Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 13, 2007 9:15 pm

.Jeśli mamy istotę która ma dwa slamy jako natural attack, ta istota dzierży w jednej dłoni długi miecz i ma Two Weapon Fighting i Improved Two Weapon Fighting, to czy ta istota może wykonać ciosy mieczem, a potem wykonać obydwa slamy drugą ręką?
<br />Nie, nie może. Jednakże, jeśli postać posiada ugryzienie i walczy np. dwoma mieczami, może zaatakować mieczami (zgodnie z TWF) i wykonać secondary attack - ugryzienie (z karą -5 do ataku).
 
CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:18 pm

ndz mar 18, 2007 10:38 am

Jezeli jest sie golithem i wezme sie monkey gripa to mozna uzywac huge weapon bez kar czy nic to mu nie da?
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

ndz mar 18, 2007 2:27 pm

Huge bronie z normalną karą -2.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

ndz mar 18, 2007 2:33 pm

Co stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć przedmioty takie jak zwój dezintegracji z dołączonym Sudden Empower, Sudden Maximize, Sudden ... i tak dalej bez podnoszenia poziomu czaru? Może zdanie "you can apply (...) to any spell you can cast"? Czy to oznacza niemożliwość wykorzystania w tworzeniu przedmiotów?
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

ndz mar 18, 2007 3:45 pm

Jakby się uprzeć to niby można, ale każdy rozsądnie myślący MG podciągnie to pod custom itemy, które najpierw sam musi zaakceptować. Zasada jak przy wyliczaniu cenu przedmiotów emulujących czary (2000 gp za +4 do KP, etc. etc.).
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

ndz mar 18, 2007 5:26 pm

Osobiście pozwoliłbym na to, ale opłata za zwój byłaby taka, jakby zamiast suddenów użyto zwykłej metamagii.<br /><br />Pozwala to stworzyć zwoje, które wymagałyby normalnie wyższej komórki na czary, niż posiadana...<br /><br />Jeśli wyraziłem się na tyle jasno, że poza mną ktokolwiek rozumie, o co mi chodzi :razz: .
 
Clariburnus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:40 pm

ndz mar 18, 2007 6:03 pm

Przychylam siê do zdania Varmusa (tak :wink:, to co napisa³e¶ jest jasne dla innych). Wystêpowa³aby korzy¶æ u¿ywania takich atutów w kreacji zwojów, ale nie wprowadza³oby du¿ych powergamerskich mo¿liwo¶ci. <br />
 
Awatar użytkownika
Kerthal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 6:09 pm

ndz mar 18, 2007 6:47 pm

<!--quoteo(post=296542:date=Mar 18 2007, 05:26 PM:name=Varmus)-->
Varmus pisze:
<!--quotec--> Osobiście pozwoliłbym na to, ale opłata za zwój byłaby taka, jakby zamiast suddenów użyto zwykłej metamagii.<br />Pozwala to stworzyć zwoje, które wymagałyby normalnie wyższej komórki na czary, niż posiadana...
<br />Dawałoby to jeszcze plus przy użyciu tego zwoju za pomocą 'use magic device' (niższe DC) oraz niższy stopień trudności przy wykonywaniu caster level check, gdy używający miałby niższy poziom niż wymagany . Więc IMHO całkiem opłacalne i można taką zasadę uznać za dobrą. <br />
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

ndz mar 18, 2007 7:40 pm

Cieszę się, że mój pomysł został przyjęty pozytywnie :wink:<ol type='1'>[*]Czy naturalnego ataku tygrysołaka można użyć jako ataku bez broni/broni specjalnej mnicha, by otrzymać więcej ataków na rundę z lepszym BAB zgodnie z lepszym BAB mnicha do ataku bez broni? Na moje oko nie, ale wolę się spytać...</li>[*]Mnich tygrysołak posiada normalny atak bez broni mnicha, zadający obrażenia miażdżone, oraz osobno atak naturalny pazurami, tak?</li>[*]Czy w ogóle branie człowiekiem mnichem szablonu tygrysołaka jest opłacalne? Mam tutaj nielichy problem...</li></ol>Dziękuję z góry za odpowiedzi!
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

pn mar 19, 2007 3:00 pm

<!--quoteo(post=296561:date=Mar 18 2007, 07:40 PM:name=Varmus)-->
Varmus pisze:
<!--quotec--><br />Cieszę się, że mój pomysł został przyjęty pozytywnie :wink:<ol type='1'>[*]Czy naturalnego ataku tygrysołaka można użyć jako ataku bez broni/broni specjalnej mnicha, by otrzymać więcej ataków na rundę z lepszym BAB zgodnie z lepszym BAB mnicha do ataku bez broni? Na moje oko nie, ale wolę się spytać...</li>[*]Mnich tygrysołak posiada normalny atak bez broni mnicha, zadający obrażenia miażdżone, oraz osobno atak naturalny pazurami, tak?</li>[*]Czy w ogóle branie człowiekiem mnichem szablonu tygrysołaka jest opłacalne? Mam tutaj nielichy problem...</li></ol>Dziękuję z góry za odpowiedzi!<br />
<br />Według Miecza i Pięści ataki naturalne traktowane są, jakby włąściciel posiadał atut Poprawiony atak bez broni. Oznacza to, że wszystkie atuty, które można wziąć na broń, można wziąć też na atak naturalny, ale nie <strike>pisze</strike> jest napisane, pod jakimi jeszcze względami jest podobny do ataku bez broni. Muszę przyznać, że to dość enigmatyczne, i wciąż pozostawia spore pole do interpretacji, ale może coś pomoże przy rozwiązaniu problemu.
 
CalDur
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: czw maja 12, 2005 4:18 pm

pn mar 19, 2007 4:02 pm

Teraz sie troche powtórze:<br /><br />A mianowicie czlowiek ktory wezme monkey gripa moze uzywac broni large bez kar. A co jesli ktos kto juz moze tego uzywac (goliath) wezme czy bedzie mogl uzywac huge weapon bez kar ?
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

pn mar 19, 2007 4:13 pm

Eh, odpowiedziałem juz. Człek z Monkey Gripem i tak ma -2 do trafienia. Zachowuje się to, jakby goliath był large. Po resztę dosyłam do rozpisu atutu.<br /><br /><br />Czy smoki mogą korzystać z różdżek i mikstur? Czy powinny być one dostosowane do ich rozmiarów? Czy ludzkie ilości mikstur zadziałają na rozległy i zupełnie inaczej zbudowany organizm smoków? Czy Smaller przestanie się w końcu wyzywać z Wampirkiem? Na te i inne pytania znajdę odpowiedź w następnym odcinku 'Hej, odpowiedz KD na jego lamerskie pytania o D&D, bo nie mógł znaleźć w podręczniku!'.<br /><br />
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pn mar 19, 2007 5:18 pm

<!--quoteo(post=296630:date=Mar 19 2007, 04:13 PM:name=K.D. Of Mithost)-->
K.D. Of Mithost @ Mar 19 2007, 04:13 PM) [snapback]296630[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec--><br /><br />Czy smoki mogą korzystać z różdżek [...] ? Czy powinny być one dostosowane do ich rozmiarów? <br />[/quote]<br /><br />Kwestia dyskusyjna. Duże smoki nie dysponują na tyle sprawnymi łapami, aby podnieść cokolwiek tak małego, jak różdżka. Słyszałem chyba jednak o jakimś oficjalnym jaszczurze, który się tego nauczył (?), z pewnością gady mogą sobie też pomagać np. mage hande'em.<br /><br /><!--quoteo(post=296630:date=Mar 19 2007, 04:13 PM:name=K.D. Of Mithost)--><div class='quotetop'>QUOTE(K.D. Of Mithost @ Mar 19 2007, 04:13 PM) [snapback]296630[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec--><br /><br />i mikstur?<br />[/quote]<br /><br />Tak<br /><br /><!--quoteo(post=296630:date=Mar 19 2007, 04:13 PM:name=K.D. Of Mithost)--><div class='quotetop'>QUOTE(K.D. Of Mithost pisze:
<!--quotec--><br /><br />Czy [eliksiry - dop. mój] powinny być one dostosowane do ich rozmiarów? Czy ludzkie ilości mikstur zadziałają na rozległy i zupełnie inaczej zbudowany organizm smoków?<br />
<br /><br />Nie. Eliksir leczenia lekkich ran leczy 1d8+1 obrażeń zarówno o goblina, jak u great wyrma - tylko, że ten ostatni może mieć "trochę" więcej hp do wyleczenia. Jedyne istoty, na które owe mikstury działają inaczej, to nieumarli (są ranieni) i konstruty (bez efektu).
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

pn mar 19, 2007 5:26 pm

Słyszałem chyba jednak o jakimś oficjalnym jaszczurze, który się tego nauczył (?)
<br />Klauth, Smok Północy. FR: Campaign Setting. Racja...<br /><br />Jak by rozpisać ogromniastą różdżkę, której smok mógłby używać bez uciekania się do zagrywek fabularnych? Na podstawie tabeli o zwiększaniu wielkości pancerzy? <br /><br />
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn mar 19, 2007 5:36 pm

Jak by rozpisać ogromniastą różdżkę, której smok mógłby używać bez uciekania się do zagrywek fabularnych? Na podstawie tabeli o zwiększaniu wielkości pancerzy?
<br />Rozpisać jak każdą inną. Nie widzę przeszkód, aby stwierdzić, że także dla tego typu magicznych przedmiotów rozmiar nie gra roli.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn mar 19, 2007 5:47 pm

Pytanie tylko, czy smoki mają przeciwstawny kciuk, aby przynajmniej chwycic taką różdżkę. AFAIR mają zwykłe, gadzie łapy. Bez manualnego manipulowania zaś raczej nici z obsługi większości przedmiotów.<br /><br />Do postu poniżej: Zonk. No to nie wiem czemu Wizardzi tak podniecają się tym, że imć Klauth może używać różdżek ;]
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn mar 19, 2007 6:07 pm

Miłośnikowi Draconomiconu pragnę polecić stronę 24. <br /><br />Smoki mogą korzystać z różdżek, o ile tylko posiadają kategorię wiekową, która daje im możliwość rzucania czarów.
 
KieRu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 8:30 am

pn mar 19, 2007 6:22 pm

K.D. Of Mithost<br />W Opisie Świata FR jest smok, bodajże Klauth miał on zdolność używania różdżek. Nie mam pod ręką tej książki, jak masz do niej dostęp to luknij:)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt mar 20, 2007 8:27 am

A żeby nie kombinować to daj smokowi po prostu laskę lub berło. Co do Klautha, moim zdaniem każdy smok może używać różdżek (w odpowiedniej kategorii wiekowej).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 20, 2007 8:56 am

Rozpisać jak każdą inną. Nie widzę przeszkód, aby stwierdzić, że także dla tego typu magicznych przedmiotów rozmiar nie gra roli.
<br />Zwiększa Hardness i hit points, ale zmniejsza AC.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

wt mar 20, 2007 6:40 pm

Co musi zrobić Duszożerca aby zastosować swoją zdolność Wysączenia Energii. Musi wykonać atak dotykowy, czy też zdolność ta będzie działała kiedy ten będzie po prostu atakował swoją bronią naturalną?
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

wt mar 20, 2007 9:02 pm

1. Kiedy potwory otrzymują dostęp do atutów epickich dla PC? Powyżej 20 HD? ._.'
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

śr mar 21, 2007 11:14 am

Smoki po kategorii Old, niezależnie od HD. Nie wiem jak z innymi, ale na to by wyglądało, że po 20.
 
Famir__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 954
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:22 pm

śr mar 21, 2007 3:15 pm

1.jakie EPP ma Nied¼wiedzio³ak i Tygryso³ak (3.0) i czy istnieje co¶ takiego Jak Rosomo³ak (od rosomaka - ponoæ tak ale nie mogê znale¶æ ¿adnej wzmiani o nim nigdzie)?<br /><br />2.Czy premie z sza³u barbarzyñcy, Szalonego Berserkera (W³adcy Dziczy) i Berserkera (bóstwa i pó³bogowie) siê kumuluj± ??? <3.0><br /><br />3.Czy postacie epickie to postacie o levelu od 21 czy o EPP od 21 ?
 
Awatar użytkownika
Kerthal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 6:09 pm

śr mar 21, 2007 11:10 pm

<!--quoteo(post=296788:date=Mar 20 2007, 09:02 PM:name=smaller)-->
smaller @ Mar 20 2007, 09:02 PM) [snapback]296788[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec--> 1. Kiedy potwory otrzymują dostęp do atutów epickich dla PC? Powyżej 20 HD? ._.' [/quote]<br />Nie mogę nigdzie znaleźć zasad o tym mówiących, ale ja bym przyjął, że dostęp do epickich atutów mają tylko potwory z HD i CR większym od 20 (samo HD>20 nie wystarczy).<br /><br /><!--quoteo(post=296860:date=Mar 21 2007, 03:15 PM:name=Famir)--><div class='quotetop'>QUOTE(Famir pisze:
<!--quotec-->3.Czy postacie epickie to postacie o levelu od 21 czy o EPP od 21 ?
<br />SRD:
Epic characters—those whose character level is 21st or higher
Czyli np. drow z ECL 21 ma character level tylko 19, więc się nie kwalifikuje.<br />
 
Awatar użytkownika
cenobite
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 28, 2005 2:03 pm

czw mar 22, 2007 1:35 pm

<!--quoteo(post=296915:date=Mar 21 2007, 11:10 PM:name=Kerthal)-->
Kerthal @ Mar 21 2007, 11:10 PM) [snapback]296915[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec--><br /><!--quoteo(post=296860:date=Mar 21 2007, 03:15 PM:name=Famir)--><div class='quotetop'>QUOTE(Famir pisze:
<!--quotec-->3.Czy postacie epickie to postacie o levelu od 21 czy o EPP od 21 ?
<br />SRD:
Epic characters—those whose character [b]level is 21st[/b] or higher
Czyli np. drow z ECL 21 ma character level tylko 19, więc się nie kwalifikuje.<br />[/quote]<br />Że co?! Przeciez ECL to "effective character level" - efektywny POZIOM postaci. A w cytacie z SRD, który podałeś, wyraźnie podany jest poziom, nie kosci wytrzymałości.<br />Czyli tak, postać o EPP 21 moze brać atuty epickie.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

czw mar 22, 2007 1:47 pm

Dobra to może jakieś cytaciki z FAQ:<br /><!--QuoteBegin-DnD 3.5 FAQ v03232007+-->
DnD 3.5 FAQ v03232007 pisze:
<!--QuoteEBegin-->When is a monster character considered epic level? Do<br />you “go epic” when your total class levels equal 20 or when<br />your total Hit Dice equal 20? Is a monster character eligible<br />for epic-level feats (such as Epic Toughness) when its<br />character level is 21+ or when its ECL is 21+?<br /><br />A monster becomes an epic-level character when its<br />character level hits 21, just like any other character. A<br />monster’s character level equals its racial Hit Dice + class<br />levels. (See the second sidebar on page 25 of the Epic Level<br />Handbook.)<br />A creature’s ECL has no effect on when it becomes an epic<br />character, although once it becomes an epic character, its ECL<br />continues to affect how much experience it earns and when it<br />can add a new level.
<br /><br />Ogólnie w większości przypadków<br />Effective Character Level != Character Level<br /><br />EDIT do posta niżej: Słowem - tak jest :wink:
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

czw mar 22, 2007 1:56 pm

Słowem Class Level + Racial Hit Dice, bez Level Adjusment?
 
Awatar użytkownika
cenobite
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 28, 2005 2:03 pm

czw mar 22, 2007 2:27 pm

Ale jaja, a w 3.0, w tej tabelce na stronie 25 jest napisane, że EPP dla postaci potężniejszych niż standardowe wynosi: KW + poziomy klasowe (jeżeli są) + LA!<br /><br />No to jestem w kropce, taka różnica między edycjami?<br /><br />EDIT: I na potwierdzenie mojej wersji, jest tam podany przykład postaci o Level adjustment +5 i poziomach 13 wojownik/3 blackguard. Następnie napisane jest, że jego ECL wynosi 21, czyli może brać atuty epickie. <br />Koniec [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

czw mar 22, 2007 4:08 pm

Ale jaja, a w 3.0, w tej tabelce na stronie 25
<br />Że niby DMG?
EPP dla postaci potężniejszych niż standardowe wynosi: KW + poziomy klasowe (jeżeli są) + ECL!
<br />Nie ECL tylko LA, do frędzla wafla...<br />W takim razie Ameryki nie odkryłeś, stary.
EDIT: I na potwierdzenie mojej wersji, jest tam podany przykład postaci o Level adjustment +5 i poziomach 13 wojownik/3 blackguard. Następnie napisane jest, że jego ECL wynosi 21, czyli może brać atuty epickie.
<br />Umiesz czytać? Musisz mieć Character level >20, a nie Effective character level >20 żeby brać atuty epickie.<br /><br />EDIT: wszystko jedno. Skrótów i tak nie znasz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości