Zrodzony z fantastyki

 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

Monkey Grip a broń dwuręczna

ndz wrz 09, 2007 10:00 pm

Atut Monkey Grip pozwala nam walczyć bronią, którą normalnie musielibyśmy trzymać oburącz, trzymając ją tylko w jednej ręce (za to mamy oczywiście odpowiednią karę)

Moje pytanie brzmi: Czy mając ten atut mogę walczyć oburącz bronią, która jest o dwie kategorie rozmiaru większa ode mnie?
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

ndz wrz 09, 2007 10:32 pm

Wolwerin pisze:
Moje pytanie brzmi: Czy mając ten atut mogę walczyć oburącz bronią, która jest o dwie kategorie rozmiaru większa ode mnie?


Nie
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

ndz wrz 09, 2007 10:40 pm

Nie

Czy jest w takim razie jakiś sposób aby uzyskać taki efekt?
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

pn wrz 10, 2007 2:27 pm

Nie jestem pewien, ale istnieje poprawiony żelazny chwyt (monkey grip) przy którym używasz broni bez kar i chyba(!) umożliwiała korzystanie z broni o 2 rozmiary większe, chociaż wydaje się to fizycznie niemożliwe. Możesz też rzucić na siebie jakieś czary powiększające :) i trwałość lub użyć cudu lub życzenia. (gigantyczny niziołek O_o)
 
Awatar użytkownika
kamil261
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 5:59 pm

pn wrz 10, 2007 3:45 pm

Normalnie uzywa się broni o rozmiar większej( jak np. Wielki miecz ). Z atutem Monkey grip mozna używać Wielkiego miecza rozmiar większego - Huge chyba tak?
Nie jest to napisane przy opisie atutu w "miecz i pięść" ale w Complete Warrior tak
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pn wrz 10, 2007 6:35 pm

Normalnie uzywa się broni o rozmiar większej( jak np. Wielki miecz ). Z atutem Monkey grip mozna używać Wielkiego miecza rozmiar większego - Huge chyba tak?
Nie jest to napisane przy opisie atutu w "miecz i pięść" ale w Complete Warrior tak


Czyli rozumiem, że mogę używać oburącz broni dwa rozmiary większej ode mnie?
Problem polega na tym że czytam opis tego atutu i czytam i widzę, że coś jest tam na ten tema napisane ale nie mogę tego rozszyfrować. Także byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś rzucił na tę sprawę trochę światła bo widzę, że przedmówcy nie zgadzają się ze sobą.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn wrz 10, 2007 6:52 pm

Już wyjaśniam :D

Atut ten pozwala używać broni o jeden rozmiar większej niż normalnie możemy uzywać.
Czyli jeśli mamy dwureczną broń dla istoty średniej to z Monkey Grip mozemy uzywać jej jak broni jednoręcznej.
Mozemy też używać dwuręcznej broni dla istot dużych ale tylko oburącz.
Czyli mozemy posługiwac się dwurecznym toporem (dla człowieka) w głównej ręce.
Lekką broń traktujemy jak lekką, dużą jednoręczną broń traktujemy jak jednoręczną, dużą dwuręczną traktujemy jak dwuręczną.
Długi Miecz dla dużej istoty jest dwuręczny dla istoty sredniej, ale dzięki atutowi my traktujemy go jako jednoręczny.

Są tez zastrzeżenia : nie mozemy mieć dużej broni w drugorzednej ręce oraz nie możemy używać tego atutu z Double Weapon

Na pocieszenie dodam, że można dzięki atutowi Oversized Two Weapon Fighting mozna obejśc niektóre zastrzeżenia :D Jak - a to już inna historia. :D :D
 
Awatar użytkownika
Imrael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 07, 2007 8:27 pm

czw lis 22, 2007 12:29 pm

My tu gadu gadu a kisiel stygnie. :P Ale do rzeczy. W którymś podręczniku widziałem feat, który pozwalał na walkę bronią o 2 rozmiary większą. Nie był to feat epicki, a pamiętam, że wymagał między innymi 23 siły i Monkey Grip'a. Ostatnio próbowałem odszukać tego feata... i nic. Lipa! Pamiętam, że był nawet obrazek do niego, na którym byłą Lidda (niziołek łotrzyk z podręcznika gracza), która trzymała topór 2 razy większy od niej i zdaję się, że chyba nawet w coś uderzała, bodajże w tarczę jeśli dobrze pamiętam. Czy znacie ten atut? Bo nie pamiętam jego nazwy, a bardzo chciałbym go odszukać...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości