Zrodzony z fantastyki

 
LordFrey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 11, 2007 3:34 pm

Doradzcie co wybrać

pt sie 31, 2007 7:35 pm

mam zamiar kupić jakaś karciane, ale wybór jest ogromny i trudno, zastanawiam się nad następującymi tytułami może coś doradzicie:

- A Game of Thrones CCG (opinie ludzi podobno super wciągające oraz grywalne)
- Anachronism (wycofane z produkcji gra planszowa karciana grałem raz, ale czy warto kupić)
- Aniołowie (polski fajny twór)
- Battlestar Galactica (jestem fanem tego serialu )
- Call of Cthulhu CCG (moje klimaty)
- Eve: The Second Genesis (drogi wygląda ciekawie...)
- Legend of the Five Rings CCG (z systemem RPG mi sie skojarzyło)
- World of Warcraft TCG (dość nowe, ale czy warto?)

więc jak może graliście w jakiś z tych egzotycznych tytułów i jak się to je oceniacie? albo co słyszeliście o danym tytule. Niestety nie mam kasy sprawdzić każdego tytułu, więc muszę coś wybrać, ale chciałbym nie strzelać w ciemno.
Raczej wielkich wymogów nie mam, nie chce żadnych pojedynków decków, ani czegoś co moge pograć na turniejach. wolę coś kameralnego, z dobrym, klimatem i co mi sie nie znudzi, a po 2-3 miesiącach "powie do mnie" dobry zakup i może zachęci mnie do kontynuowania zabawy.
 
Awatar użytkownika
1samcio1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 06, 2006 5:18 pm

pt sie 31, 2007 7:50 pm

No cóż. Moim zdaniem jeśli piszesz coś takiego :
LordFrey pisze:
Wolę coś kameralnego, z dobrym, klimatem i co mi sie nie znudzi, a po 2-3 miesiącach "powie do mnie" dobry zakup i może zachęci mnie do kontynuowania zabawy.

Twoim wyborem powinna być najbardziej znana gra karciana na świecie: Magic: the Gathering. Może i scena turniejowa w Polsce jest"nieco" cofnięta w stosunku do np. USA, ale na pewno kupując jakąś kolekcje kart na allegro z kumplami będziecie mogli sobie grać bardzo przyjemnie w domu nie używając żadnego konkretnego formatu :)

W moim odczuciu, powinieneś rozpatrzeć jeszcze zakup kart do WoW`a. Młoda ale jakże dynamicznie rozwijająca się karcianka. Znajdziesz do niej na prawdę sporo graczy jak i polskie forum poświęcając chwilkę na szperanie w googlach.

Nie wymieniłeś tutaj jeszcze 2 wartych uwagi tytułów:
Veto oraz LOTRa.
Veto- Polska gra karciana wydawana przez Wydawnictwo Imperium z Krakowa. Doczekała się 2 edycji, prężnie goni liderów takich jak Mtg czy WoW.
LOTR- Filmowa gra, karty po polsku jak i po angielsku. Mam kilku znajomych którzy od paru lat bawią się wspaniale spędzając wspólne wieczory na graniu w tą karciankę.

Ale i tak, jest to twoja decyzja, ja skłaniał bym się ku Mtg (na prawdę przeogromne zasoby kart w naszym kraju i na całym świecie) bądź WoW`owi- Dynamicznie rozwijająca się i znajdująca coraz szersze grono fanów w naszym malutkim kraju gra.
 
Nukereal

pt sie 31, 2007 9:15 pm

Ja osobiście polecałbym:
-LoTR- co prawda umarła, nie ma już nowych dodatków, ale akurat klimatu trudno jej odmówic
-WoW:TCG- takie ulepszone MTG. Chyba tutaj to faworyt.
-MtG- praktycznie każdy blok ma inny klimat. Techniczny świat Mirrodin, wyniszczona Dominaria z Time Spiral, bajkowy Lorwyn, lub Planeta-Miasto Ravnica rządzona przez wielkie gildie.
Skłaniałbym się między WoW a MtG. Ale to już twój wybór :D .
 
LordFrey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 11, 2007 3:34 pm

pt sie 31, 2007 11:48 pm

Celowo nie wymieniłem Mtg do którego mam troche kart, ale jakoś nie mam ochoty w to grac. Chociaz u siebie w miescie mam kilku graczy, to jednak zdecydowanie nie. Do mtg trzeba miec duzo kasy zeby poczuć zbawę, torche nie dla mnie.

Lotr też nie, słyszałem troche, uczyłem się grać nawet, ale jakoś nie podpadło mi do gustu.

Veto nie znam może, skoro ciekawe.

dzięki za wskazówki, a co powiecie na temat:
Game of Thrones
i Call of Cthulhu
podobno dwie niezłe gry

PS: Proszę skoncentrować się na grach, które podałem inne raczej mnie nie interesują (dlatego podałem te tytuły ;)

ok czekam może ktoś inny doradzi.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

sob wrz 01, 2007 12:45 am

Polecalbym Veto i Gre o Tron jezeli chcesz sobie zlozyc decki i grac z kumplami. Legende i WoWa jesli chcesz mocno zainwestowac w karty :]
Pozostalych bym nie polecal ;)

Odezwij sie na priv - PW lub gg jakbys chcial wiecej szczegolow.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

sob wrz 01, 2007 10:30 pm

A ja na przekór wszystkim polecił bym EVE The Second Genesis, oczywiście z małymi zastrzeżeniami. Gra nie należy do prostych, wytłumaczenie komuś o co biega nawet jeśli kiedyś zetknął się z jakimś prostymi systemami karcianymi zajmuje trochę więcej czasu (czasami nawet 1/2h :) ), więc jak lubisz gry w których dużo się dzieje i trzeba opanować wzrokiem trochę większą powierzchnię stołu to jest to gra dla Ciebie. Nie wiem też co oznacza stwierdzenie "drogi", być może zasugerowałeś się ceną starter decku, trzeba jednak pamiętać, że tam są dwie talie startowe. Teraz zresztą wyszedł nowy dodatek z piratami i można kupić samodzielne talie startowe (tzn. pojedynczo a nie parami).

Battlestar Glactica umarł zanim się rozkręcił na dobre, karcianka nie była zła, ale firma straciła licencje. Z drugiej strony karcianka jakoś bardzo rewelacyjna też nie była, ale dla fanów serialu w sam raz.

Jeszcze mi się coś przypomniało odnośnie EVE spróbuj zobaczyć jak wygląda ta gra tutaj
 
Awatar użytkownika
Sinisterpiotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 01, 2007 6:29 pm

czw wrz 06, 2007 11:49 am

Polecam ci Coc Gra już może nie jest kolekcjonerska ale co roku mają wychodzić rozszeżenia do niejwięc gra jeszcze istnieje gra się w nią przyjemnie (jak wiesz chodzi o wygrywanie opowieści),Polecam ale chyna jeszcze sam zainwestuje w magic'ata gra nigdy nie umrze:] 8)
 
LordFrey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 11, 2007 3:34 pm

czw wrz 06, 2007 2:40 pm

Crone właśnie o to chodzi, że w EVE już za niewielkie pieniądze moge pograć ze znajomym. Jak znajde chwile czasu przejdę tutorial i może mi się spodoba. Bo faktycznie może to być ciekawa gra.

Co do CoC? To jesli myślisz o Call of Cthulhu to jest to gra kolekcjonerska. Dla mnie Mtg umarło dawno temu, a jesli nie to każda kolejna edycja to kolejny gwóźdź do trumny tej gry. Mtg w moim odczuciu się wypaliło i jest po prostu podłączone do super mocnego respiratora wizarda.
 
Awatar użytkownika
[rollerboys]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 21, 2007 4:33 pm

jak to co

pn wrz 17, 2007 10:19 pm

witam to może LoTR no i Thorgal :spoko: polecam gram już 5 miesięcy i turnieje zaliczam :mrgreen: spoko zabawa polecam 8) gra może prosta, ale jak pograsz, to interpretacja polskiego słowa zaczyna być naprawde ciekawa :razz:
 
LordFrey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 11, 2007 3:34 pm

pt wrz 28, 2007 8:32 pm

Po wielu przemyśleniach, opiniach, komentarzach i także kalkulacji portfela ;)

Podjąłem ryzykownego wybory i zdecydowałem się na CoC. Różne są opinie o tej karciance - bardzo skrajne. Bardzo lubie klimat mitów i mam nadzieje, ze w karciance troche ich będzie i jesli tak to bedzie dobry zakup.

Czekam na przesyłkę...
 
Awatar użytkownika
[rollerboys]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 21, 2007 4:33 pm

Call of Cthulhu

pt wrz 28, 2007 10:12 pm

LordFrey pisze:
Po wielu przemyśleniach, opiniach, komentarzach i także kalkulacji portfela ;)

Podjąłem ryzykownego wybory i zdecydowałem się na CoC.


Call of Cthulhu :papieros: oby było warto i oby było z kim grać :spoko: pozdro
 
LordFrey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 11, 2007 3:34 pm

ndz wrz 30, 2007 12:34 am

No i otworzyłem ...

Na razie wiele powiedzieć nie mogę, ale pierwsze wrażenie łał!!

Grafiki na kartach genialne, nazwy też niezłe ogólnie czuje się ten klimat. Dla mnie jest to super. Karty ze startera sa naprawdę kiepskie, a losowe karty hmm... ciężko ocenić.

Sama mechanika gry moze być. zobaczę w praktyce, ale wydaje mi sie że to dobry zakup. Wydaje mi się, ze kraty jakie trafiłem za dodatkowe sa przeciętne, ale chyba wystarcza do gry, najwyżej sie drzuci kiedyś z kilka boosterów.

PS: Udało mi się trafić Carter'a :D mojego ulubionego bohatera z mitologii - po prostu luck.
 
MIKI1011
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 25, 2008 4:10 pm

;p;p

pn sie 25, 2008 4:17 pm

Ej czy nie wiecie moze czy sa jakies sklepy w londynie z protwektorami i duel masters...? PLX piszcie na nr gg:6528413
 
Awatar użytkownika
Cahir7
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw paź 20, 2005 10:46 pm

pt wrz 05, 2008 12:09 pm

http://www.cthulhu.yoyo.pl/index.php
temat o karciance CoC ccg kilka postów niżej .
Niemniej cieszy mnie twój wybór LordzieFrey i zapraszam na nasze ogólnopolskie forum( link powyżej), tam znajdziesz dalsze wskazówki postępowania 8) Niech gwiazdy....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości