Zrodzony z fantastyki

Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Ulair the Silent

pn cze 25, 2007 6:42 pm

Ostatnimi czasy bardzo zafascynowła mnie ta postać. Mam w związku z nią kilka pytań:
Co to za sekret, który przetrzymuje(keeping) ?
Kto to Uvaren ?
Dlaczego nie może mówić ?
Co się z nim stało po/podczs upadku Myth Dannor ?
Posiadał jakąś rodzinę ?
Czy ktoś coś wie o jakichś przedmiotach/specjalnych zdolnościach ?

PS Można byłoby stworzyć taką małą notkę o nim spróbuję, ale nie wiem o nim zbyt wiele. Postaram się ją napisać jeżeli ktoś pomoże mi z ww pytaniami.

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 25, 2007 7:02 pm

Sam powziął taką decyzję ponad 1200 lat temu; jej powody są znane tylko jemu i osobom, które mają z nim połączenie dzięki WM. W 1374 w końcu się odezwał :razz:
Tikej pisze:

Postanowił się ukryć wraz z Rhymallosem niedaleko Myth Drannor, w pewnej opuszczonej krypcie. Później wiadomo co.
Tikej pisze:
Posiadał jakąś rodzinę ?

AFAIR nie posiadamy takich info.
Tikej pisze:

Wiesz, elf o takiej potędze dysponuje całym pakietem zdolności. Podobnie z przedmiotami.
Tikej pisze:
Kto to Uvaren ?

Tutaj muszę poszperać (jesteś pewien co do pisowni?)
Tikej pisze:
Co to za sekret, który przetrzymuje(keeping) ?

Trudno powiedzieć, który masz na myśli?

Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn cze 25, 2007 7:13 pm

Skąd wiedziałem, że będziesz pierwszy Kymilu :razz:.

Sam powziął taką decyzję ponad 1200 lat temu; jej powody są znane tylko jemu i osobom, które mają z nim połączenie dzięki WM.

Hm, nie rzucałeś może z nim jakiegoś zaklęcia WM :razz: ? Tzn. nic ci o tym nie wiadomo ?

Wiesz, elf o takiej potędze dysponuje całym pakietem zdolności. Podobnie z przedmiotami.

Wiem, wiem ale jakieś unikatowe przedmioty, zdolności magiczne typu... no niewiem, ale te sekrety...(o tym dalej).

Trudno powiedzieć, który masz na myśli?

Jego przydomek, oprócz "the Silent" brzmi "the keeper of Uvaeren's Secrets". A wogóle jeżeli mógłbyś to wszystkie :D.

Tutaj muszę poszperać (jesteś pewien co do pisowni?)

Przepraszam, dokładnie to "Uvaeren('s?)".

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

pn cze 25, 2007 7:17 pm

Tikej pisze:

Mówić może (wszak w czasie rzucania zaklęć i przy przeprowadzaniu rytuałów mówił) tylko, że nie robi tego przy normalnych okazjach (z powodów znanych tylko jemu). Pierwszy raz od setek lat wypowiedział sie w czasie odnowienia Miasta Nadziei.
Tikej pisze:

A co mógł robić. Siedział sobie gdzieś, opracowywał zaklęcia, rozwiązywał krzyżówki :P itp. Ostatnio brał udział w odnowieniu Miasta Nadziei
[spoiler]I w tym też czasie zginął, poświęcając swe życie w rytuale Wysokiej magii, przy pomocy której odnowiono owe Miasto.[/spoiler]
Tikej pisze:

Ualair lubił tworzyć rózne magiczne pułapki a także był twórcą Kiira N’'Vaelahr - Cienistych Kryształów Wiedzy, słabszych wersji kiiry.
Kto to Uvaren ?

raczej co to ;) jest to (było to) elfickie miasto - diablo stare - zniszczone przez spadającą gwiazdę w Noc Dwunastu Ogni. Uvaeren znane było jako Ziemie Wiedzy.

Co do sekretu to jest (był) on po prostu Osobą Opiekująca sie Dziedzictwem Uvaeren (już za czasów czasów działalności N’Vaelahr) i jego wspaniałych bibliotek, był Strażnikiem i Pilnował by jego sekrety nie dostały się w niepowołane ręce.

Na resztę pytań z chęcią odpowie ci Kymil...lub ktoś inny ;)
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 7:30 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 25, 2007 7:30 pm

Tikej pisze:
Hm, nie rzucałeś może z nim jakiegoś zaklęcia WM Razz ? Tzn. nic ci o tym nie wiadomo ?

Może jest jakaś informacja na ten temat w timelinie na wikipedii lub geocities, ale tam są RÓŻNE, dziwne rzeczy. A szukanie zabiera lata świetlne.
Tikej pisze:
Skąd wiedziałem, że będziesz pierwszy Kymilu Razz.

Bo jestem połączony magicznym linkiem z wszelkimi tematami o elfach :razz: ?[b]
Tikej pisze:
Przepraszam, dokładnie to "Uvaeren('s?)".

Uvaeren było jednym z elfich królestw powstałych po Wojnach o Koronę. Leżało w płd. części Cormanthoru. W Uvaeren dominował kult wiedzy - bodajże elfy z Uvaeren miały największą bibliotękę w historii Krain. Nie byli zwykłymi loremasterami - potrafili przechowywać wiedzę w magii i magicznych przedmiotach, min. pięknych mozaikach. Dysponowali wieloma sekretami magii Aryvandaaru. Także Uualair zgromadził zaiste wiele sekretów.

Tikej pisze:
Wiem, wiem ale jakieś unikatowe przedmioty, zdolności magiczne typu... no niewiem, ale te sekrety...(o tym dalej).

W tym tyg. będę się widział z Nelixem, a to on przetrzymuje moją książkę. Dopiero wtedy będę mógł napisać trochę więcej. Ale pewnie i Ezjusz coś wie, więc jeśli coś ma, i to przeczytał :razz: , to niech napisze pierwszy.

EDIT. - damn it, Ezjusz is just too fast for us, normal users :razz:

Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt cze 26, 2007 12:27 pm

raczej co to jest to (było to) elfickie miasto - diablo stare - zniszczone przez spadającą gwiazdę w Noc Dwunastu Ogni. Uvaeren znane było jako Ziemie Wiedzy.

Kiedy była ta Noc Dwunastu Ogni ?

Co do sekretu to jest (był) on po prostu Osobą Opiekująca sie Dziedzictwem Uvaeren (już za czasów czasów działalności N’Vaelahr) i jego wspaniałych bibliotek, był Strażnikiem i Pilnował by jego sekrety nie dostały się w niepowołane ręce.

I czy to ponadto nie on zesłał tą gwiazdę na Uvaeren, aby ochronić jego wiedzę przed Armią Ciemności ?

A jeszcze dwa pytania. Czy posiada on wiedzę o WM z czasów Aryvandaaru ? Kto odziedziczył jesgo (Su')tel'kiirę ?

[spoiler]A właśnie skąd ten młody WM z Cormanthoru... no ten co zniszczył Gatekeeper's Crystal ma w Telkiirze wiedzę o WM z Aryvandaaru[/spoiler]

Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 26, 2007 2:16 pm

Tikej pisze:
Kiedy była ta Noc Dwunastu Ogni ?

W roku -5000 wedle Rachuby Dolin.
Tikej pisze:
I czy to ponadto nie on zesłał tą gwiazdę na Uvaeren, aby ochronić jego wiedzę przed Armią Ciemności ?

Oj nie, na pewno nie. Trzeba tu zaznaczyć, że gwiazda ta wytworzyła olbrzymią (160 na 48 kilometrów) pustkę, lej, krater lub coś w tym stylu, zabijając Coronala Uvaeren oraz większość rodzin szlacheckich królestwa. Ualair nie dopuściłby się czegoś takiego (i to nie tylko ze względu na charakter, ale i zwykły brak mocy na sprowadzenie gwiazdy). Aha i najważniejsze, Ualaira nie było wtedy jeszcze na świecie :)
Tikej pisze:
Czy posiada on wiedzę o WM z czasów Aryvandaaru ?

Raczej tak, wydaje mi się, że każdy z Rady Dwunastki, Wysoki Mag Cormanthyru posiada taka wiedzę.
Tikej pisze:
Kto odziedziczył jesgo (Su')tel'kiirę ?

Nie wiem, czy było to gdzies opisane. Jesli już gdzieś to w Blackstaffie i może Kymil cię poratuje ;)

Od do Araevina (bo chyba o niego chodzi) to ja nie powiedziałbym, że jest on młody - ba, jest o ponad 100 lat starszy od Ualaira ;) Co do jego telkiiry to nie powiem ci dokładnie ( nie czytałem Last Mythal a chyba tam jest to wyjaśnione), dlatego napiszę tylko, że znalazł on Nightstar (bo tak nazywa się selu'kiira (a nie telkiira)) w krypcie Ithraidesa - spellstara z Arcoraru - położonej pod Elven Court w Cormanthyrze :)

Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 26, 2007 3:01 pm

amnezjusz pisze:
Od do Araevina (bo chyba o niego chodzi) to ja nie powiedziałbym, że jest on młody - ba, jest o ponad 100 lat starszy od Ualaira Wink

Araevin nie ma nawet jeszcze trzystu lat :wink: (i niesłusznie jest uważany za najmłodszego Wysokiego Maga w historii).
amnezjusz pisze:
Raczej tak, wydaje mi się, że każdy z Rady Dwunastki, Wysoki Mag Cormanthyru posiada taka wiedzę.

A mi się wydaje, że raczej nie. Podczas restauracji City of Hope magowie z Highfire Crown stanowili osobny krąg, tzn. nie byli częścią kręgu Trzech Najwyższych Magów. Takie odniosłem wrażenie, chyba że coś przeoczyłem. Ale AFAIR w żadnych podach nie ma takich info.
Nie wiem, czy było to gdzies opisane. Jesli już gdzieś to w Blackstaffie i może Kymil cię poratuje Wink

:evil: No właśnie, nie mam Blackstaffa w domu, muszę czekać na Nelixa. Napiszę o tym, jak odzyskam książkę, ale Araevin na pewno nie otrzymał od Silenta jego selu (wybaczcie skróty). Nie posiadamy wiedzy, w którym roku mianowano Araevina na NM Myth Drannor, ale ja obstawiam na 1375 i to również nastręcza problemów. W ogóle nie przypominam sobie, aby Schend poruszał kwestię selu w książce, AFAIR gdzieś na candlekeep pisał, ale zaznaczam, że były to tylko możliwości, co się stało z selu.
amnezjusz pisze:
w krypcie Ithraidesa

AFAIR, znowu te AFAIR, nie była to jego krypta, a jedynie miejsce przechowywania ostatniej, trzeciej części klejnotu. Nadmienię, że sam Ithraides dysponował, teoretycznie przynajmniej, ogromną mocą - był uczniem Malkizida, znał większość sekretów WM Aryvandaaru, przeszedł rytuał neshyrr, ale jego osobista moc nie pozwalała mu w pełni wykorzystać możliwości oferowanych przez starożytną WM.