Zrodzony z fantastyki

 
barthas00
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 4:27 pm

[1ed] czary i exp

sob wrz 01, 2007 11:40 pm

Jestem nowym MG, to początek mojej przygody z prowadzeniem RPG i mam mały problem. Otóż nie zrozumiałem rzucania czarów. W opisie czaru jest napisane że rzuca się go X akcji. Ale skoro akcji a nie tur to oznacza że jak rzuca sie na przykład 2 akcje to sie 2 razy rzuca test?

A pytanie do PDków mam takie: Jak zrobić aby bohaterowie nie awansowali zbyt szybko, sądzę że po 5sesjach są w stanie posiadać jakąs umiejętność na 5 poziomie. No tak mi sie bynajmniej wydaje
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

:)

ndz wrz 02, 2007 1:23 pm

Konnichiwa.

Witam w wspaniałym świecie L5R i na naszym forum.

Z rzucaniem czarów czy przywołań kami masz rację. W regułach jest trochę mydlenia oczu. Grając w pierwszą edycję zawsze uważałem, że rzuca się tylko raz za czar. Akcje poprzednie to przeczytanie zwoju z czarem i odpowiednie wołanie oraz gestykulowanie. Za czytanie, wołanie oraz gestykulowanie nie robiłem żadnych prób. Oczywiście, jak shugenja oberwał to inna sprawa, ale w drugiej i trzeciej edycji jest tylko jeden rzut.

Co do przyznawania PD jest już założony temat tutaj.
[t]GM Survival Guide[/t] proponuje na początek dawanie 1-3 PD. Moim zdaniem to na początek dobre jest jakieś 2 lub 3 PD. Dodaj dodatkowe PD za dobrą grę. Odejmij za superpasywne spanie lub przeszkadzanie. Umiejętność na poziomie 5 po 5 sesjach jest bardzo wysoka. Ale jak gracz inwestuje tylko w tą umiejętość..... to jest też ciężko aby zdobyć odpowiedniego nauczyciela lub mistrza.

Matane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości