Zrodzony z fantastyki

 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

Forgotten Realms

sob sie 25, 2007 2:42 pm

Czy mogę czytać Legendy Drizzta jak nie czytałem jeszcze nic z serii Forgotten Realms :help:
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

sob sie 25, 2007 2:53 pm

Jasne. Książki z FR mają to do siebie, że możesz je czytać w dowolnej kolejności (nawet te z tej samej serii, np. Legendy Drizzta).
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

sob sie 25, 2007 3:23 pm

Jestem wrogiem książek dziejących się w swiecie Forgotten Realms i D&D
Grałem w Forgotten Realms i D&D bawiłem się przy tym doskonale, ale książki... słychać było kości w tle. Na przykład: główny bohater X ma zadać cios ale potyka się i upada na kolana a jego przeciwnik Y dziwnym zbiegiem okoliczności nie trafia.
To znaczy X wyrzucił 1 błąd krytyczny ale Y nie wyrzucił dość by przebić jego pancerz minus kara za błąd.
W tych książkach jest pełno takich sytuacji, nie wiem czy to fabularyzacje scenariuszy gier czy autorzy muszą przy pisaniu stosować się do podręczników?

pozdrawiam

hugin
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

sob sie 25, 2007 4:52 pm

Dzięki!!!
Teraz czytam Czyny Paksenarrion
 
Awatar użytkownika
MadMill
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: śr mar 03, 2004 6:25 pm

śr sie 29, 2007 10:05 am

Nelix - co Ty gadasz? Drizzt ma swoją kolejność i to ścisłą. I Książek z FR nie czyta się jak się chce, po co byłyby te trylogie, tetralogie czy całe cykle?

1. Ojczyzna
2. Wygnanie
3. Nowy Dom

4. Kryształowy Relikt
5. Strumienie Srebra
6. Klejnot Halflinga

7. Dziedzictwo
8. Bezgwiezdna Noc
9. Mroczne Oblężenie
10. Droga do świtu

11. Bezgłośna Klinga
12. Grzbiet Świata
13. Sługa reliktu
13. a) Obietnica Króla Czarnoksiężnika
13. b) Droga Patriarchy
14. Morze Mieczy

15. Tysiąc Orków
16. Samotny Drow
17. Dwa miecze

Są jeszcze opowiadania w różnych antologiach czy w czasopismach, ale nie wszytskie są jeszcze przetłumaczone i raczej są dopełnieniem i dodatkiem niż wnoszą coś ważnego. Jest parę wyjaśnień, ale to można wziąć w każdej chwili.
 
Awatar użytkownika
Elenhnor~Seulrion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 2:19 pm

pt wrz 07, 2007 5:39 pm

Mnie w niektórych książkach z serii Forgotten irytuje przede wszystkim, to, że w kluczowych momentach postacie non stop cudem unikają śmierci w częstotliwości kilka razy na stronę. Bohater się potyka, dzięki czemu mija go strzała wyrywając przy tym pukiel włosów, a pół strony później jego towarzysz ratuje mu życie przed nadchodzącym z tyłu ciosem już dziesiąty raz w tym tomie. O dziwo, gdy bohater jest sam, żadne takie ciosy nie nadchodzą.
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

śr wrz 12, 2007 3:31 pm

Ponieważ D&D to jest epik. Uniknięcie strzały, zatrzymanie jednorożca czy otrzymanie wielu ciosów i przeżycie nie jest problemem. Upadł na kolana, a jego wróg nie trafił, może po prostu miecz zatrzymał się na zbroi (po to ona jest). Nie wiem dokładnie, bo nie czytałem i szczerze mówią nie ciągnie mnie do tego, a już tym bardziej po tym co powiedzieliście.
 
LosJagodos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 6:39 pm

pn wrz 17, 2007 6:33 pm

jest ciąg dlaszy Światło i Cienie ????, i gdzie można sie dowiedziec o histori i kulturze Raschemenu :D
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

sob gru 01, 2007 11:03 pm

Skończyłem Czyny Paksennarion i czytam "kot". ciekawe, a potem (już mam kupione) Legendy Drizzta.
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

ndz gru 02, 2007 11:10 am

+1 dla Elenhnor!
Dokładnie to mnie zirytowało w serii o Drizzcie do tego stopnia, że przestałam ją czytać po "Morzu mieczy". A jak już ktoś umiera, to wraca 5 tomów później żeby się miało okazać, że wszyscy inni umarli, chociaż naprawdę żyją, o rany! Poza tym Salvatore z tego zrobił straszną telenowelę, w klasycznym fantasy nie powinno być aż tylu wątków obyczajowych, to psuje cały klimat.
Z całej serii FR czytałam niewiele więcej, ale da się zauważyć, ze to cudowne unikanie śmierci nie jest zarezerwowane tylko dla bohaterów Salvatore'a.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

wt gru 18, 2007 8:28 am

Nom, ja również za owymi "perełkami" nie przepadam, ale nie odmówię im fajnych motywów ;) Weźmy choćby Pogromców Flaków xD
 
Awatar użytkownika
Caitleen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn lut 28, 2005 8:16 pm

sob gru 22, 2007 9:46 pm

U Salvatore'a to jeszcze nie jest najgorzej z tymi epickimi unikami ;> Pięcioksiąg Caderrly'ego to było coś, co pięć stron coś się działo co pomagało bohaterowi uniknąć nagłej i bolesnej śmierci i jak lubię czasem poczytać coś lekkiego i trzymającego się konwencji 'niemal go zabili ale nie tylko nie ucieka ale jeszcze wszystkich wytłucze' to tutaj zgrzytałam zębami i życzyłam głownym bohaterom nagłego i śmiertelnego skrętu kiszek.

A książki z Forgotten Realmsów mozna według mnie czytać dowolnie. Niby są cykle ale da się połapać od środka i potem doczytać. Osobiście polecam Greenwooda.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

ndz gru 23, 2007 2:50 am

Szczerze, wiekszosc ksiazek opartych na D&D to tzw tramwajowki. Fabula jest prosta i niwymagajaca, w sam raz by przewac czytanie jak dojezdzamy do przystanku.

Kazdy potrzebuje takich ksiazek, wiec istnieja. Ja sam mam ich kilkadziesiat.

Co do Serii o pewnym drowie i jego kocie to uwazam ja za szczyt przepakowania bohatera.
Naprawde nie polecam.

Z pozostalych serii polecam Ci trylogie kamienia poszukiwacza.
Jesli jeszcze nie wiesz co Ci sie bardziej spodoba w DD-fabule sprobuj zaczac od zbiorow opowiadan z cyklu "Krainy..." poznasz wielu bohaterow i zorientujesz sie czego poszukac.

EDIT:
A propos, czy ktos z was zna ksiazki opisujace czasy dawnego Imaskaru?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości