Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt cze 12, 2007 9:31 pm

RG pisze:
Problemów? Przestań. Dział się rozkręcił. Ile topiców reanimowałem.

Żarcik ;].
Ale gdyby Seji pracował jeszcze na Polterze, to bym go zawołał (bo jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;))

RG pisze:
Aha. Czyli jak Seth mówi "lezymy" to "leżymy". Jak "Stoimy" to "stoimy"?

Przeczytaj jeszcze raz co się do Ciebie pisze zanim sięgniesz po oklepane i populistyczne hasełka...

RG pisze:
Popatrz w ilu tematach jest prowadzona jakaś dyskusja? 2, 3???

...i przestań przy okazji utoższamiać SWU z forum. SWU to strona + forum. Z furum jako naturalnym i efektywnym dodatkiem.

RG pisze:
Chciałem dołączyć do was. Ale to już dawne czasy. Bardzo dawne.

That's not my point.

RG pisze:
Seth - userzy sa przyszłością. Nie zapominaj o tym. Jeśli ich nie przyciągniesz, nie zachęcisz czymś to nie wrócą więcej.

Ależ to właśnie robię. Zachęcam.

RG pisze:
Każdy lubi pisać, wymieniać się informacjami. A to tutaj leży i dogorywa.

No to gdzie Ci wszyscy ludzie którzy chcą spamować na forum? Pokażesz mi ich czy schowali się pod dywan?

Sęk w tym, że są na świecie pewne priorytety. Nie możemy pociągnąć z równym zaangażowaniem wszystkiego, a ciągniecie forum do nikąd nas nie zaprowadzi. Ale o tym pisałem w poście wyżej.

RG pisze:
Ale generalnie SW straciło sporo fajnych ludzi, czujących klimat.

Powiedz mi, jaki to ma związek z polityką działu?

RG pisze:
Forum stało się sztywne, jakby połknęło kij. Zresztą, to nie tylko moja opinia.

Więc liczą się tylko użytkownicy, którzy odwiedzają forum? Czyli realnie 1 osoba? No bo na którychś muszę postawić - albo na tych dyskutujących na forum, albo na tych wolących czytać/dyskutować pod artykułami (czyli 1000, który w czasie ostatniego roku urzędowania udało mi się odzyskać). No tak to wychodzi.

Bo tak, sęk m.in. w tym, że nie widzę i nie słyszę realnie (namacalnie) głosów, o których mówisz. Widzę, że Ty narzekasz na takie a nie inne ustawienie priorytetów i... i poza tym no nie widzę nikogo więcej. Z drugiej strony zaś mam rosnące statystyki o których pisałem wyżej. I perspektywy rozwoju, których forum mi (nam, Redakcji) nie daje.
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 10:12 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 1 raz.
 
RG

wt cze 12, 2007 10:09 pm

Bo ci którzy narzekali, już odeszli...

SethBahl pisze:
showali

Nie ładnie. Bardzo nieładnie.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt cze 12, 2007 10:17 pm

RG pisze:
Bo ci którzy narzekali, już odeszli...

1) Przed chwilą Ci wyłożyłem że "odejścia" ww. osób nie miały nic wspólnego ze "złym systemem, który ich tłamsi" (bogowie, już kreuję systemy, jestem złą władzą :P)

2) Powiem dyplomatycznie: bardzo nieładnie jest wtykać nieobecnym osobom w usta nie ich słowa. Tyle.

RG pisze:
Nie ładnie. Bardzo nieładnie.

Kalwiatura mi nie styka :>
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

śr cze 13, 2007 6:47 am

To może ja się wypowiem tutaj skorom głównym redaktorem jednego z tych "leżąco-stojących" serwisów Star Wars (in fact, "mój" The Outer Rim przed zmianą serwera czasem padał, ICO/Holonet pada teraz, ale już Bastion nie ma żadnych problemów).

Moim skromnym zdaniem największym atutem SWU są recenzje i myślę, że jeżeli już ktoś tu zagląda, to właśnie dla nich i dla artykułów (na to, że ktoś tu zagląda dla moich opowiadań nie liczę, ale jeżeli przynajmniej kilku nie-fanów przeczyta przynajmniej jeden mój fanfik, to się cieszę). Bo co by tu nie rzec, zarówno recki, jak i artykuły są bardzo dobre (nie idelane, bo trafiają się w nich błędy merytoryczne) i co ważne są nam dostarczane systematycznie, czym mój serwis się pochwalić nie może.

Forum SWU... no cóż, forum SWU praktycznie już nie ma. Ale czy jest ono tak bardzo istotne? Chyba nie. W każdym razie już nie. Fani SW mają inne fora i tam się wypowiadają. Tam też czekają na nich jakieś ciekawe formy forumowej rozrywki, których tu braknie. Na The Outer Rim jest tego w bród (PBF RPG, PBF RTS, quizy, konkursy...), na Bastionie też nie można narzekać (mnóstwo konkursów wiedzy). Mniej jest na Holo, bo tam funkcjonuje właściwie jedynie PBF RPG, ale to też coś.

Co zostaje? Ach, tak, newsy. Well, . I to chyba najważniejsze. Można się przyczepić, że często są zbyt krótkie i takie nieco, hmm, niedopracowane (?), bo często możemy tylko uświadczyć linka do innej strony... ale nie narzekam. Tutaj przynajmniej są newsy o wszystkim, a właściwie to prawie wszystkim co wiąże się ze Star Wars.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr cze 13, 2007 12:31 pm

Jedi Nadiru Radena pisze:
Moim skromnym zdaniem największym atutem SWU są recenzje i myślę, że jeżeli już ktoś tu zagląda, to właśnie dla nich i dla artykułów

Tak do RG: właśnie z powyższego założenia wyszedłem, wyciągając je z renomy Poltergeista jako serwisu głównie (w moim odczuciu) texciarskiego. Już let alone jakie zaplecze tutaj mamy.

Jedi Nadiru Radena pisze:
(na to, że ktoś tu zagląda dla moich opowiadań nie liczę, ale jeżeli przynajmniej kilku nie-fanów przeczyta przynajmniej jeden mój fanfik, to się cieszę)

Po to organizujemy publikacje PDF, żeby zaglądali tu także dla Twoich opowiadań.

Jedi Nadiru Radena pisze:
Tam też czekają na nich jakieś ciekawe formy forumowej rozrywki, których tu braknie.

Prawdopodobnie dałoby się i tu coś takiego zorganizować, choć obawiam się, że z przeforsowaniem tego pomysłu mogłyby być problemy. Do takich przedsięwzięć potrzebna jest... nazwijmy to "luźniejsza atmosfera" jaka panuje na ICO (że o B. już nie wspominając), natomiast Polter może się poszczyćić najbardziej restrykcyjnym regulaminem z jakim się do tej pory spotkałem.

Jedi Nadiru Radena pisze:
Można się przyczepić, że często są zbyt krótkie i takie nieco, hmm, niedopracowane (?), bo często możemy tylko uświadczyć linka do innej strony...

Ehm... tak, wiem. Od pewnego czasu dążymy do poprawy tego elementu, a ta uwaga tylko zwiększa motywację w tej kwestii.

Problem jest tej natury, że nie mamy osoby odpowiedzialnej za newsy (i tylko za newsy), przez co musze zajmować się tym sam, a ja najzwyczajniej w świecie nie zawsze mam czas. Póki co jest to serwis fanowski i Polter niestety w żaden sposób "nie wykupuje" sobie wyższego miejsca na liście moich życiowo-dziennych priorytetów.
 
RG

śr cze 13, 2007 5:56 pm

Jedi Nadiru Radena pisze:
Forum SWU... no cóż, forum SWU praktycznie już nie ma. Ale czy jest ono tak bardzo istotne? Chyba nie. W każdym razie już nie

Jesteś tu niecały rok. Żadko piszesz (25 postów). Dla Ciebie forum może i jest mało istotne, dla mnie nie. Stanowi istotny element poltera. I przykro patrzeć jak forum działu SW padło.

SethBahl pisze:
Tak do RG: właśnie z powyższego założenia wyszedłem, wyciągając je z renomy Poltergeista jako serwisu głównie (w moim odczuciu) texciarskiego. Już let alone jakie zaplecze tutaj mamy.

Wasz wybór. Ale nie wszystcy czytają recenzje z prostej przyczyny - nie interesuje ich to. Woleliby sami podyskutować.

Szkoda mi tego wszystkiego. Z przyjemnością wracam wspomnieniami do czasów, gdy dużo się dyskutowało. Gdy ludzie się lepiej poznawali właśnie przez wymianę zdań w topicach. Brakuje mi tego. Najgorsze, że to już nie wróci.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr cze 13, 2007 7:32 pm

RG pisze:
Żadko piszesz

Jak to szło?
"Nie ładnie, bardzo nieładnie"? :>

No RG, może już starczy tego rejtanowania, hm? Czy ja mówię, że zamykamy forum, hm? Ktoś Ci broni się udzielać, hm? Po prostu my robimy to, co do nas należy i co powinno być robione od samego początku, a forum żyje własnym życiem. Robimy to, czego wymagają od nas Użytkownicy, a przynajmniej ich znaczna większość i co daje nam perspektywy na przyszłość.

Powtarzam to już kolejny raz z resztą. Więc może nie kwękaj bez sensu, nikt tu przecież żadnej cenzury nie wprowadza. Przyjdą ci legendarni "co to czytać recek nie lubieją, tylko na forum naparzać się wolą" - gwarantuję, że nikt im postów kasować nie będzie. O ile zmieszczą się w regulaminie, naturalnie :>
 
RG

śr cze 13, 2007 8:03 pm

Jak to szło?
"Klawiatura mi nie styka". :razz:


SethBahl pisze:
No RG, może już starczy tego rejtanowania, hm?

Mam doskonały humor i nastrój na to. :)

SethBahl pisze:
Ktoś Ci broni się udzielać, hm?

Mam piać sam ze sobą? Napisać posta i odpisać sobie po 48 godzinacha?

SethBahl pisze:
Przyjdą ci legendarni "co to czytać recek nie lubieją, tylko na forum naparzać się wolą" - gwarantuję, że nikt im postów kasować nie będzie.

I hope so. RG STRIKES BACK.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr cze 13, 2007 8:17 pm

RG pisze:
Jak to szło?
"Klawiatura mi nie styka". :razz:

Ale ja serio mówiłem :P

RG pisze:
Mam piać sam ze sobą? Napisać posta i odpisać sobie po 48 godzinacha?

Ha, to tylko potwierdza, że polityka "proartykułowa" jest "more in demand" :>
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw cze 14, 2007 12:34 pm

RG pisze:
Postawiono na rozwój redaktorskiej części poltka, zaniedbując forum. Odbiło się to także na dziale SW. Morf odszedł z działu, Sarin także. Kilku innych userów tez się nie pojawia wcale. Dlaczego tak jest? Brak czasu? A może nie podoba im się nowa polityka serwisu, zaniedbująca zwykłych userów.

RG, nie zrezygnowałem z powodu zmiany polityki serwisu, zrezygnowałem, bo permanentnie brakowało mi już czasu do generowania polityki serwisu SWU, czasem ostrego wojowanie z szefostwem Poltka o przeforsowanie mojej wizji (w sumie się nie dziwie, że veto czasem słyszałem) i ostatecznie brakło czasu do egzekwowania polityki.

UTrzymywaliśmy (cała redakcja działu+ Ex) SWU przez kilka dobrych miesięcy w pierwszej 5 najpopularnieszych subsystemów Poltka... Uważam to za olbrzymi sukces całego zespołu i kto i kiedy by mnie nie pytał, to usłyszy, że jesteście świetni droga redakcjo.

Problem pojawil się gdy nie miałem czasu na aktualizowanie i kontrolę działu, nie chcialem pociągnąć go za sobą na dno i z tego powodu oddałem ster w bardziej kompetentne moim zdaniem ręce... no i miałem rację, Seth radzi sobie świetnie!

Forum od Zawsze było dodatkiem do samego działu i przy takich potęgach jak ICO i Bastion nie miało większej szansy zaistnieć na dużą skalę. Było jest i będzie ostoją specyficznej grupy fanów, którzy podchodzą do SWU nie tylko konsumpcyjnie (czytają), ale będą mieli aspiracje do wykazania się i chęc do pogadania. Tak to już jest w życiu.

Innym powodem martwicy jest praktycznie rzecz biorąc niewielka ilość nowych tematów do dyskusji. Powieści SW obniżają loty (tematycznie) i puki nie pojawi się jakiś ciekawy wątek, to nic sie z tym nie da zrobić, bo filmów już więcej nie będzie, a to one rozkręcały wszystko.
 
RG

czw cze 14, 2007 4:26 pm

Sarin - wszystko jest ok. Wiem, dlaczego odszedłeś. Zresztą rozmawialiśmy o tym na gg. Ale dlaczego z góry zakładać, że nie dorównamy owym potęgom o których tu piszesz? Gdyby tylko rozbujać forum naszego działu. Więcej pisania, mniej gdybania. :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw cze 14, 2007 4:48 pm

RG pisze:
Ale dlaczego z góry zakładać, że nie dorównamy owym potęgom o których tu piszesz?

Bo na życie trzeba patrzeć realistycznie.
 
RG

czw cze 14, 2007 6:57 pm

SethBahl pisze:
Bo na życie trzeba patrzeć realistycznie.

Straszny pesymista z Ciebie. Bardzo straszny. Na życie trzeba czasem spojrzeć bardziej optymistycznie. Jeśli udałoby Ci się zbudować na tyle profesjonalny serwis SW, który przyciągałby sporo fanów, można by ich zachęcić do wypowiedzi na forum.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw cze 14, 2007 7:32 pm

RG pisze:
Straszny pesymista z Ciebie. Bardzo straszny.

Nie, moje rozeznanie i obycie w fandomie SW (nie mylić z tym co się tutaj ostatnimi czasy wyrabia) pozwala mi nabrać pewnego realistycznego spojrzenia odnośnie tego co mogę i powinienem zrobić. Gdzie mam lukę, w którą mogę wskoczyć by osiągnąć sukces i zarazem wnieść swój wkład w polski półświatek SW, dając mu coś czego jeszcze nie ma, zamiast marnować czas, energię i potencjał na bzdury.
 
RG

czw cze 14, 2007 8:22 pm

SethBahl pisze:
na bzdury.

Czyli dyskusje userów sa bzdurami? Rozwijanie tamatyki na forum działu też?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

czw cze 14, 2007 8:53 pm

Tematyka się sama nie rozwinie. Jak już Ci Sarin wyłuszczył filmów więcej nie będzie (więc musielibyśmy tworzyć bzdury), a twórczość panów i pań odpowiedzialnych za EU ostatnimi czasy zakrawała na bzdury. Ale to i tak bez różnicy bo Ty nie czytasz książek i recki Cię nie interesują :>
 
RG

pt cze 15, 2007 6:20 am

SethBahl pisze:
Ale to i tak bez różnicy bo Ty nie czytasz książek i recki Cię nie interesują :>

A skąd to możesz wiedzieć? Ździwiłbyś się.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

pt cze 15, 2007 6:41 am

Jesteś tu niecały rok. Żadko piszesz (25 postów). Dla Ciebie forum może i jest mało istotne, dla mnie nie. Stanowi istotny element poltera. I przykro patrzeć jak forum działu SW padło.


Rzadko piszę także na Holonecie i na forum Bastionu, bo już się przejadłem dyskusjami... i w gruncie rzeczy nie mam na nie czasu. Więc Polter nie jest tu bynajmniej wyjątkiem.
A jeżeli chodzi o forum, to jest to istotna część każdego serwisu, ale nie jest ona istotna tu, na SWU. Tu nie jest aż tak potrzebne forum, żeby ludzie tu zaglądali.

Po to organizujemy publikacje PDF, żeby zaglądali tu także dla Twoich opowiadań.


Right. Niemniej fani SW, którzy lubią czytać fanfiki z całą pewnością nie zajrzą tutaj, żeby je czytać. W końcu moje opowiadania trafiają na Bastion, TOR i Holo grubo przed publikacją tutaj. Dlatego myślę przede wszystkim o niefanach. Ze "Śmiercią Luke'a Skywalkera" mi się udało, więc nie jest źle...
PS. Co z "Wygnaniem"? Zajął się już ktoś nim?

Jeśli udałoby Ci się zbudować na tyle profesjonalny serwis SW, który przyciągałby sporo fanów, można by ich zachęcić do wypowiedzi na forum.


To nie działa w ten sposób. Nie wystarczy zrobić "superprofesjonalny" serwis, powstawiać setki recek, ani nawet organizować konkursy z nagrodami (wiem coś o tym), by przyciągnąć lud. Albo inaczej. Może i lud przyjdzie, ale nie wypowie się na forum. A czemu? Bo fora Holo i Bastionu mają największą sławę i reputację, a ponadto jest gwarancja, że są tam sami, albo prawie sami fani. Dla niektórych jest to istotna rzecz.

a twórczość panów i pań odpowiedzialnych za EU ostatnimi czasy zakrawała na bzdury


Czepiasz się komiksowych Legacy i książkowego Dark Nesta z dokładką "Allegiance" i "Path of Destruction", czy może komiksowych KotORów, Dark Timesów i książkowych Legacy of the Force i Republic Commando? (specjalnie nie drążę tematu, bo i po co?)
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

pt cze 15, 2007 6:48 am

JNR:
Wygnaniem zajął się ktoś, czyta i poprawia. Lada chwila oczekuj maila. :-)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pt cze 15, 2007 3:17 pm

RG pisze:
A skąd to możesz wiedzieć? Ździwiłbyś się.

Hmm... spójrzmy na Twoje wypowiedzi wyżej...

Jedi Nadiru Radena pisze:
Right. Niemniej fani SW, którzy lubią czytać fanfiki z całą pewnością nie zajrzą tutaj, żeby je czytać. W końcu moje opowiadania trafiają na Bastion, TOR i Holo grubo przed publikacją tutaj.

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego właśnie napisałem o PDFach, nie o samych opowiadaniach. Te są znane w fandomie i żeby je przeczytać nie trzeba się zwalać na SWU. Jednak przeczytanie czegoś w plain-texcie, a przeczytanie w wersji ładnie oprawionej to IMO dwie różne sprawy. A jeszcze nigdzie Twoich opowiadań w odpowiedniej oprawie nie widziałem.

Jedi Nadiru Radena pisze:
PS. Co z "Wygnaniem"? Zajął się już ktoś nim?

Jak wyżej - naturalnie. Po prostu wyszedłem z założenia, że w związku z opóźnieniami Wojteq od razu wyśle Ci wiadomość, że poszło na warstat.

Jedi Nadiru Radena pisze:
Bo fora Holo i Bastionu mają największą sławę i reputację, a ponadto jest gwarancja, że są tam sami, albo prawie sami fani.

Społeczność, ściągnięta i zorganizowana społeczność.

Jedi Nadiru Radena pisze:
Czepiasz się [ciach]

Generanlie się nie czepiam. Po części czepiam się ogólnie niezbyt wysokiego poziomu EU (poza tymi ostatnimi, które to podobno całkiem niezłe jest), po części odwołuję się do opinii Sarina. M.in. też dlatego, że to nie topic na niekończące się dywagacje czy EU jest fajne czy nie.
 
RG

pt cze 15, 2007 3:26 pm

SethBahl pisze:
Hmm... spójrzmy na Twoje wypowiedzi wyżej...

To, że nie czytam recenzji, nie oznacza, że nie czytam książek.

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości