Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn paź 23, 2006 9:06 pm

Zostało to opisane w księdze broni i ekwipunku.Z zasady wynosi to 10000 plus 5000 za każdy warunek,który trzeba spełnić by mieć dany atut.Ja osobiście zalecam indywidualne rozpatrzenie dla każdego atutu.Oczywiście nie polecam by atuty tworzenia przedmiotów możnaby wkuwać w magiczne przedmioty.
 
Awatar użytkownika
Kerthal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 6:09 pm

śr paź 25, 2006 2:52 am

Czy pierścienie czarostwa (ring of wizardry) nie są trochę za drogie? Ich działanie jest bardzo podobne do pereł mocy, ale cena znacznie wyższa. Najbardziej to widać w przypadku pierścienia czarostwa I - w najlepszym przypadku daje on 6 dodatkowych komórek, a za jego cenę można kupić 20 pereł mocy. Nawet w przypadku pierścienia czarostwa IV, taniej jest kupić po prostu 6 pereł mocy IV.<br /><br />Do notki poniżej:<br />Zgoda, w przypadku pierścienia czarodziej nie jest ograniczony do tych samych zaklęć, ale za to dostaje ich maksymalnie tylko cztery i jeszcze musi je przygotować tak jak inne. A w przypadku pereł zaklęcie wybiera się dopiero w momencie użycia, dzięki czemu w każdej chwili można je użyczyć innemu czaruącemu (czyli perły mogą być przedmiotami wspierającymi całą drużynę, natomiast pierścień jest przydatny tylko dla jednej postaci). Dlatego moce tych przedmiotów wydają mi się zbliżone i chyba nie powinno być takiej dysproporcji w cenie (pierscień I - 20 pereł I, Pierścień II - 10 pereł II, pierscień III - prawie 8 pereł III, pierścień IV - 6 pereł IV).
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

śr paź 25, 2006 10:01 am

W wypadku zaklinaczy masz 100% rację.<br />Dla czarodzieja te dodatkowe komórki oznaczają rozszerzenie dostępnego w danym momencie arsenału (a czarodzieje rzadko przygotowują 1 zaklęcie więcej niż raz albo dwa). Tu perły mogą "tylko" zwiększyć liczbę rzuceń danego zaklecia. Ale rzeczywiście nawet wtedy 20 krotne przebicie to przesada. Na pozostałych poziomach cena wydaje mi się odpowiednia ( przynajmniej dla czarodzieja).<br /> <br />
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

śr paź 25, 2006 9:14 pm

Zależy jak na to patrzeć.Pierscień czarodziejstwa daje możliwość zapamiętania różnorodnych czarów,czyli zwiększa szansę na przygotowanie się na lepsze przygotowanie się lepiej na nieprzewidzianą sytuację.Plusem jest też,że pierścień czarodziejstwa można już stworzyć sobie na 11 poziomie a perłę mocy 1 poziomu na 17 poziomie.A co do zaklinaczy to niestety porażka-w opisie pereł jest opisane,że niestety zaklinacze nie mogą użyć pereł,czyli kolejny plus dla pierscienia czarodziejstwa.
 
Awatar użytkownika
Kerthal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 6:09 pm

pt lis 10, 2006 11:04 pm

Hmmm, masz rację, że pierścień ma przewagę nad perłami, dlatego zasługuje na powiedzmy 125-150% ceny 4 pereł, pięciokrotnie wyższa cena w przypadku 1 poziomu to dla mnie jakieś nieporozumienie. Na minus pierścienia dochodzi jeszcze to, że zajmuje slot na palcu a perły nie są w ten sposób ograniczone. Poza tym, jak już wspominałem, perły można komuś użyczyć w potrzebie - np. czarodziej może użyczyć perłę kapłanowi (nawet w trakcie walki), któremu skończyły się zaklęcia leczące, natomiast z pierścieniem tego by nie zrobił, bo wymagane jest normalne przygotowanie tych bonusowych zaklęć (a więc odpoczynek + czas na przygotowanie/wymodlenie zaklęć). Dlatego uważam, że albo pierścienie są za drogie (I-III, IV może być) albo perły są zbyt tanie.<br /><br />Mam kolejne pytanko - czy magiczne wytrychy dające premię z usprawnienia +X do otwierania zamków będą kosztować standardową cenę dla przedmiotów dających bonus do umiejętności, czy może należy tę cenę podwoić, za to że jest to przedmiot bezslotowy (jak kamienie Ioun)?
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

sob lis 11, 2006 12:31 am

Mam kolejne pytanko - czy magiczne wytrychy dające premię z usprawnienia +X do otwierania zamków będą kosztować standardową cenę dla przedmiotów dających bonus do umiejętności, czy może należy tę cenę podwoić, za to że jest to przedmiot bezslotowy (jak kamienie Ioun)?
Ja bym nie podwajał ceny, w końcu do użycia tych wytrychów wykorzystujesz rękę, lub obie ręce, a więc nie możesz w tym czasie używać nimi na przykład magicznego miecza. <br />Z drugiej jednak strony magiczna broń jest dwa razy droższa od magicznych pancerzy więc być może jest to wskazówka że przedmioty używane w rękach jednak maja podwojone ceny.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

sob lis 11, 2006 11:15 am

<br />Mam kolejne pytanko - czy magiczne wytrychy dające premię z usprawnienia +X do otwierania zamków będą kosztować standardową cenę dla przedmiotów dających bonus do umiejętności, czy może należy tę cenę podwoić, za to że jest to przedmiot bezslotowy (jak kamienie Ioun)?
<br />Ja bym nie podwajał ceny, w końcu do użycia tych wytrychów wykorzystujesz rękę, lub obie ręce, a więc nie możesz w tym czasie używać nimi na przykład magicznego miecza. <br />Z drugiej jednak strony magiczna broń jest dwa razy droższa od magicznych pancerzy więc być może jest to wskazówka że przedmioty używane w rękach jednak maja podwojone ceny.<br />Twoje pierwsze podejrzenie jest prawidłowe. Przecież dodawanie umiejętności do np. otwierania zamków w hełmie będzie niestandartowym miejscem dla takiego przedmiotu.
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

pt gru 01, 2006 10:24 am

Czy ktoś wie wg jakiego wzoru wylicza się cenę kamienia istoty (posążka cudownej mocy)?
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt gru 01, 2006 5:36 pm

Przeglądając te posążki i ich ceny nie stwierdziłem żadnej regularności, więć do każdego posążka trzeba podejść indywidualnie.
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

pt gru 01, 2006 8:36 pm

Dokładnie chodzi mi o statuetkę legendarnego wilka rozwiniętego do 28KW (SW9). Podejrzewam, że powinien kosztować w okolicach 35-40tys.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

ndz gru 03, 2006 2:32 pm

Dokładnie chodzi mi o statuetkę legendarnego wilka rozwiniętego do 28KW (SW9). Podejrzewam, że powinien kosztować w okolicach 35-40tys.
<br />Musiałbys przybliżyć jakie właściwości miałby mieć ten przedmiot, jak często mógłbyś go użyć itd.
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

ndz gru 03, 2006 3:15 pm

Posążek cudownej mocy: legendarny wilk z kryształu górskiego<br /><br />Do użycia raz dziennie przez 2 godziny<br />Srednie zwierzę, KW28, Szybkość: 18m, KP24<br />Atak:Ugryzienie +31 obrażenia 2k6 +10<br />S 25 B21 Z28 I6 R15 CH10<br />Przewracanie, widzenie w słabym świetle, węch<br />SW: powinno wynosić 9<br /><br />
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

ndz gru 03, 2006 4:33 pm

Z opisu wynika, że z reguły posążki moznaużyc raz na tydzień lub nawet rzadziej. Po przejrzeniu właściwości, sądzę, żetaki przedmiot powinien kosztować około 20000 przy użyciu raz na tydzień.
 
Awatar użytkownika
Leriel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 337
Rejestracja: ndz gru 17, 2006 2:21 pm

ndz gru 03, 2006 7:13 pm

Pomijam to "Z reguły". W tym momencie chodzi mi o przedmiot którego można używać codziennie. Przy takim podejściu powinno to być czyli ok 50tys (zwykle posążki działają dłużej). Ale nie zaprzeczam, że to bardzo potężny przedmiot ( podobnie jak przyzywana istota) i o coś takiego mi chodzi.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

ndz gru 03, 2006 11:22 pm

Z moich nieformalnych obliczeń wynika, że byłoby to 70000.<br /><br />
 
Valenor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:24 pm

wt gru 05, 2006 9:21 pm

Mam pytanko. Na ila wycenilibyście następujacą właściwość:<br /><br />jeśli właściciel miecza zginie od obrażeń spowodowanych przez ogień, nie odnosi żadnych obrażeń, ale moc wyczerpuje 1 ładunek. Są 3 ładunki, uzupełniają się gdy:<br /><br />a) wszystkie zostaly wykorzystana, a wlasciciel zginą od ognia- przywraca to 1 ładunek, ale nie mozna wlaściciela wskrzesic dopoki ładunek ten nie zostanie wykorzystany<br /><br />b) mieczem tym zabije się żywiołaka ognia lub inne stworzenie z podtypem ogień. Min. Sw tego potwora= 15. Zabicie przywraca 1 ładunek<br /><br /><br /><br />Dzięki za pomoc!<br />
 
Niholai
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 15, 2004 10:54 pm

wt gru 05, 2006 10:04 pm

<!--quoteo(post=288769:date=Dec 5 2006, 09:21 PM:name=Valenor)-->
Valenor pisze:
<!--quotec--><br />Jeśli właściciel miecza zginie od obrażeń spowodowanych przez ogień, nie odnosi żadnych obrażeń<br />
<br /><br />Właściciel zginie od obrażen spowodowanych przez ogień, ale nie odnosi żadnych obrażeń???<br />Mógł byś napisać bardziej przejżyście co miałeś na myśli, bo nie widzie w tym zdaniu senu...<br /><br />Czy chodziło Ci o to, że w momencie gdy obrażenia od ognia zabiły by właściciela to nie dostaje on tych obrażeń, lecz traci jeden ładunek w mieczu?
 
Clariburnus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:40 pm

śr gru 06, 2006 2:28 pm

Bardzo ciekawy pomys³. Jedyne do czego mogê sie przyczepiæ to wymóg na ¿wyio³aka - powinno byæ co¶ w rodzaju: ¿ywio³ak o KW równym dwukrotnemu poziomowi czaruj±cemu twórcy. No i problem z wycena i reszt± mechaniki.<br />Moje opinie:<br />1. To na pewno nie by³aby w³a¶ciwo¶c za koszt usprawnienia +2, +4 czy cu¶. To siê nadaje do jakiej¶ broni wyj±tkowej (tak jak specjalne zdolno¶ci ¦wiêtgo M¶ciciela). <br />Miecz d³ugi +1 z t± w³a¶ciwo¶ci± wyceniam na oko³o 30 000 sz. Ale to cena na oko . Ochrona os³ania tylko przed obra¿eniami, które w innym wypadku spowodowa³yby ¶mieræ- to obni¿a cenê. Ale ³adunki mog± byæ regenerowane i to du¿y plus.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn gru 25, 2006 12:22 pm

Ile będzie kosztować szata zbroi mroku(czar z Zapomnianych Krain) na 12 poziomie i 20 poziomie czarującego?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości