Zrodzony z fantastyki

 
moebius6562
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 06, 2007 2:03 am

sob sty 06, 2007 2:09 am

Witam! mam maly problem. postanowilem zagrac przedstawicielem Avariel(skrzydlatych elfow) i tu sie zaczyna klopot bo nie moge sie dokopac tego ile musialbym placic za zrobienie dla niego pancerza.chodzi ogolnie ejak modyfikowac cene pancerzy dla tak nietypowych ras. z gory dziekuje za pomoc
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

sob sty 06, 2007 3:32 am

http://www.d20srd.org/srd/equipment/armor....nusualCreatures<br /><br />Poza tym to chyba w PG było, że nietypowe zbroje kosztują 2-razy tyle ale tego faktu (że było w PG :razz: ) akurat nie jestem pewien.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

sob sty 06, 2007 10:11 am

Zbroja dla Avariela kosztu7je 150% ceny normalnej.<br />Nie wiem czy to jest oficjalne stanowisko, bo widzialem to gdzieś w necie.<br />
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

sob sty 06, 2007 10:26 am

W określeniu 'nietypowe rasy' widzę prędzej coś typu centaurów, formitów, nie wiem czego jeszcze... Czegoś o średnio humanoidalnych kształtach. Avariel ma antropomorficzne kształty, ale ma bonusowo skrzydełka. Różnica w budowie zbroi polega na tym, ze trzeba zrobić otwory na te skrzydełka i tak wyprofilować tył, żeby sobie Avariel skrzydełek nie pocharatał (żegnajcie kolce...)<br /><br />Wydaje mi się, że ceną nie powinny się różnić, jedynie znaleźne ludzkie zbroje należałoby przerobić i dopasować.<br /><br />Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

sob sty 06, 2007 11:38 am

Co do centaurów - ja bym to widzial jako coś w stylu 1/2 cen ladrów (czy może ladr?) + 1/2 ceny zwykłej zbroi :wink:<br />ale to tylko taka dygresja ze względu na specyfike stowrzenia którego przykład podałeś.
 
moebius6562
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 06, 2007 2:03 am

sob sty 06, 2007 2:25 pm

<!--quoteo(post=290336:date=Jan 6 2007, 03:32 AM:name=Druss)-->
Druss pisze:
<!--quotec--><br />http://www.d20srd.org/srd/equipment/armor....nusualCreatures<br /><br />Poza tym to chyba w PG by³o, ¿e nietypowe zbroje kosztuj± 2-razy tyle ale tego faktu (¿e by³o w PG :razz: ) akurat nie jestem pewien.<br />
<br /> Wlasnie widzialem ta tabelke tyle tylko ze najwiekszy problem byl w tym ze mialem problem w zaklasyfikowaniu Avariel do humanoidalnych lub niehumanoidalnych ras. Bo w koncu te skrzydla sa wlasciwie jjedynym dodatkiem do elfa ale maja duzy wplyw na budowe zbroi.
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

sob sty 06, 2007 10:14 pm

Np w skórzni, zbroi skórzanej, przeszywce, kolczudze i łuskowej jedyną zmianą jest zrobienie otworów na skrzydła i zabezpieczenie choćby kawałkiem materiału przed ocieraniem się skrzydeł o zbroję. Tutaj cena nie powinna się zbytnio zmienić... W przypadku reszty napierśnika różnica wynosiłaby pewnie ~100gp. Avariele chyba nie mogą latać w ciężkiej zbroi, więc po co im robić taką??
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

sob sty 06, 2007 11:43 pm

Nale¿y siê trzymaæ zasad, je¿eli cena ma wynie¶æ X1,5, czy X2, to takie koszta powinni¶my ponie¶æ. Skrzyd³a s± jak koñczyny, je¿eli kto¶ ma dwie pary r±k, to teoretycznie równie¿ bêdzie trzeba wykonaæ tylko dziury, ale w praktyce trzeba dodaæ pancerz je chroni±cy. Tak samo powinno byæ ze skrzyd³ami, skóra/blaszki powinny chroniæ ko¶ci "ramienia" i "przedramienia". Ale róbta, co chceta.
Avariele chyba nie mog± lataæ w ciê¿kiej zbroi, wiêc po co im robiæ tak±??
Mithril.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

ndz sty 07, 2007 2:46 pm

Teraz bawimy się w logiczne myślenie które, jak każdy wie, niewiele ma wspólnego z D&D. Albo lecimy według zasad czyli koszt x2 (bo nikt mi nie powie, że istota ze skrzydłami jest 100% humanoidem) albo HR czyli DM decyduje i polecam iść do niego z dalszymi pytaniami...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości