Zrodzony z fantastyki

 
Kastor Krieg

[Forsaken] Bane Howlers

sob paź 13, 2007 9:17 pm

Na str. 36 podręcznik podstawowego, w opisie Bale Hounds występuje wzmianka o opinii głoszonej przez "Bane Howlers". Nie widziałem nigdzie więcej tego plemienia / loży / ugrupowania, a nie wyglądają na frakcję Bale Hounds ani błąd edytorski - opinia przez nich głoszona stawia rzeczy utożsamiane z Bale Hounds w negatywnym świetle.

Wygląda mi to na inną nazwę na Bone Shadows, albo podobny artefakt edytorski (Ithaeurowie?). Tym czasowo zrobiłem z nich Wieszczących Zagładę (bo mają takie "świat upada na pysk" poglądy), równie dobrze mogą być Przyzywającymi Upiory (vide Banes z oWilka, tutaj po prostu negatywne duchy, gdzieś widziałem tak używany ten termin - Mag?).

Jeśli ktoś się gdzieś natknął na Bane Howlers, proszę dać znać.
 
Awatar użytkownika
miasma13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:47 am

ndz paź 14, 2007 9:26 am

Obawiam się że to błąd.
W sieci napotkałem się na następujący akapit odnośnie niegdysiejszego WWQ

Ethan Skemp wrote on the WW forums:

The quarterly text is completed way in advance. Terminology can sometimes evolve, particularly some bits that are sometimes used as placeholders. This is a case of that having happened.

So, three quick retractions that I hope people will be understanding about:

The word "caern" won't appear in Werewolf: The Forsaken.

"Kinfolk" isn't a specialized term within the game, either.

Finally, "Bane Howlers" isn't the correct terminology. The phrase that was to go there was "Bale Hounds."

Sorry about the confusion, but when things are done in advance of a book actually being completed, sometimes these things happen.
 
Kastor Krieg

ndz paź 14, 2007 12:13 pm

OK, dzięki :spoko:
Czyli jednak bug edytorski. Tyle, że przy wstawieniu tam Bale Hounds, fragment nie bardzo ma sens "ideologiczny", brzmi jak pełne żalu, współczucia i zrozumienia dla upadającego świata słowa grupy Odrzuconych którzy literalnie "wieszczą zagładę". Będę musiał go wystylizować na agresywniejszy ton, na wypowiedź tych którzy do tej zagłady chcą się przyczynić lub przynajmniej chcą z niej skorzystać, jak to w przypadku Bale Hounds ma miejsce.
 
Awatar użytkownika
miasma13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:47 am

ndz paź 14, 2007 4:07 pm

Odkrycie. Co najciekawsze wspomnieni "wyjcy" nie występują w mojej martwo-drzewnej wersji podręcznika, tak że zostali przed drukiem skorygowani (podręcznik mam najprawdopodobniej z pierwszego rzutu bo zamawiany niewiele po premierze). Wychodzi na to że panom edytorom z WW nie udało się nanieść wszystkich korekt sprzed druku na PDF'a. :wink:
 
Kastor Krieg

ndz paź 14, 2007 4:10 pm

True that, w mojej celulozowej też jest na żywca Bale Hounds - akapit jednak nie trzyma się kupy "ideologicznie" :? Ciuteńkę go podkoloruję zapewne, ale postaram się nie przesadzić. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości