Zrodzony z fantastyki

 
Kastor Krieg

[Awakening, inspiracje] Doctor Strange: The Sorcerer Supreme

wt wrz 18, 2007 12:52 am

Cóż, być może ktoś będzie miał okazję zobaczyć. Wydane w tym roku, bezpośrednio na DVD.

Na razie tylko zajrzałem, nie mam chwilowo czasu obejrzeć. Dość klasyczna amerykańska animacja (produkcja sygnowana przez MARVELa), całość nieco spod znaku 'Awakening gone Exalted' - zbyt dużo magii stricte wulgarnej, antagoniści którzy w nWoDzie byliby morderczy jako duchy... Tym niemniej, może być pomocne opisowo, jeśli chodzi o kolor, efekty i styl magii, tym podobne, zwłaszcza dla Adamantowych Strzał.

http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_Strange_(2007_film) (źle się parsuje, trzeba skopiować treść linka)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt wrz 18, 2007 12:59 pm

Aw crap, a ja juz myslalem ze chodzi o Strange'a i Norrella. A tu jakis komiksowy pucus, ktory teoretycznie jest magiem... Jak dla mnie, to wszystko, czym Mag byc nie powinien. A do Exalted tez mu daleko.
Adamantowe strzaly na pewno nie powinny sie wzorowac na tym filmie... Skonczy sie to dla nich bardzo zle.

Jak dla mnie - nie nadaje sie na nic wiecej, niz wzor na sesje "nWoD Superheroes - The Allmighty Wisdomless Mage"
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

pt wrz 21, 2007 6:24 am

MacKotek, nie zgodzę się. Jestem świeżo po obejrzeniu, tak jak obejrzałem wcześniej "Iron Man'a" z tej serii. Owszem, taktowanie filmu jako "podręcznik Strzał" to stanowcza głupota, ale warto go chociaż raz obejrzeć z dwóch względów: jest tu wspaniale pokazane jak postać nie stricte bojowa zostaje członkiem Strzał i świecie w to wierzy. Drugim pokazaniem jest równica pomiędzy Strzałami o wysokiej i niskiej Mądrości ( dla tych co obejrzeli – konflikt z Mondo ) i cytat który od razu mi zapadł w pamięć: „ My jesteśmy obrońcami. Ty przestałeś być obrońcą, stałeś się wojownikiem!”. Według mnie, idealne podsumowanie ideologi Strzał.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt wrz 21, 2007 12:14 pm

wild beast pisze:
MacKotek, nie zgodzę się

Mozliwe, ja przejrzalem wyrywki i plyta powedrowala w kat. Szczerze mowiac, nie miala szans konkurowc z Firefly'em...


wild beast pisze:
„My jesteśmy obrońcami. Ty przestałeś być obrońcą, stałeś się wojownikiem!”

Hmmm... Skad ja to znam. Dwie postaci z frakcji BG w kampanii do Maga? Jeden to niegdysiejszy adept sztuk walki, ktory postanowil polowac na wampiry (na szczescie nie zdazyl, bo udalo mi sie go czyms zajac), druga to BN, dziecko przeznaczenia...
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

ndz wrz 30, 2007 1:43 am

Nie zdążył, bo go porwało gdzieś w inny wymiar :razz:

Polowanie na wampiry nie uważam za przejaw braku mądrości. Wuwei zobaczył niebezpieczeństwo, zobaczył, że realnie zagraża jemu bliskim (spotkanie w szpitalu), postanowił działać, przyjrzeć się zagrożeniu i ewentualnie je wyeliminować w ramach samoobrony (najlepszą obroną jest atak).

Czy służy tutaj tylko sobie? Raczej nie. Stworzył sobie cel, którym może realizować dwie rzeczy. Pierwsza to obrona i służba przebudzonym poprzez eliminację zagrożeń, druga to test siebie na drodze wojny... To nie jest zwykła zemsta :razz:
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

wt paź 02, 2007 12:58 pm

Mnie się film podobał. O ile jako źródło do Wstąpienia bym go wyśmiał, to już do Awakening, z jego dość liberalnymi zasadami Paradoksu i mocno egzotycznym stylem życia magów* pasuje dobrze. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale praktycznie każdy mag w tym filmie stosuje tylko kilka wybranych technik - wypisz wymaluj Legacies i Roty. Oczywiście, power level jest tu sporo wyższy niż w przeciętnej kampanii Awakening, ale to już kwestia ustaleń. Ogólnie polecam.

*Chodzi mi o to, że na większości ilustracji do Maga pojawiają się ludzie, których trudno uznać za normalnych pod względem ubioru i zachowania. Arctos w eleganckim garniturze wymachuje staromodną szpadą, Morvran wygląda jak młodszy brat Gandalfa, Glorianna w dziwnym kombinezonie zabawia się śmiesznymi gadżetami. Do tego Tremere z tatuażem na pół twarzy, Silver Ladder w poszarpanym garniaku i z ipodem, Free Council jeżdżący na rowerze i jednocześnie korzystający z laptopa... ubrania i broń magów z Doctor Strange wpisują się imho w tę konwencję.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość