekam [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_rolleyes.gif[/img]<br /><br />A Izumi jest bardzo fajniusia, taki nauczyciel powinien byæ, mam do niej bardzo du¿o nieskrywanej sympatii i oczywi¶cie siê w niej skrycie podkochujê :blush:<br />I tak, jest najlepsz± ¿eñsk± postaci± FMA, tu¿ za ni± Lust ; P
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

śr sty 10, 2007 8:45 pm

Hmph. Drako - wg. przypisów z któregoś z tomów, to pisze się właśnie tak, ja w to wierzę ;P.<br />Poza tym, Honou-no itd. brzmi fajniej niż "Płomienny Alchemik" :wink:. Jeszcze muszę się nauczyć czytać pseudonim Kimbleya XD.<br />Jeśli mieszkasz w Wawie, polecam odwiedzenie takiego spox skelpu z komiksami w pasażu w Metro Centrum. Jeśli nie... To Ci nie pomogę ^_^. Poza tym, 4 tom w Empiku na Marszałkowskiej jest sprytnie ukryty... Nie ma go w dziale "manga", tylko, uwaga uwaga, "Prasa Młodzieżowa", a w systemie Empiku figuruje jako dwumiesięcznik dla młodzieży XD. Żyć, nie umierać. Jakby tego było mało, jest sprytnie schowany za większymi gazetami.<br />Hm, a może po prostu nie miał być jeszcze dostępny w sprzedaży? Pal licho XD.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

pt sty 12, 2007 7:26 am

O kurcze, zapomniałem... No tak, musieli od hi (słońce/ogień) zrobić przymiotnik^^. A to o zaprzestaniu myślników wiem od nauczycielki japońskiego :wink:, więc jest to już chyba oficjalne. A to w tym pasażu metro, to niedaleko może sklepu z gitarami? Bo generalnie to tylko w tym sklepie ostatnio byłem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]. Mhm, w empiku na Głębockiej wszystkie mangi są w dziale "prasa młodzieżowa".<br /><br />No cóż, będę musiał pokombinować z tymi mangami^^.
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

pt sty 12, 2007 7:58 pm

Tak mi się wydaje, co do tych gitar. Ja, jako trenujący, sam się przykułem do wystawy XD. Ale niestety nie pamiętam, jak to daleko. Ale z Twego posta wnioskuję, że wiesz, gdzie to jest ;P.<br />Spróbuj na Marszałkowskiej. Możesz też poczytać w necie, ale o tym cichooo.
 
Awatar użytkownika
alkoholik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 11:58 pm

pt sty 12, 2007 11:03 pm

a ja sobie obejrzałem ostatnio Golden Boy. serię-legendę, którą większość osób oglądało na niemieckiej stacji MTV nie rozumiejąc ani z niego słowa. chociaż w sumie niewiele stamtąd trzeba zrozumieć, a nie rozumiejąc języka można się nie skupiać na zbędnej warstwie słowno-fabularnej. gdyż tak naprawdę cała seria rozbija się o pokazywanie różnych wielkich cycków należących do różnych kobiet.<br />w sumie seria krótka, głupawa, ale przezajebiście śmieszna, a na dodatek animacja jest fantastyczna (manga straciłaby praktycznie wszystko to, co powodowało o największych erupcjach śmiechu) i doskonałe seiyuu znakomicie budują komediowy charakter serii. polecam wszystkim, którzy mają 2,5h wolnego i chcą w wesoły i niezobowiązujący do myślenia sposób pośmiać sięro rozpuku.<br /><br />natomiast teraz wziąłem się za absolutną nowość. tak, właśnie jestem w trakcie oglądanie równie legendarnej love hina. hahahaha. póki co nic więcej nie napiszę.<br /><br />umh, i chyba jeszcze nie pisałem o monsterze. owszem, anime fajne, wspaniale się fabuła kręci, ale odniosłem wrażenie, że twórcy w ostatnich odcinkach pozapominali co było wcześniej lub po prostu wpadli w trakcie robienia serii na jakiś inny genialny pomysł, co zaowocowało kilkoma niefajnymi niespójnościami. tym niemniej seria wypada całkowicie in plus, oglądało mi się ją absolutnie przyjemnie (bardzo spodobał mi się ost) i choć został trochę niedosyt po końcówce, to zaliczam serię do tych udanych na 8/10 (wg skali aniDB).<br /><br />postrofienia.
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

sob lut 17, 2007 1:19 pm

Jak wra¿enia po pierwszych 2 odcinkach Naruto Shippuden (je¶li kto¶ ol±da³)? Ja jestem mile zaskoczony i wybaczam im te fillery
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości