Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 29, 2007 2:34 pm

- Pojedynki dotyczą tylko czarujących posługujących się magią wtajemniczeń (arcane)
- Dla czar/zak jest najwięcej czarów, ale druidzi, kapłani, bardowie, rycerze ciemności,skrytobójcy czy hathran tez znajdą wiele ciekawych rzeczy.
- Książka nie skupia się na postaciach a raczej na magii jaka występuje w Faerunie. Jeśli chodzi Co o czary to masz wyżej, natomiast PrC są różne, także dla posługujących się magią objawień.
- IMO jeśli grasz w krainach to tak :) Poza tym na Allegro można kupić bardz tanio ;)

Awatar użytkownika
Kakarotto123
Użytkownik
Użytkownik

pt cze 29, 2007 2:36 pm

FireFang pisze:
Czy pojedynki, o których tu wspominacie, rozgrywają się wyłącznie między czarodziejami/zaklinaczami? Czy uczestniczą także inne klasy czarujące (Kapłan lub Druid)?

Z tego co pamiętam pojedynki magów odbywają się wyłącznie między czarodziejami/zaklinaczami. Niestety podręcznik pożyczyłem koledze więc nie mogę się upewnić.

Czy w książce przeważają czary dla Zaklinaczy/Czarodziei, czy jest równowaga i jest też sporo czarów dla kapłanów bądź Druidów?

Raczej jest zachowana równowaga. w podręczniku jest sporo czarów dla wszystkich klas czarujących.

Czy książkę można zakupić do gry obojętnie jakim magiem, czy też skupia sie na mocach magów wtajemniczeń?

Książka nie skupia się tylko i wyłącznie na magii wtajemniczeń. Jest w niej coś dla każdej klasy czarującej.

Czy podręcznik wart jest swej ceny (Która niestety niska nie jest)?

Wydaje mi się, że warto go zakupić. Jest tam dużo fajnych czarów i magicznych przedmiotów. No i jest opisanych wiele aspektów magii.

Awatar użytkownika
Aphranteus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt sie 21, 2007 10:37 am

Długo rozważałem pomysł kupienia tej książki. Jednak nie żałuje ani grosza na nią wydanego. Jest to niewątpliwie jedne z dwu najlepszych dodatków jakie mam (Drugi to księga plugawego mroku).
Jedynym co mnie zawiodło w tej książce, jest mała objętość- dobrego nigdy za wiele. Z rysunków podobał mi sie jedynie czar Srebrna Broda, czy jakoś tak. Klimat Klimat I Jeszcze Raz Klimat- oto na co postawili autorzy w tej książce. Tylko im pogartulować.

Atlantis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 23, 2008 12:38 pm

A ja mam takie pytanie odnośnie tejże książki - gdzie można znaleść grafiki w niej zawarte? Bo w galerii wizardów jakoś znaleść nie mogę.

Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności

śr paź 29, 2008 1:50 pm

Nie odpowiem, bo jeżeli tam nie ma, to nie wiem.

Dopiszę coś z perspektywy:
Niestety, choć podręcznik jest nie najgorszej jakości, jest w nim pełno czarów i klas prestiżowych zdecydowanie przegiętych (co w niekótrych wypadakach widac naa pierwszy rzut oka np. Inkantatriks, którego gracz, który poczatkowo chciał nim grać, zasugerował wywalenie ze względu na skrajne przegiecie i małą klimatyczność (moce są nie na temat)).