Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 FR] Baldur's Gate

ndz wrz 02, 2007 8:26 pm

Hej, wy tam. Nie chcemy tu kłopotów. Wyglądacie na takich, co to pewnie ich wyrzucalî z każdego baru w mieście. Jeżeli będziecie się stawiać to zrobimy to samo. A poza tym, witamy serdecznie. Czym mogę służyć?


Komantarze
 
Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2296
Rejestracja: pt maja 11, 2007 4:07 pm

ndz wrz 02, 2007 10:45 pm

I jest mój post :) .
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

ndz wrz 02, 2007 10:54 pm

Zaraz ja dam posta braciszku :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn wrz 03, 2007 9:22 pm

Zmodyfikowałem założenia gry:
Po tygodniu niepostowania postać ginie w niewyjasnionych okolicznościach, nie ma odwołań, ale są usprawiedliwienia.
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

pn wrz 03, 2007 10:33 pm

kiedy dasz posta :P chyba wszyscy odpisali xD
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

wt wrz 04, 2007 12:04 am

Dream, jestem pod wrażeniem. To jest idealny pomysł 8)
Red też tak musi zrobić ;]
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

wt wrz 04, 2007 7:34 am

Asmy nie odpisał :twisted:
Na Niego czekamy
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

wt wrz 04, 2007 4:29 pm

dreamwalker pisze:
Zmodyfikowałem założenia gry:
Po tygodniu niepostowania postać ginie w niewyjasnionych okolicznościach, nie ma odwołań, ale są usprawiedliwienia.


Ja bym zrobił tak:
2 dni: jeśli gracz nie odpisuje to stoi w miejscu
7 dni: jeśli przez ten czas gracz nie odpisuje to ginie

sorki, ale raczej na takim etapie sesji nie chce się czekać 7 dni aż ktoś wyleci by MG dał posta :P to moim zdaniem zwiększy tempo

PS. Dream i tak wszystko na razie sprowadza się do jednego to weź odpisz :P
PS2. Czy ktoś wie gdzie ostatni gracz zaginął?
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

wt wrz 04, 2007 4:57 pm

Popieram przedmówcę. Tydzień oczekiwania na nieobecnego gracza może być, ale lepiej, by reszta drużyna nie przeczekiwała całego tego czasu, lecz dana postać po prostu nic by nie robiła/kontrolę nad nią przejmowałby MG. Szczególnie tyczy się to chwili obecnej - z doświadczenia wiem, że przestoje na starcie to samobójstwo dla sesji :shock:.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 05, 2007 9:43 am

OK, najwyżej później się z powrotem zwiększy ilość dni.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 05, 2007 12:15 pm

Mam prośbę do graczy:
Wszelkie prywatne pytania/wątpliwości/uaktualnienia kart postaci/whatever proszę pisać na gg albo mejla (dreamwalker[at]o2.pl), a nie na PW.
W temacie mejla proszę napisać: [BG][twoj nick] - Temat, na przykład: "[BG]Dreamwalker - MG gada do siebie".
Dostałem mejle z postaciami sam nie wiem od kogo, teraz już co prawda pokojarzyłem, ale wcześniej miałem problem.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pt wrz 07, 2007 9:19 pm

Co sądzicie o mojej decyzji o kradzieży klejnotu?
Z punktu widzenia znajomości baldura nie było to mądre, ale staram się grać jakbym go nie znał i odgrywać moją postać, a ona z pewnością nie oparla by się pokusie :razz:
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

pt wrz 07, 2007 9:52 pm

Ar0n gdybym z wami był to bym Cię niezauważalnie dźgną rękojeścią miecza pomiędzy żebra :)
Ale na szczęście idę inną drogą niż wy więc nie za bardzo miałem jak to zrobić :P
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

pt wrz 07, 2007 10:54 pm

Właściwie jeżeli jesteś dobry (a jesteś?), to imho był to błąd, przecież Phylida to nasza przyjaciółka i trochę głupio ją okradać, ale jeżeli jesteś neutralny to sądzę, że śmiało mogłeś to zrobić.
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

pt wrz 07, 2007 10:59 pm

Ar0n pisze:
Co sądzicie o mojej decyzji o kradzieży klejnotu?
Z punktu widzenia znajomości baldura nie było to mądre, ale staram się grać jakbym go nie znał i odgrywać moją postać, a ona z pewnością nie oparla by się pokusie :razz:


Złodziej to złodziej - nie rozmyśla przed każdą kradzieżą, czy to co robi jest dobre, czy też złe (choć odgrywanie dobrze wychowanego złodzieja dręczonymi przez własne sumienie to też frajda ;)).

Fabularnie rzecz ujmując, jesteśmy przyjaciółmi od wielu lat, więc powinniśmy wiedzieć, że twoja postać ma lepkie ręce i często bez zastanowienia wtyka palce gdzie nie trzeba. Jeśli Phylida się zorientuje, to możemy zinterpretować to po prostu jako kolejny wybryk kolegi łobuza ;-). "Znowu kradniesz paskudo jedna! Oddaj klejnot i trzymaj ręce w kieszeni przez resztę dnia. O, o, właśnie tak!". :-P
 
Awatar użytkownika
Asmy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:17 pm

pt wrz 07, 2007 11:08 pm

Złodziej to złodziej - nie rozmyśla przed każdą kradzieżą, czy to co robi jest dobre, czy też złe (choć odgrywanie dobrze wychowanego złodzieja dręczonymi przez swe własne sumienie to też frajda Wink).


Nie każdy złodziej to kleptoman i raczej rozmyśla przed kradzieżą. Ale tutaj postać Ar0na pomyślała, po prostu wydaje się dziwne mnie, że zechciał on okraść dobrą znajomą, no ale nie znam przecież tak dobrze jego postaci jak on sam i skoro twierdzi, że nie potrafiłaby się powstrzymać, to pewnie ma rację. Tylko jeżeli złodziej ten kradnie za każdym razem gdy widzi jakiś cenny przedmiot, to jakim cudem nie został jeszcze wywalony z Candlekeep? Prawa tam obowiązujące są raczej dosyć surowe.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pt wrz 07, 2007 11:31 pm

Jestem neutralny :razz:

A najlepsze wytłumaczenie już dałem - moja postać jest dosyć spontaniczna i robi to co jej przyjdzie na myśl :wink:
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

pt wrz 07, 2007 11:37 pm

Asmy pisze:
Nie każdy złodziej to kleptoman i raczej rozmyśla przed kradzieżą.


Nie chodziło mi o "taktyczne" przemyślenia odnośnie okoliczności łagodzących, potencjalnych konsekwencji etc., tylko o podejście do kradzieży (tzn. czy to jest dobre, czy też złe) ;-).

Z tego jednego przypadku można wywnioskować, że postać Ar0na przejawia objawy kleptomanii - skoro chce odgrywać taką postać, to jego sprawa (drużyna zapewne będzie to tolerować i wyciągać go z kłopotów póki zachowa pewną granicę - okradzenie np. Goriona, bądź członka drużyny klasyfikuje się już jako przegięcie :-P).

Asmy pisze:
Tylko jeżeli złodziej ten kradnie za każdym razem gdy widzi jakiś cenny przedmiot, to jakim cudem nie został jeszcze wywalony z Candlekeep? Prawa tam obowiązujące są raczej dosyć surowe.


Można znaleźć wiele mniej lub bardziej przekonujących powodów. Łut szczęścia, mocne "plecy", powstrzymywanie się przed kradzieżami w samej twierdzy, akceptacja kradzieży w obrębie grona zaprzyjaźnionych mnichów i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej... Takiej Imoen jakoś udało się przetrwać (choć zapewne nie przeprowadzała tak "nachalnych" kradzieży :-P).



W każdym razie kłócenie się o takie rzeczy nie ma dla mnie najmniejszego sensu (udowodnimy, że taka postać nie mogła przetrwać w Candelkeep i co dalej :-P...?). Zamiast tego lepiej fabularnie upomnieć Elganisa w grze (np. zbesztać go; dać mu po łapach; przyłożyć trzonkiem topora w tył głowy; wrzucić do studni etc. - każda postać odbierze tą kradzież na swój sposób). Ja w każdym razie oponuję za przyjacielskim zrozumieniem, prowadzącym do lekkiej, acz stanowczej krytyki postępowań niziołka :-P.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt wrz 07, 2007 11:52 pm

Przepraszam za niedoprecyzowanie, ale Dreppin nie oddał Wam księgi.
Proszę zmienić swoje posty.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

sob wrz 08, 2007 12:11 am

Ej no ludziska, ten gość to nie kleptoman, po prostu postępuje niezwykle spontanicznie :razz:

Wpadł nagle na taki pomysł, szczególnie że Phyldia i tak by to zaraz zgubiła, nadto nie raz ganiał po całej fortecy by coś znaleźć dla niej za darmo. Usprawiedliwił wiec sam siebie w pewien sposób.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

sob wrz 08, 2007 5:45 pm

Sorka za posta pod postem, ale pozostaje mi zapytać Sieraka po co ten galop :P
Swoją droga czasem Hull dawał 20 sztuk złota zamiast 2 więc powinieneś wykonać test charyzmy (ale St pewnei koło 20, bo to się działo bardzo rzadko).
Dziekuję za uwagę.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

ndz wrz 09, 2007 4:50 pm

Psst, jeśli chcecie kraść, to na piętrze gospody Winthropa powinien się znaleźć szafir gwiaździsty :lol:. Poza tym z ciekawszych rzeczy Phlydii można ściągnąć złoty naszyjnik, a Gorionowi list od Pana E. :razz:.

Edit: Oo, MG wyprzedza trochę fakty, ale też to chciałem później powiedzieć.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2007 7:20 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

ndz wrz 09, 2007 5:16 pm

A diament jest w dziupli drzewa na łące za Candlekeep
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn wrz 10, 2007 8:02 pm

Kiedy pan odpowiedzialny za pisanie dziennika wreszcie zacznie go pisać?
 
Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2296
Rejestracja: pt maja 11, 2007 4:07 pm

pn wrz 10, 2007 8:39 pm

To nie ja chyba, no nie? Ja mówiłem o ile pamiętam, że nie mam czasu na dziennik :P . Żeby nie było, że leń to po prostu mam na głowie pięć sesji plus jedną swoją i najzwyczajniej w świecie nie wyrobię się z pisaniem dziennika, szczególnie że w tym roku jestem w klasie maturalnej i będę musiał się od czasu do czasu przyłożyć do nauki.
 
Awatar użytkownika
Velo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 7:07 pm

wt wrz 11, 2007 11:08 pm

Nie przypominam sobie, byś o tym wspominał. Ja bardzo chciałem się tym zająć, ale skoro nie było odpowiedzi, to uznałem, że chcesz to robić sam. Teraz zaangażowałem się w jeszcze dwie sesje na innym forum i na dziennik też czasu nie mam :?...
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

wt wrz 11, 2007 11:11 pm

No cóż, w takim razie szukam kolejnego chętnego.
Napisałbyś wreszcie posta Velo
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 12, 2007 8:17 am

Asmy, wstawiłeś posta w trzech egzemplarzach, usuń dwa z nich,
Velo, odezwij się wreszcie, razem z Elganisem walczysz ze szczurami.
 
Awatar użytkownika
Matheous
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr lip 11, 2007 6:23 pm

czw wrz 13, 2007 7:09 pm

Dream, w którym dziale chciałbyś założyć temat z dziennikiem? No i - czy to naprawdę konieczne?... Jeśli ktoś zapomni o jakimś subqueście, jego problem, nie musimy iść zgodnie z BGowym storyline(zresztą, MG, chyba nie zamierzasz się sztywniuteńko trzymać wydarzeń z gry?) i w ogóle.

A nawiasem, czy w kwaterach kapłanów czeka jakaś brzytwa(ang. Shank)? :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn wrz 24, 2007 1:56 pm

Natknąłem się na niespodzieawny problem
Tak ostatnio sobie policzyłem, że gdyby expa rozdawać wg podręcznika mistrza podziemi, albo tak jak w baldurze, druzyna skończyła by bg1 na poziomie ponad 20.
Z tej przyczyny apeluję o nieprzywiązywanie się nadmierne do liczby posiadanych pedeków, bo może ona ulec zmianie.
Będę musiał po prostu przejrzeć wszystkie questy, ustalić wstępnie ilu spotkacie jakich przeciwników i na podstawie tego opracuję system przydzielania doświadczenia.
System ten będzie również obowiązywał dla teamu 2, jako że oba teamy muszą mieć mniej więcej równe poziomy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości