Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

Eberron

wt lut 15, 2005 10:16 am

Moi Drodzy
Sprawa jest prosta. Czy ktoś mógłby mi streścić jak wygląda, zdaje się popularny ostatnio świat do D&D-Eberron. Za odpowiedź bardzo wdzięcznym bym był.
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

wt lut 15, 2005 1:32 pm

Szkoda że nikt się nie zgłasza, bo sam chętnie bym się czegoś dowiedział. Czytałem jedynie, że to świat, gdzie magia jest zintegrowana z techniką, akcja rozgrywa się po wielkiej wojnie pomiędzy kilkunastoma państwami. Z moich informacji wynika również, że w Eberronie mozna grać dużą ilością ras. Podejrzewam, że zanim ISA wyda podstawke nasza wiedza będzie się opierać na grach komputerowych, bo dwie rozgrywające się w tym świecie wyjdą niebawem
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

wt lut 15, 2005 2:05 pm

Jak chcecie, to mogę Wam coś napisać. Na stronie Wizards of the Coast można zanaleźć dużo więcej informacji, choć po angielsku.

Po pierwsze, Eberron to klasyczny świat DnD - występują tu wszystkie potwory z podręczników, używane są wszystkie czary. Spokojnie można tu prowadzić wszelkie klasyczne przygody DnD/
Po drugie, starano się w realia magicznego świata włączyć klimat lat 20-tych XX wieku. Mamy tu z jednej strony gigantyczne miasto (Sharn, Miasto Wież), w którym można rozgrywać przygody z czarnego kryminału albo spiski a la Zew Cthulhu, a z drugiej, olbrzymi kontynet kryjący tajemnice starożytnych cywilizacji, gdzie można się bawić w Indianę Jonesa.
Poza tym są potężne rody magiczne kontrolujące wybrane dzedziny przemysłu i usług - łatwo o intrygi albo akcje sabotażu jak w Cyberpunku.
Kolejny element to niedawno zakończona wojna magiczna podobna w skutkach do I wojny światowej. Jednym z jej skutków jest na przykład rasa warforged - golemów (cyborgów) stworzonych jako idealni żołnierze.

Ogólnie Eberron pokazuje jak wyglądałby swiat fantasy gdyby rzeczywiście magia była powszechnie dostępna - mamy tu latarnie miejskie oświetlane continual light, potężną międzykontynentalną kolej na bazie magicznych błyskawic, olbrzymie statki oceaniczne (magiczny Titanic) czy wielopiętrowe wieżowce w Sharn. Dla wielu mieszkańców tego świata magia jest czymś naturalnym, tak jak dla nas elektryczność czy silniki spalinowe.

Jeśli macie jeszcze jakieś konkretne pytania, to mogę spróbować na nie odpowiedzieć.
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

wt lut 15, 2005 4:19 pm

Gdybyś miał określić poziom zaawansowania technicznego, cywilizacyjnego, kulturowego, to byłaby średniowieczna Europa?
Czy świat jest mroczny? Bliżej mu do Ravenloftu czy raczej do Greyhawka?
 
mcz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt gru 17, 2004 8:01 pm

wt lut 15, 2005 7:24 pm

ja mam pytanko: czy Eberron wyjdzie moze w polskiej wersji jezykowej, jak tak to czy wiadomo kiedy?!
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

wt lut 15, 2005 11:18 pm

Fzoul Chambryl - raczej do Greyhawka, choć mimo wszystko nie porównywałbym obu tych systemów. Eberron to to system "pulp adventure" - proponuje konwencję filmową znaną m.in. z kina przygodowego.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr lut 16, 2005 8:50 am

Arthas15 - o tym piszemy w Zapowiedziach polskich na naszej stronie. Planowana data wydania Eberronu PL = Gwiazdka 2005.
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

śr lut 16, 2005 11:28 am

A pewnie wyjdzie gwiazdka 2006...a co do klimatu Eberronu, trudno mi to sobie wyobrazić, pewnie pojmę o co ci chodzi jak wyjdzie gierka komputerowa oparta na tym świecie
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr lut 16, 2005 3:39 pm

Wątpię, czy ISA pozwoli sobie na roczne opóźnienie, gdyż istnieje jeszcze coś takiego, jak data kontrkatowa.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

śr mar 02, 2005 4:32 pm

Pozwolę sobie zareklamować recenzję Eberrona mojego autrstwa:
http://www.gildia.com/rpg/systemy/d_and ... _podstawka
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr mar 02, 2005 5:39 pm

Ereborn wyjdzie tuż po polskim wydaniu edycji 3.5 i na 100% w tym roku. Tyle mogę powiedzieć, a wiem więcej. :D :D
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

czw mar 03, 2005 1:52 pm

Sony pisze:
Ereborn


Sony... "Eberron" nie "Ereborn" :-)

wyjdzie tuż po polskim wydaniu edycji 3.5 i na 100% w tym roku. Tyle mogę powiedzieć, a wiem więcej. :D :D


To wspaniała wiadomość. :-D

Swoją drogą zapraszam na moją prelekcję o Eberronie na Coolkonie.Dowiecie się m.in. dlaczego Eberron ma lepszą historię świata niż Monastyr, które fragmenty przypominają EarthDawna, jakie problemy rodzi niefortunne przetłumaczenie klasy sorcerer jako zaklinacz oraz dlaczego konwencja płaszcza i szpady w DnD moim zdaniem wychodzi blado.

Pozdrawiam,
Tomasz Pudło
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

czw mar 03, 2005 8:13 pm

kaduceusz pisze:
Swoją drogą zapraszam na moją prelekcję o Eberronie na Coolkonie.Dowiecie się m.in. dlaczego Eberron ma lepszą historię świata niż Monastyr, które fragmenty przypominają EarthDawna, jakie problemy rodzi niefortunne przetłumaczenie klasy sorcerer jako zaklinacz oraz dlaczego konwencja płaszcza i szpady w DnD moim zdaniem wychodzi blado.


Może napisałbyś o tym jakiś art?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw mar 03, 2005 8:19 pm

Wiem - ale zawsze mi się pisze i wymawia Ereborn zamiast Eberron Zupełnie nie wiem czemu ? :D :D
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

Re: Eberron

czw mar 03, 2005 8:45 pm

Wojewoda pisze:
Moi Drodzy
Sprawa jest prosta. Czy ktoś mógłby mi streścić jak wygląda, zdaje się popularny ostatnio świat do D&D-Eberron.


Myślę, że przydatna przy prezentacji świata jest strona wizardów. Rzuć okiem na choćby interaktywną ; oD mapę świata:

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/eb/20040608a

Oraz inne z serii "Gearing up for Eberron":

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/archeb/gu

Myślę, że to całkiem porządne wprowadzenie w świat najnowszego settingu Wizardów.

A jeżeli angielski jest wg. Ciebie be przeczytaj recenzję Teukrosa. Jest niezła. ;-)

Pozdrawiam,
Tomasz "kaduceusz" Pudło
[email protected]
--
"Genialne słowa trafiają w duszę nawet wtedy,
gdy je wypowiada, nie rozumiejąc zupełnie,
błazen prowincjonalny z mianem artysty."
Stefan Żeromski
 
Filio

pt sty 27, 2006 12:23 pm

kaduceusz pisze:
Swoją drogą zapraszam na moją prelekcję o Eberronie na Coolkonie.

Którego dnia podczas konwentu planujesz tą prelekcję?

A tak pozatym, to czy ktoś zna dokładną datę polonizacji E:CS?

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pt sty 27, 2006 2:25 pm

Filio pisze:
Którego dnia podczas konwentu planujesz tą prelekcję?


Filio, to było w zeszłym roku :-P

W tym może się coś uda na Krakonie, zapraszam ;-) Bedzie cały blok dedekowy.

A tak pozatym, to czy ktoś zna dokładną datę polonizacji E:CS?


Nikt. Orientacyjna data którą podał Sony to po wakacjach. Osobiście nadal obstawiam gwiazdkę i kupuję angielskie podręczniki ;-]
 
Filio

pt sty 27, 2006 3:30 pm

kaduceusz pisze:
Filio, to było w zeszłym roku :-P

Aha... myślałem, że w tym :wink: (w końcu konwenty są co roku...)
kaduceusz pisze:
Osobiście nadal obstawiam gwiazdkę i kupuję angielskie podręczniki ;-]

Ja także, jednak chciałbym mieć chociaż podstawkę po polsku, aby moi gracze mogli wiedzieć "co i jak" :)

Pozdrawiam
Filio
 
Awatar użytkownika
McAbra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 1:43 pm

śr kwie 19, 2006 8:49 pm

Do lepszego wyobrażenia sobie Eberronu proponuje obejrzec filmy, których tytuły znajdują sie w Eberron Campaign Setting pod nagłówkiem "movies to inspire you" czyli:
-Brotherhood of the Wolf,
-Casablanca,
-Z piekła rodem (From Hell),
-Sokół maltański (The Maltese Falcon),
-Mumia (The Mummy) i Mumia powraca (The Mummy Returns),
-Imię Róży (The Name of the Rose),
-Piraci z Karaibów (Pirates of the Caribbean),
-Poszukiwacze zaginionej Arki (Raiders of the Lost Ark),
-Jeździec bez głowy (Sleepy Hollow).

No to tyle. Myślę, że się przyda :wink: .
 
Nukereal

ndz wrz 17, 2006 8:59 am

Eberron jest dość ciekawy lecz niezbyt rozpowszechniony w Polsce (jak wiele innych rzeczy oprócz kaczek :D ). Sam chętnie bym zagrał w nim. Fajnie by było gdyby ktoś pisał o nim teksty na polterze. Polecam forum www.dnd.pl. Tam mają dział o eberronie i można poczytać i wyszperać trochę.
 
Awatar użytkownika
Rudigar Thorngage
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 02, 2006 10:14 am

Pytanie do Eberronu

czw sty 11, 2007 9:45 am

Drodzy Forumowicze :) Czy aby wspaniale się grało w świecie Eberronu potrzeba kupować Psionikę 3.5? Pozdrawiam wszystkich.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sty 11, 2007 1:08 pm

Jak zamierzasz wprowadzać lub uzywać Psioniki to raczej cieżko bez XPH :D
Jak zaś nie masz zamiaru zajmować sie psioniką, lub będzie ona pełnić rolę marginalną to nie potrzebujesz. Zupełnie jak w D&D taki Łupieżca Umysłu może używać magii zamiast psioniki. :D

Jak znasz choć trochę angielski to Masz Psionikę za darmo w postaci SRD.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt mar 16, 2007 1:22 pm

Lojalnie ostrzegam, że po sesji u Duce na CoolKonie dostaliśmy z Zsu niezłego bzika na punkcie Eberronu (warforged, yum). Możecie się spodziewać soczystych materiałów eberronowych już niebawem.

A ponieważ do wypuszczenia settingu po polsku jeszcze trochę zostało, to być może zdążymy do tego czasu przygotować dla was kilka przygód na dobry początek. Albo i kampanię... Trzymać kciuki. :)
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pn mar 19, 2007 1:43 am

He he he, ciesze się, zę się Wam podobało, trzymajcie kciuki za Quentina ;-)

A co do scenariuszy umieszczonych w świecie Eberrona, to przecież jeden już na polterze jjest ;-)
 
Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: czw paź 20, 2005 12:06 pm

sob sie 18, 2007 9:26 pm

< przykłada elektrody > ODSUNĄĆ SIĘ!!
<Łup>

Takie krótkie pytanie:
Jakie jeszcze poza wymienionymi w EBCS
filmami, ale nie tylko polecilibyście komuś kto chce poczuć klimat tego świata?
Filmy, Książki a może jakieś opowiadania forumowe?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości