Zrodzony z fantastyki

 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

sob sie 12, 2006 1:10 pm

Nasza dru¿ynka robi nowe postacie, no i wymy¶li³em sobie ¿e zrobie wojownika z Calimshanu - dok³adniej to jakiego¶ beduina (jako klase presti¿ow± to wezme potem Dervisha z Complete Warrior 3.5).. tylko nie zabardzo wiem jak taka postaæ odgrywaæ - chodzi mi troszke o ubiór (turban?) oraz jêzyk w jakim taka postaæ by mówi³a.. Mo¿e macie jakie¶ pomys³y na "charakterystyczne" cechy takiej postaci?
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

sob sie 12, 2006 4:39 pm

Eee... Beduini w FR to są raczej w Anauroch, Caliminshici to naród kupców, nie mieszkają na pustkowiach, a w miastach a la Bagdad (pamiętasz "Lampę Alladyna"?).<br />Jeżeli masz Opis Świata FR, to masz opis szabli, broni wschodu. Zasadniczo to samo, co długi miecz, tylko zadaje obrażenia sieczne i kłute.
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

sob sie 12, 2006 6:22 pm

Beduini w FR to są raczej w Anauroch,
Też tak kiedyś myślałam, ale potem doczytałam, że Anauroch trochę za zimna jest na beduinów... raczej ktoś na kształt Mongołów tam żyje.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob sie 12, 2006 8:04 pm

<!--quoteo(post=276116:date=Aug 12 2006, 06:22 PM:name=Eri)-->
Eri pisze:
<!--quotec--><br />
Beduini w FR to są raczej w Anauroch,
Też tak kiedyś myślałam, ale potem doczytałam, że Anauroch trochę za zimna jest na beduinów... raczej ktoś na kształt Mongołów tam żyje.<br />
<br />Pozwolę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.<br />Oficjalnie mieszkańcy Anauroch -> Bedine odpowiadają Beduinom, zgodnie z fluffem FR są to potomkowie koczowników z Zakhary którzy na Anauroch trafili przez portal.<br /><br />Mongołów znjadziemy na terenach Endless Waste.
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

sob sie 12, 2006 9:21 pm

No, czas na pomaganie:<br /><br />Wariant pierwszy, decydujesz siê na Beduina z jakiego¶ obszaru, z jakiego takowi pochodz±. Cech± charakterystyczn± Beduinów, jak i wielu innych koczowników, jest pojêcie: byd³o/wielb³±dy i kozy=bogactwo, wszystko licz± w ¿ywym inwentarzu, ca³e ich ¿ycie to prowadzenie stad z wodopojów na pastwiska i z powrotem. Radzê daæ mu poziom, dwa w klasie tropiciela i wzi±æ rangi w je¼dziectwie oraz tajnikach dziczy.<br />Beduini uznaj± ¶wiêto¶æ domowego ogniska i w³asno¶ci osobistej, natomiast nie uznaj± granic pañstwowych, w dodatku s± wrêcz apolityczni. Wyznaj± przewa¿nie swoje pierwotne wierzenia, które sami wykszta³cili, nawrócenie ich to kwestia wielu pokoleñ.<br />Beduin ma w sobie spokój i zaciêto¶æ, cz³owieka, który jest zdany kompletnie na siebie. Charakter: ka¿dy neutralny, równowaga, to jego g³ówna cecha, jest te¿ honorowy, co nie znaczy, ¿e praworz±dny.<br /><br />Wariant drugi, chcesz jednak zagraæ Caliminshytê. Tych ludzi interesuje bogactwo i status, jest to ich cel ¿yciowy, zdobyæ uznanie. C. to, ze wzglêdu na po³o¿enie geograficzne, zazwyczaj kupcy, wiêc d±¿enie po trupach do celu jest tam raczej na porz±dku dziennym. Ludzie to te¿ towar, przy tym oznaka statusu spo³ecznego, tak jak klejnoty i jedwab. Radzê dodaæ poziom, dwa w ³otrzyku, bardzie albo szlachcicu, rangi: blefowanie, szacowanie, wyczuwanie motywów i perswazja.<br />Charakterystyczn± cech± Caliminshañskiego wojownika, to buta, szczególnie u bogatego. Ich mentalno¶æ jest podobna do XVI wiecznego polskiego szlachcica z pewnymi ró¿nicami, mieszczanin, nie ziemianin (s± wyj±tki), kupiec, nie gospodarz.<br />Charakter:, ka¿dy praworz±dny, ale nie koniecznie honorowy, to butni pieniacze, zawistni chciwcy, snoby i konformi¶ci.<br /><br />To oczywi¶cie stereotypowe modele grywanych wojowników, w dodatku wykoncypowane przeze mnie, wiêc nie koniecznie tak ich sobie wyobra¿a Greenwood i przyjaciele. :wink:
 
Mistrz Musk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 27, 2006 8:34 am

ndz sie 13, 2006 8:43 am

Drakoniku, a mo¿e chcesz zrobiæ co¶ w stylu Ksiêcia Persji?
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

ndz sie 13, 2006 9:54 am

Drakoniku, a mo¿e chcesz zrobiæ co¶ w stylu Ksiêcia Persji?
<br /> [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_eek.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_evil.gif[/img] Jak tak, to ca³a moja robota na nic. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_evil.gif[/img] :wink:
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

śr sie 16, 2006 12:21 pm

Halooo, Dragonik, mo¿e by¶ siê pochwali³, jak wysz³a ci postaæ?<br />
 
Dragonik__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: sob maja 25, 2002 11:51 pm

śr sie 30, 2006 11:10 pm

sorry :wink: zapomnia³em troszke potem o forum bo zbyt sie zaj±³em graniem na sesjach :wink:<br /><br />Po przemy¶leniach jednak zacz±³em graæ inn± postaci±, ale opowiem co znalaz³em i wymy¶li³em jeszcze o tym beduinie..<br />G³ównie chodzi³o mi o to aby pój¶æ na klase presti¿ow± dervisha (chyba z complete warrior), tote¿ poszuka³em na internecie co to tak w³a¶ciwie jest ten dervish i znalaz³em bardzo fajny opis na tej stronie. Tak w skrócie: bycie dervishem to pewien rodzaj stylu ¿ycia, trzeba siê temu w pe³ni oddaæ. Ten "oryginalny" dervish musi mieæ swojego nauczyciela (tzw. shaikh'a) który wprowadzi go w tajniki tej profesji (dobry pomys³em na prerequisite dla klasy presti¿owej dervisha w³a¶nie by by³ jaki¶ "starszy" - ale to tylko taki mój ma³y wywód). <br />Co jeszcze.. ogólnie charakter id±cy w strone dobra, praworz±dno¶ci, po¶wiêceniu dla tego zawodu i swojego nauczyciala.<br /><br />Jakby co to zostawiam ten temat dla potomnych chc±cych graæ tak± postaci± :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości