Zrodzony z fantastyki

 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

śr sie 01, 2007 4:15 pm

Zablokować nie można, ale można cofać do ręki, gdy zostanie tylko jeden counter i później zagrywać ze wszystkimi counterami. I tak w kółko można jeśli ma się dużo returnów do ręki :P
 
_łowca
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 11:24 am

śr sie 01, 2007 4:23 pm

zapomniałem jeszcze zapytać...
czy [mtg=AEther_Snap]AEther Snap[/mtg] wyrzuca countery z kart poza grą? mam tu na myśli karty ze zdolnością 'suspend' i ich 'time counters'. są one traktowane już jako 'permanents' czy jeszcze nie?

dzięki za odpowiedź...
 
Awatar użytkownika
Cyber_Kula
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 8:06 pm

śr sie 01, 2007 11:19 pm

Karta poza grą nie jest permanentem więc time counterów nie usunie.

O statusie "permanent" - "trwały" mówimy tylko o kartach znajdujących się aktualnie w strefie "in play".
 
pankos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:45 am

czw sie 02, 2007 8:49 am

Chciałbym zapytać o działanie 2 kart: [mtg=Karplusan_Strider]Karplusan Strider[/mtg], [mtg=Pincher_Beetles]Pincher Beetles[/mtg]. Czy umiejętności tych kart uniemożliwiają ich kontrowanie, nawet gdy jeszcze są rozpatrywane na stosie, czy zapobiegają jedynie 'okładania' ich czarami już, gdy weszły na stół i są permanentami.

Dzięki za odp.
 
Awatar użytkownika
warzywko22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: wt maja 15, 2007 6:54 pm

czw sie 02, 2007 9:30 am

Ja mam cztery pytania związane z czterema kartami:

1. Jakie ma działanie karta
Gleancrawler:
Creature - Insect Horror
Trample, At the end of your turn, return to your hand all creature cards in your graveyard that were put into your graweyard from play this turn.

2.
Stormscape Battlemage
Creature - Wizzard
Kicker (plains) and/or (2 i swamp)
When Stormscape Battlemage comes into play, if you paid the (plains) kicken cost, you gain 3 life. When Stormscape Battlemage comes into play, if you paid the (2 i swamp) kicker cost, destory target nonblack creature. That creature can't be regenerated.

3.
Orochi Hatchery
Artifact
Orochi Hatchery comes into play with X charge counters on it.
(5),(strzałka zakręcona w bok myślę, że oznacza tap): Put a 1/1 green Snake creature token into play for each charge counter on Orochi Hatchery. (w jej koszcie pisze (X)(X))

4.
Conclave's Blessing
Enchantment - Aura
Convoke (Each creature you tap while playing this spell reduces its cost by (1) or by one mana of that creature's color.)
Enchant creature
Enchanted creature gets +0/+2 for each other creature you control.

I na koniec chciałem zapytać. Czym różni się Enchantment - Aura od Enchantment - creature? Z góry dziękuje.
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

czw sie 02, 2007 10:59 am

1. Na koniec każdej tury przywróc do ręki z grave'a swoje krity co poszły tam w tej turze.

2. Jak zagrywasz tego wizarda, to jeśli zapłacisz DODATKOWO 1 plains to dostajesz 3 życia, a jak zapłącisz DODATKOWO 2+swamp to możesz zniszczyć wybrane stworzenie (nieczarne), które nie mmoże się zregenerować.

3. Jak zagrywasz Orochi, płacisz np 8 many, więc ma on na sobie 4 kanterki. Jak go tapniesz i zapłacisz 5 many to możesz stworzyć tyle tokenów 1/1, co masz kanterów na tym artefakcie, czyli w naszym przypadku 4.

4. jeśli przy zagrywaniu Conclave'a tapniesz swoje stworzenie, to za każde takie tapnięte stworzenie płacisz 1 mane mniej. Enchant ten powoduje ża zaczarowana postać dostaje 0/2 za każdą inną postać jaką masz.

PS. na przyszłość rób linki do kart, np. [mtg=Shock]Shock[/mtg] możesz zapisać tak: [mtg]Shock[ /mtg ] ale BEZ SPACJI w ostatnim nawiasie.
 
Awatar użytkownika
warzywko22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: wt maja 15, 2007 6:54 pm

czw sie 02, 2007 12:33 pm

Ok, wielkie dzięki. A może powie jeszcze ktos kto to są
romeoix pisze:
krity

??
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

czw sie 02, 2007 12:44 pm

Crity/krity inaczej stworki summony ... Crit/krit to skrót od Creature czyli stworzenie :razz:
 
exlexer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 05, 2007 4:05 pm

czw sie 02, 2007 1:00 pm

Co robi dokładnie Thick-Skinned Goblin
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

czw sie 02, 2007 3:58 pm

zmienia koszt Echo na zero czyli w praktyce nie musisz go płacić
druga zdolność to dodanie sobie protekcji przed czerwieniom
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

czw sie 02, 2007 11:39 pm

Czy są jakiekolwiek ograniczenia Legendarnych kart typu że może być ich ograniczona w grze??
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

pt sie 03, 2007 5:32 am

Tak. W danej chwili, w strefie "IN PLAY" może znajdować się tylko jedna Legendarna Kreautura o danej nazwie. Słowem, jeżeli masz w grze Legendardnego Potworka o nazwie, np. Bubek, a przeciwnik zagra takiego samego potworka, to oba spadają do grobu.
 
pankos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 8:45 am

pt sie 03, 2007 9:21 am

Siemka. Mam 2 pytania:

1) Chodzi o działanie 2 kart: [mtg=Karplusan_Strider]Karplusan Strider[/mtg], [mtg=Pincher_Beetles]Pincher Beetles[/mtg]. Czy umiejętności tych kart uniemożliwiają ich kontrowanie, nawet gdy jeszcze są rozpatrywane na stosie, czy zapobiegają jedynie 'okładania' ich czarami już, gdy weszły na stół i są permanentami?

2) Czy krit zenchantowany kartą [mtg=Dehydration]Dehydration[/mtg] nie może w ogóle blokować? Czy ma tę możliwość tylko w następnej turze po wystawieniu (jeśli właśnie wtedy został nałożony Dehydration)?
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

pt sie 03, 2007 9:46 am

1.zapobiegają jedynie 'okładania' ich czarami już, gdy weszły na stół i są permanentami

2. Stworek jesli jest odtapowany moze normalnie blokowac. Enchant jedynie uniemozliwia odtapowywanie sie stworka czyli jezeli zostal enchantowany i był tapnięty to juz blokowac nie bedzie mogł
:razz:
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

pt sie 03, 2007 8:05 pm

[mtg=Plague_Sliver]Plague Sliver[/mtg]

Czy jak gram przeciwko sliverom i zagram tą kartę, to kto dostanie 1 obrażenia - ja czy przeciwnik?
 
Awatar użytkownika
Cyber_Kula
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 8:06 pm

pt sie 03, 2007 10:06 pm

Każdy dostanie za swoje slivery.
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

pt sie 03, 2007 10:16 pm

mam w grze [mtg=Juniper_Order_Ranger]Juniper Order Ranger[/mtg]
Czy jak jakimś spellem co powoduje "put three 1/1 green saproling creature token into play" wsadzę 3 tokeny, to Juniper dostanie 3/3 a każdy z tokenów po 1/1 ?
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

pt sie 03, 2007 10:39 pm

Tak, dokładnie tak będzie. Zakładam, że ten spell to [mtg=Scatter_the_Seeds]Scatter the Seeds[/mtg] :razz:
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

pt sie 03, 2007 10:52 pm

tak jest, zgadza się :D:D:D Szykuję właśnie silny deck WG na tokenach;P
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

sob sie 04, 2007 12:28 pm

nie wiem czy to w tym miejscu pytać, ale spróbuję.
Ma ktoś karty takie jak:

2 [mtg=Autochthon_Wurm]Autochthon Wurm[/mtg]
4 [mtg=Pollenbright_Wings]Pollenbright Wings[/mtg]
2 [mtg=Privileged_Position]Privileged Position[/mtg]
4 [mtg=Tolsimir_Wolfblood]Tolsimir Wolfblood[/mtg]
3 [mtgJuniper Order Ranger[/mtg]

Chętnie je kupię albo się wymienię
 
slawreg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 23, 2007 11:04 am

sob sie 04, 2007 2:19 pm

1. Jeżeli mam na stole [mtg=Venser\%27s_Sliver]Venser's Sliver[/mtg] i wykładam [mtg=Harmonic_Sliver]Harmonic Sliver[/mtg] i nie ma innych artefaktów na stole to muszę wskazać mojego artefakta lub analogicznie jakiegoś enchantmenta?

2. Dalej jeśli wprowadzam slivera a Harmonic jest na stole to za każdym razem muszę wskazać artefakta lub enchanta nawet jeśli jest mój?

3. Jeśli Harmonic jest na stole i nie ma innych artefaktów to wprowadzając Venser'a muszę go od razu usunąć?
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

sob sie 04, 2007 2:33 pm

1. TAK
2. TAK
3. nie jestem pewien, ale raczej tak.

PS. Jak chcesz coś kupić to mam sporo sliverów na sprzedaż
 
Gilthas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:31 pm

pn sie 06, 2007 4:58 pm

Witam.
Jeśli mój przeciwnik zagra [mtg=Burr_Grafter]Burr Grafter[/mtg]em, a ja go skontruję ([mtg=Counterspell]Counterspell[/mtg]em), to moze uzyc Soulshifta?
 
Gilthas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:31 pm

pn sie 06, 2007 4:58 pm

Witam.
Jeśli mój przeciwnik zagra [mtg=Burr_Grafter]Burr Grafter[/mtg]em, a ja go skontruję ([mtg=Counterspell]Counterspell[/mtg]em), to moze uzyc Soulshifta?
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

pn sie 06, 2007 5:20 pm

Nie, ponieważ skontrowany spell ani na chwilę nie stał się stworzenie o zdolności soulshif
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

wt sie 07, 2007 8:48 pm

Ktore to sa Activated ability a ktore mana ability bo ostatnio mi sie wszystko powmieszalo ?

z góry dzięki za odpowiedz :wink:
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

wt sie 07, 2007 9:20 pm

Mana ability - Jest to każda zdolność powodująca dodanie many do mana pool. Zdolność ta nie trafia na stos.

Activated ability - Jest to zdolność zawarta w ogólnym wzorze koszt:efekt, czyli np. :W:, :T: : You gain 2 life. Zdolności aktywowane możesz używać zarówno w swojej turze jak i w turze przeciwnika. Zdolność ta trafia na stos.

Mana ability może być jednocześnie activated ability np. :T: : Add :G: to your mana pool.
 
Rathma
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 08, 2007 11:00 pm

śr sie 08, 2007 11:25 pm

Witam, mam pytanie co do karty [mtg=Nantuko_Husk]Nantuko Husk[/mtg], czy jeśli mam go na stole i np. 4 inne kreatury, to czy mogę poświęcić je wszystkie żeby Husk dostał +8/+8 czy można poświęcić tylko 1 kreature? Ta sama sytuacja tyczy sie karty [mtg=Carrion_Feeder]Carrion Feeder[/mtg].
Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

śr sie 08, 2007 11:31 pm

Zdolności można używać, póki jest się wstanie płacić jej koszt. Więc możesz poświęcić dowolną ilość creatur (nawet samego [mtg=Nantuko_Husk]Nantuko Husk[/mtg]) :P
 
Rathma
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 08, 2007 11:00 pm

śr sie 08, 2007 11:46 pm

Kolejne pytanie, tym razem o kartę [mtg=Jet_Medallion]Jet Medallion[/mtg], czy istnieje karta która ma taki sam/podobny efekt ale można jej używać w Extended? Jeśli tak to jaka, gdyż mam deck na zombie i tylko ta jedna mi nie pasuje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość