Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 19, 2007 11:31 pm

Wielkie dzięki.<br /><br />O takie "prymitywne" narzędzie mi chodziło.

Rożek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 20, 2007 8:35 pm

To ja mam takie ma³e pytanko. Czy jest gdzies w internecie jaki¶ program do t³umaczenia zdañ z polskiego/angielskiego na elfi?? Co¶ mi siê kiedy¶ obi³o o uszy, a ¿e teraz bêdê gral elfem to mo¿e mi siê przeydaæ. Za wszelak± pomoc w poszukiwaniach wielkie dziêki... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]

Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 20, 2007 8:44 pm

Proszê bardzo. >link<

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sty 20, 2007 8:56 pm

To ja jeszcze dorzucę Ten translator. Co prawda nie common-elven, ale common-drow, drow common :wink:.

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lut 24, 2007 6:35 pm

Przepraszam, że post pod postem, ale minął już miesiąc, a tym razem mam pytanie:<br /><br />Czy jest gdzieś siatka bitewna taka jak z PMP 3,5? Bo nie chciałbym z tamtąd wyrywać.

Sluagh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 24, 2007 11:03 pm

<!--quoteo(post=294948:date=Feb 24 2007, 06:35 PM:name=*Drako*Pl)-->
*Drako*Pl pisze:
<!--quotec--> Czy jest gdzieś siatka bitewna taka jak z PMP 3,5? Bo nie chciałbym z tamtąd wyrywać.
<br />Robisz w Wordzie tabelkę na odpowiednią ilość wieszy i kolumn, o wysokości i szerokości 2.5 cm, drukujesz na A3 i masz siatkę jak marzenie. Ewentualnie laminujesz dla trwałości. <br />

Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony

sob mar 10, 2007 10:16 pm

Szukam rozwiązania dostępnego przez WWW, które posłużyłoby moim znajomym graczom i mistrzom gry do:<br />- zamieszczania informacji o sesjach i różnorodnych materiałów pomocniczych,<br />- dyskusji na tematy związane z sesją - najchętniej z wykorzystaniem nazw i wizerunków postaci.<br /><br />Czy znacie takie narzędzia? <br /><br />Wiem, że można wykorzystać do tego i grupę dyskusyjną, i forum, i blog, ale może wskażecie rozwiązanie najlepsze w Waszej ocenie? Z góry dziękuję. :wink:<br />

Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob mar 10, 2007 10:28 pm

A może pbwiki?<br /><br />Osobiście nie korzystałem, ale spostrzegłem choćby w sygnaturce Eri i z tego, co widziałem, prezentuje się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony

sob mar 10, 2007 10:36 pm

Dziękuję, przyjrzę się. :wink: <br /><br />Czy można jednak łatwo wykorzystać mechanizm tego Wiki dla kilku toczących się sesji, w których gracze wykorzystują prowadzą różne postaci?

Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz mar 11, 2007 10:28 pm

Pewnie tak. Bo czemu nie? :wink: <br /><br />Dostęp do wiki może mieć każda osoba z drużyny - jeśli jednak chce coś edytować, musi się zalogować. Logować można się bezpośrednio na głównej stronie danego wiki (w tym przypadku podroznicy.pbwiki.com) lub po prostu na my.pbwiki.com. <br /><br />Logując się w ten drugi sposób, loguje się automatycznie do wszystkich wiki, jakich jest się użytkownikiem - wystarczy więc tylko raz wpisać swoje imię, email i hasło. Jest to bardzo wygodne, jeśli udziela się na kilku różnych wiki. <br /><br />Można bez problemu tworzyć nowe strony wybranego wiki, dodawać grafikę etc. Miejsca jest dość dużo... tak z 5 GB? Nam nigdy nie zabrakło. :wink:<br /><br />Od strony technicznej i wizualnej edytowanie stron wiki nie jest trudne. Przypomina to nasze forum. To forum konkretnie. :wink:<br /><br />Bardzo cenną zaletą jest możliwość otrzymywania powiadomień na adres e-mail o zmianach na wiki.<br /><br />Jeżeli zaś nie chciałbyś żeby stworzone przez Ciebie wiki było widoczne dla wszystkich - z tym też nie ma problemu. <br /><br /><br />Wiki może być naprawdę przydatne, jeśli je odpowiednio wykorzystać.

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 12, 2007 10:28 am

Miejsca jest 10 mega. :razz:<br />Ale większe rzeczy (np. nasz wspaniały zaszumiony pięciogodzinny mp3 z sesji) można hostować gdzie indziej.<br /><br />Ale ogólnie popieram Hyareil - wśród moich znajomych wiki kampanijne powoli stają się standardem, bo są bardzo wygodne jako miejsze na trzymanie wszystkich informacji, prowadzenie ustaleń itp.<br /><br />I tak, można mieć / założyć dowolnie dużo różnych wiki, każda ma osobny limit miejsca.

Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony

wt mar 13, 2007 9:31 pm

Dzięki za polecenie Wiki. W zasadzie będę musiał wybrać pomiędzy rozwiązaniami, które umożliwiają zarówno wygodne zamieszczanie wpisów, jak i powiadamianie o pojawiających się treściach.<br /><br />Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony

śr mar 14, 2007 1:00 am

Poszukuję programu, w którym można zaznaczać na mapie pozycje graczy i potworów. Oczywiście chodzi o program, w którym na bieżąco można przesuwać punkty na mapie. Potrzebuję tego do walk, bo czasem są nieścisłości. U siebie korzystam z photoshopa ale nie zawsze gramy w moim domu niestety...<br /><br />Jako ciekawostka:<br /><br />http://www.d20srd.org/extras/mapProjection.htm<br /><br />Byłem trochę zdziwiony tym co zobaczyłem... Kto wie, być może za 30 lat taki sprzęt będzie dodany do 15 edycji D&D :wink: A niektórzy twierdzą, że laptop zabija klimat na sesjach. Nie zostaje mi nic tylko pogratulować tym chłopakom :wink:

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob mar 17, 2007 10:06 am

MapTool, tyle że mapę musisz mieć gotową.

Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr kwie 25, 2007 12:54 pm

Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć PCProfilera po polsku? Bardzo go potrzebuje, a nigdzie nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

śr kwie 25, 2007 1:02 pm

Wystarczyło poszukać w Ogłoszeniach Sesyjnych w wątku Turniej Pojedynków, tam właśnie wrzuciłem link.<br /><br />I jeszcze raz.<br /><br />A szukanie nie było trudne :wink:. To był któryś z rzędu link przy wpisaniu PCProfiler w googlach^^.

Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr kwie 25, 2007 1:19 pm

Ogromnie dziękuje za tak szybką odpowiedź. Był mi potrzebny na jutro, więc mi uratowałeś życie, bo MG by mnie chyba zabił.

Mag Rincewind
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt maja 11, 2007 6:53 pm

Poszukujê programu, w którym mo¿na zaznaczaæ na mapie pozycje graczy i potworów. Oczywi¶cie chodzi o program, w którym na bie¿±co mo¿na przesuwaæ punkty na mapie. Potrzebujê tego do walk, bo czasem s± nie¶cis³o¶ci. U siebie korzystam z photoshopa ale nie zawsze gramy w moim domu niestety...
<br />Istnieje prosty program zwany Exelem, dziêki któremy bez problemów przesuwa sie postaci na siatce [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] No i po boku mo¿na nawet zapisaæ statystyki. Ja z graczami jednak stwierdzili¶my, ¿e bardziej przydatna jest... tablica sucho¶cieralna. £atwo, tanio i do tego wszêdzie j± ze sob± zabierzesz [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img]

Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec

pt maja 11, 2007 9:46 pm

<!--quoteo(post=300458:date=May 11 2007, 04:53 PM:name=Mag Rincewind)-->
Mag Rincewind pisze:
<!--quotec--><br />
Poszukuję programu, w którym można zaznaczać na mapie pozycje graczy i potworów. Oczywiście chodzi o program, w którym na bieżąco można przesuwać punkty na mapie. Potrzebuję tego do walk, bo czasem są nieścisłości. U siebie korzystam z photoshopa ale nie zawsze gramy w moim domu niestety...
<br />Istnieje prosty program zwany Exelem, dzięki któremy bez problemów przesuwa sie postaci na siatce [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] No i po boku można nawet zapisać statystyki. Ja z graczami jednak stwierdziliśmy, że bardziej przydatna jest... tablica suchościeralna. Łatwo, tanio i do tego wszędzie ją ze sobą zabierzesz [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img]<br />
<br /><br /><br />Do tego nadaje się również gładkie szkło o takowe łatwo często w domu mamy jakiś niepotrzebne stare meble z przeszkleniem, które można wyjąć, takowe najlepiej kłaść na polu dołączonym do jednego z dodatków do DnD (bodajże gry przygodowej). Można śmiało rysować po nim markerem, bardzo łatwo się ściera wilgotną szmatką.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7