Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt kwie 04, 2006 11:22 pm

Ze swojej strony niewiele dodam - mój nick wziął się z bardzo prozaicznej potrzeby znalezienia czegoś, co można zastosować jako uniwersalny i indywidualny podpis w rozmaitych grach. Początkowo głównie w rozumieniu komputerowym, później przeszło to również na RPG i rozmaite strony, na których zacząłem się udzielać. Było to po prostu wygodne. Co zaś do jego pochodzenia, wyjście najprostrze z możliwych (i wcale nie tak rzadkie) - odwrotny zapis imienia, z dodanymi myślnikami dla lepszego efektu. Jednak dobrze się przyjął. W otoczeniu znajomych jestem nazywany raczej faktycznym imieniem lub pseudonimem pochodzącym od skróconego nazwiska, choć w przypadku środowiska Forumowego i jednej znajomej przyjęła się raczej forma "Zsu". Amen.

CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr kwie 05, 2006 10:16 am

Moja ksywa powstała banalnie a mianowicie dzieki losowaniu imion w Newerwinter night wypadło mi coś tam coś odjęłem i wyszło CalDur. A ta druga duża litera to tak żeby było ładniej.

Seregmir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr kwie 05, 2006 9:57 pm

Mój nick zostal stworzony niedawno jak myślałem nad imieniem dla kolejnej postaci: elfa o białej skórze i włosach, czerwonych oczach i złym charakterku, który przyokazji chciał się stać liczem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img] . Przyjaciel mi podrzucił płytke z róznymi rzeczmi i tam między innymi był chyba Silimarylion Tolkiena i o ile mnie pamięć nie myli to na końcu był słownik elfi. Zacząłem go przeglądać i wypisywać co ciekawsze wyrazy, potem z nich próbowałem wykombinować jakieś mroczne imie, ale żeby równierz jakiś sens miało.Z tego:<br />sereg-krew, mir-klejnot , a jako nazwisko ruin- czerwony płomień<br />i tak powstało Seregmir Ruin - Krwawy klejnot czerwonego płomienia<br />niezbyt ciekawy, ale chciałem być orginalny :) . Co o nim sądzicie?<br /><br />Do postu poniżej:<br />Dziwny zbieg okoliczności, jak jeszcze powiesz że miał zły charakterek to bardzo diwny zbieg okoliczności, a jak chciał zostać liczem to się załame :mrgreen:

Awatar użytkownika
Seregris
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn kwie 10, 2006 3:41 pm

Nick dobry jak każdy inny.<br /><br />Czy my na pewno nie jesteśmy w jakiś sposób spowinowaceni (broń nas Panie!)???<br /><br />Żeby tylko pomyłek nie było - ja jestem Seregris (Daresword). Jak w wiekszości w/w przypadków imię jednej z moich postaci. Jak u kolegi powyżej, rowież zaczerpnięte z Tolkiena (fan ale nie fanatyk): "sereg" - krew, "ris" - ciąć, rozszczepiać. Nazwisko z angielska "śmiały miecz" - bo to była postać swordmastera do ED. "Prawa autorskie" do imienia i nazwiska sięgają roku 1996.<br /><br />Pozdro<br /><br />ps. moja postać z ED też jest elfem... Hmmmmmm...

Cesiu the MP
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lis 22, 2006 3:42 pm

3 lata temu ktos wymyslil mi ksywe "Cesiu". Nie moge sobie przypomniec skad to sie wzielo. Wiem tylko ze "Cesiu" to zdrobnienie od Grzesiu, bo moje prawdziwe imie to Grzegorz. Pod ta ksywa pojawiam sie wszedzie, nawet rodzina mojego najlepszego przyjaciela mnie tak nazywa :razz: . the MP, bo jestem MP. Czyli Cesiu+the MP= Cesiu the MP

Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 22, 2006 4:15 pm

No to ja oryginalny też nie będę. oczywiście mój nick pochodzi ze słynnego Baldursa 2- ki, choć się czasami zastanawiam nad zmianą nicka na Zankafeina.

Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 22, 2006 4:24 pm

Dibi Zibi? Pojęcia nie mam skąd? <br />Na początku było Zibi, i tak do mnie mówią ludzie. <br />Zibi jednak ma cztery litery i wiele serwisów internetowych na których jestem zarejestrowany nie akceptuje tak krótkiego loginu, lub ktoś już go używa. <br />Dlatego dodałem Dibi. <br />

Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 22, 2006 11:26 pm

Dark Sage, bo jestem mroczny i jestem mędrcem :razz:<br /><br />Chociaż co poniektórzy urzywają innego tłumaczenia, co nie bardzo mi się podoba, ale nic nie mogę zrobić. Według niektórych słowników, tłumaczenie tego nicka brzmi: "Czarna Szałwia". Nie jestem żadnym, szamponem :razz:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7