Zrodzony z fantastyki

Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec

Usposobienie Volo

sob kwie 26, 2003 3:32 pm

To na pewno wie ka¿dy kto czyta³ odpowiednie antologie, ale ja siê do takich nie zaliczam, wiêc proszê o pomoc. Jak wg. was zachowywa³by siê Volo, tj. chodzi mi o jakie¶ nawyki, sposób bycia, dziwactwa, chrakterystyczne cechy, nastawienie do ¶wiata itp. Mog± byæ wasze interpretacje...

Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony

sob kwie 26, 2003 4:07 pm

Obawiam się, że Volo jest jedną z tych postaci, które "są tworzone" nie poprzez pomysł, a poprzez talent pisarza lub odgrywającego je aktora. <br />np. Franz Maurer z Psów to typowy twardziel i już, a dopiero talnet B. Lindy sprawił, że do dziś niektórzy naśladują styl mówienia Franaza. <br />Dialogi, humor, wdzięk Vola mają charakter sytuacyjny i są dziełem talentu pisarskiego Eda Greenwooda. Jeśli chcesz wprowadzić tę postać na sesję, warto by przygotować sobie z góry jakieś sytuacje i gagi.

Ganjialf
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz kwie 27, 2003 11:24 pm

Jaki Volo mo¿e mieæ poziom i klasy? Jest gdzie¶ w sieci jego rozpiska? Mo¿e to trochê dziwne, ale do dzisiaj my¶la³em, ¿e Volo nie istnieje tak na prawdê w FR :) .

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz kwie 27, 2003 11:30 pm

<!--QuoteBegin-Ganjialf+-->
Ganjialf pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jaki Volo mo¿e mieæ poziom i klasy? Jest gdzie¶ w sieci jego rozpiska? Mo¿e to trochê dziwne, ale do dzisiaj my¶la³em, ¿e Volo nie istnieje tak na prawdê w FR :) .
<br />Volo mia³ w 2E 5 poziom czarodzieja. Aktualnie ma raczej wy¿szy (mo¿e 8? i byæ mo¿e jest "z³amany" z bardem). <br />Jego pobierzny opis znajduje siê na przyk³ad w Forgotten Realms Campaign Setting do 2E.

Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw maja 01, 2003 4:04 pm

I ten opis to...?

Nadril
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt cze 17, 2003 12:03 pm

Czy Volo to dzielny podróżnik czy tchórz.Podobno wiele widział i słyszał a w którejś książce obawiał się grupki koboldów.Jak to w końcu z nim jest?

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 17, 2003 1:39 pm

<!--QuoteBegin-Marcin+-->
Marcin pisze:
<!--QuoteEBegin-->I ten opis to...?
<br />Opisuje siê go jako mêdrca znaj±cego siê na (g³ównie) geografii Faerunu i wiecznie maj±cego problemy (wierzyciele, kogo¶ obrazi³ itd.). <br /> <br /><!--QuoteBegin-Nadril+-->
Nadril pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy Volo to dzielny podró¿nik czy tchórz.Podobno wiele widzia³ i s³ysza³ a w której¶ ksi±¿ce obawia³ siê grupki koboldów.Jak to w koñcu z nim jest?
<br />Jest on cz³owiekiem wol±cym uczieczkê od walki, jednak tchórzem raczej nie wypada go nazywaæ. Musi byæ jednak na swój sposób odwa¿ny skoro tyle podró¿uje :wink: .

Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt cze 17, 2003 1:48 pm

Gdzie mozna go najczęściej znaleźć( po jakich regionach najczęściej podróżuje)?

Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony

wt cze 17, 2003 2:14 pm

pomniejszy ¶ciekowy golem pisze:
Gdzie mozna go najczê¶ciej znale¼æ( po jakich regionach najczê¶ciej podró¿uje)?

Nie jest to sprecyzowane, ale stawia³bym na Wybrze¿e Miecza i okolice.

Akaradus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 17, 2003 8:53 pm

Ja jako¶ nie przepadam za Volem i jego charakterem. W pewnym sensie jest on tchórzem, ale na swój sposób jest te¿ odwa¿ny i posiada specyficzne poczucie humoru. Zastanawia mnie jednak jego do¶c niski poziom. Bior±c pod uwagê jego do¶wiadczenia ze zwiedzania wielu miejsc, spotykania siê z ró¿nymi lud¼mi i czêstego podró¿owania, ten poziom powinien byæ wiêkszy. To fakt, ¿e w 2 edycji mia³ 5 poziom maga, a jak jest w trzeciej, tego nie wiem.

Kosmel
Użytkownik
Użytkownik

pn maja 01, 2006 2:50 pm

Wybaczcie, że wyciągam tak stary temat, ale jestem ciekaw, w jakich książkach czy opowiadaniach Volo występował.

Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr maja 03, 2006 12:48 pm

*zagląda do swojego kolekcji książek FR*<br /><br />Napewno w zbiorach opowiadań "Krainy Magii" (w Prologu i Epilogu), oraz w "Krainach Podmroku" (opowiadanie "Volo odwiedza Menzo" autorstwa Briana M. Thompsena).

Awatar użytkownika
Bagaż
Użytkownik
Użytkownik

czw lip 05, 2007 12:16 pm

Mi się wydaje, że jeśli brać pod uwagę zachowanie i usposobienie, to Volo może przypominać Rincewinda (tego z Pratchetta). Tylko może nieco bardziej pali się do podróży :P.

Awatar użytkownika
Feanir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lip 07, 2007 10:32 pm

Nie znam się zbyt na Volo, ale znalazłem jego statystyki. Co prawda nieoficjalne i w języku angielskim, ale jednak są:
http://boards1.wizards.com/showpost.php ... tcount=205
Jeżeli ktoś nei podoła jednak temu językowi, to z chęcią przetłumaczę, bo wątpię bym bez zgody autora mógł je tutaj zamieścić :? Więc kto poprosi ten dostanie na maila :D