Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

[Antagonists] Antagonists

wt paź 02, 2007 3:51 pm

Nie mam jeszcze żadnych materiałów, ale taki mam zdaje się przydział, więc poruszam tą kwestię nieco tytułem wstępu.

Czy ktoś uważa, że są ważkie przesłanki nie pozwalające na bardzo proste i dosłowne w tym przypadku tłumaczenie tytułu jako: "Antagoniści"?

Nie wiem jeszcze jak to będzie się sprawdzać wewnątrz i jak bardzo musiałbym ze względów stylistycznych zmieniać to słowo w samym tekście, ale sami antagoniści nie będą chyba uważani za oddzielną rasę nWoDa i nie będą wymagali ujednoliconego nazewnictwa.
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

wt paź 02, 2007 4:13 pm

Antagoniści niechaj pozostaną Antagonistami, ładne słowo, ładnie wygląda na okładce, tytuł w takiej formie pojawia się na kartach "Oczyma Duszy", a nazwa jest utarta dla wszelkiej maści przeciwników postaci graczy. Spokojna głowa i rób Antagonistów.
 
Kastor Krieg

wt paź 02, 2007 9:27 pm

Jup. Zwłaszcza że Antagoniści są w podstawce.
 
Awatar użytkownika
iontius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 25, 2004 3:56 pm

czw paź 18, 2007 1:33 pm

A dlaczego nie przetłumaczyć tego na polski i nie nazwać "Przeciwnicy"? Nie macie wrażenia, że "antagonista" brzmi jak "następnie nn mężczyzna oddalił się". Zalatuje drętwotą jakąś taką.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw paź 18, 2007 1:52 pm

Antagonista może jest trudniejszym slowem, ale pasuje bardziej i brzmi ładniej :razz:
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

czw paź 18, 2007 2:45 pm

En Taro Adun

Zdecydowanie Antagoniści. Ładne słowo i wcale nie drętwe, rzekłbym, że raczej "filmowe" :razz: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość