Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rof
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 8:32 pm

Dragonlance a inna mechanika

ndz sie 26, 2007 8:44 pm

Witam Wszystkim po raz pierwszy. Jakiś czas temu, po przeczytaniu jednego z artykułów na polterze, zainteresowałem się Dragonlance. Poszperałem w necie, poczytałem, świat jeszcze bardziej mi się spodobał. Zastanawiam się nad kupnem podręcznika, ale jakoś nie mam ochoty na kupowanie podręczników gracza i mistrza gry (czy tam podziemi), poza tym nie przepadam za tą mechaniką. Jak myślicie, czy jest sens prowadzić ten świat na mechanice Warhammera? (odpowiednio zmodyfikowanej) Czy sam świat na tym nie straci?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz sie 26, 2007 9:08 pm

Dragonlance można spokojnie prowadzić w oparciu o SRD bez konieczności kupowania "Podręcznika Gracza", "Przewodnika Mistrza Podziemi" i "Księgi Potworów". Jest to pomysł o tyle niezły, że polskie SRD i DLCS są ze sobą kompatybilne tak pod względem edycji (oba do 3.5) jak i tłumaczenia. W przypadku gdy chcesz oszczędzić fundusze to jest to chyba najlepsze wyjście.

Jeżeli chodzi o inne mechaniki to trudno mi coś poradzić bo nie miałem okazji grać/prowadzić Lancy na czymś innym niż AD&D i D&D 3.(5). W sumie można eksperymentować z innymi systemami, ale wydaje mi się, że Warhammer nie będzie tutaj najlepszym wyborem. Mimo wszystko DL to typowy heroic, często z nastawieniem na efektowność. Do takich wyczynów dość śmiertelna mechanika młotka nadaje się niezbyt dobrze. Niestety brak mi bazy porównawczej do polecenia Ci czegoś poza standardową mechanikę.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sie 26, 2007 9:19 pm

Warhammer, a szczególnie jego 2 ed., wcale nie wydaje się najgorszym wyborem. Podstawy nie powinny sprawić problemów - te mogą wystąpić dopiero przy konwertowaniu ras, monstrów, BN-ów i im podobnych, a także przy próbie stosowania magii. Dragonlance jest "przyzwyczajone" do magów ciskających kule ogniste i wykorzystujących szereg innych efektów typowych dla mechaniki D&D. Naznaczona Chaosem i grożąca rozmaitymi nieprzyjemnościami magia Warhammera musiałaby więc zostać zastąpiona czymś innym - albo drastycznie zmodyfikowana z uwzględnieniem specyfiki świata.

Jeśli uważasz, że zamiana jest konieczna - próbuj, powodzenia. Jeśli jednak wolałbyś uniknąć nadmiaru pracy, skorzystaj z rady Radnona i SRD.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość