Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

czw lis 30, 2006 10:36 pm

Zanim przedyskutuję z Canthirem strategię na bitwę, czy możnaby prosić o jakieś, przynajmniej schematyczne - żeby nie było za dużo roboty, mapki?
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pt gru 01, 2006 10:58 pm

przynajmniej schematyczne -(...), mapki?
A co te mapki powinny pokazywać? <br />Rozmieszczenie sił w skali całego obszaru działań, czy sytuacje w konkretnych miejscach, takich jak Destna czy okolice Ozrod?<br />
Czy w pobliżu Destny znajdują się na rzece Imal jakieś brody?
Nie ma.<br />
Kilka dni, znaczy jak zakładano dzień 15, czy też zaszł jakieś nieprzewidziane wypadki/przeceniono wytrzymałość najemników i spóźnią się oni?
Jeśli Destna zostanie otoczona dnia 15 to jest bardzo duża szansa że najemnicy nie zdąża dostać się do miasta. Jeśli oblężenie się trochę opóźni to powinni zdążyć.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

sob gru 02, 2006 10:30 pm

Mnie przede wszystkim chodzi o sytację z przyszłego potencjalnego oblężenia Destny - czyli miasto i okolice z zaznaczonym mniej więcej rozmieszczeniem wojsk.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pn gru 04, 2006 8:13 pm

Schematyczna mapka opisująca sytuacje w okolicy Destny <br />Obrazek<br />Kwadraty oznaczają tysiące żołnierzy, czerwone to Tarnorzy, żółte wojska Ulm, a pomarańczowy znaczą siły Destny, kwadrat siatki oznacza kilometr.<br /><br />Schematyczna mapka opisująca sytuacje w okolicy Ozrod <br />Obrazek<br />Czerwoni są Tarnorzy, niebieskie wojska Hagry, jedno przekreślenie oznacza średnią piechotę, dwa ciężką, romb łuczników, okręgi -kawalerię.<br /><br />Prosił bym tylko o nie nadużywanie tych mapek, w końcu żadna ze stron nie ma do dyspozycji satelitów zwiadowczych.
 
rzepiduch
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 601
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:56 pm

śr gru 27, 2006 11:54 am

Ju¿ po ¶wiêtach i teraz mamy, zdaje siê, wolne, a mimo to i tak nikt nie odpisuje. Co siê dzieje?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

śr gru 27, 2006 4:31 pm

Cały styczeń mam zapełniony kołami i egzaminami. Na forum poza GCA i ogólnym "pilnowaniem porządku" raczej na wiele mnie teraz nie stać.
 
rzepiduch
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 601
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:56 pm

czw gru 28, 2006 5:51 pm

to mo¿e zawiesimy symulacjê do lutego. Wtedy wiêkszo¶æ z nas powinna mieæ ferie i pierwszy semestr za sob±.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

sob lut 03, 2007 12:19 am

Jest już luty, a ja mam praktycznie wolne, więc chciałbym się zapytać jak jest z chęciami i czasem na wznowienie symulacji?
 
rzepiduch
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 601
Rejestracja: śr paź 05, 2005 2:56 pm

sob lut 03, 2007 6:27 pm

Ja te¿ mam teraz sporo wolnego czasu, wiêc mogê dalej braæ udzia³ w symulacji.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

sob lut 03, 2007 6:54 pm

Jeśli to możliwe to chciałbym dołączyć do symulacji.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz lut 04, 2007 1:27 pm

Niby również mam wolne, ale w praktyce to jakoś tak wychodzi, że mam teraz mniej czasu na dnd niż w sesji egzaminacyjnej :wink: . I naprawdę nie zanosi się, żeby prędko się to zmieniło (przeprowadzka, remont, wyjazd z Ukochaną, praca nad publikacją naukową).<br /><br />Było ciekawie, ale na razie na pewno nie będę w stanie kontynuować symulacji. Jeśli chcecie ruszyć ją niedługo, to proponuję Vernowi zastąpienie mnie w prowadzeniu Hagry. O ile oczywiście będzie chciał. A poza tym nie wiadomo przecież co z Seadragonem i Canthirem...
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

czw lut 15, 2007 12:11 pm

Ja tak tylko na chwilę, w sumie przypadkiem. <br />Moją działalność na tym forum w dużej mierze zawiesiłem, więc i mój dalszy udział w Kupieckiej Wojence jest niemożliwy. Dowodzenie moim państwem oddaję w chętne ręce (o ile takie się znajdą)<br />Dzięki za wspólną grę.<br />Pozdrawiam<br />Seadragon
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw lut 22, 2007 10:58 am

No i się nam symulacja rozpada... Szkoda, ciekawie się zapowiadało...<br />Blitzkrieg w wykonaniu Hagry i zajęcie Ozrod pokrzyżowało mi nieco plany i zmusiło do diametralnej zmiany taktyki, wiedziałem, że muszę coś zmienić, ale nie wiedziałem jak i skończyło się na tym, że nie wiem co robić. W tym czasie straciłem rachubę kolejności zdarzeń w symulacji i nie pamiętam co się działo ostatnio, i czyja jest teraz kolejka...<br /><br />Widzę pewne rozwiązanie z naszej obecnej sytuacji: wspólne opracowywanie posunięć gospodarczo-dyplomatyczno-militarnych każdej ze stron. Przedstawiamy jakie zachowanie wydaje nam się najbardziej oczywiste i korzystne, dyskutujemy w celu opracowania szczegółów i symulacja małymi kroczkami posuwa się naprzód. Jak to widzicie?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pt lut 23, 2007 5:37 pm

Widzę pewne rozwiązanie z naszej obecnej sytuacji: wspólne opracowywanie posunięć gospodarczo-dyplomatyczno-militarnych każdej ze stron. Przedstawiamy jakie zachowanie wydaje nam się najbardziej oczywiste i korzystne, dyskutujemy w celu opracowania szczegółów i symulacja małymi kroczkami posuwa się naprzód. Jak to widzicie?
<br />W sumie to nawet ciekawe. W praktyce, to w ostatniej fazie symulacji i tak zbyt wiele nie robiłem poza wypytywaniem AGrzesia o najbardziej optymalne z punktu widzenia moich doradców wojskowych manewry i posunięcia :wink:. Jeśli chodzi o luźną dyskusję przy opracowywaniu posunięć, to pewnie nawet bym się raz po raz w nią włączył. Jestem za. Można by przynajmniej spróbować popchnąć symulację aż do jakiegoś względnego ustabilizowania sytuacji politycznej.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pn lut 26, 2007 11:06 pm

Ja nie mam nic przeciwko wspólnemu opracowywaniu dalszego przebiegu symulacji. Zasadniczo kości zostały już rzucone, i do starcia prawdopodobnie doszło by w ciągu kilku dni symulacji.<br />Wobec czego w sumie przydało by się z kilku perspektyw spojrzeć na możliwy przebieg starć i rozważyć ich wyniki. Zwłaszcza że w obliczu znaczącego obszaru działań losy bitew leżą raczej w rękach dowódców polowych, a nie władców, którzy raczej mogą wpływać na strategię niż na taktykę.<br /><br />Ja ze swojej strony mogę spróbować w najbliższym czasie sporządzić notkę zbiorczo przypominającą, przybliżającą sytuację.<br /><br />Wydaje mi się że istotnym było by najpierw określić założenia strategiczne stron i sprecyzować jak naczelne dowództwo życzyło by sobie aby ich żołnierze zareagowali w przypadku napotkania sił wroga, jako że ,poza przypadkiem Destny, nie ma co liczyć na odpowiedź kwatery głównej na nagłe zdarzenia w czasie krótszym niż doba. Co może okazać się czasem wielokrotnie zbyt długim, no chyba że przeciwnik też siedzi i czeka na wytyczne.
 
Awatar użytkownika
Canthir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1053
Rejestracja: wt cze 27, 2006 5:13 pm

czw sty 29, 2009 9:58 pm

Minęły prawie dwa lata... Czy współuczestnicy nadal przejawiają zainteresowanie tematem? Jeżeli tak, prosiłbym o kontakt na GG. Jeżeli nie, cóż, dodam tylko, że czas spędzony na głowieniu się nad taktyką Rogradu zawsze będę mile wspominał tak jak i współpracę z Wami przy tym projekcie.
Chwała!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość