Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 16, 2007 6:05 am

sob lip 28, 2007 8:34 pm

Powtarzam pytanie co daje karta [mtg=Arrest]Arrest[/mtg]
 
Pawciooo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 15, 2007 6:13 pm

sob lip 28, 2007 9:02 pm

Arrest: Zaczarowana kreatura nie moze atakowac albo blokowac i jej aktywne umiejetnosci nie moga byc uzywane

a teraz prosciej, dopoki koles nie zdejmie tej karty z potwora, na nic mu sie ona nie przyda, poprostu bedzie lezala karta, na stole ktora mozna podziwiac

I tak dodam jeszcze ze przydatna karta,
 
Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 16, 2007 6:05 am

sob lip 28, 2007 9:30 pm

bARDZO DZIĘKI.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz lip 29, 2007 2:26 am

romeoix pisze:

Mam na rêce 1 kartê, [mtg=Kiyomaro,_First_to_Stand]Kiyomaro, First to Stand[/mtg]. W grze jest enchant [mtg=Day_of_Destiny]Day of Destiny[/mtg].

Czy jak zagram Kiyomaro to on od razu zginie (bo mam zero kart na rêce) czy bedzie mia³ automatycznie 2/2 (jako ¿e to legenda)?

Static abilities działają od razu. Potwory schodzą do graveyardu za 0 toughness jako state-based effect.
W momencie w którym state-based effecty będą sprawdzane Kiyomaro będzie miał 2/2, więc zostanie w grze

romeoix pisze:
Pytanie 2: Czy [mtg=Day_of_Destiny]Day of Destiny[/mtg] dzia³a tylko na "Legendary creature" czy tak¿e na np. "creature - fox legend" ?

Pokaż mi jakiegokolwiek creature - fox legend, a wręczę ci świętego graala. A nawet dwa, bo już jednego mam...
[poważniej - Legend jako creature type zniknął, teraz jest supertype, i dotyczy wszystkich permanentów. Sprawdź Gatherera, jeśli masz wątpliwości co do starszych kart z Legend jako creature typem.]
 
Cape
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt lip 01, 2005 10:13 pm

ndz lip 29, 2007 5:44 am

A ja mam taki problem:
Na grave'ie mam 4 dowolne Dragony i [mtg=Anger]Anger[/mtg]a. Rzucam [mtg=Patriarch\%27s_Bidding]Patriarch's Bidding[/mtg], wybieram Dragon, a przeciwnik Inkarnation. Czy mój Anger wraca do gry i analogicznie, czy dragony przeciwnika wracają do gry?
 
pankos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:45 am

ndz lip 29, 2007 9:10 am

Witam. Gram w MtG od niedawna, a co za tym idzie, jestem zielony; stąd też moje pytanie:
Czy karta cofająca permanent do ręki przeciwnika, np. Boomerang, powoduje przeniesienie enchantów z karty, przeciw której zagrywamy, na cmentarz, czy z powrotem do ręki?
Spotkałem się z 2 odmiennymi opiniami na tym forum, dlatego chciałbym wyjaśnić temat.

Thx
 
Awatar użytkownika
Cyber_Kula
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 8:06 pm

ndz lip 29, 2007 10:27 am

Cape:
"from his or her graveyard" - Ty wybierasz typ i wracasz ze swojego grobu wszytskie karty o tym typie, przeciwnik wybiera typ i wraca ze SWOJEGO grobu wszytskie krity o tym typie.

Nawet jeśli wybierze Incarnation, Twój Anger pozostanie w grobie.


pankos:
W momencie gdy enchantowany permanent jest wracany na rękę wszystkie dołączone do niego aury wędrują na grób.
 
pankos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:45 am

pn lip 30, 2007 1:19 pm

Dzięki za odp.

Teraz mam pytanie związane z kartą Simic Guildmage http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?&id=97078

Czy z racji tego, ze abilities tego krita nie wymagają jego tapowania, mogę zagrać je w tej samej turze, w której go wystawiłem?
 
Black Snow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 03, 2007 8:38 am

pn lip 30, 2007 1:30 pm

[mtg=Arcanis_the_Omnipotent]Arcanis the Omnipotent[/mtg]: czy :t: aby wyciągnąć karty, automatycznie oznacza atak. Czy atak (i :t:) automatycznie oznacza ciągnięcie 3 kart?
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

pn lip 30, 2007 2:03 pm

pankos - Możesz

Black Snow - Nie. :tap: jest kosztem zdolności i nie oznacza konieczności ataku (jedynie przekręcenie karty o 90 stopni). Gdy atakujesz tapujesz creature (pomijając te z vigilance) i już nie możesz użyć zdolności tej creatury, mające :tap: w koszcie, póki jest ona tapnięta.
 
Black Snow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 03, 2007 8:38 am

pn lip 30, 2007 2:08 pm

Czyli rybki, albo akwarium :wink: Wielkie dzięki...
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

pn lip 30, 2007 2:51 pm

Jest postać która za tapnięcie ma jakąś abilitkę. Czy jak zaenchantuję Tą postać vigilancem to czy będzie tapnięta podczas tury przeciwnika?
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

pn lip 30, 2007 2:59 pm

Tak, będzie tapnięta.
Vigilance znaczy bowiem tyle, co "[b]attacking[b] does not cause this creature to tap" - krita nie tapuje się, by atakować, ale musi się tapnąć, jeżeli w koszcie zagrania umiejętności jest Tap.
 
slawreg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2007 11:04 am

wt lip 31, 2007 8:54 am

Pytanie odnośnie [mtg=Lavacore_Elemental]Lavacore Elemental[/mtg]

Vanishing 1 (This permanent comes into play with a time counter on it. At the beginning of your upkeep, remove a time counter from it. When the last is removed, sacrifice it.)

Wykładam ją w swojej turze z jednym licznikiem. Później jest tura przeciwnika i w niej można nim blokować. Przy moim untapie zdejmuję licznik i wywalam ją do greyva czy dopiero jak nie mam już co zdjąć czyli w następnym untapie?

I jeszcze [mtg=Fatal_Frenzy]Fatal Frenzy[/mtg]

Sacrifice it at end of turn.
Rozumiem że daję do greyva tą wzmocnioną czarem kreaturę a nie sam czar.


Pytanie natury ogólej.
Gram "Endles March'ami" przeciw "Sliverom" i muszę powiedzieć że albo nie potrafię albo Slivery są za mocne. Jest bardzo trudno o ile niemożliwe z nimi wygrać. Jakie są wasze doświadczenia.
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

wt lip 31, 2007 2:47 pm

1. Jak zdejmujesz ostatni time counter to ta postac idzie na cmentarz, czyli na początku następnej tury.

2. Dokładnie, postać idzie na grave

3. Możesz mieć najlepszą talię, ale musisz umieć nią grać. W przeciwnym razie nie musi Ci się udać. Widać przeciwnik dużo lepiej rozumie swoje slivery lub rzeczywiście ma lepszą talię.
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

wt lip 31, 2007 6:07 pm

mam pytanko...
czy karty takie jak Dimir Guildmage czy Rakdos guildmage które są w połowie czarne można niszczyć np. Dark Banishing który niszczy nonblack creature???
 
Awatar użytkownika
Skiba0
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 7:54 pm

wt lip 31, 2007 7:43 pm

nie, są one czarne i jakieś. Więć są czarne, czyli nie są nieczarne:p
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

wt lip 31, 2007 8:59 pm

mam jeszcze jedno pytanko jak dokładni działa zdolność ECHO płaci sie ją tylko na początku następnej tury czy co turę????
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

wt lip 31, 2007 9:38 pm

Raz na początku następnej tury (w fazie upkeep)

I od razu ja mam pytanie:
mam na stole 2x[mtg=Doubling_Season]Doubling Season[/mtg]. Wystawiam tokena np. za pomocą [mtg=Sprout]Sprout[/mtg]. Czy do gry wejdą 3 tokeny (+2 za DSy) czy 4 (najpierw jeden DS daje x2, potem drugi x2)
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

śr sie 01, 2007 12:22 am

tym razem mam 3 pytanka...
1.czy jeśli kreaturka ma na sobie enchantment lub equip to czy po uzyciu boomerangu (wycofuje do ręki wskazany pernament) enchant lub eq idzie na cmentarz czy do ręki??

2.czy jeśli kreaturka jest tapnięta i ma na sobie Vulshok Gauntles (equipment creature gets +4/+2 and doesn`t untap its controller`s untap step) to czy po zdjęciu Vulshok Gauntles można ją już odtapowywać czy nie??

3.czy można kreaturke z Vulshok Gauntles można odtapować za pomocą jakiejś zdolności np. "untap target creature"
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

śr sie 01, 2007 8:38 am

1. W takim wypadku - Enchantment spada na grób, Equipment zostaje w grze.

2. Tak.

3. Tak.
 
slawreg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2007 11:04 am

śr sie 01, 2007 10:06 am

Dla uściślenia zapytam:
Echo 1 ManaRed Mana (At the beginning of your upkeep, if this came under your control since the beginning of your last upkeep, sacrifice it unless you pay its echo cost.)

Czy dobrze rozumiem:
na początku untapu, jeśli krit był na stole od początku twojego ostatniego untapu, daj go na greyva lub zapłać.

Czyli kupuję krita. W następnej turze w untapie kładę na niego licznik 1, i w kolejnym untapie (dopiero teraz był on w mojej kontroli od początku untapu; poprzednio był tylko od fazy głównej) zdejmuję licznik i albo płacę i licznik zostaje albo do greyva.

W/g mnie tak należy rozumieć "...if this came under your control since the beginning of your last upkeep..."
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

śr sie 01, 2007 11:50 am

Echo 1 ManaRed Mana (At the beginning of your upkeep, if this came under your control since the beginning of your last upkeep, sacrifice it unless you pay its echo cost.)

w tym przypadku kreatura wchodzi do gry a w następnej musisz zapłacić 1 red mana lub tą kreature poświęcasz ;)
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

śr sie 01, 2007 11:51 am

Przede wszystkim unkeep i untap to dwie różne fazy i nie używaj ich zamiennie

a echo należałoby raczej przetłumaczyć jako:
Na początku upkeepu (fazy utrzymania), jeśli ten krit wszedł na stół po ostatnim upkeepie (w odstępie czasowym między tym upkeepiem a poprzednim, czyli w poprzedniej turze) zapłać albo poświęć tego krita.
 
_łowca
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 11:24 am

śr sie 01, 2007 11:56 am

mam pytanie:

- Czy Ravaging Riftwurm /Kicker 4, Vanishing 2. If the kicker cost was paid, Ravaging Riftwurm comes into play with three additional time counters on it./ można potraktować np.
Stifle lub
Trickbind / Split second, Counter target activated or triggered ability. If a permanent’s ability is countered this way, activated abilities of that permanent can’t be played this turn./
żeby nie wchodził z 'Vanishing' i żeby nie trzeba było go poświęcać w którejś turze?
z góry dzięki za info.
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

śr sie 01, 2007 12:03 pm

przyznam że ciekawy pomysł ale nie można tak zablokować zdolności Vanshing
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

śr sie 01, 2007 12:11 pm

czy karta Genju of the Fens (2: until ent of turn enchanted swamp bekomes a 2/2 black Spirit creature with (...)) jeśli będzie stworkiem i zostanie zniszczona to czy w następnej turze moge znowu wytworzyć tego stworka czy enchant po zniszczeniu stworka idzie na cmentarz??

za odp. z gory dzieki :D
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

śr sie 01, 2007 1:37 pm

Nie przytaczaj fragmentów tekstu na karcie tylko używaj tagu [mtg]:
[mtg]NazwaKarty[ /mtg] - bez spacji przed /

[mtg=Genju_of_the_Fens]Genju of the Fens[/mtg] nie staje się stworkiem tylko swamp, którego enchantuje. Po zniszceniu stworka [mg]Genju of the Fens[/mtg] powinna iść na cmentarz, jednak ma zdolność, by zamiast tego wrócić do ręki. Tak więc jeśli wrócisz [mtg=Genju_of_the_Fens]Genju of the Fens[/mtg] sobie do ręki w następnej turze możesz znowu wytworzyć stworka za pomocą Genju.
 
_łowca
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 11:24 am

śr sie 01, 2007 4:02 pm

myken pisze:
przyznam że ciekawy pomysł ale nie można tak zablokować zdolności Vanshing


nie dobrze... a istnieje jakiś inny sposób żeby zablokować 'Vanishing'? Czy jeśli zagram [mtg=Ovinize]Ovinize[/mtg] to robak uniknie spadnięcia do grobu?
i pytanie: jeśli potraktuję [mtg=Ravaging_Riftwurm]Ravaging Riftwurm[/mtg] np. [mtg=AEther_Snap]AEther Snap[/mtg] to wywalę countery z crita i spadnie do grobu?
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

śr sie 01, 2007 4:05 pm

Tak, Wurm spadnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość