Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

[DnD FR/Eberron 3.5]- Tajemnica Kolekcjonera

ndz wrz 09, 2007 1:19 pm

Witam i zachęcam do lektury.

Znajomosc swiata nie jest wymagana, choc mile widziana. Wszystko się wyjasni, sam jestem na drodze do głębokiego zrozumienia tego świata.

Zapraszam do udziału w przygodzie która może stac się wręcz epicką, jeżeli graczom starczy wytrwałosci i determinacji.

Postać gracza jest bohaterem pozytywnym lub negatywnym wedle uznania, ma już jakąś reputację i umiejętności. Zachęcam jednak do tworzenia postaci pozytywnych lub neutralnych.

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Fabularnie:

Małe miasteczko Tarandro nie raz stanowiła kolebkę wypraw smiałków w tajemnicze i wciąz nie odkryte sekrety gór Palurr Draal. Tym razem jednak wszystkich awanturników w nim rezydujących czeka inne wyzwanie.

Bowiem smiałkowie z całego regionu ściągają do Korranbergu gdy do ich uszu doszła wieśc o nagrodzie jaką Wielka Biblioteka wystawiła za odzyskanie skradzionych manuskryptów i ksiąg.

Nikt nie przypuszczał że drobne, nasilające się w ostatnich tygodniach kradzieże i zniknięcia zakończą się taką obelgą dla całego regionu Zilargo!
Dwa najbardziej wpływowe szlacheckie rody, krasnoludzki Kundarak będący spadkobiercą znaku Strażnika (Mark of Warding) i gnomi Sivis strzegący znaku Kronikarza (Mark of Scribing) również wystawiły nagrody za ujęcie sprawców.

Plotki mówią że im również skradziono jakies dobra, mówią że jest to cenniejsze niż złoto...

Nawet w kościele Srebrnego Płomienia (Silver Flame) zapanowało poruszenie, gdyż wysłał własnych agentów by zbadali sprawę zniknięcia tajemniczych manuskryptów.

Do uszu nielicznych doszły wieści o tajemniczej organizacji zrodzonej z samej ciemnosci, mówią że Oni, nazywają siebie 'Cieniami'. Co bardziej oświeceni mówią że to plotki pospólstwa i miejscowych łotrów.

Przypadek, czy tylko wierzchołek góry lodowej?



*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***


Mechanicznie:

-Poziom: Postacie gracza zaczynają grę na 5 poziomie doswiadczenia.

-Dostępne rasy: Każda* (po konsultacji: nie każda rasa jest natywna dla tego świata, wybór należy uzasadnic; wyjątkiem są rasy: Warforged, Kalashtar z EBERRON'u, wariacie rasowe jak Słoneczne elfy itp. ).

-Dostępne klasy: Każda podstawowa (wyj. Paladyn i Artificer (Eberron)).

-Dostępna klasy prestiżowe: Różnie (najlepiej pytac na PW lub na forum)

-Statystyki: wedle uznania, ale z umiarem, zaznaczam że sam mogę je zmienic - przy charyzmie proszę okreslic czy tyczy się ona: wyglądu, siły osobowosci czy umiejętnosci socialnych. Ułatwi to pewne sprawy.

-Wieloklasowośc: Możliwosc łączenia do trzech klas maksymalnie* (zasady wieloklasowosci obowiązują normalnie).
*wyjątki poparte fabularnie może przejdą

-Charakter: Każdy z wyjątkiem: Praworządnie dobrego i Chaotycznie złego.

-Złoto i przedmioty początkowe: Jak dla postaci 5lvl.


***
"Wiesz czego chcesz, ty jestes osobą która przywiodła nas do tego snu!" Jon Irenicus.

DODANO:
Jestem poza siecią przez dwa-trzy dni, na ew. pytania itp. odpowiem w okolicach środy lub czwartku.
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 1:16 pm przez Mirit, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

wt wrz 11, 2007 2:58 pm

Zrób Pan kampanię w FR albo DL :>
Bardzo bym chciał sobie zagrać, ale nie znam Eberrona i nie mam w tej chwili czasu ani ochoty na poznawanie nowego świata.
Ale zobaczymy jeszcze, może znajdę czas na przejrzenie PG2E.
 
Awatar użytkownika
Snake
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 500
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 10:47 pm

śr wrz 12, 2007 12:49 am

Cóż... tez bym prawdopodobnie wszedł ale bliższy byłby mi FR :).
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

śr wrz 12, 2007 5:24 pm

Podpisuję się obiema rękami pod poprzednikami. Najmilej by było gdyby był DL, ale FR też może być.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 12, 2007 10:00 pm

Przecież się nie upieramy przy FR :P
Może być DragonLance :D
Też fajny setting
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 12, 2007 11:32 pm

A jak dobrze znasz DragonLance?
Bo rzucać słowami każdy może.
A klątwa magii? A właściwie zupełnie inny styl gry - mniejsze nastawienie na eksplorację lochów?
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr wrz 12, 2007 11:56 pm

Zdefiniuj izomorfizm (albo chociaż monomorfizm)! :D

Kłóciłbym się, ale rzeczywiście, nie ma co przyjdzie MG to zdecyduje :)
Przepraszam za brzydkie słowa na początku postu :p
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

czw wrz 13, 2007 2:45 pm

Ja byłbym wstępnie zainteresowany sesją w Eberronie.
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

czw wrz 13, 2007 4:05 pm

Czyli z innego settingu nici? No cóż mówi się trudno. Ale jakby ktoś nauczyłby mnie podstaw Eberronu to z chęcią zagram. W końcu jakaś odmiana.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pt wrz 14, 2007 2:19 pm

Cóż, powiem tak większośc materiałów mam przygotowanych pod Eberrona. DL odpada bo osobiscie za nim nie przepadam, a FR uwazam za przesadzony.
Gdybym miał prowadzic w FR musiałbym na nowo częsc materiałów przygotowac, choc scenariusz pozostałby podobny.

Nie mniej Eberron bardziej mi pasował. Przemyślę za i przeciw. Zainteresowanych proszę o informacje w formie:
np.
Preferowany świat: FR (i tylko ten)
Wizja postaci: ?? (krótka wypowiedz, wieksza moze byc na PW)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt wrz 14, 2007 2:27 pm

Preferowany świat: FR, DL, ostatecznie Eberron
Wizja postaci: gnom alchemik/wynalazca (czarodziej), dobry charakter albo Elan Telepata/Thrallherd, charakter zły lub neutralny
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

sob wrz 15, 2007 12:39 pm

Niestety przy odzewie dwóch osób nie da sie poprowadzic żadnej sesji, ale poczekam jeszcze i zobaczymy jak to będzie wygladac.
 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

ndz wrz 16, 2007 3:02 am

Jeśli jest miejsce to mogę poprowadzić elfa ftr. lub drd ale prosiłbym o konsultację na GG (jestem w weekend prawie cały dzień a w powszednie wieczorami-szkoła z dojazdem)

Preferowany świat: FR(bo mniej więcej się w nim orientuję), Eberron (jeśli dostanę jakieś informacje to chętnie spróbuję jak to smakuje) i każdy inny jeśli będę coś wiedział/mógł się dopytać.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz wrz 16, 2007 12:07 pm

Miejsca są. Czekam wciąż na 1-2 graczy. Wtedy bedę mógł zdecydowac gdzie poprowadzę.

Pozdrawiam.
Ps. GG masz w PW.
 
Awatar użytkownika
mamra22
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 27, 2007 4:38 pm

ndz wrz 16, 2007 3:10 pm

Chętnie bym zagrał ale preferuje FR, bo Eberron jest mi zupełnie obcy.

Wizja postaci: Jeśli dozwolony to neutralny zły Drow wojownik, jeśli nie to neutralny elf tropiciel lub łotrzyk.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz wrz 16, 2007 7:22 pm

mamra22 jeżeli NZ, napisz mi na PW jak wygladała by współpraca z innymi członkami drużyny.

Szanowni koledzy i koleżanki, wychodzę wam na przeciw. Stwórzcie proszę postacie w świecie najbardziej wam odpowiadającym. Z historią i sposobem na życie jaki mają. Jednak, jest jeden warunek. Musicie umiec się z tego sposobu jakoś utrzymac (teoretycznie).

FR, EB, czy Greyhawk wybór należy do was. Przemyślcie tylko dobrze wybór. Szczegóły na PW prosze pisac.

Poprostu, czas i miejsce mi opiszcie a ja początek poprowadzę dla każdego inny.

Karty postaci w Wordzie proszę, na maila lub PW ([email protected]).

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

ndz wrz 16, 2007 8:12 pm

Proponuję żebyśmy napisali kto czym zagra żeby nie wyszło 3 magów i łotrzyk bo może być śmiesznie jak wyjdzie jakiś golem czy coś. Więc ja planowałem elfią wojowniczkę ukierunkowaną na łuk, ale mogę poprowadzić kapłana (heironneus, kelemvor) lub druida.

Dla mnie bez różnicy gdzie gramy, mogę grać w Eberronie, FR,GH nie ma problemu.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz wrz 16, 2007 8:31 pm

Janus żaden problem, mniej pracy dla mnie w tym zakresie :) .

W istocie możecie opisac zamiary klasowe jezeli chcecie, ale nie zmuszam.

EDIT:

Dwie drużyny mogę miec na chwile obecną: FR i EB. (tzn. światy prowadzic na raz ;) )
Detale później, napiszcie tylko czy odpowiada wam takie rozwiązanie.
Ps. Tak, spotkacie się 8)
 
Awatar użytkownika
Hermes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:01 pm

ndz wrz 16, 2007 9:12 pm

Można w takim razie do którejś się jeszcze dołączyc?:)
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz wrz 16, 2007 9:56 pm

Tak. Ale jestem wymagający, pod wzgledem odpisywania, nie chce by to byla kolejna martwa sesja. Zastanówcie sie wiec proszę.

Odpisujemy jakies trzy razy w tygodniu. Tak w woli informacji.
Jakies inne pytania? :)
 
Awatar użytkownika
wissereth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 23, 2006 8:04 pm

ndz wrz 16, 2007 11:33 pm

Kiedy jest ostateczny termin złożenia kart i historii?
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

ndz wrz 16, 2007 11:54 pm

Wstępnie ustaliłem go na 23 w Niedzielę. I niech tak zostanie. :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

ndz wrz 16, 2007 11:57 pm

W sumie postać prawie gotowa, zarys biograficzny też, bo szykowałem się na Grającego na Harfie.
A właśnie - jak to jest z zapisywaniem czarów do księgi? Zakładami że wszystkie zapisywania się udały? Czy trzeba rzucać dla każdego czaru (W sesnsie przy tworzeniu maga na ntym levelu)

Hmm, Mirit, sugerujesz że nasze postacie opuszczą światy w których żyją? To źle, bo ominie mnie Master Alchemist. W takim razie będzie psion, jakie tendencje co do charaktery przejawia reszta drużyny? MI najwygodniej by było NZ :>
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pn wrz 17, 2007 12:30 am

Z czarami zakładasz dobrze. No chyba że chcesz sobie rzucac? :)
Nic nie sugeruję, ja tylko mówię. A o charaktery to juz nie mnie pytaj ;) nie ujawniam tajemnic państwowych :lol: .
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn wrz 17, 2007 12:37 am

OK, tak więc będzie co będzie.
Zastanawiam się jeszcze czy w ogóle sobie shapera zamiast telepatę wziąć, też ciekawa dyscyplina, a na astral constructa jest góra atutów.
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pn wrz 17, 2007 1:07 am

BTW: w EB nie można grac drowem (w FR tak) to w woli przypomnienia, bo wyleciało mi z głowy.

Ktokolwiek tworzy drowa w EB, powinien zmienic ten zamiar :) . Przepraszam że tak pozno o tym informuję.
 
Awatar użytkownika
alukah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob cze 03, 2006 3:49 am

pn wrz 17, 2007 2:34 am

Proponowałabym jeszcze dodać kilka słów o elfach w ogóle, bo one w tym świecie różnią się nieco od klasycznych forgottenowych.
 
Awatar użytkownika
Hermes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:01 pm

pn wrz 17, 2007 7:41 am

Jak się w końcu ma sprawa z podziałem? Ile osób do FR a ile do Eberrona? Bo nie wiem jak tworzyć postać :)
EDIT No i kogo można pomęczyć o Eberronie? ;)
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

wt wrz 18, 2007 12:23 pm

EDIT:

Postacie które zostały przysłane i zaakceptowane.

Świat EB:

-Evan Alister Weathermay (info: postac czarująca)
-Gracz Antara się zadeklarował na 100% na EB, czekam na postac tylko.

Świat FR:

-brak dokładnych informacji

Panowie, proszę się określic, zapewniam że zarówno w EB jak i FR będzie fajnie wystartowac.

INFO na temat ras:

Elfy różnią się najbardziej od znanych nam z FR, tutaj częsc z nich zaadaptowała się do ludzkiego pojęcia czasu i warunków. Jest to jednak bardzo znikoma ich liczba, która mysli w ten sposób.

Cała reszta, czyli ogrom myśli na przestrzeni wieków, czy wrecz mozna stwierdzic że planują (staraja sie) planowac swoje posuniecia na duzych przestrzeniach czasu.

Elfy spotykane najczęsciej to najemnicy, zarówno tacy 'pospolici' jak i bardziej wyszukane odmiany tego zawodu.

Przepraszam bardzo za krótki opis, ale na tej zmianie pracy cieżko mi sie wyrobic (szczegolnie przez ostatnie dwa dni) duzo na glowie.
Wieczorem opiszę gnomy i pozostale rasy.
 
Awatar użytkownika
Hermes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:01 pm

wt wrz 18, 2007 12:28 pm

To ja chciałbym się zapisać do EB (brzmi jak piwo :D). Postać postaram się podesłać dziś lub jutro. Rozumiem, że można męczyć Cię o świat?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości