Zrodzony z fantastyki

 
Galaeron Strażnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 26, 2007 9:23 pm

Kolcogony - zmora Faerunu

czw lip 26, 2007 10:02 pm

Witam! Zwracam się do Was z pytaniem o największych wrogów Pomroku - faerimmów. Otóż szukałem w sieci jakichś ich opisów, historii, itp. i niestety nic nie znalazłem. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś przybliżył mi tą rasę albo chociaż podał jakiś link do opisu.
Jeśli temat już był to przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
[CORVUS]
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: śr cze 29, 2005 3:03 pm

czw lip 26, 2007 10:07 pm

Opis faerimma znajduje się w podręczniku Kompendium Potworów: Potwory Faerunu, a nie wiem czy przez przypadek nie ma ich w podręczniku Lost Empires of Faerun (czy tam Ancient Empires <- nie pamietam jak się nazywa dokładnie)
 
Galaeron Strażnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 26, 2007 9:23 pm

czw lip 26, 2007 10:27 pm

Dzięki za pomoc. Potrzebuje ich opisu ponieważ zamierzam je użyć w kampanii kręcącej się głównie wokół nich. Sęk w tym, że Kompendium troszkę kosztuje, ale może znajdę wersję pdf czy coś.
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

czw lip 26, 2007 10:59 pm

Ściąganie podręczników w pdf jest nielegalne. I tak, poprawiona rozpiska Phaerimmow znajduje się w Lost Empires of Faerun. Jest dostosowana do edycji 3.5. Pozdrawiam.
 
Expaladyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 14, 2007 2:16 pm

czw lip 26, 2007 11:39 pm

Dużo o Faerimach można dowiedzieć się z trylogii opisującej oblężenie Evereski, ale patrząc na twoją ksywkę Galaeronie, widzę że już ją przeczytałeś.

A co do pomysłu na kampanię - do walki z Faerimami będziesz potrzebował wysoko-poziomowych bohaterów, chyba, że pozwolisz graczom wybrać rasę z naturalnym OC (niestety nie ma ich wiele na powierzchni). Dzięki temu dasz im szanse na przetrwanie ulewy nieprzyjaznych zaklęć. A może twoi gracze poprowadzą bohaterów - Pomroków? Wtedy to nie oni, a Faerimy powinny się obawiać!
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw lip 26, 2007 11:50 pm

Rozpiski fearimmów dostosowane do edycji 3.5 można znaleźć w Web Enhancement do Player`s Guide to Faerun dostępnym na stronie Wizardów. Tam jest dokładnie opisany rozwój z podziałem na kategorie wiekowe (zamiast znanych z "Potworów Faerunu" poziomów). Jeśli chodzi o fabularia to możesz sięgnąć po stare podręczniki do AD&D z cyklu Arcane Age, a przede wszystkim Netheril: Empire of Magic (także do ściągnięcia na stronie Wizardów). W sumie informacji jest tam na tyle dużo, że jeśli dorzucisz do tego wiadomości z "Powrotu arcymagów" to bez problemu możesz kolcogony do gry wprowadzać.
Poza tym warto wspomnieć, że, wbrew pozorom, nie każdy fearimm to od razu potwór nie do ruszenia, te młodsze spokojnie da się zabić już w okolicach 4-5 poziomu (a jak gracze są dobrzy to nawet wcześniej).
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt lip 27, 2007 7:50 am

A ja znalazłem w necie informacje nt. Faerimów:
Rozpiska fabularna:
Faerim na Wikipedii
Phaerimm names

http://www.realms.force9.co.uk/UD/races/rfour.htm pisze:
Phaerimm
Phaerimm are a race of powerful sorcerers whose mastery of the Art is sufficient to rival that of the Chosen of Mystra. They resemble upright cones, their widest part uppermost, and the point ending in a barbed stinger tail. Phaerimm were largely responsible for the fall of Netheril and the spread of Anauroch to cover once-fertile land. The efforts of the sharn confined the phaerimm beneath Anauroch, although a few individuals are believed to have escaped the magical prison confining the rest of the race or perhaps were caught outside the barrier when it was erected. Rumours of phaerimm activity involve both the Twisted Rune and tune ruins of Myth Drannor.


http://ldots.org/fallen/setting.html#thePhaerimm pisze:
The phaerimm are a mysterious race of spell-casting creatures that are hell-bent in destroying all other magic-using races. After creating the Anauroch, the phaerimm were inexplicably imprisoned by another mysterious race: the sharn. With the return of the shadovar the phaerimm escaped and caused no end of trouble for Waterdeep (see The Players Guide to Faerûn pp.167–169).

Rozpiska mechaniczna:
Wyżej wspomniany WE do PG2F
Przy końcu jest pełna rozpiska Faerima.
 
Galaeron Strażnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 26, 2007 9:23 pm

pt lip 27, 2007 2:12 pm

Dzięki Wam wszystkim. Najlepszy chyba opis znalazłem w WE do PGtF na stronce wizardów: zarówno mechanika jak i fabularia. Potwory są silne to fakt i gracze muszę być na wysokich poziomach, ale biorąc pod uwagę, że moja kampania będzie epicka nie powinno być z tym problemów.

Expaladynie, prawie trafiłeś. Pomroczni wystąpią w mojej kampanii, ale jako BNi bo jej część będzie stricte związana z trylogią "Powrót Arcymagów". Dlatego też potrzebowałem opisu faerimmów.

Prace nad moją kampanią wrą i jak tylko skończę umieszczę ją tutaj na forum. Uprzedzam, że może być dłuuuuga.

Pozdrawiam
 
Expaladyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 14, 2007 2:16 pm

pt lip 27, 2007 7:51 pm

Galaeronie, im dłuuuuuuższa kampania, tym lepsza.

Powiedz jednak, ile wiedzą twoi gracze? Czy mieli okazję przeczytać w/w książki? Nie lubię osadzać swoich kampanii w realiach znanych nam z książek - gracze wiedzą rzeczy, których BG nie powinni szybko (jeśli w ogóle) odkryć.
Może to skutecznie zepsuć całą rozgrywkę.
 
Galaeron Strażnik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 26, 2007 9:23 pm

pt lip 27, 2007 9:42 pm

Na szczęście nie mieli żadnej styczności z tą trylogią i raczej nie będą mieć bo z książek bardziej preferują Prattcheta i nie sięgną po ten tytuł:D W każdym razie do rozpoczęcia kampanii nie wyjawie im ani krzty informacji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości