Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

Plany Rozpisek Bohaterów Niezależnych Wieloświata

czw sie 30, 2007 7:13 pm

Najciekawsze karty w Księdze Losu pisze:
1. Al-Ibrachil
2. Antralius
3. Bb’bray
4. Cętkołap
5. Falszeusz Krętosłów
6. Grzesznik
7. Jafet Pijawka
8. Jasność
9. Kseron
10. Mahlhevik Nawrócony
11. Maruda
12. Nimicri
13. Quimath
14. Sensei Belthomais
15. Strażnik Głazu Rui
16. Sythissal
17. Sytris Kosiarz Dusz
18. Tafeon
19. Tarnhem
20. Tastuo
21. Władca Serca Śmierci


Proponuję tutaj przenieść wszystkie zagadnienia źródłowe, techniczne a także przyszłe plany odnośnie rozpisywania BNów.

Aktualny "plan wydawniczy" wygląda następująco:
• Sytris „Kosiarz Dusz” z Celestii - I'Tidal rozpisane
• Czerwony Całun z Otchłani - Vitriol
• Jasność z Arkadii - ar0n rozpisane
• Daruth z Odległej Dziedziny - I'Tidal
• Generał Gehenny (aspekt) - I'Tidal
• Lotar Władca Kości - Renald
• Ysifel - ar0nrozpisane
• Killianthys - ar0n



PS - przy okazji otwieram ranking BNów Wielkiego Koła - proszę typować swojego ulubionego BNa wraz z krótkim uzasadnieniem.
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 10:55 pm przez I'Tidal, łącznie zmieniany 7 razy.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

czw sie 30, 2007 8:11 pm

W porządku, wszyscy nowi BN-i zostali dodani do listy w odpowiednimi temacie.
I'Tidal pisze:
Proponuję tutaj przenieść wszystkie zagadnienia źródłowe, techniczne a także przyszłe plany odnośnie rozpisywania BNów

Trochę już na taki podział za późno. Proponuję, aby w tym temacie umieszczać tylko plany dotyczące rozpisek, BN-ów „wolnych”, czyli takich, których można jeszcze rozpisać oraz bezpośrednie propozycje i rady dotyczące ich kwestii. Jeżeli o to Właśnie Ci chodziło, wybacz. Nie zrozumieliśmy się ;).
Dobrze byłoby, gdyby wszystko wyglądało tak, jak w odpowiedniku tego tematu, znajdującego się na sferach.
I'Tidal pisze:
przy okazji otwieram ranking BNów Wielkiego Koła - proszę typować swojego ulubionego BNa wraz z krótkim uzasadnieniem

Ja jako jeden z „tfurcuf” jednak wstrzymam się od głosu ;).

Edit: No i warto byłoby zaktualizować listę przyszłych prac, gdyż właśnie odstąpiłem ar0nowi Jasność.
Aha - zmieńmy nazwę tematu na więcej mówiącą. Na przykład „Plany Rozpisek Bohaterów Niezależnych Wieloświata”.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

czw sie 30, 2007 9:18 pm

Oprócz Jasności mam w planie rozpisać Ysifela (PD trumpet archon [11 KW w AD&D 2 ed.) oraz być może devę Killianthysa (ND deva [11 KW w AD&D].

Bohaterowie Ci z pewnością będą przypominać zwykłych niebian, choć nie wykluczam poziomów w klasie rycerz kielicha lub paladynie, a także potężniejszych itemków.

PS - jeśli chodzi o jasność mam pytanko - uważacie, że jej potęga powinna graniczyć z boską/epicką?
Czy powinienem się raczej ograniczyć do SW > 30?
 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

czw sie 30, 2007 9:26 pm

Osobiście uważam, że maksimum powinno zahaczać o dolną granicę epika, tzn. EPP równy mniej więcej 21, 23. W Sferach nie SW czy EPP jest ważne, tylko wiedza i wiara - co przekłada się na wyższy priorytet fabuły postaci nad jej mechanicznym dopakowaniem.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

czw sie 30, 2007 9:37 pm

Jasna sprawa, chodzi mi jednak o to, aby SW odpowiadało prawdziwym możliwościom i potędze dane Bna. Jak dla mnei jasność powinna być nieco mocniejsza niż zwyczajna królowa, choć bez poziomów w klasach, za to ze specjalnymi zdolnościami związanymi z wróżeniem i wieszczeniem.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

czw sie 30, 2007 9:45 pm

To może i ja się wtrącę.

Co do Jasności byłbym za dwiema możliwościami:
• Zrobić z niej Rozwiniętą Formicką Królową do jakiejś parzystej liczby, jednak nie do maksimum. Królowe Formitów na maksymalnym stopniu rozwoju to już elitarna gwardia Formickiego bóstwa.
• Obdarzyć ją poziomami Czarodzieja lub Zaklinacza z Atutami i Czarami kierunkowanymi ku pokojowi i handlowi.
I'Tidal pisze:
Osobiście uważam, że maksimum powinno zahaczać o dolną granicę epika, tzn. EPP równy mniej więcej 21, 23. W Sferach nie SW czy EPP jest ważne, tylko wiedza i wiara - co przekłada się na wyższy priorytet fabuły postaci nad jej mechanicznym dopakowaniem

Pamiętajmy również o tym, że gdzieś są jednak istoty, które tą granicę przekroczyły ;). Przykładów jest kilka.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

czw sie 30, 2007 10:02 pm

32-36 kw powinno wystarczyć, akurat na większy rozmiar.
A zwiększenie kw zwiększy też poziom czarującego, powiedzmy na 25, standardowa królowa rzuca czary jak 17 poziomowy zaklinacz

z Atutami i Czarami kierunkowanymi ku pokojowi i handlowi.

Coś się wymyśli :wink:
I jeszcze jakieś specjalne zdolności.
Na pewno wrzucę kilka atutow tworzenia itemków.

Pamiętajmy również o tym, że gdzieś są jednak istoty, które tą granicę przekroczyły Wink. Przykładów jest kilka.

Czy to jakaś aluzja? :razz:
 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

pt sie 31, 2007 7:04 pm

Zastanawiam się, czy w ogóle rozpisywać Generała Gehenny. Wg moich wstępnych obliczeń na podstawie materiałów dicefreakowskich GG miałby SW równe mnie więcej 60-80. Moim zdaniem nie ma sensu rozpisywanie kogoś takiego ponieważ po pierwsze mało komu taka rozpiska się przyda; pod drugie trudno napisać cokolwiek sensownego o postaci takiego kalibru. To trochę tak, jakby robić rozpiskę Asmodeusza - dla sportu owszem ale w końcu chyba nie o to nam chodzi. Jakie jest Wasze zdanie?
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pt sie 31, 2007 7:12 pm

I'Tidal pisze:
Zastanawiam się, czy w ogóle rozpisywać Generała Gehenny. Wg moich wstępnych obliczeń na podstawie materiałów dicefreakowskich GG miałby SW równe mnie więcej 60-80. Moim zdaniem nie ma sensu rozpisywanie kogoś takiego ponieważ po pierwsze mało komu taka rozpiska się przyda; pod drugie trudno napisać cokolwiek sensownego o postaci takiego kalibru. To trochę tak, jakby robić rozpiskę Asmodeusza - dla sportu owszem ale w końcu chyba nie o to nam chodzi. Jakie jest Wasze zdanie?

Ja również jestem temu przeciwny. Właściwie sam się zastanawiałem, co notka o tym, że Masz go rozpisać robiła w temacie ;). Zgadzam się, że postacie o tak ogromnej potędze nie powinny otrzymywać nieoficjalnej rozpiski, gdyż nie miałoby to sensu. Podsumowując – dajmy sobie spokój z BN-ami o porównywalnej mocy co prawdziwe bóstwa. Takie postacie to między innymi: Generał Gehenny, Kronos, Melif, Królowa Matka Dziedziczka, Królowie Burzy, Książe Mydianchlarus (do rozważenia) i inni.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pt sie 31, 2007 7:12 pm

Ja się zgadzam.

Jak już wartałoby rozpisać jego "aspekt", tak jak to uczyniono z Asmodeuszem i tak jak ja zrobiłem z Al-Ibrachilem. Epicki gość, ale da sie pokonać :wink:
 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

pt sie 31, 2007 7:43 pm

Ar0n pisze:
wartałoby rozpisać jego "aspekt"

Tak też zrobię.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pt sie 31, 2007 8:03 pm

Stanowcze nie, Panowie. Powtarzam: po co brać się za rozpisywanie czegoś, co ma już rozpiskę i to jeszcze zrobioną lepiej niż my wszyscy razem wzięci zdołalibyśmy zrobić? To naprawdę nie ma sensu. Dodatkowo nadmienię, że do posiadania Aspektów zdolne są jedynie byty takie jak Władcy Demonów, Arcydiabły, czy Bóstwa.
Ewentualnie, o co moglibyśmy się postarać, to jest to pozwolenie na przetłumaczenie rozpiski. Nic więcej.
 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

sob wrz 01, 2007 4:22 pm

Ha, już zacząłem rozpisywać aspekt Generała :wink:

Masz rację Renald, istnieje rozpiska GG na dicefreaks ale nie jest szczególnie dobra. Myślę, że aspekt Generała odnalazłby się w doborowym towarzystwie Al-Ibrachila czy Kserona - jego SW odpowiadałaby SW aspektu Asmodeusza z KPM, także nie widzę przeszkód w przygotowaniu rozpiski.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

sob wrz 01, 2007 6:33 pm

I'Tidal pisze:
Masz rację Renald, istnieje rozpiska GG na dicefreaks ale nie jest szczególnie dobra. Myślę, że aspekt Generała odnalazłby się w doborowym towarzystwie Al-Ibrachila czy Kserona - jego SW odpowiadałaby SW aspektu Asmodeusza z KPM, także nie widzę przeszkód w przygotowaniu rozpiski

Twoja wola. Oby tylko nie przybrało to formy rozpisywania aspektów wszystkiego, co tylko się porusza w Wieloświecie. Jak wspomniałem – Zrób tak jak Uważasz za stosowne, jednak dla mnie prawo do własnych aspektów powinny mieć jedynie istoty boskie, lub prawdziwi władcy planów a nie przywódcy społeczności czczonych jako Moce.
 
Awatar użytkownika
I'Tidal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr lip 05, 2006 10:32 pm

sob wrz 01, 2007 10:20 pm

Renald pisze:
Twoja wola. Oby tylko nie przybrało to formy rozpisywania aspektów wszystkiego, co tylko się porusza w Wieloświecie. Jak wspomniałem – Zrób tak jak Uważasz za stosowne, jednak dla mnie prawo do własnych aspektów powinny mieć jedynie istoty boskie, lub prawdziwi władcy planów a nie przywódcy społeczności czczonych jako Moce.

Wg Twojego zdania może ale wg zasad zawartych między innymi w Bóstwach i Półbogach aspekty posiadać mogą tylko bogowie. Kieruje się interpretacją Dicefreaks, wg której zarówno demoniczni lordowie jak i Władcy Dziewięciu mają swoje aspekty/awatary rozpisane w Księdze Plugawego Mroku. Wg tychże Dicefreaks także władcy yugolothów, jako trzeciej głównej rasy biesów, mają moce na tym samym poziomie co władcy baatezu i tanar'ri - na ich forum znajdują się materiały "aspekt:rozpisz-to-sam" umożliwające rozpisanie min: Charona, Mydianchlarusa, Generała Gehenny i Siedmiu Grzechów. Jednocześnie nie ma mowy o aspektach jakichkolwiek innych istot, także osobiście widzę moją wizję całkiem dobrze uargumentowaną.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

ndz wrz 02, 2007 10:28 am

Jak Chcesz. Sam nie ukrywam ciekawości, co z tego wszystkiego wyjdzie, choć jestem w pewnym sensie temu przeciwny. Chciałbym również przypomnieć, że w takim wypadku, praca powinna być (jeżeli chodzi o fabułę, wydarzenia i historię) jak najbardziej oficjalna. W takim razie życzę Ci powodzenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości