Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Czarny Ivan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:23 pm

Epicki mnich

pn cze 25, 2007 7:07 pm

Mam problem w stosunku do epickich postaci z prestiżówkami.
W tym przypadku chciałem stworzyć mnicha20/ mnicha shintao 10.
-Na dziesiętym poziomie biorę prestiżówkę i od tego momentu dostaje atuty premiowe z niej. Czy dostaję także atuty za poziom postaci??
-A drugie pytanie to jak to jest z prędkością mnicha na poziomach epickich?? Czy powyżej 20 wciąż zwiększa się prędkość?? Bo czytałem na forum posta w którym było napisane że tak.
-Może lepiej by było dodać inną klasę po 20 poziomie, gdyż awansują w klasie mnicha shintao dostaje umiejętności mnicha i na 10/10 już mam wszystkie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Naar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 4:56 pm

Re: Epicki mnich

pn cze 25, 2007 8:05 pm

Czarny Ivan pisze:
-Na dziesiętym poziomie biorę prestiżówkę i od tego momentu dostaje atuty premiowe z niej. Czy dostaję także atuty za poziom postaci??

Oczywiście dostajesz.
Czarny Ivan pisze:
-A drugie pytanie to jak to jest z prędkością mnicha na poziomach epickich?? Czy powyżej 20 wciąż zwiększa się prędkość?? Bo czytałem na forum posta w którym było napisane że tak.

Krótko jestem na forum i nie wiem czy mogę mówić, o zawartości podręczników, więc na wszelki wypadek: Odsyłam do "Podręcznika przygód epickich" Tam masz dokładnie napisane co dzieje się po tym, 20 poziomie, z klasami podstawowymi ;)
Czarny Ivan pisze:
-Może lepiej by było dodać inną klasę po 20 poziomie, gdyż awansują w klasie mnicha shintao dostaje umiejętności mnicha i na 10/10 już mam wszystkie.

Nie przepadam za odgrywaniem mnicha, tym samym nie interesuję się nim nadto, więc nie pomogę w tej kwestii. Niech inni się wykażą :razz:
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

pn cze 25, 2007 8:28 pm

A drugie pytanie to jak to jest z prędkością mnicha na poziomach epickich?? Czy powyżej 20 wciąż zwiększa się prędkość?? Bo czytałem na forum posta w którym było napisane że tak.

Prędkość mnicha dalej rośnie o 3 metry co 3 poziomy.
W SRD jest wszystko napisane.

Może lepiej by było dodać inną klasę po 20 poziomie, gdyż awansują w klasie mnicha shintao dostaje umiejętności mnicha i na 10/10 już mam wszystkie.

Wydaje mi się, że po 20 poziomie nie warto już brać poziomów mnicha. Lepiej zainwestować w jakąś nową prestiżówkę czy klasę czarującą. Albo po prostu w wojownika - dla atutów.
 
Silven
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw lis 17, 2005 9:00 pm

pn cze 25, 2007 11:19 pm

Juz lepiej dalej awansowac mnicha... szybkosci nigdy nie za wiele, a OC 11+ poziom (mnicha) zawsze sie moze przydac. Dodatkowo oplaca sie zainwestowac w takie atuty jak Exceptional Deflection i Infinite Deflection, umozliwiajace nam odbijac wszystkie ataki dystansowe wymagajace testu ataku.
 
Awatar użytkownika
Arkhir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 359
Rejestracja: śr sty 19, 2005 4:22 pm

wt cze 26, 2007 10:41 am

Tutaj się nie zgodzę.

SR, które wspomniałeś jest niczym, każdy spellcaster to przebija (ci, którzy nie mogą powinni zostać wyłączeni z cyklu ewolucji), więc nie jest to coś, dla czego warto rezygnować z prestiżówki (szczególnie zważywszy, że mamy już 20 poziomów mnicha, czyli wszystkie ficzery klasy), która jest naprawdę dobra i warto ją wziąć. Zgadzam się z Ravenem, po 20 poziomie nie warto brać poziomów mnicha, jako, że nie daje nam to prawie żadnych korzyści (jeżeli chcesz mieć dobre SR to, niestety, trzeba zainwestować w przedmioty). Poziomy wojownika, choć na pierwszy rzut oka mogą się wydawać słabym rozwiązaniem, są całkiem niezłym wyborem, gdyż można się "focusować" i "specjalizować" w uderzeniu bez broni (jeżeli z tego korzystasz). Dobrym rozwiązaniem byłaby też prestiżówka Reaping Mauler z Complete Warrior, szczególnie, jeżeli nastawiasz się na zwarcie.

Pozdrawiam,
Arkhir
 
Awatar użytkownika
Czarny Ivan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:23 pm

wt cze 26, 2007 11:22 am

Dziękuję za odpowiedzi, niestety nie mam Complete Warrior więc nie moge wziąć tej prestiżówki. Następne pytanie to
-Czy teraz też będę dostawał wzrost szybkości i atuty jak mnich?? 8)
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

wt cze 26, 2007 6:35 pm

Czy teraz też będę dostawał wzrost szybkości i atuty jak mnich??

Teraz, czyli kiedy? Jeżeli dalej będziesz awansował jako mnich to owszem, ale jeśli wybierzesz sobie inną klasę to nie. Chyba, że chodzi Ci o coś innego.
 
Awatar użytkownika
Czarny Ivan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 27, 2006 9:23 pm

wt cze 26, 2007 8:33 pm

Ups.... zapomniałem napisać czy jak bym teraz wziął klasę z przypisem zdolności mnicha. Znaczy tatuowanego mnicha.
 
Awatar użytkownika
Key-Taro
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 01, 2006 10:53 pm

wt cze 26, 2007 10:22 pm

Tak, Twoja szybkość i inne zdolności mnicha [+1 do KP co 5 poziomów, kostka obrażeń bez broni] wzrastałaby tak samo jakbyś awansował w klasie mnicha.
 
Iolaos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 12, 2006 4:00 pm

śr cze 27, 2007 1:46 pm

kostka obrażeń bez broni] wzrastałaby tak samo jakbyś awansował w klasie mnicha.

obrażenia mnicha nie rosną powyżej 20 POZ, dlatego zgadzam się z przedmówcami, że lepiej zainwestować w jakąś prestiżówkę niż dalej ciągnąc mnicha

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość