Zrodzony z fantastyki

 
Nidils
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 29, 2007 11:55 pm

Regeneracja

pt sie 31, 2007 8:29 pm

Witam!

Mam taki problem, bo kłócę się z kolegą. On twierdzi, że jak creatura mu zginie i ją zregeneruje to ona zostaje z enchantami. Ja natomiast twierdzę, że zostaję ona bez enchantów.

Drugie pytania to takie jak mam kartę [mtg=Regeneration]Regeneration[/mtg] to czy gdy zregeneruję creature to Enchant schodzi czy zostaję?

I ostatnie czy regeneracja działa jednorazowo czy można regenerować creaturę co kolejkę?
 
Awatar użytkownika
Mical
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: śr mar 14, 2007 5:57 pm

pt sie 31, 2007 8:45 pm

Wszystkie enchanty i w ogóle wszystko dołączone do zregenerowanego stwora pozostaje na nim.

Enchant więc zostaje.

Nie działa jednorazowo. Można co turę.
 
Awatar użytkownika
Terror XIII
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob cze 16, 2007 11:17 pm

pt wrz 07, 2007 10:33 pm

Kreatura ktora zostaje zregenerowana nie jest kladziona na cmentarz. Regeneracja to cos jakby ochrona przed obrazeniami. Jednym slowem, skoro nie trafia na grob to nic z niej nie spada. Wszystko na niej zostaje. Kolega ma racje. :)
 
Grzesiox
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 6:28 pm

sob wrz 08, 2007 2:33 am

Ale gdy walisz ją czarami cy cuś to nie da się jej regenerować, więc od potworów nie ginie ale od czarów już owszem.
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

sob wrz 08, 2007 8:51 am

Nie ma czegoś takiego, że po czarze nie można sie w ogóle zregenerować, chyba że wyraźnie tak pisze na karcie (np.[mtg=Terror]Terror[/mtg]). Jednak jest wiele czarów, po których można się zregenerować (np. zadające obrażenia - [mtg=Shock]Shock[/mtg] czy niszczalki jak [mtg=Rend_Flesh]Rend Flesh[/mtg], bez zdania "It can't be regenerated").
 
Grzesiox
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 6:28 pm

ndz wrz 09, 2007 10:07 pm

Po ability potwora też można? Skoro wali we mnie umiejętnościa np. podczas schodzenia ze stołu?
 
Lord Wiader
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 3:34 pm

pn wrz 10, 2007 7:44 am

Tak. To jakby ratuje critę przed wszelkiego rodzaju śmiercią chyba że na karcie, ktora ją niszczy jest napisane inaczej. Ja sobie to wyobrażam mniej więcej tak jak było to w X-Men Ostatni Bastion kiedy Wolverine szedł do Rudej a ona mu zdzierała skorę a ta skora mu w sekundę odrastała itd. Tak samo tu. Crita dostanie np. [mtg=Shock]Shock[/mtg]a (błyskawica taka) i się zwęgli ale zaraz jej poodrastają wszystkie rzeczy. :D
 
Grzesiox
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 6:28 pm

wt wrz 11, 2007 12:06 am

To w takim razie dobrze wiedzieć widocznie przegapiałem moemnt regena szkieleta i mortivora w MTGonline :D
 
Awatar użytkownika
Keliah
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 339
Rejestracja: pn lip 19, 2004 11:24 pm

wt wrz 11, 2007 7:29 am

Z obrażeniami ja to widzę tak - jest combat phase, krita obrywa X obrażeń. Obrażenia lądują na stos. Pod koniec combat phase przed rozdaniem obrażeń gracz używa regeneracji kirty i wszystkie obrażenia zostają zanegowane, proste.

A co do efektów instant kill, to po prostu wiadomo wszem i wobec, że efekt regeneracji im zapobiega [chyba, że inaczej napisano w opisie czaru] i już :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości