Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

śr cze 20, 2007 10:01 am

Też to widziałem, ale jak ktoś jest początkujący to raczej nie myśli o konwertowaniu :wink:

Na pewno musisz kupić armybooka, tak jak inni Ci radzili, i, tak jak mówił BuXi, jakiś mocniejszy oddział- najlepiej Ironbreakerów. (Save na +3 jednak robi wrażenie :razz: )
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 20, 2007 11:18 am

a jakie figureczki ładniutkie :D Nie ma to jak oddział puszek na stole :D (nie każdy zabiera na wojnę otwieracz :D )
 
Awatar użytkownika
Gimli7
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 13, 2007 10:03 pm

Ok.Dziękuje

śr cze 20, 2007 1:48 pm

Dzięki za porady.. napewno tak zrobie. Ale tak jak mówicie , to do tego skul passa musze dokupic jeszcze krasnoludy.. No ale jakie?? tyle padlo propozycji .. i mniej więcej ile to kosztuje .
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 20, 2007 2:02 pm

Może warriorów jeszcze jedno pudełko albo dwa - 114 zł 16 figurek
Pudełeczko Kuszników/thunderersów - 114 zł 16 figurek
jakiegoś BSB - 50 zł
Maszyny czyli armaty, organki, balisty, mściciel wedle uznania, jedno wolą armaty inni balisty ja np nie lubię Mściciela chociaż jest strasznie klimatyczny, może się wkrótce przekonam. :D
Iron breakersi - 124 zł - 10 figurek, command 50 zł 3 figurki przydałoby się mieć koło 15-20

na początek starczy co Fingor ?:>
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

śr cze 20, 2007 3:29 pm

Podajesz mu ceny ze strony Barda :razz: A jak będzie kupował bezpośrednio w sklepie? Wtedy Ironi kosztują 135 zł, Warriorsi i Tunderersi ok. 124 (czy coś koło tego, nie pamiętam dokładnie), a reszta tak jak mówisz :razz:
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 20, 2007 3:44 pm

124 na stronie 114 w sklepie :D
 
Symek Jaa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:10 am

pt lip 06, 2007 12:33 am

Na początek witam na forum
Jako nowy na forum i w warhammerze mam pytanie a propos zasad, właśnie krasnoludów.

Kupiłem Skull Passa, następnie AB Krasnoludów po polsku i w połowie natknąłem sie na niezrozumiałą dla mnie rzecz. Mianowicie, przy rozpoczęciu omawiania zasad armii, (konkretnie w dziale Lud Krasnoludów) jest pod temat: Wyposażenie, którego w ogóle nie rozumiem, i żadnych odnośników w Rulebooku z SP nie mogę się doszukać. Np. co w Wyposażeniu oznacza stwierdzenie Ruch lub Strzał? albo Przebicie Pancerza? lub kiedy ma miejsce Mistrzowskie Wykonanie?

Bardzo bym prosił ludzi znających tą armię o wyjaśnienie mi najlepiej całej tej strony... Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt lip 06, 2007 11:22 am

Witaj na forum :)

Symek Jaa pisze:
żadnych odnośników w Rulebooku z SP nie mogę się doszukać.

Może za słabo szukasz - są to dość istotne zasady, więc w księdze zasad ( nawet okrojonej) muszą być - poszukaj w opisie zasad strzelania i różnych rodzajów broni tam powinno być :razz: .

Symek Jaa pisze:
co w Wyposażeniu oznacza stwierdzenie Ruch lub Strzał?

Jak sama nazwa wskazuje - albo się ruszasz, albo strzelasz :razz: .

Symek Jaa pisze:
Przebicie Pancerza?

Broń z tą cechą modyfikuje pancerz wroga o jeden w dół ( z +3 na +4 np. ) + ew. premia od siły ( za każdy punkt siły pow. 3 przeciwnik ma -1 do pancerza. Czyli jak strzelasz z muszkietu z 4 S i PP to przeciwnik ma -3 do pancerza czyli z ochrony +2 robi mu się +4 :D )

Edit - racja, mój błąd, już poprawione :razz: .
Ostatnio zmieniony pt lip 06, 2007 5:42 pm przez the czart, łącznie zmieniany 1 raz.
 
moozgowiec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: czw mar 29, 2007 12:34 pm

pt lip 06, 2007 2:35 pm

Chyba coś kolega z dużo mądrości pozjadał.

Przebicie to dodatkowe -1 do Sv.

Radze poczytac samemu RB.
 
Symek Jaa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:10 am

pt lip 06, 2007 7:46 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź, jednak cały czas mam pewne wątpliwości dotyczące tych zasad

1. kiedy ma miejsce Mistrzowskie Wykonanie?
2. czy wszystkie jednostki krasnoludów są wyposażone w zbroję z gromrilu?
3. co to jest Kamień Przysięgi? czy czytając AB dobrze rozumiem że w każdej bitwie musi być Postać posiadająca Kamień, oraz za każdym razem musi wyznaczyć Powierników Kamienia?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

PS. trochę poza tematem, ale czy są jeszcze jacyś gracze z Miasta Łodzi?
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

pt lip 06, 2007 8:14 pm

Symek Jaa pisze:
1. kiedy ma miejsce Mistrzowskie Wykonanie?


Mistrzowskie wykonanie ma miejsce tylko w wypadku muszkietu krasnoludzkiego, i dodaje ono +1 do rzutu na trafienie.

Symek Jaa pisze:
2. czy wszystkie jednostki krasnoludów są wyposażone w zbroję z gromrilu?


Nie, z regimentów tylko Ironbreakersi, a z Bohaterów to już jak który ma w punkcie "Wyposażenie" w liście armii. :)

Symek Jaa pisze:
3. co to jest Kamień Przysięgi? czy czytając AB dobrze rozumiem że w każdej bitwie musi być Postać posiadająca Kamień, oraz za każdym razem musi wyznaczyć Powierników Kamienia?


Niestety, źle zrozumiałeś ten fragment AB :razz: Kamień przysięgi można dokupić Królowi za +30 pkt, lub Tanowi za +20 pkt, i jest to zakup zupełnie nieobowiązkowy. Jednak jeśli już kupisz kamień przysięgi, to musisz wybrać powieników kamienia.

Mam nadzieję że niczego nie pokręciłem :razz:
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

[WHB]Czy warto zbierać dwarfy??

sob sie 25, 2007 12:37 pm

Nie wiem czy zbierać dwarfy. Czy są trudne w malowaniu? Jakie są ich mocne strony?
Proszę o nie nadużywanie wykrzykników i pytajników. Sprawdzaj posta w Wordzie - pokaże Ci większość błędów. Nie przesadzaj z emotikonkami - jedna wystarczy. Nie pisz też zdań samymi wielkimi literami.
Fingor
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

sob sie 25, 2007 2:07 pm

Statystyki masz w army bocku.. Jest on po polsku, a publikowanie jego treści na forum jest nielegalne. Armia defensywna, z silnymi machinami, i piechotą
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

sob sie 25, 2007 2:23 pm

Dzięki :lol:
 
Awatar użytkownika
Gimli7
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 13, 2007 10:03 pm

sob sie 25, 2007 10:42 pm

Ja miałem zbierac dwarfy , ale gdy zobaczyłem je u kolegi zmieniłem zdanie.Za małe figurki jak dla mnie i za częsta armia.Wybrałem Ogry bo są armią trudną a figurki są wręcz przecudne ;)
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz sie 26, 2007 1:46 am

Krasnoludy, choć ogólnie są mocne, wcale nie są samograjami, na mniejsze punkty dostają ostro po tyłku (ostatnio oberwałem 3 masakry od wood elfów, na eksperymentalnych rozpiskach). Figurki są trochę cięższe, niż inne (a w szczególności ogóry) do pomalowania, ale tragedii nie ma. Ja lubię lamentować, jak kiepsko mi malowanie idzie (choć podobno tak nie jest). Poza tym maja przyzwoitą liczbę plastików, boxy metalowych po 5. Mają świetny klimat (naprawdę ŚWIETNY! A na pewno lepszy od ciągłego zdobywania pożywienia ;)).
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

ndz sie 26, 2007 1:04 pm

Wszyscy mi polecają "Bitwę o przełęcz czaszki". Więc ją kupię.
 
Awatar użytkownika
Gimli7
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 13, 2007 10:03 pm

ndz sie 26, 2007 5:55 pm

Widać Fingor nie czytałeś army booka Ogrów.Wcale nie prawadą jest ,że Ogry tylko jedzą.Mają super klimat i historie.
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

ndz sie 26, 2007 6:31 pm

Krasnoludy, choć ogólnie są mocne, wcale nie są samograjami

<center> :help: </center>
Kto to samograj?
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz sie 26, 2007 7:58 pm

Samograj to armia tak mocna, że można nią wygrywać nawet z minimalnym wkładem myślenia. Wielu za takową uważa Bretonnię, "Prawdopodobnie Najbardziej Przegiętą Armię Na Świecie" (TM)
Krasnoludy raczej taką armią nie są. Są mocne, ale dalej można im ostro wkopać.

[OT][sarkazm mode on]Przepraszam, Gimli, za to tragiczne - i ironiczne, o zgrozo - stwierdzenie. Ogry rzeczywiście nie tylko jedzą. Robią jeszcze inne rzeczy - zdobywają pożywienie, przygotowują pożywienie i używają go do czarowania ;). Figurka Maneatera walczącego wałkiem, takie nazwy jak Rzeźnik, czy Irongut o niczym przecież nie świadczą :)[/ironia mode off]
Tak na serio - ok, mają niezłą historię. Jest całkiem spójna, nawet ciekawą. Ale IMO daleko jej do historii Imperium, Chaosu, elfów i Krasnoludów. Można było zrobić z nich coś ciekawszego, ale GW spieszyło się z wydaniem podręcznika. A co do klimatu - kto co lubi. Ja wolę walkę o honor, nie walkę o złoto i żarcie :)
I bardzo Cię proszę, jeśli dalej odczuwasz potrzebę podyskutowania ze mną - zrób to na PW :)[/OT]
 
Awatar użytkownika
Gimli7
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 13, 2007 10:03 pm

ndz sie 26, 2007 8:50 pm

Fingor ja do ciebie nic nie mam.Nawet stwierdze fakt ,że Cię lubię. :D
A co do krasi to i tak pewno będzie moja druga armia.
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

ndz sie 26, 2007 9:45 pm

Mam pytanko jakie farbki będę potrzebował do pomalowania krasnoludów i night goblinów?
 
Awatar użytkownika
Kajthek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 4:45 pm

wt sie 28, 2007 9:06 am

To zależy na jaki kolor chcesz ich pomalować :D




Mam pytanie co daje zasada zwiadowcy u strażników i jak to działa?
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

wt sie 28, 2007 2:45 pm

na taki jaki jest w instrukcji! :D
 
Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 3:26 pm

wt sie 28, 2007 8:56 pm

Jeżeli chodzi Ci o zestaw "Bitwa o Przełęcz Czaszki" to w instrukcji masz napisane wszystkie farbki. Do NG są to( z palety GW) : goblin green, chaos black, boltgun metal, bestial brown i to by było na tyle. Krasi nie pamiętam. Powinieneś wymyślić własną kolorystykę.
 
Awatar użytkownika
Kajthek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 4:45 pm

wt sie 28, 2007 9:09 pm

Plx! Respond! Co daje zasada zwiadowcy dla strażników i jak to działa??

A poza tym z czego najlepiej strażników stworzyć? Longbeardów, czy kuszników, czy wojaków...
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pt sie 31, 2007 12:34 pm

Kajthek pisze:
Plx! Respond! Co daje zasada zwiadowcy dla strażników i jak to działa??

Jednostka zwiadowców może być podczas rozstawiania armii położona w dowolnym miejscu na stole (wystawia się ich na samym końcu).
Jednak, jeśli jest to lokacja poza twoją strefą rozstawienia nie może być ustawiona w miejscu widocznym dla przeciwnika. Bohaterowie, skilmiszerzy i obsługi maszyn mają pole widzenia 180 stopni co sprawia, że trudno zwiadowców wystawić za plecami przeciwnika.
Najlepiej, więc ukryć ich w jakimś lesie lub za jakąś przeszkodą terenową.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem ;)
 
Awatar użytkownika
Kajthek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 27, 2007 4:45 pm

pt sie 31, 2007 12:56 pm

Dzięki. A czy mają ujemny modyfikator do ruchu w lesie?
 
Madej17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt sie 24, 2007 2:51 pm

pt sie 31, 2007 1:42 pm

Czy wart zbierać dwie armie?<br>
Myślę tu o Orc&Goblin i Dwarfy.
 
Awatar użytkownika
Mayer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 24, 2007 5:48 pm

pt sie 31, 2007 4:00 pm

Kajthek pisze:
A czy mają ujemny modyfikator do ruchu w lesie?


W zasadach o Zwiadowcach nic nie pisze na ten temat podejrzewam więc, że po tym względem podlegają takim zasadom jak reszta modeli.

Madej17 - według mnie na lepiej zebrac jedną większa armię choćby na te 1500pkt. niż bawić się w rozdrabnianie. chyba, że masz niewyczerpalne środki finansowe :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość