Zrodzony z fantastyki

 
Nidils
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 29, 2007 11:55 pm

Tokeny - kilka pytań

pn wrz 03, 2007 10:44 pm

Mam kilka pytań.

1. Czy token liczy się jako creatura i robiąc go nie mogę mieć więcej niż 7?

2. Czy jeśli muszę discardować karty to mogę wyrzucić tokena ze stołu?

3. Jeśli jakaś zdolność creatury przeciwnika zrobi -1/-1 na jedną turę i moja creatura będzie miała 0/0 to schodzi?
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

pn wrz 03, 2007 11:11 pm

1. Token w większości przypadków liczy się jako token (jeśli jest napisane na karcie wprowadzającej tokena do gry "creature token"), ale nie ma żadnego limitu creatur, których możesz mieć na stole. (7 to limit kart w ręce)

2. Nie. Discard to wyrzucenie karty z ręki na grób. Nie możesz zamiast tego usuwać jakiekolwiek karty z gry.

3. Tak, schodzi.

Sugeruję zapoznać się z podstawowymi zasadami gry, bo widzę, że jeszcze wiele rzeczy Ci się mota :)
 
Nidils
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 29, 2007 11:55 pm

wt wrz 04, 2007 3:29 pm

IronMan_ pisze:
1. Token w większości przypadków liczy się jako token (jeśli jest napisane na karcie wprowadzającej tokena do gry "creature token"), ale nie ma żadnego limitu creatur, których możesz mieć na stole. (7 to limit kart w ręce)

2. Nie. Discard to wyrzucenie karty z ręki na grób. Nie możesz zamiast tego usuwać jakiekolwiek karty z gry.

3. Tak, schodzi.

Sugeruję zapoznać się z podstawowymi zasadami gry, bo widzę, że jeszcze wiele rzeczy Ci się mota :)


Tak właśnie zrobię, bo bazowałem na danych kolegi, który zapoznał mnie z grą i widzę niektóre rzeczy po przekręcał. Dzięki za pomoc.
 
serinox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 21, 2007 1:41 pm

wt wrz 04, 2007 3:34 pm

Ale czy każdy gracz może mieć tylko 7 kreatur czy ile chce ? Bo kolega(bardziej doświadczony gracz)twierdził ze można mieć tylko 7 ?
 
alan619
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: wt sty 16, 2007 9:30 pm

wt wrz 04, 2007 3:42 pm

kazdy gracz moze miec dowolna ilosc kritow na polu. zaden permanent nie ma ograniczenia co do ilosci na stole a jedynym ogranicznikiem w tym przypadku to wielkosc stolu :D
 
Nidils
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 29, 2007 11:55 pm

sob wrz 08, 2007 11:48 pm

Dzięki za odpowiedzi. Teraz zadam jeszcze jedno pytanko, bo nie chcę śmiecić i zakładać nowego tematu. A więc kolega próbuje mi wmówić, że counter spell działa też na enchanty. Dla mnie to nie normalne, ale pytam się jak jest naprawdę?
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

ndz wrz 09, 2007 12:09 am

Muszę przyznać rację koledze :P
spell to każda karta zagrywana do gry (nawet creatura), więc enchantment też jest spellem
 
Nidils
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 29, 2007 11:55 pm

ndz wrz 09, 2007 12:31 am

IronMan_ pisze:
Muszę przyznać rację koledze :P
spell to każda karta zagrywana do gry (nawet creatura), więc enchantment też jest spellem


To czym się różni Counter creature spell od counter spell? Bo to jakieś dziwne jest. Czyli counterem może mi nawet landa do grobu?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz wrz 09, 2007 4:05 am

Spell to jest jakakolwiek karta, bądź kopia karty, która jest na stosie.
Landy nie używają stosu.
Specyficzne countery tylko ograniczają co można skontrować np. [mtg=Remove_soul]Remove soul[/mtg], [mtg=annul]annul[/mtg], [mtg=Envelop]Envelop[/mtg], [mtg=Muddle_the_Mixture]Muddle the Mixture[/mtg] czy "niebieski" ability [mtg=Teferi\%27s_Care]Teferi's Care[/mtg], w odróżnieniu od uniwersalnego [mtg=Cancel]Cancel[/mtg].

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości