Zrodzony z fantastyki

 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

sob gru 30, 2006 4:25 pm

Otoz korci mnie od jakiegos czasu zagranie sesji (przygody/kampanii) rozgrywajacej sie (w wiekszosci) w podmroku. Ostatecznie moglbym ja nawet mistrzowac choc nie mam przyjemnych wspomnien z mistrzowania na forum (2 strony postow i nagle gracze sie sypia). <br />Czas w miare aktualny (po milczeniu Lloth, jesli ktos ma namiary na ewentualne zmiany w jej charakterze, domenach, zasadach itp bylbym wdzieczny bo nic na ten temat nie moge znalezc :/).<br />Poczatek cos miedzy low a mid level konczacy sie na high a moze nawet epic (od zera do bohatera... albo od zera do zera, podmrok jest brutalnym swiatem)<br />Postaci powinny byc w miare skomplikowane fabularnie. najlepiej kazda z jakas tajemnica :wink:. Ewentualnie mozna by zrobic cos na wzor cRPGow z jedna postacia glowna i banda poplecznikow (ktorzy tez maja jakies znaczenie ale nie wokol nich toczy sie fabula).<br /><br />Podsumowujac, szukam ludzi chetnych do rozegrania czegos takiego (mozliwe ze bardzo dlugiego). Kogos majacego dosc czasu na posta dziennie, oraz cierpliwego gdyz w moim wydaniu prowadzenia fabula nie zawsze rozwija sie bardzo szybko. Ten temat chcialbym wykorzystac jako miejsce dyskusji.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

sob gru 30, 2006 4:41 pm

Mich! Mich! Chodzi mi po głowie pomysł na postać od ho ho hooo, i mi z nie ba panie Dalamar spadłeś!<br /><br />Moje propozycje - lvl 8-10. Pozwala się rozwinąć i graczowi, i MG, który może wywindować trudność miejsc i przeciwników. Poza tym, jakoś nigdy nie wyobrażałem sobie istot zdolnych mieszkać o podróżować po Podmroku na niższym poziomie. Jak sam powiedziałeś, to brutalne miejsce.<br /><br />Do mistrzowania jak najbardziej się nie zgłaszam :wink:<br /><br />PS; gdybyś był MG, na jak bardzo zakręcone postaci byś się zgodził? Jaki maksymalny EPP ras(składa ręce i mruczy coś o pełnej dowolności)?
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

sob gru 30, 2006 5:13 pm

<!--quoteo(post=289876:date=Dec 30 2006, 04:41 PM:name=K.D. Of Mithost)-->
K.D. Of Mithost pisze:
<!--quotec--><br />Mich! Mich! Chodzi mi po g³owie pomys³ na postaæ od ho ho hooo, i mi z nie ba panie Dalamar spad³e¶!<br /><br />Moje propozycje - lvl 8-10. Pozwala siê rozwin±æ i graczowi, i MG, który mo¿e wywindowaæ trudno¶æ miejsc i przeciwników. Poza tym, jako¶ nigdy nie wyobra¿a³em sobie istot zdolnych mieszkaæ o podró¿owaæ po Podmroku na ni¿szym poziomie. Jak sam powiedzia³e¶, to brutalne miejsce.<br /><br />Do mistrzowania jak najbardziej siê nie zg³aszam :wink:<br /><br />PS; gdyby¶ by³ MG, na jak bardzo zakrêcone postaci by¶ siê zgodzi³? Jaki maksymalny EPP ras(sk³ada rêce i mruczy co¶ o pe³nej dowolno¶ci)?<br />
<br /><br />Poziomy 8-10 powiadasz?<br />5k6 sneak attack<br />5 poziom czarow<br />powiedzmy ze wolalbym zaczac od 7 poziomu. Trudnosc miejsc i przeciwnikow bedzie niezalezna od druzyny. Jak ktos sie zapusci gdzies gdzie go nie powinno byc to bardzo mi przykro.<br /><br />Jesli bede MG (w ostatecznosci) to rasy dowolne (choc bez opcji widzenia w ciemnosciach kolorowo sie to nie skonczy :razz:) EPP dowolne (nie przekraczajace max poziomu oczywiscie) i pewnie tak z max 1 szablon (poza uzasadnionymi przypadkami).
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

sob gru 30, 2006 5:41 pm

Na wszelki wypadek jeśli byłbyś MG(niewiele pewnie będzie osób zdolnych lub chętnych na tą pozycję) mógłbym poprosić o Twoje gadu-gadu? Postać trzeba obgadać, i kilka innych spraw cierpiących zwłok.<br /><br />
(choc bez opcji widzenia w ciemnosciach kolorowo sie to nie skonczy aiwebs_017.gif)
<br />Obawiam się, że moja postać widzi lepiej w ciemności niż w świetle - to też może nie być kolorowe.
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

sob gru 30, 2006 6:17 pm

Chyba jeszcze ciut za wczesnie. niech sie troche wiecej osob wypowie. tak z 4 graczy by sie przydalo.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

sob gru 30, 2006 8:06 pm

Garnąć się, ludki, garnąć [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Avelyn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:26 am

wt sty 02, 2007 2:31 pm

Hmm, w zasadzie ja mogê zagraæ, w drugiej sesji do której siê zg³asza³em nie ma ju¿ miejsc.<br />7 poziom jest akurat wg mnie :wink:. Historia bêdzie raczej tre¶ciwa ni¿ d³uga, mam nadziejê ¿e stawiasz na jako¶æ a nie ilo¶æ, lania wody nie przewidujê :wink:.<br />Tylko mi³o by by³o, gdyby jeszcze kto¶ siê zapisa³, czas mam raczej ograniczony wiêc wola³bym stworzyæ postaæ jakbym ju¿ mia³ pewno¶æ ¿e sesja siê odbêdzie :wink:.<br /><br />Pozdrawiam,<br />Avelyn
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

wt sty 02, 2007 2:34 pm

Wiem ze swieta i w ogole nikomu sie nie chce pisac, ale szczerze mowiac spodziewalem sie kapke wiekszego odzewu.<br />Moze dodam jeszcze ze jesli ja bede prowadzil to nie bedzie to typowa przygoda/kampania. Lubie stawiac postaci w zyjacym swiecie, zupelnie niezaleznym od nich, i zdecydowanie na nich nie czekajacym. W odoroznieniu od niektorych przygod gdzie wydarzenie A nie bedzie mialo miejsca dopoki bohaterowie nie znajda sie w lokacji X.<br />Wole kiedy gracze nie maja poczucia bycia waznymi w jakiejs sytuacji od samego poczatku. Najczesciej sa tylko malymi pionkami na wiekszej szachownicy. Niech sobie zapracuja na awans na krolowa.:wink:<br /><br />p.s. @ Avelyn <br />sesja raczej sie odbedzie niezaleznie od tego czy bedzie jeden, dwoch czy pietnastu graczy. Pytanie tylko kiedy. prawdopodobnie niedlugo :wink:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt sty 02, 2007 2:56 pm

Poziom 7 czyli drow o poziomie 7 czy o poziomie 5?
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

wt sty 02, 2007 3:09 pm

ECL 7. czyli drow bylby o poziomie klasy 5 + LA 2<br />tiefling LA 1 + 6 poziomow klasy<br />itd.
 
Avelyn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:26 am

wt sty 02, 2007 3:11 pm

Ok, w takim wypadku zabieram siê za robienie postaci :wink:. Tylko móg³by¶ podaæ dok³adniejsze info odno¶nie tworzenia postaci? Maj±tek, sposób przydzielania statystyk i ew. z jakich podrêczników mo¿emy/nie mo¿emy korzystaæ :wink:.
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

wt sty 02, 2007 3:20 pm

Mozna korzystac ze wszystkich podrecznikow, ale jesli cos pochodzi spoza zestawu core (PHB, DMG, MM1) to poprosilbym o zaznaczenie z czego zebym nie szukal latami :razz:
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt sty 02, 2007 5:12 pm

Masz mnie na pokładzie ^^ Podaj tylko to GG, bo muszę obgadać pewną sprawę.<br />No i jeszcze ważna rzecz - która edycja?
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

wt sty 02, 2007 6:52 pm

3.5<br /><br />a GG mam w profilu... od zawsze <.<<br />
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt sty 02, 2007 6:55 pm

Pardon, mea culpa ^^'
 
Sacrus__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 3:30 pm

wt sty 02, 2007 7:07 pm

To ja te¿ siê zg³aszam z cichym pragnieniem zagrania w co¶ podobnego do przewspania³ego Serca Vhaerauna. Jak ze statsami? Standardowo PB 32 czy mo¿e jakie¶ odstêpstwa?<br /><br />
choc bez opcji widzenia w ciemnosciach kolorowo sie to nie skonczy
<br /><br />Czyli zwyk³y ch³op ze wsi z nieco lepiej rozwiniêtymi miê¶niami nie da sobie rady?
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt sty 02, 2007 7:13 pm

Zwykły chłop ze wsi w Podmroku -> niewolnik ^^' Swoją drogą sam planuję coś w ten deseń, a raczej planowałbym, gdybym złapał Dalamara na GG(cwaniak jest 'Zaraz wracam' [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img])
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

wt sty 02, 2007 7:24 pm

Generalnie też byłbym zainteresowany, ale we dwa dni mógłby być problem z postami. Dokładniej to wtorek i czwartek, bo mam wtedy lekcje japońskiego... Chyba, że bym napisał jak się będą kończyć, jeśli jeszcze będę miał siłę (język fajny i w ogóle, ale dojazd męczący).<br /><br />Czy widzenie w ciemnościach 60 ft. starczy^^?<br /><br />A czy na pewno mogę grać, to powiem jeśli wykombinuję postać [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]. A gra w której wydarzenia są niezależne od bohaterów bardzo mi się podoba :wink:.<br /><br />Więc mam nadzieję, że mi się uda.<br /><br />Pozdrawiam, <br />*Drako*Pl
 
Sacrus__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 3:30 pm

śr sty 03, 2007 12:07 am

A jak dzia³a polimorfia w edycji 3.5? Mogê graæ kim¶ na sta³e przepolimorfowanym w Giganta Ogniowego czy raczej ze wzglêdów mechanicznych jest to niedozwolone? Oczywi¶cie domy¶lam siê, ¿e by³bym w podmroku czym¶ nadzwyczaj niespotykanym i zas³uguj±cym na ¶mieræ, ale potêga i klimatyczno¶æ takiej postaci tak mnie kusi...<br /><br />
No ale wiesz, ró¿ne niemechaniczne rzeczy dziej± siê na Faerunie i planach przyleg³ych <br />
<br /><br />To pytanie w takim razie do Dalamara: "Mogê?". <br /><br />Co¶ mi siê zdaje, ¿e w edycji 3.0 takie co¶ by³o mo¿liwe, ale tylko ramach jednej kategorii rozmarowej wzwy¿ i dziêki temu nawet najs³abszy mag stawa³ siê do¶æ potê¿ny [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img] .
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

śr sty 03, 2007 12:21 am

Permanentna Polimorfia? To by było mocne i ciekawe, ale trochę nieprawdopodobne. No ale wiesz, różne niemechaniczne rzeczy dzieją się na Faerunie i planach przyległych [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] <br /><br /><br />Dostałem w łapki Ksiegę Plugawego i z pewnością nie zawacham się jej użyć, tworząc mojego minusia [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] Niestety, bez Savage Species się nie obejdzie, ale to załatwię jutro...<br /><br />
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr sty 03, 2007 12:52 pm

Dobra, to robie postac. Sorry za brak polskich znakow.
 
Awatar użytkownika
Grim Repo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 12:06 pm

śr sty 03, 2007 1:58 pm

Jeżeli jest jeszcze miejsce w sesji to też bym się przyłączył...<br />Po głowie chodzi mi od dawna taka postać...<br />Czy DRAEGLOTH się przyjmnie?<br />Posiadam "Champions of Ruin" ver. 3,5 i chciałbym z niej z kożystać...<br />... oczywiście, jeżeli będę mógł dołączyć do sesji.<br />
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

śr sty 03, 2007 4:41 pm

Permamentna polimorfia?... obawiam sie ze to raczej trudne, i pierwszy lepszy dispel magic od silniejszego maga by ja przerwal wiec pomysl raczej sredni. Do tego gigant... w podmroku? wyobraz sobie ze ok 3/4 tuneli jest dla ciebie niedostepna. Cokolwiek wieksze niz rozmiar Large ma duze problemy z poruszaniem sie po jaskiniach. Chyba ze moze je robic samodzielnie (jak Beholdery czy smoki). <br /><br />Ujme tak, mozesz. ale nie wiadomo jak dlugo bedziesz mogl sie bawic jako gigant :wink:
 
Sacrus__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 3:30 pm

śr sty 03, 2007 8:59 pm

Fire Giant jest Large, wiêc s±dzê, ¿e nie bêdzie mia³ a¿ tak du¿ych k³opotów z poruszaniem siê po kompleksie jaskiñ.
 
Awatar użytkownika
Henshin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 497
Rejestracja: czw paź 14, 2004 1:03 pm

śr sty 03, 2007 10:12 pm

Też chętnie się na to zapiszę, jeżeli jest miejsce.... I jeżeli uznasz, że jako łotrzyk dam radę nie znając 3.5 :wink:
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

czw sty 04, 2007 2:42 am

Jak bede mial 2 zaakceptowane karty to zajme sie zalozeniem sesji. Na razie mam jedna, jeszcze jej nie przejrzalem.<br /><br />Sadze jednak ze musze was ostrzec. Wymagam duzej dozy wlasnej inwencji graczy. Przygody wam nie spadna z nieba (chyba ze bedziecie ich ofiarami a nie wykonawcami), i trzeba bedzie sie zatroszczyc o samych siebie. Nic w stylu "siedzicie w karczmie i podchodzi do was tajemniczy starzec". Raczej. "Obudziles sie o poranku, kolejny dzien nudnego zycia, co dalej?"
 
Awatar użytkownika
Henshin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 497
Rejestracja: czw paź 14, 2004 1:03 pm

czw sty 04, 2007 6:32 am

Niczego innego bym się po Tobie nie spodziewał :wink: . Ale nadal nie wiem czy dam radę zagrać, nie znając 3.5....
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

czw sty 04, 2007 10:13 am

SRD - 3.5 w pigułce. Po prostu stwórz zgodnie z nią(SRD) postać.
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

czw sty 04, 2007 3:54 pm

Te Dalamar. Znajdzie się może jakieś miejsce? <br /><br /><br />Ps. Weź ty tam w Poznaniu Freya'e pozdrów :wink:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn sty 15, 2007 12:49 pm

Już po teście chyba muszę się zmobilizować i zrobić te postacie... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości