Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw lip 06, 2006 1:25 pm

Nie wierze, że można być tak naiwnym. Richard Baker napisał książkę, ale nie on wymyślił historię czy postaci. Dostał taki wzór od Wizardów, dlatego nie rozumiem czemu cały czas najezdżasz na pisarza. Co do losów czarodziejów w Powrocie Arcymagów to masz racje, ale w The Last Mythal jest wszystko logicznie wytłumaczone. Nigdzie nie pisałem, że Evermeet się zwala. Prawdą jest, że duża liczba elfów z Evermeet migruje do Faerunu, ale to nie oni stanowią trzon nowych państw ( nie jestem tego na 100 % pewien w stosunku co do Myth Drannor ). Natomiast dziwi mnie wasze oburzenie na ''epickość'' książki. Literatura fantasy ma za zadanie przenieść czytelnika w świat pełen magii, potworów, potężnych postaci i ich wrogów. Epickość jest fundamentem fantasy, a im potężniejsze postacie tym większa tajemniczość i emocje płynące z czytania. Kwestią jest jak zostanie to przedstawione.<br /><br /><br />Sienkiewicz nie był geniuszem. Każda rzecz zrobiona w odpowiednim czasie i miejscu, skierowana do odpowiednich osób spotka się z entuzjazmem. Patetyczność i sztuczna podniosłość emanuje z jego książek, a braki swoich książęk nadrabia patriotyzmem i podniosłością.
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

czw lip 06, 2006 1:58 pm

Na ówczesne debilne czasy i standardy Sienkiewicz BY£, mo¿e nie genialny, ale naprawde dobry. Podaj, poza konwencj± "Ku pokrzepieniu serc" jakie¶ konkretne wady Potopu.Edit:cofam to.<br />
Patetyczno¶æ i sztuczna podnios³o¶æ emanuje z jego ksi±¿ek, a braki swoich ksi±¿êk nadrabia patriotyzmem i podnios³o¶ci±.
<br />A w twoim epic-fantasy to niby czego mo¿na siê spodziewaæ? Rozmachu i patetyczno¶ci, rozumiem, nie ma.<br />
Ps. To znaczy ilu wysokich magów? Zreszt± daæ siê porwaæ z Evermeet... :/<br />Tak samo w "powrocie arcymagów". Nie mogli uciec, dostawali siê do niewoli, marnowali si³y na pró¿ne rzeczy... :/ Przecie¿ mówimy o epickich czarodziejach!
<br />
Z pewno¶ci± nie jest tak ¼le... nie mo¿e byæ gorzej ni¿ u Salvatore'a i jego cnotki.
<br />
Nie wierze, ¿e mo¿na byæ tak naiwnym.
<br />Aha. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/dry.gif[/img] <br /><br />Mam do¶æ tej bezproduktywnej k³utni, wiec przyznaje ci racjê, a racja, to jest racja itp.<br /><br />Radze nieszczê¶nikom, którzy maj± za zadanie utrzymanie porz±dku na forum, wyci±æ posty i wstawiæ ich do innego tematu, najlepiej "Jak to dwóch forumowiczów siê pok±sa³o", albo zez³omowaæ.<br /><div align="right">Ratel.</div>
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw lip 06, 2006 4:54 pm

Tylko, że ja się nie czepiam wszystkiego i nie szukam dziury w całym i to nie ja zacząłem ten wątek. Jeśli tak bardzo razi Cię epickość fantasy, to jej nie czytaj. Dla mnie epickość jest fundamentem fantasy, ale nie koniecznie fundamentem powieści historyczno-przygodowej, bo powieść historyczna ma być rzetelna i pełnić funkcję informacyjną. Poza tym czytałem Potop oraz sporo The Last Mythal i wiem co piszę, natomiast ty nie czytałeś TLM i nie rozumiem czemu cały czas komentujesz wady książki o, której istnieniu do przedwczoraj nie miałeś pojęcia.<br /><br />Mój komentarz, dotyczący naiwności dotyczył zdania w którym napisałeś, że autor powieści jest ''epicko'' inteligenty, wymyślając taką fabułe. Natomiast ja uprzejmie Ci odpisałem, że to nie on wymyślił fabułe, a Wizardzi i nie powinieneś go winić za, twoim zdaniem, tandetną serię.<br /><br />Jeśli w jakiś sposób Cię uraziłem to przepraszam, nie taki był mój zamiar.
 
Valenor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:24 pm

pt lip 07, 2006 11:52 pm

Z tym Sienkiewiczem to tylko żart mial być. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_rolleyes.gif[/img] <br /><br />Ale wracając do tematu:<br />1) To ilu magów zostało porwanych?<br />2) Jak do tego doszło?<br /><br />Stosunki Evermeet-Evereska. W "Powrocie Arcymagów" wygląda, że są one w ścisłym sojuszu. Armia z Evermeet bez wachania idzie na odsiecz Everesce. Wydaje się, że elfy mają silną solidarność rasową. <br />Na Evermeet znajduje się Elfi Dwór, czy Evereska (i inne, nowo powstałe elfie państwa) uznają jego zwierzchność?<br /><br />Jeśli ja też kogoś uraziłem, to też przepraszam.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob lip 08, 2006 12:51 pm

Poczułem się urażony twym postem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img] :razz: [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] <br /><br />1) Porwano trzech WM.<br />2)Nie będę zdradzał szczególów, bo w gruncie rzeczy sam wszystkich nie znam.<br /><br />Twoje wyobrażenie stosunków Evermeet-Evereska jest prawidłowe, w stosunku co do 1372 roku. I elfy mają poczucie bardzo silnej więzi między sobą, żadna inna rasa nie czuje się tak zsolidaryzowana jak lefy.<br />Nie jestem pewien, ale być może w 1374 roku Elfi Dwór został z powrotem przeniesiony do Cormanthoru. <br />Natomiast stosunki Evermeet- Evereska, a Amlaruil-Evereska to dwie różne sprawy. Nie będę robił spoilerów, ale marzeniem Amlaruil było zjednoczenie elfów pod jej berłem na Evermeet. Chciała ona, aby wszystkie elfy żyły razem, z dala od kłopotów kontynetu. Natomiast po wydarzeniach w 1371 roku elfy(przynajmniej część) zrozumiały, że nie moga się odseparować od kontynetu, bo są jego częścią. Evereska jest wniebowżięta, że elfy powracają i odzyskują królestwa, elfy na kontynencie czują , że powrócił czas chwały ich rasy. Podobnie część Evermeet i ta część chce być częscią nowej ery w dziejach elfów. Amlaruil z kolei i jej dwór są zaniepokojeni Powrotem. Boją się, że elfy w Faerunie znikną, a pózniej osłabiona wyspa któregos dnia padnie. <br /><br />Niestety jeszcze dziś wyjezdżam na wakacje i nie będę w stanie odpowiedzieć na inne pytanie dotyczące elfów i Powrotu, jak tylko przyjadę postaram się odsłonić dalsze tajemnice Powrotu i odbudowy starożytnych królestw.
 
Valenor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:24 pm

ndz mar 25, 2007 12:07 pm

Mam pytanie dotyczące evereski (wiem, to nie Evermeet, ale nie chce robic nowego tematu). <br />Otóż w BG występuje elf imieniem Xan. Pochodził on z Evereski i był czlonkiem "szarych płaszczy". <br />Co to za organizacja?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt mar 27, 2007 8:08 pm

Szare Płaszcze to organizacja magów chroniących Evereskę.
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

wt mar 27, 2007 8:49 pm

Mam parę pytań, mianowicie:<br />1) Ilu obecnie jest WM na Evermeet ?<br />2) Jak dalej potoczyły się losy powrotu ?<br />3) Czy prowadziliście jakąś kampanię na Evermeet ?<br />4) Odgrywaliście powrót Arcymagów ? BTW-jest on kanoniczny?<br />5) Co stało się z sadzonką dębu WM ?<br /><br />Pozdrawiam<br />TIKEJ
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

śr mar 28, 2007 6:15 pm

1) ok. 80<br />2) Poczytaj ten temat, a dowiesz się wszystkiego w dużym skrócie.<br />3) Jeszcze nie, ale przypuszcam, że nie będzie to stanowiło dla mnie, jako MP wyzwania.<br />4) Powrót Arcymagów jak najbardziej jest kanoniczny. Jest nawet tworzona kampania, która go rozwinie. Ja sam odgrywałem Powrót i było bardzo ciekawie. Ale gra w takim globalnym chaosie jest dosyć rozpraszająca i nie wszystkim BG się podoba.<br />5) Został rozdzielony na dwie części. Jedna została zasadzona w nowym królestwie Cormanthyru, a druga zostanie złożona w nowopowstałym królestwie księcia Lamruila.
 
Awatar użytkownika
Arkhir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 359
Rejestracja: śr sty 19, 2005 4:22 pm

ndz maja 06, 2007 11:03 pm

<!--quoteo(post=297440:date=Mar 28 2007, 06:15 PM:name=Nelix)-->
Nelix pisze:
<!--quotec-->/ciach/ 4) Powrót Arcymagów jak najbardziej jest kanoniczny /ciach/
<br /><br />Może delikatnie sprostuję - Ogólny zarys tejże serii jest kanoniczny, ale nie wszystkie wydarzenia w niej opisane.<br /><br />Re: down<br />Uhm, odsyłam do kilku postów Darklorda na tym forum, a w szczególności tego oraz od notki Amona Koravela w dół ;-)<br /><br />Pozdrawiam,<br />Arkhir
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

pn maja 07, 2007 11:22 am

Jakie wydarzenia mające miejsce podczas Powrotu Arcymagów, dla przykładu, nie są kanoniczne?
 
Clariburnus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 1:40 pm

pn maja 07, 2007 9:19 pm

1. Nieprawdziwa informacja o powstaniu obydwóch Splotów - nie powsta³y podczas próby zdobycia bosko¶ci przez Karsusa<br />2. Hadrhune jest nazywany w trylogii elfem, a wg rozpiski mechanicznej podstawow± jego ras± jest cz³owiek.<br /><br />Dwa najwa¿niejsze, które zauwazy³em. Innych nie pamiêtam. :wink:<br /><br />Edit: Nie ma a co. Jest jeszcze Escanor.
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

pn maja 07, 2007 9:42 pm

Dosyć istotną postacią jako Książe pomroku powinien być Malath, który również nie jest kanoniczny, a występuje w książce.<br /><br />
Nieprawdziwa informacja o powstaniu obydwóch Splotów - nie powstały podczas próby zdobycia boskości przez Karsusa
<br />O to mi chodziło, właśnie tę informację zapomniałem. Dzięki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości