Zrodzony z fantastyki

 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

ndz sty 28, 2007 10:27 am

No w³a¶nie, czy co¶ takiego mog³oby w ogóle istnieæ?<br />Je¶li tak, to jak by wed³ug was wygl±da³o:<br />a) od strony fabularnej<br />b) od strony mechanicznej<br /><br />pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

ndz sty 28, 2007 2:03 pm

Jak dla mnie to bardzo kuleje mechanicznie, bo likantropy są raczej stworzeniami związanymi z naturą, tzn. powiązanymi z konkretnymi zwierzetami- nie ma przecież golemołaków, wampirołaków, smokołaków, drzewcołaków etc.<br />Cieniołak kompletnie nie pasuje.<br /><br />ALE nieco podobne są Pomroki z Faerunu. Odsyłam do FR:CS (ZK:OŚ).
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

ndz sty 28, 2007 3:55 pm

Hola, hola :razz:<br /><br />Tak szybko siê mnie nie pozbêdziesz.<br />Szablon Pomroka znam i nie oddaje on koncepcji mojej postaci.<br /><br />Nazwa cienio³ak, jest tylko robocza, bo nie mia³em lepszego pomys³u.<br />Generalnie chodzi o kogo¶, kto pozornie jest normalny, ale mo¿e sie zmieniæ w cieñ.<br /><br />
...smoko³aków...
<br />Tak nie ma ich. Ale smoki zmieniaj±ce siê w ludzi i odwrotnie ju¿ istniej± wiêc to tylko kwestia nazwy.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn sty 29, 2007 1:29 pm

<!--QuoteBegin-Ryanik+-->
Ryanik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Szablon Pomroka znam i nie oddaje on koncepcji mojej postaci.
<br />W takim razie opisz nam szerzej swą koncepcje postaci, bo na razie jedyne, co o niej wiemy zawiera się w słowie "cieniołak".<br /><br /><!--QuoteBegin-Ryanik+-->
Ryanik pisze:
<!--QuoteEBegin-->Generalnie chodzi o kogoś, kto pozornie jest normalny, ale może sie zmienić w cień.
<br />Cień jest nieumarłym i to w dodatku bezcielesnym, a to mocna utrudnia sprawę. Istnieją Duchy, które mogą przecież opanowywać ciała różnych istot, a to jest już generalnie zbliżone do tego, co chciałbyś stworzyć. Natomiast sam patent zmieniania swojej postaci z cielesnej w bezcielesną i na odwrót w sposób wynikający "naturalnie" z jakichś zdolności rasowych wydaje mi się co najmniej dziwny (jeśli twórcy z WotC nie wpadli na coś takiego na przestrzeni 4 monster manualów, to w rzeczy samej musi być bardzo dziwne :wink: ).<br /><br />Ja bym był bliższy pomyślenia nad klasą preztiżową, która pozwalałaby na kontrolowany stan takiej "cienistej bezcielesności" ze stopniowym zyskiwaniem paru ciekawych zdolności w stylu wysączeń atrybutów. Można się wzorować odrobinę choćby na Psion Uncarnate.
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

wt sty 30, 2007 6:55 pm

W takim razie opisz nam szerzej sw± koncepcje postaci, bo na razie jedyne, co o niej wiemy zawiera siê w s³owie "cienio³ak"
<br /><br />Mo¿e troszeczke ¼le to okre¶li³em. Nie chodzi mi o to, ¿e chcia³bym graæ takim go¶ciem, ale jestem ciekawy jakby wygl±da³.<br />Wiesz idzie sobie w podziemiach, a tu nagle znika i obserwuje wszystkich ze ¶ciany.<br /><br />pozdrawiam
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

śr sty 31, 2007 1:47 pm

No to może jakiś taki humanoidalnie uformowany cień z powiedzmy czarniejszymi od samej nocy oczami i krążącymi po jego ciele ciemniejszymi i jaśniejszymi smugami cienia? <br />Kształtem może również przypominać jakąś straszną bestię.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr sty 31, 2007 2:04 pm

Najlepszym rozwiązaniem byłby tutaj psion uncarnate. Bierzesz 4 poziomy klasy która Cię interesuje (powiedzmy łotrzyk), 1 poziomowego ardenta (Complete Psionic), atut practicied manifester (Complete Psionic) i spełniasz wymagania klasy uncarnate. Bierzesz od 2 do 10 poziomów w tej klasie i bach: masz co chciałeś. Łotrzyk przechodzący przez ściany? Proszę bardzo. Przy odpowiednim doborze mantli, może to być całkiem ciekawa postać. Jedyną jego wadą jest to, ze psion uncarnate traci 4 MLe, ma kiepski BAB (choć po co większy, jak mamy wszystkie ataki jako touch?) i mało skill pointów, więc taka postać powinna mieć dużego inta, dexa i minimum 13 wisdom (aby móc manifestować 3 poziomowe moce).<br /><br />Przykładowy build:<br />whisper gnome<br />łotrzyk4/Ardent1/psion Uncarante 10<br />point buy 32:<br />siła 6<br />dex 18<br />con 13<br />int 16<br />wis 13<br />cha 10<br />+3 do rozdysponowania za poziomy, + przedmioty:<br />siła -- (bezcielesność)<br />dex 20 (+5) (+2 enhancement bonus)<br />con 16 (+4)<br />int 20 (+5) (+4 enhancement bonus)<br />wis 13 (+1)<br />cha 10 (+0)<br /> <br />Skill points: 119<br />ML 7 (11 z PM)<br />BAB +8 (wszystkie ataki dotykowe) <br />Fort: +4<br />Ref: +7<br />Will: +10<br />melee touch attack 3k6<br />sneak attack +2k6 <br />nie potrzebujesz move silently, jump, climb...<br />dostęp do 3 poziomowych mocy, 2 mantle + zdolności specjalne mantli...<br />No i oczywiście jesteś bezcielesny, a zatem nie uruchamiasz pułapek, możesz poruszać sie zpełną prędkością nawet jeśli nic nie widzisz, możesz latać, 50% miss chance, assume likeness i inne ciekawe zdolności.<br />To całkiem przyjemny łotrzyk :wink:
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

czw lut 01, 2007 3:26 pm

Oooo... dziêki Suldar :wink:<br />Bardzo ciekawy pomys³ .<br /><br />Ale mimo to i tak dalej nalegam na próbê odpowiedzi na pytania z pierwszego postu.<br />Mo¿e kto¶ jednak ma jaki¶ pomys³?
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

śr lut 07, 2007 8:16 am

Ja bym to widział jako istotę, którą na życzenie otaczają cienie podobne do tych Pormroków, ale znacznie głębsze. W takiej postaci wyglądałby jak plama ciemności z świecącymi oczami (koniecznie szmaragdowymi :wink:). Zyskałby zwiększenie prędkości i jakąś zdolność podobną do cienistego skoku. Dodatkowo widzenie w ciemnościach i półciemnościach bez ograniczeń. Charakter koniecznie chaotyczny. Dodatkowo pełne ukrycie w zaciemnionych miejscach.<br />Co do premi do atrybutów, to do roztropności i zręczności, ale tylko w cieniu albo w nocy.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pn lip 09, 2007 8:14 am

W książce Salvatore zdobyta forteca(4 część 5ksiegu Cadderlego) jest postać która powraca z planów niższych(za sprawą dwóch potężnych artefaktów) do FR i staje się dziwnym rodzajem półcienie mam wrażenie że czymś podobnym miał być w zamyśle twój cieniołak powinieneś to sprawdzić mam nadzieje że pomogłem choć trochę :?
 
Awatar użytkownika
Annunaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 10:57 pm

śr wrz 26, 2007 12:39 pm

jak dla mnie co do tego przenikania przez ściany to szablon Zjawy by pasował albo jak pisał Suldarr'essalar psiona bezcielesnego.

---

szablon zjawy ładnie jest opisany w potworach faerunu 3.0 np. zjawa harfiarza, smocza , itp

Nie pisz dwóch notek zaraz po sobie, zamiast tego korzystaj z opcji zmień.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości