Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

Ruathym

śr kwie 25, 2007 4:08 pm

Witam


Potrzebuję informacji o tej ciekawej wyspie na zachód od Luskan.
Prosiłbym też o wiadomości o mieszkańcach: zainteresowania, wierzenia, historia...

Z góry będę wielce wdzięczny za pomoc.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr kwie 25, 2007 5:19 pm

Takie podstawowe informacje :)

Rauthym to obecnie sojusz czterech mini królestw - główne to Inthar, Holgerstad oraz samo Rauthym. Pobliska wyspa zamieszkana przez krasnoludów (Reethgard) to ich najbliższy wróg, sprzymierzony z Luskan. Wyspami rządzi Aumark Lithyl (pierwszy Topór), który na swe rozkazy ma pięć setek wojowników oraz 3 okręty (wypożyczone od Holgerstad, gdyż cała oryginalna flota Rauthym została zniszczona przez flotę Luskan). Obecnie większość budynków, świątyń, bibliotek poddanych jest 'restrukturyzacji i odbudowie'. W czasie wojny z Luskan tylko świątynia Umberlee mogła liczyć na oszczędzenie ((i tak też było, świątyni nie zniszczono). Sucza Królowa jest najczęściej wybieraną patronka przez mieszkańców wysp. Dużą liczbę mieszkańców stanowią berserkerzy, którzy stanowią o sile wojsk Rauthym. Z ciekawostek dodam, że w Inthar znajduje się dziwna fluoryzująca skała, a otaczające wody prowadzą (podobno) do Dziewięciu Piekieł (nie wiadomo ile jest w tym prawdy, ważne jest to, że nikomu nie chce się sprawdzać prawdziwości opowieści).

To na tyle, może ktoś inny uzupełni moje informacje.

Pozdrawiam i cześć :)
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

czw kwie 26, 2007 7:13 am

Mam jeszcze jedno pytanie - można gdzieś znaleźć mapę Raunthymu z owymi mini królestwami? Lub chociaż krótki opis gdzie tak mniej więcej znajduje się które...
Co więcej zaciekawiła mnie ta skała - znana jest jej historia, czy pojawiła się tak po prostu? (lub nie ma o niej materiałów)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw kwie 26, 2007 1:00 pm

Courun Yauntyrr pisze:
Mam jeszcze jedno pytanie - można gdzieś znaleźć mapę Raunthymu z owymi mini królestwami?

Hm, na pewno znajdziesz jew mapcee dołaczonej do 2 edycynego Savage Frontier i być oże gdzieś na necie też uda ci się wymarać (sam zobaczę i jak znajdę to podlinkuje :)). Wyspy te leżą na północ od Wysp Moonshae oraz na połudnoiwy zachód od Luskan (tak mniej więcej).
Co więcej zaciekawiła mnie ta skała - znana jest jej historia, czy pojawiła się tak po prostu? (lub nie ma o niej materiałów)

Niestety nie. Wiadomo, tylko tyle, że znjaduje się ona koło ruin starej fortecy...no i że jest wysoka na 35 mil (chyba, już nie pamiętam) plus to co napisałem wcześniej.

A teraz dodam kilka informacji których nie podałem wczoraj (czyt. unormuje wszystko co tylko się da).
Początki niesnasków na linii Luskan-Ruathym datuje się jeszcze na okres istnienia Illuskanu, który został najechany przez Tana Ruathymu - Uthera Gardollfsona. Czarodzieje z Illuskanu (którzy de facto byli potomkami netherilczyków) pokonali jego oraz jego flotę, zmuszając ich do wędrówki na północne równiny. Jeśli wierzyć opowieściom, klimat północy w starciu z uporem Ruathymczyków doprowadził do tego, że dostosowali się oni do zimna i chłodu stając się...pierwszym plemieniem Uthgardzkim :) Wojna którą ostatnio prowadziły Luskan oraz Ruathym przyniosła więcej szkód niż korzyści (dla całej północy) i była tak 'irytującym' konfliktem, że sam Sojusz Lordów musiał zareagować i po naciskach lorda Piergeirona Wielcy kapitanowie Luskan oraz władze wysp zakończyły konflikt (Luskan miało w zamian za wyrządzone krzywdy, przekazać Ruathym m.in. sześc okrętów).
Wracając do spraw wiary - największa świątynia na wyspach nosi miano Hali czarnych Fal (jest to świątynia Umberlee) i przewodzi jej Uther Jerrogaen (szaman 5 poziomu).
Jeśli chodzi o klimat to w przeważającej części nie różni się on od tego jaki mamy na Moonshae - porywisty wiatr, burze, nieustanne mgły. Zimy są ostre, jedynie północne krańce wyspy mogą liczyć na więcej słońca i jest stosunkowo ciepło.


Z ciekawostek można dodać również, że:
1)sławny Beorunna uznawany jest za renegata z Ruathym,
2)same wyspy są również celem akcji Towarzystwa Krakena, które pragnie umocnić swoje placówki na Bezkresnym Morzu (jednak pierwsza próba przejęcia kontroli nad wyspami z roku 1363, przeprowadzona przez Vestressa i jego merrowów (wodne ogry) zakończyła się całkowitym niepowodzeniem),
3)obecny władca wysp Aumark Lithyl należał kiedys do Rycerzy Myth Dranoor, jednak po informacji o śmierci ojac opuścił ich i przeniósł się na wyspy gdzie przejął po ojcu tron,

Jeśli jeszcze coś Cię interesuje to pisz :)
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

czw kwie 26, 2007 4:09 pm

A tamtejsze zwierzęta i roślinność? Potrzebuję ich do sesji, bo chcę ją zorganizować na tej wyspie a chcę pokazać, że jestem przygotowany.
Są tam wiedźmy, wieszczki i tym podobne osoby?

Pytałem o klimat, bo nie wiem, czy jest to wyspa głównie górzysta, czy raczej zalesiona.

Co do mapy - za link będę wdzięczny, bo owego podręcznika nie mam...
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw kwie 26, 2007 6:09 pm

Courun Yauntyrr pisze:
Co do mapy - za link będę wdzięczny, bo owego podręcznika nie mam

Służę. http://www.wizards.com/dnd/images/Wyrms ... tories.jpg - mapa pokazująca sfery wpływów smoków Faerunu gdzie przy okazji mamy zaznaczone Ruathym - największa wyspa archipelagu to Ruathym a ta na północ od niej to Axguard.
Courun Yauntyrr pisze:
A tamtejsze zwierzęta i roślinność?

Powiedziane jest, że flora i fauna dla Północy Krain jest dość 'zbieżna', dlatego można uznać (ja tak robię), że wyspy zamieszkują dziki, wilki, lisy, króliki i różne ptactwo (pełno tam kaczek podobno :P). Wybrzeża i morza zapełniłbym lwami morskimi, rekinami i tym podobnymi. Natomiast co do roślinności to...byłbym ostrożny. Duża część wysp została spalona przez Luskańczyków więc jest teraz raczej jałowa. Miejsca nienaruszone porównałbym do ziem północnej Skandynawii - karłowate drzewa, gdzieniegdzie lasy iglaste, ogólnie jednak jest to teren skalisty i skały powinny na nim przeważać.
Courun Yauntyrr pisze:
Są tam wiedźmy, wieszczki i tym podobne osoby?

Hm, pewnie tak. Zapewne nie ma ich tam dużo ale kilka powinno się znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

sob kwie 28, 2007 5:21 pm

A wiesz coś może o tych pozostałych królestwach? Ruathym zapewne w centrum wyspy..
A te krasnoludy? Nienawiść do nich spowodowana tym, że pomagały Luskańczykom?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 30, 2007 8:26 pm

Courun Yauntyrr pisze:
A wiesz coś może o tych pozostałych królestwach? Ruathym zapewne w centrum wyspy..

Trudna sprawa. O ile sama wyspa Ruathym doczekała się jako takiego opisu to pozostałe wyspy takiego szczęścia już nie mają. Jedyne co o nich wiadomo to...ich nazwy - na południe od Ruathym znajduje się wyspa Nerth a na południe od niej znajduje się Oko Thulantha. Co ciekawe Oko swą nazwę bierze od wysokiej Zielonej Wieży wzniesionej tam przez Thulantha - czarodzieja wędrującego po planach. Nic więcej niestety nie ma :(
A te krasnoludy? Nienawiść do nich spowodowana tym, że pomagały Luskańczykom?

Nie nazwałbym tego nienawiścią. Jednak od czasu gdy krasnoludy nie sprzymierzyły się z Rauhtymczykami w wojnie z Luskan nie darzą ich oni dużą sympatią. Poza tym można powiedzieć, że zemściło się to na krasnoludach, bo po chwilowym 'pokoju' z Luskan, ich ziemie zostały splądrowane przez flotę Miasta Żagli.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

ndz paź 14, 2007 2:09 pm

Mogę też prosić o mapę z zaznaczonymi ruinami Ascarle ? Pewnie to gdzieś blisko Ruathymu..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości