Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tabi
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 824
Rejestracja: ndz kwie 07, 2002 11:13 pm

World of Warcraft

śr paź 26, 2005 8:57 pm

Witam.

Właśnie skończył mi się 10 dniowy guest pass do WoW. Cóż mogę rzecz, zakochałem się w tej grze. Jedyna, dość mglista analogia to GTA San Andreas. Genialnie dopracowana w szczegółach gra, przebogaty i gigantyczny świat oraz multum perfecyjnych patentów powodują, że rozgrywka to sama przyjemność.

System rzeczy wzięto z Diablo II, czyli zbieranie sprzętu, wykuwanie go, to gra w grze.
Questy zrobiono bezstresowo i w porażającej ilości, http://www.thottbot.com/ naliczył ich ponad 3.500. Nikt nie zwinie questitemu sprzed nosa, można dzielić się wziętym zadaniem etc.
Ogromny świat poraża swoim wyglądem, dzięki stałemu doplywowi gotówki jest rozwijany łącznie z samą grą w kolejnych darmowych patchach.

Jutro przychodzi płytka z darmowym miesiącem grania, później około 52 zł miesięcznie. Jak za taką dozę dobrej zabawy to naprawdę niewiele :-).

Pozdrawiam, serwer EU Draenor, Sulima, paladyn w służbie Światła ;-)
 
Andrie Oddbody__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: sob lis 15, 2003 12:38 pm

śr paź 26, 2005 10:53 pm

Racja, WoW jest gr± wprost cudown±.
Lecz jest równie¿ gr± p³atn±, co raczej odrzuca zwyk³ych ludzików czy studentów. S± na sieci darmowe, pirackie serwery, które jednka jak narazie trac± du¿o do orgina³u. Ale jest to jaka¶ namiastka orga.
Ja sam muszê siê przyznaæ do grania na jednym z takich serwerów, polskim tylko dodam. Jest tam du¿o bugów, wiele rzeczy nie dzia³a, nale¿y czekaæ na now± wersjê Emu, by mo¿na grê Spatchowaæ, ale da siê graæ. A lepiej graæ ni¿ nie graæ.
Prawda jest to w pewnym sensie kradzie¿, ale ceny takich gier s± zazwyczja cenami zaporowymi dla zwyk³ych, biednych ludzi. Co innego w USA czy Jap, gdzie ceny kart czy Abonamentu to koszt malutki czy nawet jeszcze mniejszy i ludzie s± w stanie graæ. Byle nie non stop, bo siê jeszcze przekrêc±...
Jak siê jutro oka¿e, ¿e dzisiaj wygra³em to kupujê sobie abonament na Wowa i gram.... O ile wygram :P
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

śr paź 26, 2005 11:05 pm

Racja, niestety... Ja jestem tylko biednym maturzystą i poza tym, że nie mam zbytnio czasu na granie, to wydawanie przynajmniej 59 zł miesięcznie jest dla mnie przeszkodą nie do przeskoczenia (tym bardziej, że utrzymują mnie rodzice). A chyba właśnie do mojej grupy społecznej skierowane są przede wszystkim gry komputerowe (generalnie). I znów (niestety) popieram poprzednika - nawet ludzie mojego pokroju (chodzi mi tu o pozycję społeczno-ekonomiczną :wink:) z takiej Wielkiej Brytani, Niemiec, Japoni, czy nie wspominając nawet USA, z pewnością (oczywiście nie wszyscy) mogą sobie na takie luksusy pozwolić. Bo trzeba przyznać (sam w WoWa nie grałem, ale czytałem i oglądałem o nim sporo), że gra jest naprawdę wyśmienita. Ogromne bogactwo świata, możliwości rozwoju postaci i współzawodnictwa z graczami z całego świata to przecież tylko kilka z jej zalet.
Podsumowując - gra jak marzenie, ale tylko dla wybranych. I niestety w Polsce nie ma ich zbyt wielu...

Pozdrower
Seadragon
8)
 
Robam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt sie 31, 2004 3:25 pm

śr paź 26, 2005 11:30 pm

Zgadzam siê z przedmówcami... WoW to wspania³a gra, jednak koszt abonamentu razi.. i to mocno. Mnie ta gra urzek³a swoj± wielko¶ci±. Fakt ,¿e ten ¶wiat jest tak olbrzymi ,¿e zwiedzenie go ca³ego zajê³oby strasznie du¿o czasu, przyprawia o zawroty g³owy. Dodatkow± przyjemno¶ci± jest mo¿liwo¶æ "odgrywania" postaci. Mówiê tu wszelakiego rodzaju emotach (tak jak to by³o w NwN), du¿ej ilo¶ci karczm i miast. Zamiast biegaæ i zabijaæ monstra , mo¿na ca³y dzieñ przesiedzieæ w jakiej¶ gospodzie i pogawêdziæ z innymi graczami.

A co do pirackich(aka prywatnych) serwerów - nie gram bo nie mam samej gry i obawiam siê ,¿e nie poci±gn±³bym jej na moim starym graciku. Podoba mi siê opcja guest pass , o której wspomina³ Tabi, jednakowo¿ jest ona troszkê zbyt krótka...

Pozdrawiam,
Robam
 
Awatar użytkownika
Tabi
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 824
Rejestracja: ndz kwie 07, 2002 11:13 pm

czw paź 27, 2005 9:49 am

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Wami :-). Pomijając sporą cenę podstawowej gry sam abonament jest to już mniejszy problem. Jest to opłata miesięczna, około 52 zł, jeśli komuś zależy na dobrej zabawie to musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Jeśli idzie się na lody, piwo czy do fast fooda także zakładasz, że wydasz 10-20 zł. W skali miesiąca może z tego wyjśc o wiele większa kwota. Na pewno nie usprawiedliwia to kradzieży, a już na pewno nie warto psuć sobie zabawy jaką jest granie na oficjalnych serwerach.

Pozdrawiam.
 
Profes79__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn lip 04, 2005 9:42 am

czw paź 27, 2005 1:45 pm

Zgodzê siê, ale czê¶ciowo - ja na dobr± sprawê dopiero teraz jestem w stanie my¶leæ o kupowaniu orygina³ów - co te¿ sukcesywnie robiê. Cena 59 dla mnie zaporowa nie jest, ale dla kogo¶ kto jeszcze nie pracuje mo¿e byæ nie do przej¶cia. Co oczywi¶cie nie jest usprawiedliwieniem - mo¿e mo¿na z³o¿yæ siê np. w dwie osoby?
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

czw paź 27, 2005 2:13 pm

Prawda WoW to świetna gra ale niestety ja jako maturzysta nie mogę sie teraz zagłębiać w gry niestety, a poza tym, starzy na pewno nie pozwolili by mi wziąć gre na abonament chyba że sam bym za to płacił ale wtedy większość mojej miesięczniówki szło by właśnie na to, nie wątpię żeby było to warte tyle ale po prostu nie mam czasu na to :( A bardzo tego żałuje :( Dlaczego a gra nie mogła wyjść rok wcześniej mimo że była juz gotowa? :(
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

sob lis 26, 2005 6:35 pm

Zastanawiałem się właśnie jak to jest z tymi kartami pre paid. Czy można powiedzmy robić sobie przerwę w grze i konto będzie istnieć nadal?
 
Robam
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt sie 31, 2004 3:25 pm

sob lis 26, 2005 7:22 pm

Tak. Konto istnieje. Zasada jest tylko taka: Nie p³acimy-nie gramy. W ka¿dym momencie mo¿emy wróciæ do gry.
 
Black Lion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: wt lis 23, 2004 7:13 pm

pn lut 27, 2006 1:03 pm

WoW rz±dzi, gra³êm rok, wogóle mi siê nie znudzi³± gra. <br />Ostatnio zrobi³em sobie przerwê miesiêczn±, ale wróci³em do gry tyle, ¿e na koncie mojego kolegi. Gram aktualnie Rogue 60 na serwerze Burning Legion EU po stronie alliance. A moja g³owna postaæ to Druid 60 tak¿e po stronie aliantów i na tym samym srwerze, Burning Legion EU. <br />Co do abonamentu to ju¿ dawno przesta³o mi byæ szkodsa tych 12euro miesiêcznie gdy¿ gra jest poprostu genialna. L2, Mu On-Line przy tym wysiadaj±. Nigdy w lepsz± grê nie gra³em<br /><br />Mo¿e jest kto¶ kto gra na tym samym serwerze po stronie alliantow? Zreszt± po stronie hordy te¿ mo¿e byæ (mogliby¶my umówic siê na duele).<br /><br />Pozdrowienia, BL
 
karpiu

czw mar 02, 2006 5:18 pm

Ja tam Gimnazjum kończę i na orginała nie mogę sobie pozwolić,a co dopiero ten cały abonament płacić. Ale gdybym miał kase to napewno bym sobie zakupił, chociarz nie wiem czy D&D online nie bedzie lepsze.<br />
 
Grumfer S.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn lip 25, 2005 10:10 am

pt mar 03, 2006 12:20 pm

Gra faktycznie jest dobra, lecz moim skromnym zdaniem nie lepsza od Lineage II. Ró¿nica grafiki, ¶wiata a nawet firmy, która obydwie gry wyda³a tworzy z WoW'a grê komercyjn±. Niby lepsz±, a wcale taka nie jest. No ale któ¿ by pos³ucha³ biednego ma³ego Grumfcia? :razz:
 
Umbra__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 28, 2006 11:31 am

pt mar 03, 2006 3:21 pm

<!--quoteo(post=239445:date=Oct 27 2005, 08:49 AM:name=Tabi)-->
Tabi pisze:
<!--quotec--><br />Pozwolê sobie nie zgodziæ siê z Wami :-). Pomijaj±c spor± cenê podstawowej gry sam abonament jest to ju¿ mniejszy problem. Jest to op³ata miesiêczna, oko³o 52 z³, je¶li komu¶ zale¿y na dobrej zabawie to musi liczyæ siê z konsekwencjami finansowymi. Je¶li idzie siê na lody, piwo czy do fast fooda tak¿e zak³adasz, ¿e wydasz 10-20 z³. W skali miesi±ca mo¿e z tego wyj¶c o wiele wiêksza kwota. Na pewno nie usprawiedliwia to kradzie¿y, a ju¿ na pewno nie warto psuæ sobie zabawy jak± jest granie na oficjalnych serwerach.<br /><br />Pozdrawiam.<br />
<br />To niby racja, ale 40 zlotych na 2 miesiace (czy tam 50) to nieduzo, a na trzy miesiace placi sie jeszcze mniej. Poza tym ja gra³em kilka miesiecy w WoWa i nie placilem. Tylko ze jak zagra³em u znajomego w orygina³ pozniej kilka razy to stwierdzilem ze nie oplaca sie grac w 'pirackie' emule, to nigdy nie bedzie 30 procent oryginalu, niestety. Ale gra jest warta swej ceny, tyle, ¿e zabiera za du¿o czasu, gra³em dniami i nocami, jedz±c, pal±c, pij±c, wszystko prawie robi±c przy kompie : D<br />Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

ndz mar 12, 2006 12:43 am

<!--coloro:indigo--><span style="color:indigo"><!--/coloro-->World of Warcraft... Najwspanialsza gra MMORPG, jeśli nie najlepsza gra w ogóle. Blizzard potrafi! <br /><br />Ja jestem w na tyle dobrej sytuacji, że relatywnie płaci ojczulek [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/happy.gif[/img] . Dzielę konto z bratem i muszę podsunąć WoW rodzicielowi, jak tylko odklei się od Dungeon Siege 2...<br /><br /><br />Z <!--colorc--></span><!--/colorc-->tym słowem oficjalnie kończę pisanie purpurą i kursywą.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr sie 23, 2006 2:46 pm

Czy podczas pierwszego uruchamiania gry i wybierania jêzyka/krainy (realm), te¿ tak d³ugo czekali¶cie na wczytanie siê listy wszystkich realmów?<br />
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

czw sie 24, 2006 12:03 am

Czy "długo" to jakieś 45 sekund? W takim razie tak. Jeśli czekałeś dłużej, to pewnie sprawa połączenia netowego, albo po prostu zapchanie serweru... Czy coś :wink: .<br /><br />Miło, że wciąż się udzielasz, Filio! Welcome back!<br /><br />RE:DOWN<br /><br />Warunkiem grania w WoW jest dobre połączenie internetowe, inaczej nici z grania...<br />...Co nie zmienia faktu, że czasami serwery po prostu się "blokują" i nie pograsz... Wtedy trzeba najzwyczajniej w świecie spróbować kiedy indziej.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

czw sie 24, 2006 10:40 am

I tak ju¿ za pó¼no. <br />Moja frustracja siêgne³a zenitu po kilku godzinach czekania i usun±³em wszystko.<br />Tyle z mojego grania w WoW... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_rolleyes.gif[/img] <br />
 
Luinannon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:45 pm

wt wrz 12, 2006 6:46 pm

WoW jest gr± wszechczasów. Sam gra³em pare razy na pirackich servach i to mi wystarczy³o, ¿eby siê o tym przekonaæ. Niestety ma 1 bardzo powa¿ny minus. Jest po prostu zobowi±zuj±ca. Kumpel gra³ na oryginale i wystarczy, ¿e mia³ przerwe 1 - 2 dni i zaraz by³ w tyle o kilkana¶cie poziomów do ziomków z klanu. Je¶li chcesz co¶ osi±gn±æ w tej grze musisz byæ jej absolutnie oddany, z reszt± to nie trudne, gdy¿ tak wci±ga, ¿e niejednemu ju¿ zrujnowa³a ¿ycie :wink:. Tak wiêc od lat wchodzê na stronê blizzarda regularnie i ogl±dam nowe screeny i arty i robiê siê twardy :wink: jak je widze, ale nie zamierzam jej kupowaæ nigdy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img] ¯ycie mi mi³e.<br /><br />A z kas± to jest taka bzdura, ludzie !! Ja na robocie wakacyjnej na budowie mam stawke 5 z³ / 1h. Czy 10 godzin pracy - 1 dzieñ to tak du¿o za miecha gry (czy tam ile). Wiêc ¶miejê siê z ludzi dla których jest to bariera "nie do przej¶cia".
 
reebak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 6:28 pm

śr wrz 20, 2006 9:57 pm

Szczerze powiedziawszy, WoW mnie kiedy¶ spróbowa³ wci±gn±æ. Jednak, moje sk±pstwo i rodziców sk±pstwo doprowadzi³o do tego, ¿e orygina³u sobie nie kupi³em i nie zamierzam kupic. Mimo iz jest to najlepsza gra (nie bojê sie u¿yæ s³owa najlepsza - bo jak do tej pory, nie ma lepszej) MMORPG. <br />Poza tym - Co wy, kobiet nie macie?
 
Havoclivekiller__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: czw lip 20, 2006 3:35 pm

czw wrz 21, 2006 10:38 am

Mnie WoW wogole nie wciagn±³ :/ Jednak wole gry z fabu³± ni¿ hack & slash. Nie widze ni¿ innowacyjnego w tej grze...
 
Awatar użytkownika
alkoholik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 11:58 pm

pn paź 16, 2006 12:58 pm

witam.<br />przepraszam, że walę tak prosto z mostu, ale w zasadzie nic o grze nie mogę napisać. poza tym, że ostatnio nie schodzi mi z głowy i zastanawiam się jak tu zagrać.<br />owszem, są shardy, ale mam je głęboko w nosie, gdyż 1) uwielbiam Blizzard, 2) zgodnie z waszymi opiniami o stopniu zaawansowania oficjalnych serwerów i tych darmowych stwierdzam, że warto wydać te 50 złotych i nie męczyć się na polu z burakami.<br />to może teraz do konkretów - czy ktoś miałby na zbyciu (albo od kogoś coś gdzieś jak) załatwić owego magicznego 10-dniowego Guest Passa? owszem, mógłbym kupić WoW za 150 zł, ale wolę się przekonać za darmo czy rzeczywiście to jest to, no i czy będzie mi hulało na sprzęcie (o komputer się nie boję, amd64 athlon xp 3200+, 1024 ddr, gf 6600, mam na myśli tylko łącze - najprawdopodobniej będę miał nazistradę 512, tylko dla siebie).<br />to jak, pomożecie? ew. proszę o odpowiedzi na pw.<br />pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

pn paź 16, 2006 5:54 pm

 
Awatar użytkownika
alkoholik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 11:58 pm

pn paź 16, 2006 10:02 pm

jo, no niby to działa. dziękówa.<br />natrafiłem tylko na kolejny problem. otóż przy tworzeniu konta muszę podać numer karty kredytowej. i nie byłoby w tym nic strasznego gdyby nie to, że takowej nie posiadam. mojej normalnej bankomatowo-płatniczej nie łyka, więc mam kolejną zagwozdkę. czy komuś udało się może to ominąć? lub wie jak to zrobić? anyone?
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

wt paź 17, 2006 3:02 pm

Poszukaj generatorów numerów kart Mastercard. Dzia³a.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt paź 17, 2006 6:50 pm

Cholernie rzadko. Po kilkudziesieciu roznych kombinacjach znudzilo mi sie poprosilem mame o prawdziwy... pieniedzy ci sila z konta nie zmiota, wiec mozesz dac nawet jakiegos krewnego albo bliskiego przyjaciela.
 
Awatar użytkownika
Krzyszman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:00 pm

pn paź 27, 2008 9:58 am

Bo ja gram na prywatnym.......... Dreams of Fredom .
Xp razy 2 i to jewdyny minus dla mnie. Fajnie się gra , a co dopiero by było jakbym grał na orginalu??? Ale kasy nie mam.......
Ostatnio zmieniony śr paź 29, 2008 2:12 pm przez Krzyszman, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt paź 28, 2008 8:30 pm

Dżizys Krzyszman, nie przyznawaj się, że jedziesz na piracie... Ktoś jeszcze pomyśli, że w ogóle masz pirackie płyty. Napisz prywatny. O ile ładniej to brzmi?

Alkoholik napisał, że na privach są buraki.
Uwierz, że na oficjalnym serwerze też są.

PS. Coś stary ten temat, Krzyszman gdzie ty grzebiesz ;)
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

śr lis 26, 2008 8:31 pm

Jest to dla mnie gra banalna dostałem darmowy 10-dniowy dostęp do WoW Wrath of the Litch King.Bardzo się zawiodłem z poniższych powodów:

1.Grafika-wszystko co znajduje sięw pobliżu jest kwadratowe lub kanciaste

2.Bronie-bardzo mały wybór wszystkich mieczy , tarcz i zbrój

3.Dżwięk-Muzyka nadawałaby się do jednego z odcinków Benny Chilla :razz:

4.Fabuła-nie ma określonego celu gry

Te argumenty chyba wystarczają by nazwać tę grę banalną.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr lis 26, 2008 8:42 pm

I nudna - doszedłem do najwyższego poziomu bo każdy zapewniał, że dopiero wtedy jest frajda. Guzik prawda. Robisz w kółko to samo - non stop. I to staje się nudne, bardzo.

W tym przypadku popieram granie na piratach - Alkoholik zagraj na pirackich serwerach - jak ci siię nie znudzi to kup.

W wielu salonach Empk i innych sklepach mozna nabyć przedłużenia.
Opcja dwa to dowiedzieć się czy w banku Rodziców nie można do konta głównego założyć przedpłacanej karty eVISA - jest to karta, która posiada kod CVV2 i działa jak pełnoprawna karta kredytowa - ale płacić nią można TYLKO w sieci. Dodatkowo jest bezpieczna bo zasilasz ją pieniędzmi z głównego konta. Rodzice przeleją Ci kasę na abonament, Ty podasz numer karty eVISA - nawet jak Ci ktoś ukradnie numer CVV2 to i tak kasy na karcie NIE MA. :D Pojawia się jak ktoś ci ją zasili.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

śr lis 26, 2008 9:45 pm

No, cóż, Sony... :] Zgodzę się z Tobą: nuda, przeraźliwa nuda, ale po jakimś czasie i z braku kilku czynników. Brak wpływu na świat (co z tego, że łupaliśmy Horde na całej mapie, jak i tak pozostawała pod ich wpływem). Jak ktoś mi powie, że się nie znam, to zakopie. Gdyż znam się, grałem bardzo długo.
Powiem wam kiedy nie ma nudy.
Kiedy jest dobry serwer (oficjalny lub no cóż, dopracowany piracki).
Kiedy masz z kim grać. Znajomi, bez tego nie warto zaczynać IMO. Co z tego, że łupiesz wszystkie moby jak nie możesz pogadać z kumplem? Ew. gildia fajnych ziomasów :] Miałem okazje na takich trafić i Bóg mi świadkiem, że wspominam ich już długo i wspominać ich będę :P
W salonach empik: pre-paid. Chyba najwygodniejsza forma zapłaty za abonament.
I jeśli nie masz zamiaru naprawdę ostro łupać w tego WoWa, to nie wykupuj abonamentu. Jak chcesz sobie popykać ''tak o" i nie masz z kim grać, to hmm pomyśl o czym innym (nie namawiam do pirackich serwerów)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości