Zrodzony z fantastyki

 
Danio__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt lip 27, 2004 1:39 pm

Rysunki postaci.

wt lip 27, 2004 2:03 pm

Jak rozwi±zujecie problem wyobra¿enia sobie swojej poistaci? Ja na przyk³ad lubie rysowaæ bohaterów mapki itp. A wy? <br /> <br /><!--coloro:darkred--><span style="color:darkred"><!--/coloro-->Prosilbym autora o sprecyzowanie oczekiwañ wobec utworzonego przez siebie w±tku <br />Duncan<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Madril
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 5:33 pm

wt lip 27, 2004 5:05 pm

Mapki? A co to ma do postaci? :) <br /> <br />Ja postacie opisujê s³ownie. <br /> <br />Do notki poni¿ej: <br />Tytu³ i tre¶æ notki przemawia za tym, ¿e chodzi mu tylko o postaci... Tylko te mapki... hehe
 
Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: śr mar 02, 2005 6:50 pm

wt lip 27, 2004 7:53 pm

Z tego co widzę autorowi posto chodziło o to by inni opowiedzieli czy i jak łączą rysowanie i RPG i czy im to w czymś pomaga. (chyba...) <br /> <br />Ja np. często kiedy mam problem z dokładnym opisem czegoś (architektura) robię rysunki i przynoszę na sesję. Poza tym lubie robić ilustracje do przygód mojej drużyny.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt lip 27, 2004 10:17 pm

<!--QuoteBegin-Summon+-->
Summon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiedy moja przygoda ma warzne znaczenie w mojej kampani robie makiety ze styropianu lub kupuje w sklepie
<br />Jasne! A ja buduje repliki w skali 1:1. Słyszeliście o Murze Chińskim? To ja go zbudowałem na sesję. :)
 
Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: sob lis 29, 2003 2:11 pm

wt lip 27, 2004 10:21 pm

Ja rysujê wymy¶lanych przeze mnie NPC...Mo¿na obejrzeæ na mojej stronce i na DeviantArcie. Wychodzi jak wychodzi, ale nie mogê na to nic poradziæ.
 
Awatar użytkownika
satti
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: pn cze 28, 2004 3:38 pm

śr lip 28, 2004 2:26 pm

Ja nic nie rysuje bo nie umiem :mrgreen: Ale za to dla każdej postaci czy zrobionego NPC szukam na necie obrazka, jeśli prowadzę w budynku to graczom rysuje plan lub gdy obiekt jest bardziej skomplikowany szukam jakiś fajnych planów na necie; zasadniczo zawsze też mam mapę miasta lub krainy w której prowadzę (wszystko wyszperane na necie niestety) ......tyle robię jako MG, jako gracz zdarza mi sie pisać opowiadania o tym co było na sesji, ale to muszą być naprawdę fajne sesje.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

śr lip 28, 2004 5:40 pm

<!--QuoteBegin-Danio+-->
Danio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak rozwiązujecie problem wyobrażenia sobie swojej poistaci? Ja na przykład lubie rysować bohaterów mapki itp. A wy? <br />
<br />Chodzi Ci o mapy genomu każdego bohatera? Tak, często je robię. Pozwalają mi go sobie lepiej wyobrazić :wink:. <br /><!--QuoteBegin-Summon+-->
Summon pisze:
<!--QuoteEBegin-->Kiedy moja przygoda ma warzne znaczenie w mojej kampani robie makiety ze styropianu lub kupuje w sklepie <br />
<br />Gdzie można kupić makiety ważnych przygód :evil:?
 
Shirak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 800
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 1:35 pm

pt lip 30, 2004 8:38 am

Z rado¶ci± witam po d³ugiej przerwie! <br />Aby bardziej siê wczuæ w rolê i lepiej wyobraziæ sobie swoj± postaæ robimy wokó³ siebie niema³e zamieszanie. Mianowicie przebieramy siê za idiotów, dzier¿ymy w ³apach dziwne przedmioty pocz±wszy od saperek a skoñczywszy na patykach, a nastêpnie robimy sobie zdjêcie na tle niebieskiego lub czerwonego prze¶cierad³a. <br />Znajomy (jeden z graczy) ¶lêczy potem nad 3D studio i robi z nas niezast±pionych herosów. <br />Gotowe zdjêcia wklejamy sobie w karty postaci. Przyk³ad takiej zabawy mo¿na ogl±dn±æ w moim profilu. <br /> <br />Je¶li chodzi natomiast o Npc to bardzo lubiê jako prowadz±cy dok³adnie opisywaæ graczom napotkane wa¿niejsze osoby, aby potem pokazaæ im takiego jegomo¶cia na wydrukowanym papierku. Czasami ¶lêczê godzinami na necie, aby znale¼æ zdjêcie, które spe³ni³oby moje oczekiwania. <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Hallucinogen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 11, 2003 12:08 am

wt sie 03, 2004 9:39 pm

czy kto¶ mog³by mi podaæ adres strony sk±d mo¿na ¶cia±gn±c ilustracje postaci bo ja niesety nie umiem rysowaæ [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] <br /> <br /> <br />Dzieki Wilktom
 
Wilktom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: ndz sie 01, 2004 7:51 pm

wt sie 03, 2004 9:57 pm

Proszê bardzo http://www.wizards.com/dnd/article.asp?x=d.../pc/pc20030218b na stronie WoTC.Znajdziesz tu masê portretów.
 
Coby
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1019
Rejestracja: czw kwie 10, 2003 4:58 pm

Re: Rysunki postaci.

wt sie 03, 2004 11:49 pm

Fajny temat. :evil: <!--QuoteBegin-Danio+-->
Danio pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jak rozwi±zujecie problem wyobra¿enia sobie swojej poistaci? Ja na przyk³ad lubie rysowaæ bohaterów mapki itp. A wy?
Rozwi±zujê ten problem w sposób oczywisty - opisuj± sw± postaæ s³ownie lub j± rysujê. Czasem zdarza mi siê narysowaæ jej mapkê - np. jej uk³adu nerwowego, krwiono¶nego, p³ciowego, a najbardziej przydaje siê mapka uk³adu wydalniczego. :evil: Chodzi o takiego narysowanego cz³owieczka i linie w ¶rodku niego - jak s± w podrêcznikach od biologii. To siê bardzo przydaje, lubiê to robiæ. :evil:
 
Jimmy Ingram
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:35 pm

śr sie 04, 2004 8:50 pm

Dobrym sposobem na utrwalenie w g³ówkach wygl±du poszczególnych graczy jest aby przed rozpoczêciem ka¿dej sesji opisali siê, tzn. jak wygl±daj± w danym momencie. <br />To pomaga te¿ kojarzyæ imiona postaci, bo z tym, wiecie, ró¿nie bywa :? <br /> <br /><pomys³ nie jest mój tylko wyczytany w jakim¶ zinie>
 
Miolo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn cze 21, 2004 11:00 pm

śr sie 04, 2004 9:45 pm

Ja sam rysuję moje postacie (jako gracz). Czasem jak mam dobry humor, to narysuję coś moim kolegom :). Jako MG, rysuję mapy, i ilustruję NPC'ów. Bo co w tym takiego trudnego ? Patyczak, z patykiem w ręku (miecz) i kółkiem w drugim :mrgreen:. Rysowanie pomaga wczuć się w postać, według mnie, na równi z dobrym opisem.
 
Awatar użytkownika
Cristof
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 450
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 1:48 pm

wt sie 10, 2004 9:32 pm

a to ja sie pochwale tym co mi (nie)wyszło jakieś 30 mn temu. Oceńcie. <br /> <br />http://satan.org.pl/~zoczus/pub/elvsorc.jpg
 
Master of Onion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: sob cze 28, 2003 8:24 pm

wt sie 31, 2004 2:59 am

Hmmm ja najczê¶ciej opisuje swoj± postaæ s³ownie, jednak czasem proszê moj± kole¿ankê (BTW: te¿ graczkê) o zrobienie rysunku postaci. Je¿eli za¶ prowadze gre to NPC tylko opisuje. I co z tego, ze opis czasem jest na pó³ strony :evil: ...
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

wt sie 31, 2004 1:01 pm

Poniewa¿ nie mam talentu arstycznego czêsto wyrêczam siê dobrym opisem wygl±du postaci, lub zdj±tkiem z sieci. <br /> <br />http://thedragonlair.unforgottenrealms.net/gallery/ <br />http://www.kirith.com/portrait/ <br /> <br />Te dwa linki zawieraj± moim zdaniem najciekawsze.
 
Velarit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:36 am

śr wrz 06, 2006 4:38 pm

Ja tam lubiê rysowaæ, wiêc tak¿e rysuje w domu z nudów moj± postaæ w dnd w ró¿nych pozycjach. Na przyk³ad kiedy atakuje, u¿ywa czaru, czy nawet potrafie z nudów narysowaæ ca³±dru¿yne siedz±c± w karczmie(dwie osoby siedz± przy stoliku, jeden trzyma barmana za faraki, a dwóch nastêpych pilnuje aby tego kolesie "rozmawiaj±cego" z barmanem nikt nie zaatakowa³).
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr wrz 06, 2006 6:39 pm

Osobiście rysuję troszkę lepiej, niż "patyczki i kółko jako główka", więc samodzielnie bazgrzę swoje postaci (A4 lub A3).<br /><br />Osobiście zachęcam do nauki rysowania. To nie jest takie trudne! Google do znalezienia poradnika, atlas anatomii, uważna obserwacja otoczenia i DUŻO praktyki to przepis na sukces!
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

śr wrz 06, 2006 6:51 pm

Makiety<br /><br />Makiety robiłem tylko raz. <br /><br />Robisz cholernie długo(kilkanaście godzin), a grasz kilkakrotnie razy mniej. <br />Makiety są fajne jeśli ktoś lubi je robić, lub jeśli w jednym miejscu(np. posiadłość graczy) dzieje sie wiele przygód, i jeśli można do nich wracać. <br /><br />Osobiście użyłem tektury ze zgrzewek (tektura falista) po mlekach i skokach hurtem. <br />Listewek(drewnianych) dostępnych w sklepie modelarskim. <br />Modelarskiej tektury(bardzo twarda) i bloku technicznego, oraz kilkuset zapałek. No i oczywiście dużo kleju. <br /><br />Generalnie nie polecam robienia makiet. <br /><br />Model 3D na kompa<br /><br />Raz zrobiłem model trójwymiarowy podziemi, na kompie. <br />Użyłem Unreal Editor 2.0<br />Niestety nie miałem okazji zagrać.<br /><br />Mapki<br /><br />Rysuje. albo na kartce (A3), albo (to nowy wynalazek) na tablicy na markery, którą mam od ojca z firmy. <br /><br />Wizerunki<br /><br />Uwielbiam rysować, ale nie potrafię zrobić obrazków podobnych do tych w podręcznikach. Mogę je conajwyżej przerysować patrząc na nie. Troche lepiej idzie mi z obrakami w mangowym stylu.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr wrz 06, 2006 7:16 pm

Dibi Zibi: Trenuj! Ja też z początku rysowałem tylko w mangowym stylu, ale teraz moje bazgroły są już bardziej realistyczne. Praktyka czyni mistrza! Popatrz na rysunki Lockwooda, Wooda i innych, poszperaj w internecie, przekartkuj atlas anatomii człowieka. Teraz rysuj mniejsze oczka, normalne nosy i usta, zaokrągl podbródki, zaznacz kości policzkowe i mięśnie... Nie twierdzę, że to łatwe, ale szczególnie trudne też nie jest. Wystarczy (będę to powtarzał do upierdu) dużo trenować.<br /><br />I może tym zakończę ten mocno off-topicowy post. :wink:<br /><br />RE:DOWN<br />Trenuj, w końcu załapiesz.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

śr wrz 06, 2006 10:07 pm

Mój największy problem to to, że nie moge uchwicić trójwymiarowości, i wszystkie postacie są płaskie strasznie. Nawet cieniowanie nie pomaga. <br /><br />
 
Inquisitor RaeptaeR
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:08 pm

ndz wrz 10, 2006 9:41 pm

U mnie czê¶æ graczy stara siê rysowaæ najwa¿niejsze momenty z sesji, staraj± siê te¿ rysowaæ bohaterów- u³atwia to czêsto w taktycznych sytuacjach zabawê, kiedy na przyk³ad ka¿dy wie, gdzie jego postaæ ma przyczepion± linê z hakiem (i nie da rady jej wyj±æ w pó³ rundy)<br /><br />Na nowej wersji karty postaci (gramy we w³asny system) mamy nawet miejsce na rysunek naszych herosów
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pn wrz 11, 2006 9:16 pm

Moje sesje pozbawione są rysunków postaci - czasem skrobne jakąś mapkę albo element architektury, ale rysowanie postaci przerasta moje zdolności, nie mówiąc już o graczach. Tak więc gra toczy się głównie w wyobraźni (no i przy stole na którym rzucamy kostkami :wink: ). Nie chcę natomiast korzystac z gotowych rysunkow, chyba że chodzi o potworki (zresztą sam przerabiałem takie rysunki - do kobolda z księgi potworów dodałem tarczę, zbroję i hełm [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] Co prawda nie na sesję a na lekcję plastyki (mieliśmy narysowac odkryty przez nas gatunek zwierzęcia), ale jeśli kiedyś zetknę graczy z koboldami to z pewnością przedstawię im swoją pseudo-sztukę.<br />
 
Inquisitor RaeptaeR
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:08 pm

wt wrz 12, 2006 4:29 pm

Mo¿e to i offtop, ale od dawna noszê siêz zamiarem przygotowania na sesjê foldera ze zdjêciami rzeczy, które gracze na swej drodze spotykaj±. Odci±¿y to mnie jako MG, bo nie bedê musia³ dok³adnie opisywaæ na przyk³ad karczmy, wiele konfliktów zniknie ("jak to nie mogê?wyobra¿a³em sobie, ¿e ta karczma ma dach ze s³omya nie z dachówek" ), tylko bêdzie to ju¿ mniej RPGowe...<br />Problem w tym, ¿e nie bêdê tworzy³ miejsc takimi, jakimi ja je sobie wyobra¿am, tylko w³asne przygody bêdê musia³ dostosowaæ do zdjêæ... W wypadku niewa¿nej karczmy jeszcze jest to do przyjêcia.<br /><br />
 
Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 3:18 pm

wt paź 17, 2006 7:35 pm

Witam wszystkich po nieobecności! Ja tam nie mam takich problemów. Jak chce to narysuję jakiegoś BNa ot tak dla zabawy. Ale nie pokazuje go graczom, bo by sie śmiali :wink: Czasem jednak uda mi sie przełamać i im coś pokażę. Wg niektórych ładnie rysuję ale nikt nie powinien oceniać siebie. Ważne jest to że lubię i tak trzymac. Moi gracze też czasami coś skrobną. Nie rysuję architektury, bo lubię opisywac. A co do poradników, Varmus ma rację, najważniejszy jest atlas anatomii..podobno, bo ja rysuje "sam z siebie". Rysowanie jest jedną z najfajniejszych fragmentów sesji. Pozdrawiam wszystkich!
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

śr paź 18, 2006 11:02 am

Aphranteus - "sam z siebie" to ja też rysuję, ale atlas się przydaje czasem do sprawdzenia tzw. poprawności anatomicznej. Może zamieść swoje rysunki na Forum, wtedy ocenimy? Na Polterze też jest taki temat, poszukaj...<br /><br />Ja tam uważam, że rysuję tragicznie, parę osób mówi coś zupełnie odwrotnego... Nie wierzę im :wink: .
 
Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 3:18 pm

pt paź 20, 2006 4:42 pm

Nie powiedziałem, że atlas jest nieprzydatny, wręcz przeciwnie, niektórzy, tak jak moja mentorka (:wink:) uważa, że jest jedynym potrzebnym podręcznikiem. A co do prac, drogi Varmusie to raczej nie chcę ich publikować na foeum, bo naprawdę nie są takie ładne :wink: Ale sama koncepcja jest fajna, żeby umieszczać swoje prace na forum, w końcu każdemu moze się przydać pomoc i krytyka od innych, nie? Varmus, nie miałem zamiaru się przchwalać i przepraszam jeżeli tak to zabrzmiało. Pozdrawiam wszystkich.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pt paź 20, 2006 6:12 pm

to raczej nie chcê ich publikowaæ na foeum, bo naprawdê nie s± takie ³adne
W±tpiê, aby by³y s± a¿ tak 'nie³adne.'<br />
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

wt paź 24, 2006 9:45 pm

Aphranteusie - a gdzież to ja powiedziałem, że się przechwalasz? Chyba nigdzie? Coś tak zabrzmiało? Przepraszam więc!<br /><br />EDIT: Miłyś, Filio - nie są wcale złe, widywałem dużo gorsze... Choć oczywiście mogą być lepsze, jeśli Zsu-Et-Am będzie trenował :wink: . Zresztą, widziałeś chyba jeszcze w wuesemie moje bazgroły, nie? Ale wciąż się doskonalę!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość