Zrodzony z fantastyki

 
tdk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:04 pm

pt paź 05, 2007 2:01 pm

czyli jak mam dwie creatury na cmentarzu to dodaje tylko 1 do mocy?
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

pt paź 05, 2007 5:30 pm

tak do mocy daje 1 ale do zycia juz 2
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

sob paź 06, 2007 1:39 pm

bardzo prosze o wytlumaczenie zasady tej karty [mtg=Sleeper_Agent]Sleeper Agent[/mtg]
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

sob paź 06, 2007 2:52 pm

Sleeper Agent - gdy wchodzi dany przeciwnik przejmuje nad nim kontrolę i co jego upkeep zadaje mu 2 obrażeń
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

sob paź 06, 2007 2:55 pm

kiedy [mtg=Sleeper_Agent]Sleeper Agent[/mtg] wchodzi do gry wskazany przeciwnik przejmuje nad nim kontrolę. Na początku upkeepu [mtg=Sleeper_Agent]Sleeper Agent[/mtg] zadaje 2 dmg temu kto go kontroluje.

Tak więc przywołujesz tą jednostkę dla przeciwnika a potem co rundę traci on 2 hp. Dobrze jest wtedy przyrzucić Agenta [mtg=Pacifism]Pacifism[/mtg] ;) żeby przyspieszyć odbieranie życia można dorzucić [mtg=Paradox_Haze]Paradox Haze[/mtg] na oppa
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

sob paź 06, 2007 10:06 pm

ato cwana karta :wink:
 
mlekutko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 06, 2007 10:18 am

Force of Savagery

pn paź 08, 2007 10:19 am

Witam.
Mam problem z tytułową kartą...

[mtg=Force_of_Savagery]Force of Savagery[/mtg]
Jest dla mnie ciut za bardzo zakręcona :P

Z zasad wynika, że nie ma problemu, gdy na stole leży np:
[mtg=Chorus_of_the_Conclave]Chorus of the Conclave[/mtg] i płacimy dodatkowe mana za counterki.
Rozumiem, że tak samo działa z graftem, typu [mtg=Simic_Initiate]Simic Initiate[/mtg] lub [mtg=Llanowar_Reborn]Llanowar Reborn[/mtg] .

Nie ma też problemu z enchantami, np:
[mtg=Glorious_Anthem]Glorious Anthem[/mtg] - wtedy - dzieki static ability wchodzi jako krit 9/1.

Moje pytanie dotyczy innych static ability - czy one również odpalają się gdy ta krita wchodzi?
Np.
Mam na stole [mtg=Pandemonium]Pandemonium[/mtg]. Nie mam za to żadnych innych permanentów dających counterki lub touchnesa. Wiem, że wrzucając do gry [mtg=Force_of_Savagery]Force of Savagery[/mtg], spadnie on od razu na grave, ale czy pandemonium się odpali?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Force of Savagery

pn paź 08, 2007 11:13 am

mlekutko pisze:
Witam.
Mam problem z tytu³ow± kart±...

[mtg=Force_of_Savagery]Force of Savagery[/mtg]
Jest dla mnie ciut za bardzo zakrêcona :P

Z zasad wynika, ¿e nie ma problemu, gdy na stole le¿y np:
[mtg=Chorus_of_the_Conclave]Chorus of the Conclave[/mtg] i p³acimy dodatkowe mana za counterki.

Tak, to replacement effect, Force wchodzi do gry już z counterami.

mlekutko pisze:
Rozumiem, ¿e tak samo dzia³a z graftem, typu [mtg=Simic_Initiate]Simic Initiate[/mtg] lub [mtg=Llanowar_Reborn]Llanowar Reborn[/mtg] .

Nie, to triggered ability - Force wchodzi do gry, zdolność wchodzi na stos, efekty są sprawdzane i Force schodzi jako state-based effect za 0 toughness.

mlekutko pisze:
Nie ma te¿ problemu z enchantami, np:
[mtg=Glorious_Anthem]Glorious Anthem[/mtg] - wtedy - dzieki static ability wchodzi jako krit 9/1.

Nie ma problemu - to najprostszy sposób.

mlekutko pisze:
Moje pytanie dotyczy innych static ability - czy one równie¿ odpalaj± siê gdy ta krita wchodzi?
Np.
Mam na stole [mtg=Pandemonium]Pandemonium[/mtg]. Nie mam za to ¿adnych innych permanentów daj±cych counterki lub touchnesa. Wiem, ¿e wrzucaj±c do gry [mtg=Force_of_Savagery]Force of Savagery[/mtg], spadnie on od razu na grave, ale czy pandemonium siê odpali?

Pandemonium nie ma static ability - ma triggered. Force wchodzi do gry, zdolność pandemonium wchodzi na stos, state-based effects są sprawdzane, Force schodzi do graveyardu, zdolność Pandemonium działa i zadaje 8 damage, bo nie obchodzi jej czy creature jest w grze - wszedł, więc zadziałała.
 
mlekutko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 06, 2007 10:18 am

pn paź 08, 2007 1:37 pm

Wielkie dzieki za tak wyczerpującą odpowiedź.
Pomysł z Forcem na grafcie wziąłem z tego postu:

http://forum.polter.pl/t2-rg-na-minigrafcie-vt44926.html

nikt nie napisał, że to błąd, więc myślałem, że counterki graftowe ratują Force'a przed spadnięciem na grave...
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

wt paź 09, 2007 1:03 pm

takie pytanie:
[mtg=Crovax,_Ascendant_Hero]Crovax, Ascendant Hero[/mtg]
jak taki Crovax zachowuuje się przy kartach łączonych? np biało-niebieskich? nic nie dodaje?

i ile może być różnych legendary creature w jedym decku?
 
Awatar użytkownika
Kraggo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 12:50 pm

wt paź 09, 2007 1:52 pm

[mtg=Panacea]Panacea[/mtg] Mam pytanie, odnośnie korzystania z niej: w jaki sposób `opłaca się` działanie tej karty. Te dwa pola X są tematem wielorakiej interpretacji między mną a znajomymi. Według mnie chodzi o to, że trzeba zapłacić przynajmniej jedną szarą manę w obu slotach, wedle innej interpretacji należy ilość opłaconej many podzielić przez dwa. A może obowiązuje jeszcze inna teoria? Prosiłbym o wyjaśnienie :)
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

wt paź 09, 2007 2:14 pm

sir Ranigast - karta nie może być biała i nie-biała zarazem. Jeśli w koszcie ma :W: to jest białą kartą niezależnie od innych kolorów tej karty
legend w decku może być 4, ale tylko jedna naraz na stole

Vardan - Panacea preventuje ilość obrażeń równą połowie kosztu zapłaconego dla tej umiejętności (zapłacić możesz tylko parzystą ilość many)
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 3:04 pm przez IronMan_, łącznie zmieniany 1 raz.
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

wt paź 09, 2007 2:19 pm

a jeżeli w koszccie ma i pole i wyspę to co? dodaje jej +1/+1 czy nic nie dodaje?
 
Awatar użytkownika
mrocznymagic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 9:10 am

wt paź 09, 2007 2:40 pm

sir Ranigast pisze:
a jeżeli w koszccie ma i pole i wyspę to co? dodaje jej +1/+1 czy nic nie dodaje?


Wtedy nic nie dodaje.
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

wt paź 09, 2007 3:05 pm

Dodaje +1/+1
Creatura nie może być zarazem biała i nie-biała.
 
Kolis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 09, 2007 4:21 pm

...

wt paź 09, 2007 5:15 pm

Mam pytanka odnośnie paru kart. Tak na piewzy ogień [/url]http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Blazing%20Archon[/img]
Nie kapuje tego przeciwnik nie może mnie atakować a skoro w tej grze nie można atakować stworów ( so oczywists xD ) to po prostu on nie może atakować?

Drugie co do : http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Sprouting%20Phytohydra
Czy po mimo tego , że ona ma 0 ataku to jej umiejętnosć działa? I jak się robi kopia to ma tą samą umiejętność?

Kolejne:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Orochi%20Hatchery
Ogółem wszystko kapuje ale koszt tego jest nie zrozumiały :/ Czy to jest X+X czy razy ?

No i : http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=wurmskin%20Forger
Nie kapuje jego umiejętności

:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Heartbeat%20of%20Spring
I co daje ta karta bo to masło maslane?

:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Cavalry%20master
A t to już wogule :) Wszystkie kreatury z ::: mają ::: ( Jest coś w nawiasie ale nie umie przetłumaczyc )


:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Oyobi,%20Who%20Split%20The%20Heavens
Ale przecież jak puszczę tokena t ten token jest spiritem więc chyba tylko raz tego można na turę użyć czy jak???

Teraz pyanie po c są morphy? Zaużmy taka Akroma Angel of Wrath ma Morph a ma bodajże 6/6. Więc po cojej morph? Aby stracić wszystkie umiejętnośc i mieć 2/2???


Wiem , że już się wielokrotnie mówiło o tym ale czy step to jest tak:
Runda 1 : Zaużmy mój golem ( nieważne ) ma stepa
Runda 2 : Mój koleś se czeka
Runda 3 : Odtapowywuje się. Tak to jest?

Czy umiejętności creatur chodzi o te tapowane ) można używać ile raz się chce ( wiedząć , że potem je się odtapowywuje? ) Wtedy niektóre karty by rozwalały w 5 rundach za 9999999999...

Czy enchanty można rozwalić niszczarką enchamentów?

czy można jako ce rozwalić swoje kreatury? ( Zaużmy tak , że rozwalam ze Kokusho aby przeciwnik miał -5 life? )

No i ostatnie...Jak wytłumaczyć łopatologiczne koledze , że jak pisze all creatures ave haste ( chyba tak ) to wszystkie , nie tylko jego?

Z góry thx
 
Awatar użytkownika
Kraggo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 12:50 pm

wt paź 09, 2007 6:31 pm

IronMan_ - Hmm a powiedz mi, jest to gdzieś wyjaśnione w jakimś regulaminie czy to Twoja interpretacja? :) Chciałbym też poznać zdanie innych userów, ewentualnie odnośnik do jakiegoś podpunktu regulaminu :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt paź 09, 2007 6:48 pm

Sprawdź MagicCompRules, do ściągnięcia w pdf'ie ze strony Wizardów, tam są dokładnie określone zasady dotyczące X'ów:
Masz dwa X'y w koszcie - zasady mówią, że X jest ustalany przy ogłaszaniu czaru/zdolności, przed zapłaceniem kosztów.
Ustalasz X, i płacisz ustalony X dwukrotnie, następnie zdolność wchodzi na stos z ustalonym X.

Nie zacytuję dokładnie, bo mój Acrobat Reader woła o aktualizację, a mi się nie chce ;)
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

wt paź 09, 2007 8:49 pm

IronMan_ pisze:
Dodaje +1/+1
Creatura nie może być zarazem biała i nie-biała.


jeżeli jest biało-niebieska to jest jednoczesnie i biała i niebieska nie?
Crovax dodaje tylko białym, a nie białym odejmuje, jeżeli kreatura jest 'dualna' to chyba nic jej nie dodaje?
bo:
jest biała i dostaje +1/+1
i jednocześnie jest niebieska i dostaje -1/-1

proszę o konkretną uzasadnioną odpowiedź
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

wt paź 09, 2007 9:06 pm

http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=45767 podobna sytuacja i chyba wszystko ładnie jest wyjaśnione :) Tylko, że mój Crovax "przeżył" jush spotkanie z wampirem ;)
fragment o który się rozchodzi jest na samym dole
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

wt paź 09, 2007 9:34 pm

to kolis
[mtg=Blazing_Archon]Blazing Archon[/mtg] Kreatury nie mogą cię atakować. Niedługo wejdą planeswalkerzy to będzie mozna w nich bić zamiast w ciebie :) ale w większości przypadków masz rację - w gruncie rzeczy opp może używać jednostki do oborny

[mtg=Sprouting_Phytohydra]Sprouting Phytohydra[/mtg] Hydra nie moze atakować. Kiedy zada się obrażenia hydrze, nie kiedy ona zada przyzywasz tokena, który jest kopią tej karty. Skoro jest kopią to ma takie same staty i ability jak [mtg=Sprouting_Phytohydra]Sprouting Phytohydra[/mtg]

[mtg=Orochi_Hatchery]Orochi Hatchery[/mtg] X plus X

[mtg=Wurmskin_Forger]Wurmskin Forger[/mtg] Kiedy wchodzi do gry możesz rozdzielić trzy countery +1/+1 pośród wskazanych przez ciebie kreatur. Możesz położyć po 1 na trzech albo jakąś inna kombinację zastosowac z wykorzystaniem tych counterków

[mtg=Cavalry_Master]Cavalry Master[/mtg] Flanking jest kumulatywny- wszystkie jednostki z flanking mają ulepszony flanking, kiedy takie jednostki są blokowane to obrońcy maja -2/-2 do końca tury

[mtg=Oyobi,_Who_Split_the_Heavens]Oyobi, Who Split the Heavens[/mtg] Kiedy zagrywasz jakiś Spirit albo arcane spell (to znaczy inną karte, która jest spiritem albo arcanem) wkładasz białą jednostke 3/3, która jest spiritem i posiada umiejętność latania do gry

Nie rozumiem za bardzo pytania o Akromę..
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: ...

wt paź 09, 2007 10:03 pm

Kolis pisze:
Mam pytanka odno¶nie paru kart. Tak na piewzy ogieñ [/url]http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Blazing%20Archon[/img]
Nie kapuje tego przeciwnik nie mo¿e mnie atakowaæ a skoro w tej grze nie mo¿na atakowaæ stworów ( so oczywists xD ) to po prostu on nie mo¿e atakowaæ?

Jeśli kontrolujesz tego Creature'a, potwory nie mogą cię atakować.

Kolis pisze:
Drugie co do : http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Sprouting%20Phytohydra
Czy po mimo tego , ¿e ona ma 0 ataku to jej umiejêtnosæ dzia³a? I jak siê robi kopia to ma t± sam± umiejêtno¶æ?

"is dealt damage", a nie "deals damage". Umiejętność działa kiedy coś zada hydrze obrażenia.
Kolis pisze:
Kolejne:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Orochi%20Hatchery
Ogó³em wszystko kapuje ale koszt tego jest nie zrozumia³y :/ Czy to jest X+X czy razy ?

Wyżej masz odpowiedź - wartość X ustala się przy ogłoszeniu czaru, następnie muszisz zapłacić X oraz X (czyli X+X).

Kolis pisze:

Jakie masło maślane? Zdolność landu robi swoje, a zdolność tego enchantmentu robi to, co jest na nim napisane. Dodaje jeden mana tego samego koloru do twojego mana pool.

Kolis pisze:
:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Cavalry%20master
A t to ju¿ wogule :) Wszystkie kreatury z ::: maj± ::: ( Jest co¶ w nawiasie ale nie umie przet³umaczyc )

Potwory z flankingiem mają flanking. Czyli mają flanking 2 razy, każda umiejętność działa niezależnie i daje swój efekt niezależnie od siebie.
Efekt podwójny, wymaga 2 [mtg=Stifle]Stifle[/mtg] żeby skontrować itd.


Kolis pisze:
:http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?name=Oyobi,%20Who%20Split%20The%20Heavens
Ale przecie¿ jak puszczê tokena t ten token jest spiritem wiêc chyba tylko raz tego mo¿na na turê u¿yæ czy jak???

Nie rozumiesz tej karty - za każdym razem kiedy zagrasz jakikolwiek czar z podtypem "Spirit" lub "Arcane", zdolność działa i wkłada do gry biały token Creature - Spirit z Flying i 3/3 power/toughness.

Kolis pisze:
Teraz pyanie po c s± morphy? Zau¿my taka Akroma Angel of Wrath ma Morph a ma bodaj¿e 6/6. Wiêc po cojej morph? Aby straciæ wszystkie umiejêtno¶c i mieæ 2/2???

Przeczytaj sobie może w zasadach co to Morph?
możesz zapłacić :3:, i włożyć do gry face-down jako colorless 2/2, a następnie w dowolnym momencie zapłacić Morph Cost i odwrócić, przywracając wszystkie cechy karty.


Kolis pisze:
Wiem , ¿e ju¿ siê wielokrotnie mówi³o o tym ale czy step to jest tak:
Runda 1 : Zau¿my mój golem ( niewa¿ne ) ma stepa
Runda 2 : Mój kole¶ se czeka
Runda 3 : Odtapowywuje siê. Tak to jest?

Nawet nie rozumiem o co ci chodzi... Naprawdę polecam przeczytanie zasad.

Kolis pisze:
Czy umiejêtno¶ci creatur chodzi o te tapowane ) mo¿na u¿ywaæ ile raz siê chce ( wiedz±æ , ¿e potem je siê odtapowywuje? ) Wtedy niektóre karty by rozwala³y w 5 rundach za 9999999999...

Jesli w koszcie jest tapnięcie, to nie jesteś w stanie zapłacić kosztu, kiedy potwór jest już tapnięty.

Kolis pisze:
Czy enchanty mo¿na rozwaliæ niszczark± enchamentów?

Obecnie Enchant XXX dla uproszczenia zostały nazwane Enchantment - Aura.
Czyli tak, można.

Kolis pisze:
czy mo¿na jako ce rozwaliæ swoje kreatury? ( Zau¿my tak , ¿e rozwalam ze Kokusho aby przeciwnik mia³ -5 life? )

Tak. Zdolnościami, czarami - wszystkim tym co zwykle.


Kolis pisze:
No i ostatnie...Jak wyt³umaczyæ ³opatologiczne koledze , ¿e jak pisze all creatures ave haste ( chyba tak ) to wszystkie , nie tylko jego?

Z góry thx

Dać mu do porównania [mtg=Mass_Hysteria]Mass Hysteria[/mtg] i [mtg=Fervor]Fervor[/mtg]. Wyraźna różnica w tekście, oraz odpowiednia do efektu różnica w koszcie.
 
Kolis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 09, 2007 4:21 pm

śr paź 10, 2007 3:58 pm

Dzięki za odpowiedzi
Maelstorm chodziło m o dokładne wytłumaczonko bo wiem jak działa ta kreaturka :/

Co do drugiej wypowiedzi dzięki przyda mi się bardzo ta informacja :)

Co do tego enchamentu i tak tego nie kapuje ale mniejsza z tym

Co do Oyobi po prostu z czystej ciekawości zapytałem się jak się to nazywa :0 thx

Chodziło mi o dobre cechy morpha u akromy czyli jedynie to , że jest kolorowa czy jeszcze jakiś kombosik mozna utworzyć? Jak tak to jaki?

Chodzi mi , że jak ktoś ma "stepa" to czeka jedną turę ale w następnej się odtapowywuje czy aż do końca gry ma tapa ( mój kolega tak mówi )

Jak to nie moge? Zaużmy , że mam taki czar enchanta , który za islanda odtapowywuje kreaturkę a więc czy mogę zatapować krita w celu zaużmy many a potem odtapować i znowu zatapować i powtarzać proces?

A co do haste wielkie dzięki :) Mam jeszcze tylko pytanie jeszcze do tej hydry. Tak jak do hasta jak mam wytłumaczyć koledze , że jak ona ma zadane dmg a nie jak ona zadaje? Chodzi o różnicę w tekście. A więc za te dwa pytanka też dzięks.

EDIT: Nowe pytania... :/

Więc ogólnie:
Jakie kombosy i co daje dobrego morph/pozwala???

Jak wytłumaczyć tak jak z hastem m wytłumaczyliście na przykładzie kart umiejetnosc hydry , że nie gdy ona zadaje tylko gdy ona ma zadane???

Planeswalker...Pewnie taki temat jest ale mam mało czasu...Moglibyście podac link lub mi wyjasnić na czym polegają??? ( U niektórych pisze -1 przeciwnik traci jeden life , +1 przeciwnik ( wybrany ) zwyskuje jeden life czy coś w tym stylu. Więc wnisukuję , że to nie o manę chodzi ale o co???
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

śr paź 10, 2007 5:29 pm

Chodziło mi o dobre cechy morpha u akromy czyli jedynie to , że jest kolorowa czy jeszcze jakiś kombosik mozna utworzyć? Jak tak to jaki?


W przypadku [mtg=Akroma,_Angel_of_Fury]Akroma, Angel of Fury[/mtg] koszt morph jest tańszy od kosztu zagrania, więc zamiast dostać akrome za 8 many, dostajesz za 6.
Tak więc morph daje możliwość tańszego zagrania karty, bądź przy użyciu morpha odpala się jakaś umiejętność

Chodzi mi , że jak ktoś ma "stepa" to czeka jedną turę ale w następnej się odtapowywuje czy aż do końca gry ma tapa ( mój kolega tak mówi )

Creatury odtapowują się z początkiem Twojej tury

Jak to nie moge? Zaużmy , że mam taki czar enchanta , który za islanda odtapowywuje kreaturkę a więc czy mogę zatapować krita w celu zaużmy many a potem odtapować i znowu zatapować i powtarzać proces?

Możesz. Po prostu nie możesz użyć zdolności wymagającej tap tapniętej creatury.

A co do haste wielkie dzięki Smile Mam jeszcze tylko pytanie jeszcze do tej hydry. Tak jak do hasta jak mam wytłumaczyć koledze , że jak ona ma zadane dmg a nie jak ona zadaje? Chodzi o różnicę w tekście. A więc za te dwa pytanka też dzięks.

Zasugeruj mu zajrzenie do gramatyki angielskiej, a konkretniej strony biernej.
"Whenever Sprouting Phytohydra is dealt damage..."
pogrubiony tekst wskazuje nam na stronę bierną, czyli w tym przypadku dosłownie - "gdy phytohydrze zostaną zadane obrażenia". Jeśli kolega nie wierzy niech poszuka w książce do angielskiego lub na jakieś stronie zasad tworzenia strony biernej.

Planeswalker...Pewnie taki temat jest ale mam mało czasu...Moglibyście podac link lub mi wyjasnić na czym polegają??? ( U niektórych pisze -1 przeciwnik traci jeden life , +1 przeciwnik ( wybrany ) zwyskuje jeden life czy coś w tym stylu. Więc wnisukuję , że to nie o manę chodzi ale o co???

http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?t=32196[/quote]
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

sob paź 13, 2007 3:22 pm

witam czy canterspella trzeba zucic odrazu po czaze ktury kontruje czy mozna poczekac do nastepnej tury?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob paź 13, 2007 3:34 pm

Counterspell wymaga wycelowania w czar. Czar to tylko coś, co jest na stosie.
NIE możesz go rzucić jeśli czar już zadziałał, ponieważ albo karta jest w graveyardzie (i nie jest czarem, tylko kartą), albo karta jest w grze (i nie jest czarem, tylko permanentem).
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

sob paź 13, 2007 5:21 pm

czy ta karta mozna zkatrowac [mtg=cancel]cancel[/mtg] wszystki zagrane kreatury i czary przeciwnika????

jak dziala karta [mtg=Remove_Soul]Remove Soul[/mtg]
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

sob paź 13, 2007 5:43 pm

"Counter target creature spell" czyli kontruje stworka.

Tak [mtg=Cancel]Cancel[/mtg] mozna kontrować wszystkie czary przeciwnika (stworek który jest zagrywany to także czar w momencie jego zagrywania)
 
Awatar użytkownika
nekrodavid
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: czw paź 11, 2007 4:46 pm

o co ty chodzi dokładnie?????

pn paź 15, 2007 8:06 pm

Spend only black and/or red mana on X.
Soul Burn deals X damage to target creature or player. You gain life equal to the damage dealt, but not more than the amount of Black Mana spent on X, the player's life total before Soul Burn dealt damage, or the creature's toughness.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn paź 15, 2007 10:08 pm

Aa, bardziej skomplikowana wersja karty, która i tak [mtg="Drain_Life"]była skomplikowana[/mtg] ;)

Jako X możesz zapłacić dowolną ilość :R: i/lub :B:.
Soul Burn zadaje X obrażeń wybranemu celowi, którym może być gracz bądź creature.
Dostajesz X życia, ale X nie może być większe niż:
- Życie gracza, który był celem przed tym, jak Soul Burn zadał obrażenia (czyli jeśli gracz ma 10 życia, a twoje X wynosiło 20, dostaniesz tylko 10 życia)
- Toughness creature'a, który był celem (czyli jeśli wycelujesz w [mtg=Raging_Goblin]Raging Goblin[/mtg]a Soul Burn z X równym 20, dostaniesz tylko 1 życia, bo Raging Goblin ma tylko 1 toughness).
- Ilość :B:, jaką wydałeś na X'a, (czyli jeśli ogłosiłeś X=20, ale wydałeś na to 19 :r: i tylko jeden :B:, to dostaniesz tylko 1 życia).

Dla porównania bardziej aktualne i prostsze funkcjonalnie [mtg=Consume_Spirit]Consume Spirit[/mtg] we wszystkich tych przypadkach da ci tyle życia, ile wynosiło X, niezależnie od Toughness czy Life celu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość