Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt maja 22, 2007 10:42 am

homeosapiens pisze:
Rincewind pisze:
ludzi


Nie no. To już przegiecie :)


Nie Rince, to jest przegięcie. I to grube.


O stary, ale przeginasz!
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

śr maja 23, 2007 9:26 pm

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 948034.164 - proszę, jakie smaczki nam tutaj puszczają. Za starliftowym blogiem poruszającym ten temat - "żenua".
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

śr maja 23, 2007 9:36 pm

Gerard Heime pisze:
homeosapiens pisze:
Rincewind pisze:
ludzi


Nie no. To już przegiecie :)


Nie Rince, to jest przegięcie. I to grube.


O stary, ale przeginasz!


Obraziłem kogoś? Nieprzepraszam.
 
Kastor Krieg

śr maja 23, 2007 9:46 pm

Kastor Krieg pisze:
Rincewind pisze:
Gerard Heime pisze:
homeosapiens pisze:
Rincewind pisze:
ludzi


Nie no. To już przegiecie :)


Nie Rince, to jest przegięcie. I to grube.


O stary, ale przeginasz!


Obraziłem kogoś? Nieprzepraszam.

Ale chyba jednak przeginacie z tymi cytatami.

Jak tak można? Przegięcie. :razz:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw maja 24, 2007 4:25 pm

 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn lip 09, 2007 9:11 pm

Nie no, oczom nie wierzę, uszom nie słyszę!
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4301859.html
Czyżby wreszcie początek końca?
Jakem człowiek niepijący mam ochotę coś za kołnierz wychlapać. :D
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

pn lip 09, 2007 10:54 pm

Powiem tyle...
U mnie w domu wielka radość.

"W czerwcowym sondażu PBS Samoobrona, i LPR są pod 5-proc. progiem wyborczym. Gdyby wybory odbywały się w czerwcu Andrzej Lepper i Samoobrona nie znaleźliby się w parlamencie. To najsłabszy od wyborów w 2005 r. wynik koalicjantów PiS."

Tylko pytanie, co dalej?
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn lip 09, 2007 11:21 pm

Teraz będzie kombinowanie.
Co by tu zrobić, żeby wyborów nie robić.
Pożyjemy, zobaczymy.
 
Kastor Krieg

pn lip 09, 2007 11:25 pm

Lipiec dymisja, Leppiej dymisja. Wszystko żeby tylko zamieść pod dywan skandaliczne wypowiedzi padre Rydzyka. Od razu widać na czym świeckie państwo stoi.
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

wt lip 10, 2007 6:23 am

Kastor Krieg pisze:
Wszystko żeby tylko zamieść pod dywan skandaliczne wypowiedzi padre Rydzyka


Czy skandaliczne, czy nie to nie będę się wypowiadał. Zapytam natomiast, czy naprawdę wierzysz, że cała ta awantura z Lepperem powstała tylko po to by wymigać się z nieciekawej sytuacji. Nie powiem, też mi przeszło to przez myśl, ale to jednak trochę za dużo.

PS. Podobno panowie Kaczyńscy, dużo wcześniej wiedzieli o taśmach, więc nie użyję tutaj argumentu o przygotowaniu dymisji Leppera zanim Wprost opublikował ich treść.

PS2. Jak sądzicie, jak ta cała sytuacja odbije się na sondażach?
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

wt lip 10, 2007 9:40 am

Ja bym postawił inną tezę - a czy publikacja na temat ojca Rydzyka akurat teraz nie była motywowana tym, iż co poniektórzy wiedzieli, że Lepper zostanie zdymisjonowany i koalicja się rozpadnie?

Przecież skłócenie Kaczyńskich i rodziny Radia Maryja leży jak najbardziej w interesie ugrupowań koalicyjnych, wspieranych przez większośc polskich mediów.

Co do sondaży - wybory na jesieni dałyby zwycięstwo PiSowi, ponownie. Lepper dostanie mocno po uszach i wejdzie ponad progiem tuż tuż. LPR utrzyma swój elektorat i również z paroma procentami wejdzie. W grę wchodzić będzie więc koalicja PiS - LPR - PSL, który będzie wygodniejszym partnerem niż Samoobrona. A PO i komuszki będą znowu pomstować :]
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

wt lip 10, 2007 12:59 pm

Wprost jest zaprzyjaźnione z rządzącymi. Już bardziej prawdopodobne, że JK chce zdobyć poparcie słuchaczy RM (a właściwie po prostu fundamentalistycznych Katolików) ponad głową ojca dyrektora, deprecjonując go, pokazując jako dwulicowego kombinatora (publikacja w Gazecie Polskiej o przekrętach ze stocznią). Taśmy nie pogrążają prezydenta, ale TR właśnie.

W sumie teraz jest najlepszy czas na wybory. A w nowym parlamecie z PiS, PO i LiD (teoretycznie) nie będzie siły rządzącej. Dlatego pewnie Platforma podzieli los pasa planetoid. Zostanie rozerwana na Rokitowców i LiDowców, po środku zaś zostaną Tuskowco-niesiołowczycy, siedzący na szczycie dachu i nie mogący przerzucić nogi na którąkolwiek stronę (i boleśnie wpijającą się w pośladki krawędzią dachu).
 
Awatar użytkownika
DarkNoir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 pm

wt lip 10, 2007 4:58 pm

Zawsze przy takich wydarzeniach oglądam tvn 24. Julia Pitera z PO dokładnie powiedziała to co myślę. Nowa afera by zakryć taśmy rydzyka. Jeden z posłów pis-u sam się przyznał,że pis będzie wyczekiwał aż ta sprawa ucichnie i wszyscy zapomną. Pamiętacie Huberta H. cała Polska go ścigała a rydzyk co? Kolejny z posłów pisu powiedział,że ojciec dyrektor (nie wiem skąd ten "tytuł") jest "nietykalny". Oprócz sprawy rydzyka ucichły inne:protest pielęgniarek, reforma finansów i rewaloryzacja rent i emerytur,afera "kokainowa",euro 2012 itd. A na dodatek posłowie od jutra (o ile się nie mylę) idą na urlop). I co dadzą nowe wybory? i tak pis jest tuz za Po więc będzie powtórka sprzed dwóch lat...
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

wt lip 10, 2007 10:07 pm

DarkNoir, przy całym szacunku dla intelektu i sprytu politycznego braci Kaczyńskich, nie sądzę żeby wpadli na tak diaboliczny, iście liczowski, plan zakrycia wszystkich tych krytykowanych przez polskojęzyczne media "afer". Myślę, że przeceniasz ich możliwości.
A co do wyborów, to myślę, że scena polityczna się skrystalizuje, odpadnie LPR, prawdopodobnie Samoobrona, (część jej posłów z Czarneckim na czele, przejdzie do PiS), o PSL nic nie mogę powiedzieć, bo mają elektorat utrzymujący się na stałym poziomie, a w wyborach samorządowych dali czadu, (choć może to nic nie znaczyć w przypadku politycznej sceny w skali państwa - i pewnie nic nie znaczy). Czyli wejdą PiS ex aequo z PO oraz komuniści i filokomuniści z LiD, (Boże nie pozwól).
Moim marzeniem na miarę polskich możliwości jest to by PiS jednak był przed PO i by wzmocnił i dokończył działania mające na celu zniszczenie komuchów i zdrajców Polski z okrągłego stołu. O NOP'ie i UPR w parlamencie mogę tylko śnić, a szkoda.
 
Kastor Krieg

śr lip 11, 2007 12:24 am

MarekNR (Konte) pisze:
zniszczenie [...] zdrajców Polski z okrągłego stołu

Czy nie jest to aby szkalowanie konkretnych osób?

O NOP'ie i UPR w parlamencie mogę tylko śnić, a szkoda.

Na szczęście raczej.
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

śr lip 11, 2007 12:40 am

Kastor Krieg pisze:
Czy nie jest to aby szkalowanie konkretnych osób?


Jeżeli mówienie prawdy jest wg. Ciebie szkalowaniem, to tak jest to szkalowanie konkretnych osób, m.in. Geremka, Mazowieciego, Michnika, Wałęsy etc.


Kastor Krieg pisze:
Na szczęście raczej.


Masz pełne prawo tak uważać.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

śr lip 11, 2007 9:16 am

MarekNR (Konte) - śmiałe twierdzenia, nie powiem :). Ale każdy ma prawo do swoich sądów na temat polityki, zresztą - na dobrą sprawę, może nie aż tak brutalnie i przy użyciu słowa "zdrajcy", ale pewnie by się ten pogląd dało obronić.

Niestety, co do minimalizacji roli ludków od Wojtusia komuszka, to raczej nie ma co na to liczyć. Zawsze w społeczeństwie znajdą się tacy, którym wizja socjalistów u władzy jest miła. Pozostaje nam żywić nadzieję, że tych wyborców będzie jak najmniej - ot tak góra dziesięc procent. Niech sobie ten LiD, czy inny wytwór, siedzi w opozycji i marudzi w programach telewizyjnych.

Swoją drogą, NOP w parlamencie byłby ciekawym wydarzeniem :). Europa piałaby z rozpaczy i darła chyba włosy z głowy :D. Ale trochę zdroworozsądkowego UPR by się rzeczywiście przydało.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr lip 11, 2007 10:27 am

vanderus pisze:
Ale każdy ma prawo do swoich sądów na temat polityki, zresztą - na dobrą sprawę, może nie aż tak brutalnie i przy użyciu słowa "zdrajcy", ale pewnie by się ten pogląd dało obronić.


Obronic pewnie by sie dalo, pytanie tylko czy daloby sie ta sprawe zalatwic lepiej? Bo obawiam sie ze bez Okraglego Stolu byloby duzo gorzej, a tego co sie dzisiaj zarzuca i tak by nie uniknieto.
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

śr lip 11, 2007 3:20 pm

vanderus pisze:
pewnie by się ten pogląd dało obronić.



Far-Mazon pisze:
Obronic pewnie by sie dalo, pytanie tylko czy daloby sie ta sprawe zalatwic lepiej?


Związek Radziecki, był wówczas w stanie agonii. Nic nie mogło go uratować, bo skończyły się pieniążki, a bez tego nijak się obejść nie można. Ludzie u szczytów władzy, zarówno tam jak i w PRL, doskonale zdawali sobie z tego sprawę, tak samo jak cała banda z Okrągłego Stołu. Wszyscy grali pod siebie, by jak najwięcej ugrać z tej całej "przemiany" ustrojowej. Przecież do obrabowania było całe państwo - a taka okazja nie zdarza się nawet raz na kilkaset lat. Czy nie dało się tego lepiej załatwić? Mi się wydaje, że dało. Powywieszać przywódców, osądzić aktywnych działaczy całego aparatu, odebrać im prawa publiczne i obódzić się z tego koszmarnego snu w nowej Polsce. Nie sądzę, żeby uratowanie tyłków zbrodniarzom, skumanie się z nimi i wspieranie ich było najlepszym z możliwych rozwiązań. Przejęcia mediów i prowadzenia przez piętnaście lat polityki kłamstwa i stopniowego ogłupiania Narodu, też nie nazwałbym działaniem najlepszym z możliwych.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr lip 11, 2007 3:44 pm

MarekNR (Konte) pisze:
Powywieszać przywódców

Zapewne na zasadzie linczu?

Poza tym nie rozumiem czym zamierzasz obronić pogląd, że PiS nie gra i nie będzie grał "pod siebie", bo "jest przecież całe państwo do obrabowania".
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

śr lip 11, 2007 4:02 pm

NoOne3 pisze:
Zapewne na zasadzie linczu?


Kodeks Karny z 1932 roku.

Art. 93 § 1: "Kto usiłuje pozbawić Państwo Polskie niepodległego bytu lub oderwać część jego obszaru, podlega karze więzienia na czas nie krótszy od lat 10 lub dożywotnio albo karze śmierci".

Art. 101 § 2: "Jeżeli sprawca bierze udział w działaniach wojennych przeciw Państwu Polskiemu, podlega karze więzienia na czas nie krótszy od lat 10 lub dożywotnio albo karze śmierci"

A jeżeli już chcecie wówczas obowiązujący Kodeks Karny, czyli PRL'owski, to macie:

Art. 122: "Obywatel polski, który uczestniczy w działalności obcego państwa lub zagranicznej organizacji mającej na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części terytorium, obalenie przemocą ustroju lub osłabienie mocy obronnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej albo działając na rzecz obcego wywiadu godzi w podstawy bezpieczeństwa lub obronności Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, popełnia zdradę Ojczyzny i podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze śmierci"

ZSRR, to chyba obce państwo?

Art. 124. § 1: "Kto bierze udział w obcym wywiadzie lub działając na rzecz tego wywiadu udziela mu wiadomości, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 lub karze śmierci, a jeżeli sprawca działalność tę organizował lub nią kierował � kara pozbawienia wolności nie może być niższa od lat 8"

KGB, chyba nie jest polskim wywiadem?

Jak oczywiście wiesz, KS była definitywnie usunięta z KK dopiero w 1997 roku, więc spokojnie możnabyło wykonać wyroki w majestacie prawa, niezależnie od tego, czy uznawało się PRL za obce państwo i korzystało z Kodeksu 1932, czy jako Polskie państwo i korzystało się z tego z 1969.

Poza tym nie rozumiem czym zamierzasz obronić pogląd, że PiS nie gra i nie będzie grał "pod siebie", bo "jest przecież całe państwo do obrabowania".


Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, sprecyzuj proszę.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

śr lip 11, 2007 5:33 pm

MarekNR (Konte) pisze:
Powywieszać przywódców, osądzić aktywnych działaczy całego aparatu, odebrać im prawa publiczne i obódzić się z tego koszmarnego snu w nowej Polsce.


Tylko ze:
1. Przywodcy owi mogli miec na ten temat inne zdanie. a bynajmniej nie byli bezsilni.
2. Lincze i rpzewroty zwykle koncza sie tym, ze jednych drani u wladz zastepuja inni dranie, tylko bardziej krwiozerczy.
3. Majatek i tak ktos zagrabi, bo jeszcze sie tak nie zlozylo zeby na rewolcacjch lud naprawde zyskal.

Generalnie, post Twoj prezentuje piekny przyklad powtarzania propagandowki przygotowanej dla mas.
Owszem, przy zmianie systemow popelniono wiele bledow, ale akurat sposob przejscia z jednego w drugi nim nie byl. Polacy mogliby zaplacic duzo wyzsza cene w innym scenariuszu, szczegolnie jesli miano by "powywieszac" ludzi. Metoda sprawdzone przez komunistow, nawiasem mowiac.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lip 11, 2007 7:35 pm

Dzial Historia belka wyzej :)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw lip 12, 2007 1:14 pm

MarekNR (Konte) pisze:
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, sprecyzuj proszę.


W sumie, to rzeczywiście spróbuję sformuować inaczej.
Kto według Ciebie zapewniłby nam przejęcie władzy w "sprawiedliwy sposób"? Kto nie "grałby pod siebie" i pilnując ładu i porządku powywieszał, kogo trzeba, a kogo nie trzeba nie wieszał? Za co proponowałbyś wieszać? Za przynależność do Partii? Za stanowisko? Za poglądy?
Sugerujesz rozwiązanie typu "Jeśli przemoc nie jest odpowiedzią, to zadajesz niewłaściwe pytania:.
 
Awatar użytkownika
MarekNR (Konte)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 1:04 am

sob lip 14, 2007 4:16 pm

Far-Mazon pisze:
1. Przywodcy owi mogli miec na ten temat inne zdanie.


??? Na temat bycia wieszanymi? Ja jakbym miał zostać powieszony też miałbym raczej inne zdanie od wydającego wyrok.


Far-Mazon pisze:
2. Lincze i rpzewroty zwykle koncza sie tym, ze jednych drani u wladz zastepuja inni dranie, tylko bardziej krwiozerczy.


Podałem Ci wyżej przykłady pardagrafów, które możnaby wykorzystać w rozprawach sądowych, więc nie wiem skąd pomysł, że byłby to lincz. Poza tym w takich wypadkach przemoc często jest najlepszym rozwiązaniem.
Procesu wyzwalania narodu spod obcego jarzma nie nazwałbym rewolucją. I podaj mi proszę przykład z historii, dotyczący walki narodu o niepodległość, w którym "przewrót" zakończył się "zastąpieniem władców bardziej krwiożerczymi draniami".


Far-Mazon pisze:
3. Majatek i tak ktos zagrabi.


Mam na ten temat inne zdanie.


Far-Mazon pisze:
Generalnie, post Twoj prezentuje piekny przyklad powtarzania propagandowki przygotowanej dla mas.


Generalnie, nie spotkałem się w mediach, czy gdziekolwiek, z przykładem propagowania takich poglądów jak moje. Raczej na odwrót.

Far-Mazon pisze:
Metoda sprawdzone przez komunistow, nawiasem mowiac.


Metoda sprawdzona przez wiele systemów w historii. Raz wychodziło lepiej raz gorzej.


Chavez pisze:
Dzial Historia belka wyzej


Temat jest na tyle świeży, że jak najbardziej pasuje do politycznej debaty IMHO.


NoOne3 pisze:
Kto nie "grałby pod siebie" i pilnując ładu i porządku powywieszał, kogo trzeba, a kogo nie trzeba nie wieszał?


Ktoś, kto dobro narodu stawia ponad swoje osobiste interesy. Bywali tacy w historii i to wcale nie tak rzadko.


NoOne3 pisze:
Za co proponowałbyś wieszać?


Za aktywną działalność na rzecz obcego państwa, obcego wywiadu, w efekcie prowadzącą do utraty suwerenności naszego państwa oraz za działania, które doprowadziły do śmierci naszych rodaków ze względów politycznych lub światopoglądowych.

NoOne3 pisze:
Sugerujesz rozwiązanie typu "Jeśli przemoc nie jest odpowiedzią, to zadajesz niewłaściwe pytania:.


Nadinterpretacja.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

sob lip 14, 2007 5:28 pm

Może rzeczywiście przeniesiemy się do działy "historia".
Czy jakbym się ładnie uśmiechnął ( :) ) to mógłbym liczyć na przeniesienie, albo skopiowanie postów do działu historia?

Bo bardzo chętnie bym na ten temat pogdybał.

Nie ma ludzi bez skazy, a ich zamiary, zwłaszcza polityczne są innym nieznane i nie do przekazania. Sądzić można po czynach i przez to jestem w złej sytuacji, bo o ile można oceniać (na różne sposoby) ostatnie 20 (lub więcej) lat historii, to nie da się sprawdzić, co by było gdyby potoczyła się ona inaczej.

Zaproponuj, kogo widziałbyś na czele w swojej wizji przemian, jak by przebiegło przekazanie władzy i jakie byłyby jego konsekwencje.
Ja nie widzę przedstawicieli ówczesnego systemu zrzekających się kontroli i kładących grzecznie głowę pod topór.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz lip 15, 2007 11:03 pm

NoOne3 pisze:
Czy jakbym się ładnie uśmiechnął ( Smile ) to mógłbym liczyć na przeniesienie, albo skopiowanie postów do działu historia?

Nie ma sensu - zacytuj po prostu w nowym poscie w Historii to co chcesz z tego tematu.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

śr sie 08, 2007 12:33 pm

Helo lewo-prawiści. Wróciłem!. Wiekopomna chwila nadchodzi! Lewica jak i prawica będą miały trochę problemów w tych wyborach. Na pocieszenie podam wam parę ślicznych( a jeśli te wybory któryś z nich wygrają, to zapewne przyszłych) ustrojów
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

czw sie 16, 2007 9:24 am

 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

czw sie 16, 2007 11:19 am

Wizzzard pisze:
polityka w wydaniu pysiorów.

Bez zdziwień.
Wizzzard pisze:
współpraca koalicyjna w wydaniu pysiorów.

Bez zdziwień.
Wizzzard pisze:
dyplomacja w wydaniu pysiorów.

O k*@#a :shock: . Nawet po tym babiszonie nie spodziewałem się czegoś takiego. (Droga prokuraturo. Tak, obrażam urzędnika państwowego. Czasem trzeba.)

Wizzzard pisze:
http://www.mfoto.pl/uploads/1075/pis_569be.jpg
Zarąbiste :mrgreen: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości