Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 16, 2007 6:05 am

wt paź 16, 2007 6:23 am

Witam ponownie. Jakby co jak jest wiele kropek to to nazwa stworka.
Mam kilka pytań:
1. Jak się robi te znaczki mana tap itp.
2. Co to daje gdy potwór ma taką opcje:Attacking doesn't cause ......... to tap?
3. Whenever a creature is turned face up, put a +1/+1 counter on ......... .
4. Mana: Until end of turn, target creature gains "This creature can't attack or block unless its controller pays 1 mana for each Clerick in play. ( This cost is paid as attackers or blockers are daclared).
5. Morph 1 light ( You may play this face down as a 2/2 creature for 3mana. Turn it face up any time for its morph cost.)
6. When ................ is turned face up, prevent all combat damage non-Soldiers would deal this turn.
7. Regenerat target artifatcs.
8. Tap: All combat damage that would be dealt to you by unblocked creatures this turn is dealt to ......... instead.
9. Karta Wingbeat Warrior.
10. Remove target entchament from the game.
11. All Slivers get +0/+1. Czy to działa też na tago stwora który ma tę umiejętność?
12. If you control a plains, you may tap an untapped creature you control instead of paying ...... mana cost.
13. Play only when defense is chosen. Target unblocked creature is considered blocked. Draw a card at the beginning of the next turn's upkeep.
14. Remove terget card in a graveyard from the game. Its osner puts a 1/1 white Spirit creature token with flying into play.
15. Instead of the attacking player, you choose how creatures attacking you deal combat damage.
16. Enchanted creature gets +3/+3 unless it shares a color with the most common color among permanents or a color tied for most common.
17. 2mana: Return target artifact card with converted mana cost 1 or less from your graveyard to your hand.
18. When Daru Cavalier comes into play, you may search your library for a card named Daru Cavalier, reveal it, and put into your hand. If you do, shuffle your library.
19. Whenever ......... becomes blocked, you may untap it and remove it from combat.
20. Prevent all damage that would be dealt to ....... . 2 mana: Until end the turn, .......... loses "Prevent all damage that would be dealt to ............. ." Any player may play this abbilitty.
No i to by było tyle.
 
IronMan_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 9:59 am

wt paź 16, 2007 3:23 pm

1. :W*: :G*: :R*: :B*: :U*: :X*: :1*: :2*: :3*: :tap*: (bez *) da odpowiednio :W: :G: :R: :B: :U: :X: :1: :2: :3: :tap:
2. Przy ataku tą creaturą nie musisz jej tapować
3. Kiedy jakaś creatura jest odwracana (odmorphowana) kładziesz counter (znacznik) +1/+1 na ..... co zwiększa jego statystyki o +1/+1
4. Do końca tury wybrana creatura dostaje umiejętność "ta creatura nie może blokować lub atakować, chyba że jej kontroler zapłaci :1: za każdego clerica w grze. (płaci się podczas fazy deklarowania obrońców lub atakujących)
5. Creaturę z umiejętność morph można zagrać jako bezkolorową creaturę 2/2 za :3: (oznacza się jako odwrócona obrazkiem do dołu karta), a potem za koszt morph w dowolnym momencie ją odwrócić obrazkiem do góry
6. Kiedy .... jest odwracana zapobiega wszystkim obrażeniom jakie zadałyby creatury, które nie są soldierami
7. Zapobiega pójściu na cmentarz wybranemu artefaktowi.
8. Przy tapnięciu wszystkie obrażenia, które byłby zadane tobie przez niezablokowane creatury są zamiast tego zadawane .....
9. Morph wyjąśniłem, z first strikem odsyłam do wordingów (podwieszony temat)
10. Usuwa wybrany enchantment poza grę (nie idzie na cmentarz, tylko do sfery "removed from the game"
11. Tak
12. Jeśli masz plainsa na stole to tapnąć creaturę, którą controlujesz zamiast płacenia kosztu ....
13. Zagraj tylko, gdy obrońcy są już wybrani. Dana niezablokowana creatura staje się zablokowana (nie zadaje ci obrażeń, jeśli nie ma trample). Na początku swojej następnej tury ciągniesz kartę.
14. Usuwasz z gry wybraną kartę z grobu. Właściciel cmentarza kładzie białego spirit tokena-creaturę z flying do gry.
15. Zamiast atakującego gracza to ty decydujesz jak atakujące creatury zadają obrażenia
16. Zaenchantowana creatura dostaję +3/+3, chyba że ma kolor, którego jest najwięcej pernamentów w grze (np. biała creatura nie dostanie od tego +3/+3, póki w grze jest najwięcej białych pernamentów)
17. Za :2: zwracasz wybrany artefact o koszcie :1: lub mniej z grobu do swojej ręki
18. Gdy Daru Cavalier wchodzi do gry możesz poszukac w bibliotece drugiego Daru Cavalier i włozyć go do ręki.
19. Kiedy ..... zostanie zablokowany możesz usunąć do gry i odtapować (niezadane zostaną żadne obrażenia)
20. Anuluje wszystkie obrażenia jakie by były zadane ......
za :2: ...... traci powyższą umiejętność. Każdy może użyć tej umiejętności (tej która kosztuje :2:)
 
Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 16, 2007 6:05 am

wt paź 16, 2007 6:35 pm

Aco to ten Spirit token-creature???
I co to jest ten cały token?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt paź 16, 2007 7:18 pm

Byndeks pisze:
Aco to ten Spirit token-creature???
I co to jest ten ca³y token?

Token - permanent (czyli obiekt w grze), który nie jest kartą.
Może być wytworzony przez czary lub zdolności i zachowuje się jak każdy inny permanent, kiedy jest w grze. Poza grą nie istnieje (znika natychmiast, jesli znajdzie się w innym obszarze niż "in play").

Spirit Creature Token, to jak sama nazwa wskazuje: Token, który jest creaturem o creature type - Spirit.
 
Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 16, 2007 6:05 am

śr paź 17, 2007 4:14 pm

Nie kapuje. To jakieś poje.... jest.
 
sir Ranigast
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 24, 2006 2:11 pm

pn paź 22, 2007 12:16 pm

nie chcę zakładać nowego tematu
jaki jest rozkład kart w decku turniejowym tzn o to mi chodzi: http://www.rebel.pl/product.php/1,1227/ ... -Pack.html
ile landów itp
i czy bardziej sie opłaca niż kupno boosterów jak myślicie?
:)
 
tdk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:04 pm

pn paź 22, 2007 6:53 pm

Mógłby to ktos przetłumaczyć: Draw three cards?
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

pn paź 22, 2007 7:58 pm

Pociągnij 3 karty
 
tdk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:04 pm

pn paź 22, 2007 8:18 pm

A jak mam juz 7 kart?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn paź 22, 2007 9:36 pm

Tekst karty nie jest "Draw three cards unless you have seven or more cards in your hand.", tylko "Draw Three cards.".
Oczywiście, jeśli pod koniec tury będziesz miał więcej niż 7 kart, będziesz zmuszony discardować aż do 7, zgodnie z zasadami.
 
tdk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:04 pm

wt paź 23, 2007 3:59 pm

A gdzie na koniec tury te karty odłożyć i czy odłozyc moge losowe karty?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt paź 23, 2007 5:50 pm

Radziłbym się zapoznać z zasadami - "discard" oznacza przełożenie karty z obszaru "hand" na obszar "graveyard".

O ile nie jest wyraźnie zaznaczone, sam wybierasz karty, które chcesz discardować, kiedy efekt każe Tobie "discard a card".
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

ndz paź 28, 2007 1:26 pm

witam prosze o objasnienie mi dzialania tej karty [mtg=lure]lure[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz paź 28, 2007 1:39 pm

rolka pisze:
witam prosze o objasnienie mi dzialania tej karty [mtg=lure]lure[/mtg]

Nie ma wiele do objaśnienia - robi dokładnie to, co jest napisane na karcie.

Kiedy enchantowany Creature atakuje, wszystkie Creature'y broniącego się gracza muszą go blokować, jeśli są w stanie.
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

ndz paź 28, 2007 7:17 pm

dziekuje za odpowiedz a co oznacza clash'u?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn paź 29, 2007 6:40 pm

Clash - ty i twoj przeciwnik ciagniecie karty z wierzchu waszych biblioteczek, porownujecie koszty (mana) tych kart i wlasciciel drozszej karty moze wrocic wybrana karte do reki, lub polozyc ja na wierzch swojej biblioteczki.
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

pn paź 29, 2007 9:17 pm

Coś jakby się nie zgadza-
każdy player, który clashuje odsłania najwyższą kartę z biblioteki. Następnie rzeczywiście porównujecie koszty obydwu kart - player wygra jeśli jego karta ma wyższy converted mana cost od karty przeciwnika. Ale potem albo kładzie tę kartę na wierzch, albo na spód biblioteki.
Po wygranym clashu zwykle odpala się jakaś umiejętnosć.
 
Kris 10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 19, 2007 3:26 pm

wt paź 30, 2007 2:16 pm

Co robi karta [mtg=Immaculate_Magistrate]Immaculate Magistrate[/mtg]?
Kładę na wskazanego krita tyle counterów +1/+1 ile mam elfów in play?
Bo nie wiem, czy dobrze myślę :?
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

wt paź 30, 2007 3:16 pm

Tyle ile masz elfów pod swoją kontrolą (w grze)
Taka subtelna różnica.
 
Konus6668
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:34 pm

wt paź 30, 2007 10:07 pm

Witam wszyskich na forum. Mam wiele pytan. chodzi o karty chcial bym zaczac grac ale nie wiem jak i od czego zaczac. czy zakupic jakis starter czy jakos innaczej. nie znam zasad ani w co grac bo kart jest duzo i sa jakies edycje np Lorwyn, 9th Edition , Xth Edition , Guildpact w ktorych sa rozne rodzale kart rozniace sie kolorem. nie wiem od czego zaczac ktore wybrac. Jak by ktos mial jakis link w ktorym bym mogl sprawdzic znaczenie w jezyku polskim to bardzo bym prosil. Help! dzieki z gory Pozdrawiam
 
Konus6668
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:34 pm

śr paź 31, 2007 1:37 pm

Czy mozna robic talie z wszystkich 5 kolorow czy jest jakas regula. Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

śr paź 31, 2007 2:24 pm

Robić można - ale zdajesz sobie sprawę, że później manę odpowiednią będzie ciężko złapać?
 
Konus6668
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:34 pm

śr paź 31, 2007 3:00 pm

Ktora z edycji najlepiej grac. Bo sam sie zastanawiam. Prosze o porade.
 
Konus6668
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:34 pm

śr paź 31, 2007 6:32 pm

Od czego zaczac i ktora edycja grac. wiekszosc patrze 9 i 10 moze ktorac z nich i ktore kolory w czym sie specjalizuja. ktore kolory lepsze dla poczatkujacych.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

śr paź 31, 2007 6:39 pm

Double post, nie ten dzial, napisz w Poczatkujacy ale nie w tym topicu
 
Konus6668
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 29, 2007 11:34 pm

pt lis 02, 2007 5:48 pm

Co znacza nastepujace karty wszyskie zielone.

1. Oakgnarl Warrior
2. Imperious Perfect
3. Guardian of Cloverdell
4. Garruk Wildspeaker
5. Elvish Branchbender
6. Battlewand Oak

Oraz jeszcze niebieska
1. Surgespanner

instant
1. needle drop

pozdrawiam Spoko LOL
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

pn lis 05, 2007 2:33 pm

[mtg=Oakgnarl_Warrior]Oakgnarl Warrior[/mtg]
Vigiliance - atak nie wymaga tapowania.
Trample- działa tylko podczas ataku. Po zadaniu śmiertelnych obrażeń wszystkim blokujących go kreaturom nadwyżka jest zadawana przeciwnikowi.
(dokładniej to może być zadana - więc za każdym razem lepiej się upomnieć)

[mtg=Imperious_Perfect]Imperious Perfect[/mtg]
Inne elfy pod twoją komendą dostają +1/+1
za: :G::tap: kładziesz do gry zielonego tokena 1/1 z typem Elf Warrior (czyli token też dostanie +1/+1) tokeny to są to tak jakby "domyślne jednostki"- nie musisz mieć dla nich żadnych kart, ale do ich zaznaczenia potrzebujesz jakichś przedmiotów. (ja często używam zwykłych kart do pokera :P)

[mtg=Guardian_of_Cloverdell]Guardian of Cloverdell[/mtg]
kiedy [mtg=Guardian_of_Cloverdell]Guardian of Cloverdell[/mtg] wchodzi do gry kładziesz do gry 3 białe tokeny 1/1 z typem Kithkin Soldier do gry.
jeśli zapłacisz :G: i poświęcisz Kithikina to dostajesz 1 hp

[mtg=Elvish_Branchbender]Elvish Branchbender[/mtg]
za :tap: wskazany las staje się do końca tury jednostką X/X z typem Treefolk, X jest to liczba elfów, które kontrolujesz.

[mtg=Battlewand_Oak]Battlewand Oak[/mtg]
Kiedy wchodzi do gry las pod twoją kontrolę albo zagrywasz jakiś czar z podtypem Treefolk to [mtg=Battlewand_Oak]Battlewand Oak[/mtg] dostaje +2/+2 do końca tury.

[mtg=Surgespanner]Surgespanner[/mtg]
Kiedy [mtg=Surgespanner]Surgespanner[/mtg] jest tapowany możesz wówczas zapłacić podany koszt. Jeśli to zrobisz to wracasz wskazany permanent do ręki posiadacza.

[mtg=needle_drop]needle drop[/mtg]
[mtg=needle_drop]needle drop[/mtg] zadaje 1 dmg wskazanej jednostce lub graczowi, której/któremu zostały zadane obrażenia w tej turze.
Ciągniesz kartę.
 
kostekTKD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 05, 2007 4:13 pm

pn lis 05, 2007 4:27 pm

Czesc , wlasnie dzisiaj kupilem sobie zestaw 40 kart... widzialem jak w to ludzie graja i mi sie to spodobalo , i mam pytanko co do znaczenia kilku kat :

Pacifism

Mending Hands

Chastise

Crossbow infantry

Ballista Squad

Infantry Veteran

Master Decoy..

Dzieki z gory :) i jesli ktos byl by mil i znalazl gdzies po polsku reguly tej gry albo chcial by mi wytlumaczyc to piszcie na gg 1763392 , dzieki z gory za pomoc.
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

pn lis 05, 2007 10:32 pm

[mtg=Pacifism]Pacifism[/mtg]
Jednostka z tą aurą nie może atakować lub blokować.

dla początkujących - jednostka nie może ani blokować, ani atakować- "lub" jest użyte dlatego bo nie można blokować i atakować naraz.

[mtg=Mending_Hands]Mending Hands[/mtg]
Anuluje następne 4 obrażenia, które będą zadane wskazanej jednostce bądź graczowi w tej turze.

[mtg=Chastise]Chastise[/mtg]
Niszczy wskazaną atakującą jednostkę, a ty dostajesz tyle życia ile wynosiła siła tej jednostki.

[mtg=Crossbow_infantry]Crossbow infantry[/mtg]
za podany koszt - :tap: -[mtg=Crossbow_infantry]Crossbow infantry[/mtg] zadaje jeden dmg wybranej atakującej bądź blokującej jednostce.

[mtg=Ballista_Squad]Ballista Squad[/mtg]
działa na podobnej zasadzie co [mtg=Crossbow_infantry]Crossbow infantry[/mtg]
musisz zapłacić :X: i zatapować [mtg=Ballista_Squad]Ballista Squad[/mtg] (:tap:) - wtedy [mtg=Ballista]Ballista[/mtg] Squad zadaje X dmg wybranej atakującej bądź blokującej jednostce.
ile zapłacisz many tyle odbierzesz.

[mtg=Infantry_Veteran]Infantry Veteran[/mtg]
za :tap: wskazana atakująca jednostka dostaje +1/+1 do końca tury.

[mtg=Master_Decoy]Master Decoy[/mtg]
jeśli zapłacisz :W: i zatapujesz [mtg=Master_Decoy]Master Decoy[/mtg] (:tap:)- tapujesz wskazaną jednostkę
 
kostekTKD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 05, 2007 4:13 pm

wt lis 06, 2007 4:07 pm

dzieki wielkie , ja poczatkujacy jestem , a co znaczy ta taka strzaleczka na szarym kolku ,wiem ze to brzmi pewnie smiesznie ale nie mam pojecia ;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości