Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz maja 06, 2007 9:57 am

Jak dla mnie HP to taka książka przygodowo-fantastyczna. :D
Lubię czytać Pottera. Psycholodzy mówią, że ma negatywny wpływ na dzieci. Ale jak wtedy nazwać niektóre z polskich środowisk?

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lip 20, 2007 1:29 am

Uaha. Już zaraz premiera. Co prawda gdzieś w sieci można już znaleść rozwiązania (ktoś dorwał książkę i zrobił fotkę każdej strony :P).

Kurde, jak teraz patrzę, to już tyle lat minęło od premiery... W końcu koniec. Mam nadzieję, że nie będzie schrzanione, choć znając biegłość Rowling jestem całkiem dobrej myśli :)

Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 20, 2007 10:56 am

rincewind bpm pisze:
Już zaraz premiera

U nas też 21 (znaczy wersja angielska) ?

Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lip 20, 2007 11:06 am

Wizzzard pisze:
U nas też 21 (znaczy wersja angielska) ?

Tylko teoretycznie. Wątpię byś dostał coś tak wcześnie. Ale za jakiś tydzień będzie spokojnie.

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lip 20, 2007 11:59 am

Ej, myślałem że będzie można kupić dziś wieczorem, bo jutro wyjeżdżam. Ale empik dla angielskiej premiery nie robi nocnego otwarcia... Kiepsko.

Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lip 20, 2007 3:42 pm

Nigdy nie czytałem angielskiej wersji, ale mam dla was pytanie: czy HP po angielsku jest trudna? Angielski mam bardzo dobry, ale ksiązek w sumie po angielsku nie czytam i się zastanawiam czy zakupić ksiązke jutro (i być może utracić sporo rzeczy z książki) czy poczekać te 6 miesięcy i zakupić polska wersje :[ Cały czas uważam, że z polską wersją będzie lepiej, ale z drugiej strony czekać 6 miesięcy (tyle musielismy czekać na Książe Półkrwi)... doradcie mi, prosze :(

Awatar użytkownika
Aet a Chiarr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 20, 2007 5:44 pm

HP po angielsku jest trudna?

Pierwsze trzy tomy w oryginale brałem swego czasu z marszu, a że raczej monoglota ze mnie... nie jest trudna, zapewniam :)

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lip 20, 2007 6:15 pm

Prosta, zarówno ja, jak i mój młodszy brat spokojnie łykaliśmy orginalne od czwartej części, więc już sporo lat... Po kilku stronach się przyzwyczajasz i czytasz jak po polsku. Język nie jest szczególnie trudny, bohaterowie nie mówią też jakimś specjalnym slangiem (może poza Hagridem :P). Zresztą, zawsze możesz spróbować w empicu, a potem dopiero kupić :P

Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lip 21, 2007 12:14 am

Premiera ostatniego Pottera w moje 20 urodziny, czuję się zaszczycony;]

Empik nie robi nocnego otwarcia? Hańba!

Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 22, 2007 2:08 pm

Książka fajna, krew się leje, trup pada gęsto. Ale żeby nie było zbyt pięknie - zakończenie jest lipne:

Spoiler!

Mógł nasz główny bohater nie wstawać jak już go zabili :P

End of Spoiler!

Poza tym czyta się bardzo przyjemnie, jak to Pottery.

Awatar użytkownika
Caitleen
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lip 27, 2007 1:41 pm

Heh, siedziałam do 3 30 rano żeby doczytać, w pracy ludzie, którzy już przeczytali radośnie dręczą jeszcze czytających szczegółami ostatnich dwóch rozdziałów a nie chciałam żeby ktoś mnie zaspoilerował :razz: Dobrze się czyta, ale klimat zdecydowanie inny niż w poprzednich częściach, śmierć kosi na prawo i lewo i w pewnym momencie kolejne ważne zgony na mnie przynajmniej przestały robić wrażenie, przesyt. :( Do tego atmosfera nadciągającej porażki i ogólna ponurość, pierwszą część czytałam dawno temu, ale jeśli ktoś czytał tylko pierwsze trzy tomy i stwierdził że to dla dzieci, ewentualnie nastolatków, to naprawdę powinien przeczytać ostatnie dwa tomy. Anyway, książka wciąga, akcja rwie do przodu, bohaterowie krwiści, świetny język. Tylko zakończenie mnie z lekka rozczarowało...

Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lip 28, 2007 6:51 pm

Nie moge powiedzieć, że na czesc była lepsza od innych. Moim zdaniem różnie się bardzo od poprzedniczek, mimo, że ma ten sam styl, ale jednak. Gdybym miał jednak wybierac spośród 7 książek to wybrałbym własnie 7 czesc... Czy końcówka była dobra?
SPOILER

spodziewałem się czegos lepszego i wiecej walki pomiedzy harrym a voldemortem... Ale za to bitwo o hogwart była bardzo dobrze opisana!

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

sob lip 28, 2007 8:05 pm

Możebyście zaznaczali spoilery w ten sposób [spoiler]Taki kawałek z nowego HP![/spoiler] Bo te wasz strasznie łatwo odczytać;P
[spoiler][/spoiler]

Anonim_1

sob lip 28, 2007 10:46 pm

Caitleen pisze:
Heh, siedziałam do 3 30 rano żeby doczytać

Ja siedziałem bite 22 godziny (od 7 rano do 5 następnego dnia), by przeczytać HP7 jak najszybciej. Książka jest piekielnie wciągająca, do tego (nie licząc pierwszych rozdziałów) napakowana treścią. Moim zdaniem to najlepsza część Pottera.

Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lip 29, 2007 12:27 pm

Przeczytałem to w 2 dni, na spokojnie i popieram przedmówców - książka świetna, ani trochę nie odstaje od poprzedniczek.
1. Harry przez ostatnie ok. 250 str. był pierwszy raz w historii tej serii naprawdę świetny (jego sposób prowadzenia rozmowy, pewność siebie, inteligencja [dotąd przeważnie ukrywana], bystrość umysłu, odwaga, dojrzałość emocjonalna [o dziwo!], zrozumienie i zaakceptowanie swojego przeznaczenia wyniosły jego postać na kompletnie nowy, i zdecydowanie lepszy poziom).
2. Postacie które zginęły. Hmm, IMO, ich śmierć nieznacznie zmienia obraz całości, jedynie dodaje smaczku i bardziej wciąga. Oczywiście szkoda ich, ale z zapowiedzi można było wywnioskować, że Rowling "pozabija" przynajmniej połowę 'tych dobrych' znanych z imienia.
3. Epilog doskonały, ani za dużo, ani za mało. No i oczywiście teksty Rona :hahaha:
[spoiler]
Mnóstwo głów wygląda z pociągu, kierując swój wzrok na Harry'ego, Ron na to:
-Don't let it worry you. It's me. I'm extremely famous.
...
Ron mówi do swojego syna i przynależności do domu w Hogwarcie:
-If you're not in Gryffindor, we'll disinherit you. But no pressure.
-Ron! - Hermiona
...
George po utracie ucha mówi do przestraszonej matki i brata bliźniaka:
-You'll be able to tell us apart now, anyway, Mum.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
[/spoiler]
PS. Zaraz po przeczytaniu przez 6 godzin opowiadałem treść książki mojej rodzicielce, która nie ścierpiała czekania na polską wersję :lol: :cry:

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lip 31, 2007 7:18 pm

Dla mnie najlepsza była bitwa o Hogwart. A także sytuacja w Pokoju Życzeń... [spoiler]If you marry a pureblood, your granddad Weasley will be mad! - w epilogu. - Hopefully she's inherited some of her mother's brains - dopiero wtedy zrozumiałam czyją córką jest Rosie. Hermiony. Hermiony i Rona. [/spoiler]

Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 02, 2007 11:04 am

HP? Słyszałam gdzieś, że Rowling chce napisać kolejne tomy serii (no tak ... głupotą by było podcinać sobie złotą żyłę :P).
Narazie o książce się nie wypowiem, bo nie czytałam (trochę ona za droga jak na moje standardy). Wie ktoś kiedy ma wyjść polska wersja?

Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Premiera Polskiego Harry Pottera

czw sie 02, 2007 3:33 pm

Oficjalny termin podany przez Media Rodzina premiery Harrego Pottera i Śmiertelne Relikwie to : 25/26 styczeń 2008 roku.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sie 05, 2007 2:41 pm

Przeczytałem w dwa dni. Z pełnym i wnikliwym zrozumieniem (bez tych szybkoczytających, zabijających przyjemność metod). Czas zapewne nierekordowy, ale książka fajna. Chociaż sam epilog rozczarował mnie trochę pod kątem literackim, jak i fabularnym.
[spoiler]I nie mogę przeboleć, że przy stole Slytherinu nie został ani jeden "sprawiedliwy", który podtrzymałby nadszarpnięty honor Domu. Czy wszyscy Ślizgoni byli Śmierciożercami? W takim razie powinni odbudować szkołę z trzema Domami.[/spoiler]

Awatar użytkownika
hornbeast
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sie 12, 2007 7:33 pm

Nie rozumiem co fani widzą w Harrym Potterze. Historia sieroty nie kochanej przez rodzicow zstępczych (do tego jest nielubiany i inne nieszczęścia), który okazuje się byc wielkim czarodziejem :hahaha: Ta postać wcale do mnie nie trafia ani cała fabuła. takie fabuły przypominają mi taki film "karate kid"(czy jakoś tak) waleczne predszkolaki walczą z dorosłymi nija :hahaha: . Mimo że książka jest ciekawie napisana to fabuła i postacie wprawiają mnie o mdłosci.

Awatar użytkownika
hornbeast
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sie 12, 2007 7:33 pm

Nie rozumiem co fani widzą w Harrym Potterze. Historia sieroty nie kochanej przez rodzicow zstępczych (do tego jest nielubiany i inne nieszczęścia), który okazuje się byc wielkim czarodziejem :hahaha: Ta postać wcale do mnie nie trafia ani cała fabuła. takie fabuły przypominają mi taki film "karate kid"(czy jakoś tak) waleczne predszkolaki walczą z dorosłymi nija :hahaha: . Mimo że książka jest ciekawie napisana to fabuła i postacie wprawiają mnie o mdłosci.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sie 12, 2007 7:54 pm

A Draco Malfoy? W końcu okazał się sprawiedliwy... podobnie jak Goyle. :(

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sie 12, 2007 10:07 pm

hornbeast pisze:
Nie rozumiem co fani widzą w Harrym Potterze.

A, tam zaraz fani...
Nie szukam w tej książce głębi ani życiowych nauk.
Wystarcza mi rozrywka. Nie powinieneś szukać w Potterze zbyt wielu rzeczy.

Zireael pisze:
A Draco Malfoy? W końcu okazał się sprawiedliwy... podobnie jak Goyle.

[spoiler]Ale najpierw kozaczyli, dopiero jak prawie zginęli to przestali przeszkadzać...[/spoiler]

Awatar użytkownika
Jarl Jotun
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn sie 13, 2007 11:45 am

Tło książki i niektóre postacie drugoplanowe są całkiem ciekawe (nie najlepsze ale ciekawe), samego Harrego uśmierciłbym na pierwszej stronie pierwszego rozdziału pierwszej książki bo koleś jest po prostu fatalny.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 13, 2007 1:08 pm

Hmm... nabiera przez to pewnego realizmu, jako dorastający nastolatek, tyle że średnio pasuje to do nierealnego świata i marnie wygląda na tle innych, wyrazistszych postaci.
Taaak, przy całej mojej sympatii do serii Harry jest tu najbardziej denerwujący.
[spoiler]Niby się miał wyrobić na koniec, ale niespecjalnie mu to wyszło. Myślałem, że zrobi jeszcze coś, za co możnaby go lubić. No, może ta jego prometejska postawa... choć wyglądało bardziej jakby miał już wszystkiego dość, niż jakby się chciał poświęcić :P.[/spoiler]

Awatar użytkownika
hornbeast
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn sie 13, 2007 9:17 pm

Powiem krótko. Moin zdaniem najlepszą postacią z tej książki jest Snape.
I :wink: tyle

Awatar użytkownika
Sabriel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw sie 16, 2007 3:47 pm

Może to ze względu na świetnego aktora, który gra w filmach?
Oprócz bardzo ciekawych opisów wyglądu postaci Rowling nie stworzyła niestety żadnej głębokiej postaci, opiera się raczej na samych schematach i uproszczeniach. O samym egoistycznym i bezradnym bez pomocy Hermiony i Dumbledora Harrym nie wspominając...

Awatar użytkownika
hornbeast
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sie 16, 2007 6:19 pm

W pełni się z tobą zgadzam :wink:

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sie 16, 2007 9:19 pm

Dlatego właśnie tak mi pasuje do stereotypowego obrazu współczesnego nastolatka... może powinien jeszcze palić. :D

Awatar użytkownika
Jarl Jotun
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sie 19, 2007 11:16 pm

Dzisiaj palić to znaczy tyle co nic, powinien wciągać dragi.