Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Bitwa

pt mar 31, 2006 10:57 am

Bawiliście się kiedyś tableką bitew w pierwszej edycji? (mam nadzieję, że jest w 3 edycji również).
Ciekawi mnei fakt dlaczego nie opisanko zasad kiedy bitwa sie kończy? Jest opisane kto wygrywa, ktor przegrywa w danej turze? Ale kiedy się kończy cała bitwa?:)
Jakieś pomysły?
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

Re: Bitwa

pt mar 31, 2006 11:39 am

szelest pisze:
Ciekawi mnei fakt dlaczego nie opisanko zasad kiedy bitwa sie kończy?


Na moj gust sam przebieg bitwy musisz wczesniej wymyslic fabularnie, te zasady raczej skupiaja sie na udziale bohaterow w bitwie.

Jest opisane kto wygrywa, ktor przegrywa w danej turze?


Na str. 115 jest ramka, ktora jest nieco niejasna, ale chyba pozwala zadecydowac o tym, ktora strona przewaza.

Ale kiedy się kończy cała bitwa?:)Jakieś pomysły?


Pomysly na przeprowadzanie bitew mozesz znalezc np. w "Honorze o zmierzchu" (za 20 zeta da sie go kupic wysylkowo). Tam przyjeto, ze na wynik duzy wplyw maja bohaterowie, do wygrania lub przegrania starcia konieczne jest dokonanie przez nich odpowiedniej ilosci czynow bohaterskich, przy czym kilka z nich jest przygotowane na uzytek konkretnej bitwy (np. pojedynek z jakims pakerem, odparcie szturmu na brame etc.).
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt mar 31, 2006 1:49 pm

szelest pisze:
Ciekawi mnei fakt dlaczego nie opisanko zasad kiedy bitwa sie kończy? Jest opisane kto wygrywa, ktor przegrywa w danej turze? Ale kiedy się kończy cała bitwa?Smile
Jakieś pomysły?


Tabelka z 3 ed poprawia kilka błędów tabelki pierwszoedycyjnej. Na ten przykład - uwzględnia w końcu różnice liczebności (w pierwszej edycji bodaj nie miało to znaczenia).
Z tym, że w dalszym ciągu nie rozstrzyga ona wyniku całej bitwy. Da się określić kto wygrywa turę, ale z bitwą to nie wiadomo.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pt mar 31, 2006 3:13 pm

Ta tabelka to całkiem fajna sprawa, prowadziłem kilak sesji na ktorych te zasady zostały wykorzystane, najlepiej wyszła bitwa Lwa z Żurawiem (moi gracze byli żurawiami, a bitwa pozostała nierozstrzygnięta), jednego zniesiono z pola ale przeżył. Wynikbitwy ustalałem sobie odgórnie - coś takiego ma raczej zbyt duży wpływ na całą fabułę zeby to losować, postacie graczy miały wpływ głownie na to co się stanie z nimi, losów całej bitwy przewazyć nie mogli (ale okazje żeby zyskać sporo chwały oczywiście mieli i skorzystali z nich), zasadniczo jeśli już ktoś chce sobie wynik ustalić na podstawie zasad to sugerowałbym coś takiego - jeśli nam wyszło że jedna strona zdobyła przewagę, liczymy że ma przewagę +1, jeśli w kolejnej rundzie znowu zdobywa przewagę to +2, jak dojdzie to +3 wygrywa bitwę. Jesli wychodzi że druga strona zdobywa przewagę to spada nam to o 1 itd. Przy czym nie uważam żeby było zbyt rozsądne aby bitwa trwała dłużej niż 4-5 rund, no chyba że chcemy wykończyć sobie drużynę :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob kwie 01, 2006 5:25 pm

Arioch pisze:
Dlaczego mój samuraj 5 rangi na polu bitwy spotykać będzie tylko przeciwników zbliżonych rangą?

Bo słabszych będzie uważał za niegodnych przeciwników (olewał:P) a silniejszych zostawi (wypęka:P) aby sławniejsi (silniejsi) mogli sie wykazać:P
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob kwie 01, 2006 6:12 pm

Arioch pisze:
Jeśli odwołam się do tych tabelek przy jakimś małym starciu granicznym, wyjdą głupoty


Przy starciach granicznych głupotą jest używanie tabelek jeżeli chodzi ci o małe zatarczki (np:15vs15). Jeżeli są to większe zatarczki(np 150vs150) to IMHO jest tak jak Szelest napisał.

pozdr beneq :wink:
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

sob kwie 01, 2006 6:42 pm

Aha. Tyle, że to ma sens tylko w wielkich bitwach, w których biorą udział tysiące walczących. Jeśli odwołam się do tych tabelek przy jakimś małym starciu granicznym, wyjdą głupoty.

Boś nędzny symulacjonista, najgorszy z najgorszych, Kubasik i Edwards plują na Ciebie, ty zdrajco.

Byłeś moim idolem, olśniewającą gwaiazdą na nieboskłonie, senseiem, Alfą i Omegą, a teraz szujo pokazujesz swoje symulacjonistyczne wnętrze.


















































PS. Prima Aprilis oczywiście. Zwłaszcza to o "Gwieździe na niebie".
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob kwie 01, 2006 6:52 pm

Beamhit pisze:
Boś nędzny symulacjonista, najgorszy z najgorszych, Kubasik i Edwards plują na Ciebie, ty zdrajco..

ROTFL:P Dobra bo nas zamkną:P
 
Awatar użytkownika
Kaptur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:20 am

pt lip 27, 2007 3:14 pm

Przepraszam, ze odkopuje, ale nie mogłem się powstrzymać :razz:

Pamiętam naszą pierwszą bitwe. Skorpiony vs. Lwy. Na początku drużyna całkowicie mnie zaskoczyła dzieląc się praktycznie na dwie połowy które poszły do obydwó armii.
Dalj było już całkiem normalnie. Tylko jakoś tak się spodobało graczom, że chyba z osiem tur bitwa trwała. Jak można się łatwo domyślić cała drużyna do piachu. Tu się zaczął dla mnie dylemat co z tym fantem zrobić, no bo jakoś głupio wyszło. Wtem naszło olśnienie (jmotyw jak najbardziej Rokugański), sięgnełem mianowicie do podręcznika od Mordheim-a i tabelki ran z tejże. No i zaczeło się turlnie. Jeden z graczy stracił oko, inny uszkodził sbie ręke, innemu zmiażdżyło nogi itp. Zabawy nad tym było co niemiara, drużyna przeżyła, a ja pierwszy raz widziałem tak szczęsliwych graczy. Najbardzie dumny był gracz co stracił oko. Normalnie banda sado-maso :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości