Zrodzony z fantastyki

 
Famir__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 954
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:22 pm

Znane postacie w mechanice d20

sob sty 13, 2007 8:49 pm

Mam do was pro¶bê:<br /><br />Jedn± z moich ulubionych postaci fantsycznych jest Deimon Frey z ksi±¿ki "Siewca Wiatru"<br />Zastanawia³em siê jak przemianowaæ t± postaæ na mechanike DnD.<br />15 poziomów, kasa standardowa do poziomu<br />Je¶³i kto¶ nie czyta³ ksi±¿ki do Deimon Frey jest Anio³em, który zosta³ po ¶mierci wskrzeszonu przez Boga jako Abaddon <Burzyciel ¦wiatów, Tancz±cy na Zgliszczach>, wiêc jest jaklby nieumar³ym <a raczej pó³nieumar³ym> niebianinem. Zanim zosta³ Abaddonem by³ anio³em krwi <co¶ jakby elitarna jednostka wojskowa dla anio³ów>. Ponadtro by³ stra¿nikiem klucza <przedmiotuy który móg³ twrozyæ nowe ¶wiaty> a na ¿yczenie Boga zmienia³ siê dos³ownie w Abaddona i niszczy³ ¶wiaty. Jak by¶cie to na mechanike prze³o¿yli na mechanike?<br /><br />PS. W tm temacie mo¿na prosiæ tak¿e o przek³adanie innych postaci na d20<br />PS2. Ta postaæ musi byæ Chaotyczna Dobra wiêc Paladyn odpada
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

sob sty 13, 2007 9:16 pm

Nie czytałem "Siewcy Wiatru" ale po Twoim krótkim opisie ja osobiście rozpisałbym Deimona tak: zero klas postaci, unikalny niebianin z odpowiednio dobranymi mocami - tak aby oddać jego (pół)nieumarłe zdolności. Trudno mi ocenić CR takiej postaci - odpowiednikiem 15-poziomowej postaci dla "potwora" byłby CR 15 (choć oczywiście może ona mieć mniej albo więcej KW przybysza). Trudno mi jednak wyobrazić sobie istotę słabszą nawet od planetra z mocą niszczenia światów...
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

sob sty 13, 2007 9:59 pm

Czytałem "Siewcę" i osobiście bym zaproponował wybrać jako rasę Astralnego Devę (CR 18, LA +8 ) i awansować w klasie wjownika. Do tego szablon Sacred Watcher z BoED (dobry nieumarły strażnik przywrócony do życia by pełnił jakąś misję). Lub szablon Necropolitan z Libris Mortis (po prostu zamienia typ na Nieumarłego). Zdolność niszczenia światów przypisałbym jakiemuś szablonowi Wybrańca, nakładanemu i zdejmowanemu (zależnie od sytuacji) przez jakiegoś boga (w zależności od świata, w którym gracie) i ograniczyłbym tą moc jedynie do jakichś półplanów (co i tak niesamowicie podniosłoby Skalę Wyzwania). Nie pamiętam by Klucz posłużył Deimonowi do tworzenia nowych światów (był destruktorem, więc po co miał tworzyć?), ale służył do otwierania bram do światów (czyli czar Brama). To tyle jeśli chodzi o moje pomysły w tej chwili.
 
Famir__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 954
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:22 pm

sob sty 13, 2007 10:27 pm

Z tym kluczem to troszke inaczej by³o<br />Klucz s³ó¿y³ w³a¶nie do tworzenia ¶wiatów, sam Bóg go u¿ywa³ do tego celu, jednak¿e podczas pierwszej bitwy w ksi±¿ce Frey wykrad³ klucz i storzy³ "nic" <nico¶æ> do której wtr±cona zosta³a ca³a armia siewcy. Deimon nie tworzy³ ¶wiatów <poza nico¶ci± któr± stworzy³> tylko by³ stra¿nikiem klucza [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

sob sty 13, 2007 10:59 pm

Ja kiedyś założyłem podobny temat, gdzie zaproponowałem rozpiską Aragorna, Gandalfa, Asterixa, Obelixa i kilku innych.<br /><br />Prawdę mówiąc w przypadku tak potężnych istot ciężko jest znaleźć rozwiązanie pomiędzy tworzeniem postaci od zera, a składaniem z ras, klas, szablonów ect... W tej sytuacji skłoniłbym się w kierunku pierwszego rozwiązania. Możesz bazować na zwykłym Astralnym Devie, a następnie dać mu nieco więcej KW i zdolności. Rozwiązanie z klasami jest kuszące, ale z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że trudno jest tak dobrać odpowiednie atuty i zdolności klasowe mieszcząc się w ramach techniki. 'Składanie' pozwala na więcej dowolności...<br /><br />PS. Gandalfa kiedyś robiłem na dwa sposoby: od zera składanie i czarodziej/niebianin. Składany lepiej wyszedł. Niestety zgubili mi się obaj [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]
 
Medivh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:28 pm

pn lut 12, 2007 7:00 pm

Mam nadzieje, ¿e trafi³em w dobry temat...<br /><br />Potrzebowa³ bym rozpiski: <fanfary> bohaterów z " Piratów z Karaibów" (w szczególno¶æ kpt. Sparrowa). Czy s± gdzie¶ one opublikowane ewentualnie kto¶ mia³bym pomys³ jak ich rozpisaæ... Z góry dziêkuje jak kto¶ siê tym zainteresuje, bo potrzebne mi jest to i to bardzo :razz:
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

pn lut 12, 2007 7:28 pm

Zajrzyj tutaj. Jest tu trochę prób rozpisania Sparrowa.
 
CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:18 pm

pt mar 02, 2007 7:21 pm

Jak rozpisalibyscie Lokstara van Halena vel Lokiego z "Kłamcy" Jakuba ćwieka. Moce sa dosc jasne polimorfia, niewidzialnosc. Ale co z levelami napewno łotr ale mieszany czy czysty?<br /><br />Pozdrawiam CalDur
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

sob mar 03, 2007 9:05 pm

Lokiego raczej trudno będzie rozpisać. Z jednej strony jest on bogiem, z drugiej zachowuje się jak "prawie" przeciętny śmiertelnik. Poza oczywistymi mocami (proponuję: Niewidzialność, Przekształcenie siebie i Większy obraz - na życzenie) trudno będzie określić jego zdolności. Jest mistrzem blefu więc przydałoby mu się sporo rang w tej umiejętności, jednak w książce nie zdradza on zbyt wiele swoich cech. Łotrzyk do niego pasuje - zwłaszcza fabularnie - biorąc pod uwagę metody Kłamcy. Blefowanie, dyplomacja, fałszerstwo, przebieranie czy ukrywanie - to domena zarówno Lokiego jak i DnDowego łotra. Jednak co więcej? Ukradków nie zasadzał, przynajmniej w pierwszej części. Pułapek też nie rozbrajał. Ciężko będzie to rozpisać, zwłaszcza jak się nie zna zbyt wielu prestiżówek.<br /><br />PS. To był Val Hallen - Od Valhalli :wink:.
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

pn mar 05, 2007 7:31 pm

Czysto z ciekawości: jak rozpisany byłby przez was Jakub Wędrowycz Pilipiuka? <br />PS. Uznałem, że nie ma sensu zakładanie nowego tematu, a tu on prawie pasuje.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

wt mar 20, 2007 11:20 am

Jeżeli ktoś czytał książki z serii Miecz Prawdy to prosiłbym o pomoc w przełożeniu mocy Richarda (w najlepszym okresie) i Kahlan na coś (choć trochę) zbliżonego w D&D.<br /><br />Ewentualnie (bo jest to niezwykle trudne - zupełnie inny system magii) o podanie jakiegoś systemu w którym byłoby to możliwe.
 
Hajdamaka

wt lip 03, 2007 10:07 pm

Nelix pisze:
Czysto z ciekawości: jak rozpisany byłby przez was Jakub Wędrowycz Pilipiuka? <br />PS. Uznałem, że nie ma sensu zakładanie nowego tematu, a tu on prawie pasuje.


Jest rozpisany w dziale d20 Modern ( chyba )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości